Şimdi Ara

Av Mevsimi (2010) | Şener Şen - Cem Yılmaz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
250
Cevap
0
Favori
10.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Senaryosunu Yavuz Turgul'un yazdığı başrollerinde Şener Şen ve Cem Yılmaz'ın oynadığı "Av Mevsimi" filminin çekimleri 12 Nisan'da başlıyormuş.(Tarih bizzat Cem Yılmaz'dan duyulmuştur) Yönetmenliğini Yavuz Turgul, yapımcılığını Fida Film ve Medina Turgul DDB ortaklaşa yapacakmış. Yine bir Yavuz Turgul klasiği var filmde:D Şener Şen bu seferde emekli bir başkomseri oynayacak. Eski filmlerinde sıra ile eski ağa, eski menajer, eski eşkıya, emekli öğretmen ve eski kabadayıyı oynamıştı. Yavuz Turgul bu huyundan ne zaman geçer bilinmez.

Bugüne kadar “Eşkıya”, “Muhsin Bey” ve “Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni” gibi Türk sinema tarihinin önemli filmlerine imza atan Yavuz Turgul, senaryosunu da kendisinin yazdığı filmine “Av Mevsimi” ismini verdi. Filmde Şener Şen ve Cem Yılmaz’a genç kuşağın üç başarılı oyuncusu Melisa Sözen, Okan Yalabık ve Cansu Koç eşlik edecek. Çekimleri nisan ayının ikinci haftası başlayacak olan filmde Şen, Yılmaz ve Yalabık polisi canlandıracak. Şen’in yıllar sonra mesleğine dönen bir emekli başkomiseri oynayacağı film boyunca üç polis oldukça zor bir cinayeti çözmeye çalışacak. Emniyet Müdürlüğü içinden çıkamadığı cinayeti çözmek için mesleğindeki ustalığıyla nam salan Şen’den destek isteyecek.

Melisa, Yılmaz’ın karısı olacak
    Filmde Melisa Sözen, Cem Yılmaz’ın eşini, Cansu Koç ise Okan Yalabık’ın sevgilisini canlandıracak. Önümüzdeki günlerde filmin okuma provaları için bir araya gelecek ekipten Şener Şen bir süre önce, “Cem Yılmaz ile Şener Şen bir araya geliyor diye kimse bizden komedi filmi beklemesin. Farklı türde bir film çekeceğiz” açıklamasını yapmıştı. İlk filmi “Her Şey Çok Güzel Olacak”tan sonra ilk kez başka bir senaristin filminde rol alacak olan Yılmaz ise “Filmle ilgili Yavuz Turgul ve Şener Şen ustalarım bir açıklama yapmadan bir şey konuşmam doğru olmaz. Beni çok heyecanlandıran bir proje… Çekimlerin başlamasını bekliyorum” diye konuştu.

Filmin ilk ismi "Avcı" ydı. Bu isimde bir film daha çelikdiği için Yavuz Turgul filmin ismini "Av Mevsimi" diye değiştirmiş.

İlk Fragman

http://www.bakiniz.com/av-mevsimi-teaser-fragman/
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Güzel projeye benziyor. Yavuz Turgul'un senaryosu, Şener Şen'in oyunculugu ve Cem Yilmaz'in küfürleriyle oldukça begeni toplayacaktir.
  • Niye Cem Yılmaz onu hiç anlamadım.

Şener Şen ve Cem Yılmaz beraber oynayacaklarsa komedide oynasınlar

Bu biraz sığ bi görüş ama Cem Yılmaz komedide başarılı bi adam ve Şener Şen gibi bi ismin yanında bu tarz filmlerde sırıtma ihtimali çok yüksek bence çok alakasız bi seçim olmuş.

Gerçi ''Şener Şen-Cem Yılmaz'' isimlerinin yan yana gelmesinin getireceği gişe başarısı göz önünde bulundurulduğu için bu seçim yapılmış, çok düşünmeye gerek yok aslında
  • Şener Şen olursa izlenir
  • quote:

Orijinalden alıntı: nickimi değiştirdim

Niye Cem Yılmaz onu hiç anlamadım.

Bu biraz sığ bi görüş ama Cem Yılmaz komedide başarılı bi adam ve Şener Şen gibi bi ismin yanında bu tarz filmlerde sırıtma ihtimali çok yüksek bence çok alakasız bi seçim olmuş.

Gerçi ''Şener Şen-Cem Yılmaz'' isimlerinin yan yana gelmesinin getireceği gişe başarısı göz önünde bulundurulduğu için bu seçim yapılmış, çok düşünmeye gerek yok aslında

Hocam ben bir röportajında okumuştum. Cem Yılmaz'ın en çok çalışmak istediği 2 yönetmenden biri Yavuz Turgul. Diğeri ise Çağan Irmak'mış. Çağan ile Babam ve Oğlum'u çekmeden önce çalışmak için anlaşmışlar ama ondan sonra Cem ne zaman bir senaryom var okurmusun dediğinde işim var okuyamam tarzında cevaplar almış Çağan'dan. Yavuz Turgul'a da sizinle çalışmayı çok istiyorum demiş.O da sen halkın sevgilsisin bizi aşarsın gibisinden laflar etmiş. Ama demekki fikrinden vazgeçti ve beraber film çekiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdinc104 -- 26 Mart 2010; 2:17:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: erdinc104

quote:

Hocam ben bir röportajında okumuştum. Cem Yılmaz'ın en çok çalışmak istediği 2 yönetmenden biri Yavuz Turgul. Diğeri ise Çağan Irmak'mış. Çağan ile Babam ve Oğlum'u çekmeden önce çalışmak için anlaşmışlar ama ondan sonra Cem ne zaman bir senaryom var okurmusun dediğinde işim var okuyamam tarzında cevaplar almış Çağan'dan. Yavuz Turgul'a da sizinle çalışmayı çok istiyorum demiş.O da sen halkın sevgilsisin bizi aşarsın gibisinden laflar etmiş. Ama demekki fikrinden vazgeçti ve beraber film çekiyorlar.

Anlamadım burayı ya Cem yılmaz yavuz turgul ve Şener Şen'den daha mı büyükmüş Bunu Yavuz Turgul niye söylemişki

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erdinc104

quote:

Anlamadım burayı ya Cem yılmaz yavuz turgul ve Şener Şen'den daha mı büyükmüş Bunu Yavuz Turgul niye söylemişki

Ya çok göz önünde bir sanatçı ya. O yüzden demiştir. Çünkü Şener Şen'de, Yavuz Turgul'da pek göz önünde olmayı sevmeyen sanatçılar.

• Şener Şen'in yanında Cem Yılmaz'ın rol alacak olması bana kalırsa gişe endişesi değil. Yılmaz, Her Şey Çok Güzel Olacak, Hokkabaz ve Organize İşler filmlerinde üzerine yakıştırılan kıyafetten kurtulmak için rol aldı ve ön görüyü yıkmaya çalıştı nitekim başarılı da oldu kanımca.
  • Vala artık Şener Şen'i komedi rolünde görsek çok güzel olur. Yavuz Turgul keşke komedi yazsa. Neden yazmıyor bilmiyorum. Beceremez desek yalan olur.Çünkü Tosun Paşa gibi bir filmi yazan adam neler yazar neler. Şener Şen ve Cem Yılmaz'ı keşke bir polisiyede değilde komedide görseydik. Ama bence Cem Yılmaz bu rolün hakkında gelir.
  • Cem Yılmaz'ı ne kadar ciddi bir rolde görebiliriz ki, yakışmıyor bence, hüzünlü olması gereken sahnelerde bile adam bir şaklabanlık yapacakmış gibi geliyor,

o ciddi olsa bile ben onun ciddiyetine ciddi olamıyorum yani

Bakalım, nasıl bir cinayetmiş bu... Emekli polisi çağırdıklarına göre Amerikan filmlerindeki klasik eski suçluya eski polis taktiği gibi bir şeydir.

Bkz. Demolition Man
  • +1, ne kadar ciddi olsa da ciddi bir rolde sırıtır gibi geliyor, belki de diğer filmlerindeki gibi komik olmaya çalışır, cem yilmaz ya ağır abi olamaz o hüzünlü sahnelerde falan dublör kullanır gıcık olurum böyle ölümle burun buruna olup da o durum da bile espri yapabilen rollere, çok gerçekçi olurlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: QuadroFX

Şener Şen olursa izlenir

kesinlikle izlenir
  • yahu bu şener şen niye komedi filmi çekmiyor ki yıllar yılı oldu onun komik bir halini göremedik gitti adam unutmuştur zaten komedi oynamayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 26 Mart 2010; 16:45:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkness

Cem Yılmaz'ı ne kadar ciddi bir rolde görebiliriz ki, yakışmıyor bence, hüzünlü olması gereken sahnelerde bile adam bir şaklabanlık yapacakmış gibi geliyor,

o ciddi olsa bile ben onun ciddiyetine ciddi olamıyorum yani

Bakalım, nasıl bir cinayetmiş bu... Emekli polisi çağırdıklarına göre Amerikan filmlerindeki klasik eski suçluya eski polis taktiği gibi bir şeydir.

Bkz. Demolition Man

Neden ki? Jim Carrey mükemmel drama rolleri oynuyor. Jim Carrey! Şener Şen yine aynı şekilde. Drama ve komedide efsane. Bkz. komedi filmleri ve drama filmleri - Unutulmaz Aşk Filmlerinin Yönetmeni, Muhsin Bey, Eşkıya.. Cem Yılmaz da aynı şekilde Herşey Çok Güzel Olacak, Hokkabazda bence gayet başarılıydı. Güzel film olur bence.

• her türlü gidilir bu filme
  • quote:

Orijinalden alıntı: #Tuna#

her türlü gidilir bu filme

+1
  • senaryoyu yazan adam tosun paşa gibi bir filmi yazabiliyorsa niye başa komedi filmleri yazmıyor ilginç
    filme gelicek olursak umarım ejder kapanına benzemez onunda oyuncu kalitesi çok iyidi fakat vasat aşamamıştı
  • Cem Yılmaz ve Şener Şen süper olacak
  • Yavuz Turgul senaryo yazacak ve ben o filme gitmeyeceğim. Haha... Gene en çok sevdiği aktör olan Şener Şen var, yanına da Cem Yılmaz. Kötü olacağına ihtimal vermiyorum.
  • Cem Yılmaz Her Şey Çok Güzel Olacaktan tam 12 yıl sonra ciddi bir role hazırlanıyor anlaşılan. Hoş diğerleri de ciddiydi ama canlandırdığı karakterler tam tersiydi.

Senaristte Kabadayı ve Eşkıya'yı yazan Yavuz Turgul.

Şener Şen'i konuşmaya gerek yok herhalde.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.