Şimdi Ara

Asus çift grafik işlemcili Fermi X2 modelini CeBIT'te gösterebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Asus Radeon HD 5970 Ares

Donanimhaber.com olarak bizim de katılacağımız CeBIT 2010 fuarı, donanım tutkunları açısından oldukça hareketli geçecek gibi görünüyor. Hatırlanacağı üzere daha önceki haberlerimizde Asus'un özel tasarımlı Radeon HD 5970 Ares ve Sapphire'in de 4GB GDDR5 bellekli Radeon HD 5970 modellerini fuar kapsamında katılımcıların beğenisine sunacağını belirtmiştik. Bu iki firma gibi önde gelen diğer donanım üreticilerinin de 2010 için planladıkları yeni nesil ürün ve teknolojileri Hannover, Almanya'da düzenlecek etkinlik çerçevesinde katılımcıların beğenisine sunmaları bekleniyor.

Resmi tanıtımının 26 Mart'ta gerçekleştirileceği Nvidia tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan DirectX 11 destekli yeni nesil GeForce GTX 470 ve GeForce GTX 480 modelleri de CeBIT fuarında görücüye çıkacaklar. Ancak gelen yeni bir habere göre Asus, Radeon HD 5970 Ares modeliyle birlikte çift grafik işlemcili Fermi çözümünü de fuar kapsamında sergileyebilir. Hali hazırda GeForce GTX 480 lansmanını takip eden birkaç ay içerisinde Nvidia'nın, Fermi tabanlı yeni bir X2 çözümünü tanıtacağı da biliniyor ve açıklanan bilgilere göre bu konuda ilk adım Asus tarafından CeBIT'te atılabilir.

Fermi X2 ile ilgili olarak henüz somut bir bilgi olmasa da, Nvidia'ya yakın kaynaklar, X2 modelinin GeForce GTX 480 yerine GeForce GTX 470 GPU'sunun çiftine sahip olacağını dile getiriyorlar.

• Resimdeki kart fermi çıkıyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 27 Şubat 2010; 10:45:42 >
  • asus işibiliyor hem göze hitap ediyor hemde performansa
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

Resimdeki kart fermi çıkıyormuş

Aynı soğutucuda çıkarmazlar...
    Fermi için Mars modeline benzeyen bir soğutucuyla çıkartırlar
    Asus çift grafik işlemcili Fermi X2 modelini CeBIT'te gösterebilir
  • birde dikkatimi ceken o bakır sogutucular cok kalın duruyor anladıgım kadarı ile bu kart ısı konusunda da bayagı idallı olacak
  • Nvidia reklama devam ediyo.Cebittende hayır gelmeyecek gibi.Alacak arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun.
  • Merakla beklemekteyiz
  • fermi ve ipad olmasa bilişim haber sayısı yarıya düşer bea. her Allah'ın günü ya fermi ya ipad haberi. hemde içi boş...
  • Bi' arkadaş daha önceden dediydi; anakartı ekran kartına takıyoruz artık diye. (Buna 5970' de dahil.) Ne kadar ısı o kadar fazla enerji.
  • Resimdeki kart cok hguzelmıs ama yınede FORVER 5970 :D FOREVER AMD-ATI
  • arkadaşlar resim gerçek değil,.bilgisayarla yapılmış olduğu çok belli
  • ne bu yaa nvidia yı mahkemeye vercen aşırı derece de kafa bulmaktan :) tek çekirdeklisi çıkmadan çift i he
    yok artık ya ben inanmıyorum.
  • asus x2 fermi maketi mi gosterecekmis... cebitte cift gpu gormeyi gectim tek gpuda her hangi bir performans sonucu gosterirlerse cok sasiracagim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydogdu1453

Nvidia reklama devam ediyo.Cebittende hayır gelmeyecek gibi.Alacak arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun.

nvidiayla ne alakası var ayrıca cebitten hayır gelmeyeceğini nereden çıkarttın? laf olsun diye konuşmayın.
  • 2 gün 18 saat 45 dakika kalmış cebitin açılmasına bekleyelim görelim :D
  • Tam tahmin ettiğim gibi 470 çifti şimdilik yapılabilcek. 480 nin çiftini şu anda yapmak çok zor gibi.

Tahmini 480 çifti olmamasının nedenleri

1.Aşırı büyük 2 tane zar olması
    2.Aşırı güç tüketimi +400 watt olur olursa
    3.Aşırı ısınma
    4.Pci ex sertifikasyonu (etkisini bilmiyorum ama 5970 de etkisi oldu)
    5.Olası düşük saat hızları.Ve buna bağlı olarak performansın istenilen düzeyde olmaması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H.E.B Sup -- 27 Şubat 2010; 15:04:16 >
  • Emre'nin listesine bir madde de ben ekleyeyim:

6. 480 GPU'sunun çok az sayıda üretileceği iddiaları. Çift GPU'lu Fermi için zaten az sayıda olması beklenen 480'i harcamak istemeyecektir NVidia.
  • Normalini göremedikki x2 nerden geldi
  • @Fear Dot Com
    Arkadaşım zaten o kartta 5970 fanlık değil seninki cahilliğe gelmiş artık.Böyle garip garip şeyler yazanlara sinir olmaya başladım artık
  • daha tekini göremeden çiftinin haberi. bu nvidiayı dedikoducu mahalle karılarımı yönetiyo kardeşim bu ne ya. hep laf hep laf bi icraat yok
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.