Şimdi Ara

Bilgisayar kapanmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
100.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben windows xp kullanıyorum bilgisayarı kapat dedimde windows kapanıyor işlemcinin fanı kapanıyor ama güç kaynağının fanı kapanmıyor faka win98 ya da win me de aynısı olmuyordu daha öncede xp yüklemiştim aynı sorun vardı. hadi arkadaşlar bi çözüm bulalım.

• fişten cek
  • fişten çekiyoz mecburen. yok abi yaa gıcık etti neden böle bi sorun var
  • dostum bence virus taraması yap.? ne alaka dersen eger aynı sorun bendede vardı hem antivirus hemde spy taraması yaptırdım. bunu yaptıktan sonra anında kapanıyordu
  • Windows XP’den çıkarken bazen bilgisayarın otomatik kapanmadığı olur. Bu sorunu halletmek için Regedit’den “HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop” anahtarına ulaşın ve “PowerOffActive” DWORD değerini bulup değerini “1” olarak değiştirin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: holywars

Windows XP’den çıkarken bazen bilgisayarın otomatik kapanmadığı olur. Bu sorunu halletmek için Regedit’den “HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop” anahtarına ulaşın ve “PowerOffActive” DWORD değerini bulup değerini “1” olarak değiştirin.

abi dediğini yaptım ama fayda etmedi hmen yapıp denedim ama malesef yie fan kapanmadı ve monitör kapanmadı siyak ekran ama monitör açık oluyor “PowerOffActive” REG_SZ diye bi dosya buldum ben dediğin yerde çift tıkladım value data 0 dı 1 yaptım umarım doğru anlamışım seni dword dediğin değer volue data mı oluyor?
  • bios tan windows control apm yapınız.
  • quote:

Orjinalden alıntı: errcan

bios tan windows control apm yapınız.

arkadaş senin dediğini pek anlamadım biraz daha yardımcı olurmusun biosta windows control apm diye bişey bulamadım pm control apm öle bişey vardı gariba onumu dedin o yes olarak ayarlı no mu yapacam?
  • böle bi problem bizim başımıza da gelmişti
    kapat ddediimisde bekliordu kapanmiordu bizde fişten çekerek kapatıyorduk..

sona şöle bi tesbit yaptık, arkadaşın kardeşi kurcalarken dosyalara zarar vermiş,
    windows un kapatma komutu ve konfigirasyonları olan dosyaya

format atın dediler, format attık düzeldi
    sizdede böle bi sorun olabilir
    bi deneyin derim
  • arkadaşım, denetim masasında güç seçenekleri var, güç seçeneklerini aç, APM seçeneği varsa onu tıkla, oradanda gelişmiş güç yönetimi desteğini etkinleştir seçeneğini tıkla,
    büyük ihtimalle sorunun çözülecek,
    kolay gelsin,
  • quote:

Orjinalden alıntı: stresss

arkadaşım, denetim masasında güç seçenekleri var, güç seçeneklerini aç, APM seçeneği varsa onu tıkla, oradanda gelişmiş güç yönetimi desteğini etkinleştir seçeneğini tıkla,
    kolay gelsin,

ohbeee sağol teşekkür ederim arkadaşım sana sorun haloldu benim cevap yazan herkese teşekkür ederim sorunu hallettim emekleriniz için sağolun
  • quote:

Orjinalden alıntı: holywars

Windows XP’den çıkarken bazen bilgisayarın otomatik kapanmadığı olur. Bu sorunu halletmek için Regedit’den “HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop” anahtarına ulaşın ve “PowerOffActive” DWORD değerini bulup değerini “1” olarak değiştirin.

HKEY_LOCAL_MACHINE / SYSTEM / CurrentControlSet / Control / WaitToKillServiceTimeout'un 20000 olan değerini 200 yaptıjktan sonra, bu işlemi de uyguladım ve işe yaradı...

teşekkürler
  • benim pc onceden kapat dedigimde reset atıyordu. Simdi ise bilgisayar kapanmıyorr. En saglamı format galiba he?
  • Arkadaşlar güç seçeneklerinde APM diye bir şey göremedim acaba daha açık anlatabilir misiniz?
    Ayrıca regeditdeki işlemleri de yaptım ama kapanmıyor laptop.
    Lütfen yardım edin
  • Arkadaşlar ne olur bi yardım edin regediti denedim hiç birisi işe yaramadı güç kaynağına girdim oradada apm yok acil lazım öncedende xp kullanıyordum hiç böyle bi sorun yoktu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eaggle14

Arkadaşlar ne olur bi yardım edin regediti denedim hiç birisi işe yaramadı güç kaynağına girdim oradada apm yok acil lazım öncedende xp kullanıyordum hiç böyle bi sorun yoktu.

Birde bu yöntemi deneyin
    baslat/calistir/regedit i aciyor duzen menusunden bul diyoruz ve ardindan "powerdownaftershutdown" yazin ve arama butonuna basin. 
    buldugu kayiıt anahtariınin uzerine cift tiklayin ve oradaki degeri "1" yapip bilgisayari yeniden baslatin. 
    veya bu yolu izleyin; 

hkey_local_machine\software\microsoft\windows nt\currentversion\winlogon klasorundeki, sag tarafda yazili olan 

"powerdownaftershutdown"a cift tiklayin ve degerini "1" yapip bilgisayari yeniden baslatin. 

Alıntıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: stresss

arkadaşım, denetim masasında güç seçenekleri var, güç seçeneklerini aç, APM seçeneği varsa onu tıkla, oradanda gelişmiş güç yönetimi desteğini etkinleştir seçeneğini tıkla,
    kolay gelsin,

Teşekkür ederim dostum sayende bu ilginç olaydan kurtulmuş oldum.
    Sonraki postta ki arkadaşlar apm yi sormuşlar fakat bende bulamadım sadece güç seçeneklerine girip ayarları sıfırladım ve düzeldi
  • arkadaş lar yardım edin bilgisayarı kapat diyorum en az 30 dk sonra kapanıyo yardım edin ne olur
  • Orijinalden alıntı: leech

Orijinalden alıntı: stresss

kolay gelsin,

Windows 7 ultimate kullanıyorum , windows kapandıgı halde fanlar calısıyor arkada. yukardaki secenek windows 7 dede varmı acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jajabo -- 30 Nisan 2010; 0:52:42 >
  • Bir öneride benden bende karşılaştım bu sorunla vistada sorunun çözümü hamachi ağını devredışı bırakmaktı sizde kullanmadığınız ağ bağlantılarını kapatın lazım olunca etkinleştirin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.