Şimdi Ara

DH Özel: GeForce GTX 465'in FOB fiyatı 249$

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
6.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Çıkışına iki haftadan az bir süre kalan GeForce GTX 465 için artık gözler Nvidia'nın belirleyeceği fiyatı çevrilmiş durumda. 256-bit bellek veri yolu desteğine, 1GB GDDR5 bellek kapasitesine ve 352x paralel işlem birimine sahip olan DirectX 11 destekli ekran kartı için, son kullanıcı satış fiyatı hakkında fikir verecek önemli bir argüman, sonunda elimize ulaştı. Kaynaklarımızdan aldığımız bilgiye göre GeForce GTX 465'in [FOB] fiyatı 249$.

FOB olarak bilinen fiyatlandırma, ürünün tedarikçi firma [Nvidia] tarafından dağıtım kanallarına yüklendiği fiyat olarak tanımlanabilir. Peki FOB fiyatı 249$ olarak belirtilen GeForce GTX 465, ülkemiz pazarına hangi fiyat aralığından girer ? Birkaç basit hesaplama ülkemizdeki yaklaşık satış fiyatı bulunabilir zira FOB fiyatının üzerine %5 gümrük vergisi, %8 kadar distribütör kârı ile satış satış yapan kanalın %10 kârı eklendiğinde ortaya 300$'ın üzerinde son kullanıcı satış fiyatının çıkacağı söylenebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: fx57
    Birkaç basit hesaplama ülkemizdeki yaklaşık satış fiyatı bulunabilir zira FOB fiyatının üzerine %5 gümrük vergisi, %8 kadar distribütör kârı ile satış satış yapan kanalın %10 kârı eklendiğinde ortaya 300$'ın üzerinde son kullanıcı satış fiyatının çıkacağı söylenebilir. </p>[/html]

%18 de KDV eklersek 350$ oluyor.
  • 500 tl civarı oluyor testlerde 5850 yi gecerse alınabiliri yüksek bir kart olur bide su soğutma bloğu taktımmı yemede yanında yat :=)
  • bu fiyatlarla gelecekse hiç gelmesin bu fiyata gtx470 alanlar bile var..
  • 5770 bile performansta bnece geceez cünkü bu akrtların ısınma sorunları var bence boşa almış olursunuz 350dolara alacak olsam bu kartı hiç almam 5870 al daha karlı ve daha iyi her zaman ati hemp ati nvdia soyuyor adamı verdiği performansta o kadar iyi deyil
  • e yani bu karta o fiyatı veren zaten Az daha koyar GTX 470 alır
  • Güzel fiyat. 250-300 dolar arası olması bekleniyordu. 250 oldu. Gayet iyi bir haber.
  • SLI scaling sağolsun bu kartın SLI'ı muhtemelen 5970'ı çeşitli oyunlarda geçecektir. Üst segmentte Nvidia coşar o zaman. Ama tek kartta o kadar süper birşey beklemiyorum. 5850'e yaklaşırsa büyük başarı.

GTX 470 ile arasında 100 dolar var. 350-250 = 100. Arada bir fark yok gibi mi görünüyor pek anlamadım ben. "Üzerine 100 dolar koyup GTX 470 alınır" gibi saçma yorumlarda bulunmasak nasıl olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yerroner -- 20 Mayıs 2010; 10:36:40 >
  • Yurtdışında GTX 470 ler 349$.
    Burada GTX 470 ler , 660TL. ( en ucuz / Vatan / Gigabyte )

SOnuç : Yurtdışından %20 daha pahalı alıyoruz. Kdv ötv vs vs ugraşmaya gerek yok hiç.

249$ dan orada çıkarsa eger , kart TR de satışa sunulduktan 2 ay sonra 300$ dan alınabilir olur.
  • bakın arkadaşlar o yurt dışı fiyat250dolar yurt içi 350dolar filan
  • Şaşırmadım ulan, gene şaşırmadım.
  • fiyati bence harika

yurt disinda nvidia gene cok satacak

TR de ise tamamen distributorlerin edecegi fahiş kar marjlarına bağlı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeFurkan -- 20 Mayıs 2010; 10:40:14 >
  • @yerroner komik olmayalım lütfen bu kartın sli 5970 i falan geçemez saygılar
  • bak doğru dedin adam zaten kafasına göre sallamış sanki 2kart takınca 2kat daha hız artıyor
  • "CeFurkan" kar marjı demek istedin heralde:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeFurkan

fiyati bence harika

Minimum 300 dolar desek ki bence daha pahalı gelecek,450 TL yapar.450 lira bu kırpık kırpık kart için harikaysa 5850 yi ben çöpe atayım
  • fob fıyatına kdv yı de ekleyeceksınız %18.

nvıdıa'250 , malı bızım ıthalatcıdan once markalı bır tedarıkce alacak( palıt ,asus,v.b) sonra tedarıkcıden bızım ıthalatcı alacak ,ustune koy babam koy ,
    350 dolardan aşagıya cok ıyımser rakam olur. 350-400 sevıyesınde de degmez o karta
    canavar gıbı 5770 alırsın bıter mesele ,tesellatıon zımbırtısı da var ...
    daha ne olsun..nvıdıayaya gecmıs olsun
  • Türkiyede GTX470 580 TL ye satılıyorsa

GTX465 en fazla 450TL eder
  • quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

Türkiyede GTX470 580 TL ye satılıyorsa

GTX465 en fazla 450TL eder

Türkiyede nerde gtx470 580 liraya satılıyor? Bir link alabilr miyiz? Ben bulamıyorumda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666

quote:

Orijinalden alıntı: CeFurkan

fiyati bence harika

Minimum 300 dolar desek ki bence daha pahalı gelecek,450 TL yapar.450 lira bu kırpık kırpık kart için harikaysa 5850 yi ben çöpe atayım

450 TL ye hd 5850 e yakın (bazı veya oyunların genelinde daha fazla) performans verdiginde atarsın cope acele etme

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.