Şimdi Ara

DH Özel: GeForce GTX 465'in FOB fiyatı 249$ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
6.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: diciotto

quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

quote:

Fob un açılımını yapayım free on board demek. Üreticinin sattığı ürünü, daha önce kararlaştırılan gemi bordasına yüklemesi le sorumluluğun bitmesidir. İthalatçı firma navlun (yol masrafı) gümrük vergileri,fonlar.yerel taşıma bedellerni öder eğer üretici yaptırmıyorsa malların sigortasını yapar. Yani işin kısası çok kalem biner fob üzerine.

deprem sigortasıda yapıyorlar mı

gelirken çok sallanır o kart

Sigortasız ne ithalat ne ihracat yapılıyor hocam. Sigortanın da çeşitleri var en sağlamı all risk. Kartlar ile dolu konteynerin denizde dalgalar ile temas ettikten sonra o ürünün sigortasız olduğunu görmek istemez herhalde alıcı.

Sizin bu all risk biraz all the fuck customers oluyor sanki.Yahu peki ithalatta nakliye ile ilgili sorunlar var diyelim!!!Peki yurt içi ticarette hangi ALL RİSK var?Domates biber sallantıya gelemiyormu?Çiplerimi yanıyor?Açıklarsanız sevinirim.Peki benzin,doğalgaz,elektrik,internet,telefon?Yabancı ülkelerle yapılan rezil enerji anlaşmalarıyla tükettiğimizden fazla doğalgaz alıp depolama ünitemiz olmadığı içinde üç tarafı denizlerle çevrili içinde henüz kurutamadıkları akarsuları olan ülkemde (onlarıda nükleer santrallerle kurutacaklar yakında) elektiriği fazla alınan doğalgazla üretip sonrada elektrik doğalgazla üretilince fazla masraflı oluyor o yüzden bizde elektriği pahalıya satmak zorunda kalıyoruz diyenlerin açıklamalarıyla ne kadar örtüşüyor sizin açıklamalarınız.Demekki MİNAREYİ ÇALAN KILIFINI HAZIRLIYOR.

• quote:

Orijinalden alıntı: sp@wn

quote:

Orijinalden alıntı: Pisiko_21

8800gt ile idare ediyoz

Aynen ben de. Yazılanları okuyunca, "5850 idare eder beni bir süre daha" yazanları görünce içim kararıyor resmen...

Biz demekki iyi idare ediyoruz hem de çok iyi

Boşuna kararmasın.8800 den 5850 ye geçsen en kötü 2 katı performans farkedersin.
  • babalar gibi satarım diyen bir maliye bakanının olursa, ithalatçılarında onu örnek alır böyle babalar gibi satar. yazık ya çok yazık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: foreverFB1907

quote:

quote:

quote:

Fob un açılımını yapayım free on board demek. Üreticinin sattığı ürünü, daha önce kararlaştırılan gemi bordasına yüklemesi le sorumluluğun bitmesidir. İthalatçı firma navlun (yol masrafı) gümrük vergileri,fonlar.yerel taşıma bedellerni öder eğer üretici yaptırmıyorsa malların sigortasını yapar. Yani işin kısası çok kalem biner fob üzerine.

Sigortasız ne ithalat ne ihracat yapılıyor hocam. Sigortanın da çeşitleri var en sağlamı all risk. Kartlar ile dolu konteynerin denizde dalgalar ile temas ettikten sonra o ürünün sigortasız olduğunu görmek istemez herhalde alıcı.

Sizin bu all risk biraz all the fuck customers oluyor sanki.Yahu peki ithalatta nakliye ile ilgili sorunlar var diyelim!!!Peki yurt içi ticarette hangi ALL RİSK var?Domates biber sallantıya gelemiyormu?Çiplerimi yanıyor?Açıklarsanız sevinirim.Peki benzin,doğalgaz,elektrik,internet,telefon?Yabancı ülkelerle yapılan rezil enerji anlaşmalarıyla tükettiğimizden fazla doğalgaz alıp depolama ünitemiz olmadığı içinde üç tarafı denizlerle çevrili içinde henüz kurutamadıkları akarsuları olan ülkemde (onlarıda nükleer santrallerle kurutacaklar yakında) elektiriği fazla alınan doğalgazla üretip sonrada elektrik doğalgazla üretilince fazla masraflı oluyor o yüzden bizde elektriği pahalıya satmak zorunda kalıyoruz diyenlerin açıklamalarıyla ne kadar örtüşüyor sizin açıklamalarınız.Demekki MİNAREYİ ÇALAN KILIFINI HAZIRLIYOR.

Anlamıyorum bana niye sinirleniyorsunuz ben mal ucuz demedim ithalatçıları da savunmuyorum sadece fob'un ne olduğunu açıkladım. All risk sigorta olmalı neden mi mesela limanda konteyner denize düşebilir gemi bordasında iken konteyner dalgalar ile ıslanabilir. Gemiden yükleme yapılırken vinç halatı kopup konteyner yere düşebilir. Yani bu kadar pahalı ürün söz konusu ise sigorta yaptırmak gerekir zaten dediğim gibi kural olarak ne ithalat ne ihracat sigortasız olur.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Anlamıyorum bana niye sinirleniyorsunuz ben mal ucuz demedim ithalatçıları da savunmuyorum sadece fob'un ne olduğunu açıkladım. All risk sigorta olmalı neden mi mesela limanda konteyner denize düşebilir gemi bordasında iken konteyner dalgalar ile ıslanabilir. Gemiden yükleme yapılırken vinç halatı kopup konteyner yere düşebilir. Yani bu kadar pahalı ürün söz konusu ise sigorta yaptırmak gerekir zaten dediğim gibi kural olarak ne ithalat ne ihracat sigortasız olur.

Sinirli olarak nitelendirdiğiniz hangi cümle veya kelime var yazımda?Soruma cevap vermemek için mazlumu oynamanıza gerek yok.Sizin yaptığınız aşırı fiyat politikasına kılıf hazırlamak.Olsun en azından ağlama bakanı gibi ağlamamışsınız bu bile yeterli.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sinirli olarak nitelendirdiğiniz hangi cümle veya kelime var yazımda?Soruma cevap vermemek için mazlumu oynamanıza gerek yok.Sizin yaptığınız aşırı fiyat politikasına kılıf hazırlamak.Olsun en azından ağlama bakanı gibi ağlamamışsınız bu bile yeterli.

Mazlumu falan oynamıyorum ama burada cahil olan insanlar olduğu aşikar. Açın icc broşürlerinden incoterm 2000 i okuyun fob nedir ne değildir.

• CIF

Uluslararası ticari bir terim olan CIF, (ing. Cost, insurance & freight) mal bedeli, sigorta ve navlun teriminde, satıcı, CFR teriminde olan yükümlülükleri aynen üstlenmekte, ancak bunlara ek olarak taşıma sırasında malların kayıp ve hasar riskine karşı deniz sigortası sağlama yükümlülüğünü de almaktadır. Burada sigorta sözleşmesini akdetmek ve sigorta primini ödemek, satıcıya düşmektedir.

Alıcının dikkate alması gereken husus, CIF teriminde satıcıdan yalnızca asgari düzeyde bir sigorta kapsamı sağlanmasının beklendiğidir.

CIF terimi, malların ihraç işlemlerinin satıcı tarafından yapılmasını öngörür.

FOB

Free On Board
    Tedarikçinin malzemeyi nakliye yapılacağı geminin güvertesine taşıyana kadar olan sorumluluğunu içerir. Fabrikadan liman gümrüğüne kadar olan taşıma masrafları ile, liman gümrüğü ve liman masrafları tedarikçiye aittir. Malzeme gemi güvertesine taşındıktan sonraki sorumluluk ise müşteriye aittir.
    Deniz taşımacılığında kullanılan bir terim olup, petrol fiyatları ile ilgili olarak CIF ile birlikte en sık kullanılan terimdir.

• Konu Nvidia kartların Türkiye'deki uçuk fiyatları değil mi? O zaman 2 tane suçlu var.

Ana suçlu ithalatçı firmalar. Sebebi kartın az olması sebebiyle para kazanmak için yüksek fiyattan satmaları.

Diğer suçlu bu fiyatların gerçeği yansıtmamasına rağmen gidip alan kullanıcılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProgreSsive aTTacK

Konu Nvidia kartların Türkiye'deki uçuk fiyatları değil mi? O zaman 2 tane suçlu var.

Ana suçlu ithalatçı firmalar. Sebebi kartın az olması sebebiyle para kazanmak için yüksek fiyattan satmaları.

Diğer suçlu bu fiyatların gerçeği yansıtmamasına rağmen gidip alan kullanıcılar.

Bende bunu diyorum ama bazı arkadaşlar ithalatçı firmaların bu fiyatlarına kılıf bulmak için yarışıyorlar.Bir yerden bir bahane bulacaklarya saçmalamak sorun değil hem konu dağılmış olur.Bu ülkede artık bir klasik haline geldi.Pahalılık de türban desinler insanlar hayatını kaybediyor de kader desinler öğrenci harçlarını protesto eden gençlerde terörist!!!.Mantalite bu söylenenle alakasız cevap verip konuyu saptırmak.O kadar yazı yazdım arkadaş hala tek bir yere takılmış durumda çünkü cevabı yok.Meyve sebze vs. gemidemi geliyor İstanbul'a veya elektrik,doğalgaz,su,internet?Gerçi bu tiplerde var bir GEMİ sevdası ama ben çözemedim

• 10 tane kart yolluyor zaten onu da uçakla mı yolluycaktı tabikide gemiyle gelecek.Uçakla gelseydi herhalde tekini 5.000 liradan falan alırdık.
  • Yeni konu açmak istemedim kusura bakmayın buraya yazıcam.

http://downloads.guru3d.com/ASUS-GTX-465-to-470-unlocker-download-2561.html

465 kartlar , 470 seviyesine geliyor mu bu bios ile ? Bilgisi olan yada link bilen var mı? teşekkürler.

edit: link buldum bakmak isteyen varsahttp://forums.guru3d.com/showthread.php?t=322919

http://translate.google.com/translate?js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&layout=1&eotf=1&u=http%3A%2F%2Flab501.ro%2Fplaci-video%2Fcum-transformi-geforce-gtx-465-in-gtx-470&sl=ro&tl=en

POV 465 tavsiye ediyorlar , 10 ram chip var demişler. kafam karıştı...

- we "resurrected" and two memory chips and 96 units SP - . TR de POV 465 var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disorderpunk -- 11 Haziran 2010; 12:08:02 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.