Şimdi Ara

Sapphire Radeon HD 5970 OC göründü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
8.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dünya lansmanı yarın yapılacak ATi Radeon HD 5970 için üreticilerin model çalışmaları da gün ışığına çıkmaya başladı. Ekran kartı üretiminde AMD-ATi'nin önde gelen iş ortaklarından Sapphire, Radeon HD 5970 OC modelini kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Tasarım özellikleri ve soğutucusuyla AMD-ATi'nin referans tasarımını baz alan yeni model fabrika çıkışı arttırılmış saat hızlarıyla geliyor.

40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Cypress kod adlı RV870 GPU'sunun çiftine sahip olan ekran kartında grafik işlem birimlerinin 735MHz (referans modelde 725MHz), belleklerin ise 4040MHz (standart modelde 4000MHz) hızlarında çalıştığı belirtiliyor. 2x 256-bit bellek veri yolu desteğine ve 2GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip olan kartın paralel işlemci sayısı 3200x olarak belirlenmiş.

Destek veren anakartlarda Quad Crossfire X kurulumlarına olanak tanıyan DirectX 11 destekli Sapphire Radeon HD 5970 OC, Unified Video Decoder 2.0 özelliği ile yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabiliyor. İki adet DVI ve Mini-DisplayPort konnektörleriyle donatılan Eyefinity destekli yeni ekran kartı, Battle Force - Dirt2 oyunları ve Redline Overvolting yazılımıyla birlikte sunuluyor.

Sapphire Radeon HD 5970 OC'nin yarın tanıtılması ve önümüzdeki günlerde ülkemiz pazarında da satışa sunulması bekleniyor.

• Fiyatı konusunda herhangi bir bilgi yokmu.Tahminen 600$ gibi girer türkiyeye.
  • kral bir ekran kartı...

alabilirmiyiz taaa 2 sene sonraya.... :):):)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fbsrkc06 -- 17 Kasım 2009; 8:25:07 >
  • İyi güzelde sırf adına OC eklemek için 10 mhz artırmışlar...
  • Bu kadar için oc ismini koymalarına hiç gerek yoktu bana göre
  • Aman ne oc ne oc
  • Testleri bekliyorum hem yok 5870 gtx 295 i gecemedi gibi geyikler oldu biri tek gpu biri çift gpuy du şimdi gtx295 rakibi bu testleri görelim bakalım ne kadar fark atacak 295 e eğerki %60 ın üzerinde fark atamazsa 40 nm için başarı değildir diye düşünüyorum.
  • üff be. çok feci OC yapmışlar. zarar vermesin gpu ya
  • İyi hoş GPU'nun 10 Mhz'lik hızaştırma miktarını anlarımda; ramler neden 40 Mhz hızaştırılmış? Neyse, bu kartı almayacağım için sorun yok :)
  • Gerçekten komik OC değil şaka yapmışlar.
  • oc filan deyil kutudada oyle bir ibare yok zaten
  • Sapphire'deki abilerimiz epey zahmet etmiş yahu :D
  • 5970in türkiye fiyatı tahminen 650usd + kdv yani 1150tl civarı olacaktır. Performans olarak
    5850 crossfire ile arasında ne kadar fark olacak merak ediyorumd doğrusu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cestvrai -- 17 Kasım 2009; 11:53:58 >
  • abi adamlar dalga mı geçiyorlar acaba? bunuda kakalarlar 650$ dan..Türkiye'ye de 700usd +kdv derler ohh..
  • Evet performans konusunda haklısın ama:Birde şöle düşünürsen crossfire destekli bir anakart daha yüksek watt bir güç kaynağı ve maliyet daha çok artıcak.Ama performans olarak ne olur bilemiycem kullanıcı testleri görmek lazım.Haber için teşekkür ederim.Birde şu konuya değinmek istiyorum sanırım ısıl güç tasarımından dolayı fazla oc yapmamış olabilirler zira 300 watt sınırı olduğundan bu benim düşüncem.
  • ne oc si bu ya?

böyle oc modeli mi olur hiç?

safire
  • OC, Turbo, Hırbo gibi modellere para dökenler çıkacaktır yine. Yazık gerçekten...
  • Kartın,Battle Force - Dirt2 oyunları ve Redline Overvolting yazılımıyla birlikte sunulması oldukca iyi.Oc yi de güc tüketimini arttırmadan yapmayı denemişler sanırım.
  • ikisinide 10mhz artırmışlar resmen şuna bak bellekler 40mhz felan artmış değil aslında yani, efektif değer o ddr5 de böyle değerlendiriliyor.
  • Kızları ikilemişler artık :) Çift GPU, ikiz melez ile vurgulanmış ya...:))

PCI standartına takılmasın diye yapmışlar o ufak artışı, yani biz aşabiliriz demek oluyor, PCI standartı kartı bozmaz :)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.