Şimdi Ara

Sapphire Radeon HD 5970 OC göründü (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
8.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • çok müthiş bir kart,sapphire uyanıklık yapmış. oc demek için yaptığı hızaşırtmaya bak,güler misin ağlar mısın.gerçi bu ekran kartı her haliyle bütün oyunları ezer geçer ama :)
  • benim düşüncem şu şekilde belki overclock yapılmış veya yapılmamış 10mhz 20mhz yükseltmişler.ya sizler yapın overclock sınırları zorlayın bu kart overclock edition diyorlar ise diye düşünüyorum.
  • @adacay
    ekran kartıyla bağdaştırmak doğru mu bilmiyorum ama moore yasasına göre:"...Gündelik dilde ve çok kabaca anlatacak olursak, Moore yasası pragmatist anlamda, bizim her 12 ayda bir selefine kıyasla 2 kat daha performans veren bir işlemciyi aynı ya da daha ucuz bir fiyata almamız gerektiğini bilimsel çıkarımlarla açıklıyor."
    Bide Atiyi savunmaya gerek yok yani bir firma sonuçta başlıca amacı hep kar sağlamaktır, pazarda rekabet olmadığı için fiyat artırması çok normal(4800 serisi kartları o kadar ucuza çıkarmasının sebebide(4870 300$ 9800gx2 500$+) yine nvidia'nın pazar payına tecavüz etmekti kısacası kar etmek)
  • 2. elde fiyatı 50 TL oynar OC yüzünden
  • o ne o.c kart yanmasın
  • ama ben kutunun ustunde OC yada OverClock diye bisey gormuyorum. bence sapphire butun kartlari bu hizda cikaracaktir
  • Kart kaldırmayabilir yanlız bunu çok sakıncalı
    Anca su soğutmalı sistemlerde oda belki
  • iyi bir soğutma ve gerek duyduğu güçte bir güç kaynağı ile hızaşırtma yapılarak çok acayip sonuclar çıkartabilir benchmarklarda.
    Yine heyecanlandım

Blower fanlardan hiç hoşlanmıyorum bir de bu kara kutu tasarımından o yüzden tonla param olsa yine özel soğutuculu modeli beklerdim

Kutunun üzerindeki pırasa saclı kız tasarımını beğenmedim daha görsel bişey yapılabilirdi Sapphire..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wacd -- 18 Kasım 2009; 2:19:38 >
  • Oc si az ama sogutma sistemi daha iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: simplethinks

Testleri bekliyorum hem yok 5870 gtx 295 i gecemedi gibi geyikler oldu biri tek gpu biri çift gpuy du şimdi gtx295 rakibi bu testleri görelim bakalım ne kadar fark atacak 295 e eğerki %60 ın üzerinde fark atamazsa 40 nm için başarı değildir diye düşünüyorum.

başarı yada başarısızlık senın yorumun olabılır ama bunun 40 nm ile ilgisi yok. ayrıca gtx295 ın rakıbı 4870x2 ıdı. ikisininde defterı kapandı ve 5970 ın rakıbı gtx295 değildir.rakıp olmamaları karşılaştırılamaz olmaları anlamına gelmez, fakat %60 fark beklemek hayal bence. fark %30 gıbı gözükuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ymetin

@adacay
    ekran kartıyla bağdaştırmak doğru mu bilmiyorum ama moore yasasına göre:"...Gündelik dilde ve çok kabaca anlatacak olursak, Moore yasası pragmatist anlamda, bizim her 12 ayda bir selefine kıyasla 2 kat daha performans veren bir işlemciyi aynı ya da daha ucuz bir fiyata almamız gerektiğini bilimsel çıkarımlarla açıklıyor."
    Bide Atiyi savunmaya gerek yok yani bir firma sonuçta başlıca amacı hep kar sağlamaktır, pazarda rekabet olmadığı için fiyat artırması çok normal(4800 serisi kartları o kadar ucuza çıkarmasının sebebide(4870 300$ 9800gx2 500$+) yine nvidia'nın pazar payına tecavüz etmekti kısacası kar etmek)

Ben de sana sorarım o zaman, Moore yasası ne kadar geçerli diye? Corei7'lar Core2'duo lardan 2 sene sonra çıktı yani ~24 ay. Peki core2 duo'lardan 4 kat fazla mı performans veriyor?

Hangi ekran kartı çıktıktan 12 ay sonra 2 katı hızlısı daha ucuz fiyata çıkmış?

• sana yaklaşık 100 kelimelik bir cevap yazmıştım ama hangi ekran kartı daha ucuza çıkmış sorunu bikez daha okuduktan sonra vazgeçtim çünkü ne yazarsam yazayım yine alakasız bi cevap vercen boşuna meşgul etmeyelim forumu
  • quote:

Orijinalden alıntı: cestvrai

5970in türkiye fiyatı tahminen 650usd + kdv yani 1150tl civarı olacaktır. Performans olarak
    5850 crossfire ile arasında ne kadar fark olacak merak ediyorumd doğrusu

her türlü 5850 x 2 tercihim olur hem daha serin hem daha az watt...
  • quote:

Orijinalden alıntı: iktyas

quote:

Orijinalden alıntı: simplethinks

Testleri bekliyorum hem yok 5870 gtx 295 i gecemedi gibi geyikler oldu biri tek gpu biri çift gpuy du şimdi gtx295 rakibi bu testleri görelim bakalım ne kadar fark atacak 295 e eğerki %60 ın üzerinde fark atamazsa 40 nm için başarı değildir diye düşünüyorum.

başarı yada başarısızlık senın yorumun olabılır ama bunun 40 nm ile ilgisi yok. ayrıca gtx295 ın rakıbı 4870x2 ıdı. ikisininde defterı kapandı ve 5970 ın rakıbı gtx295 değildir.rakıp olmamaları karşılaştırılamaz olmaları anlamına gelmez, fakat %60 fark beklemek hayal bence. fark %30 gıbı gözükuyor

süper yorum helal olsun...

5970 yeni çıkmış sanki gtx 295 de yeni çıkmış gibi de onla test edilmiş... tamam piyasada ati'ye şu an için rakip olarak en üst düzey çift gpu'lu kart gtx 295 ama, 1 sene önce çıktı gtx 295, yani izin verelimde geçsin 5970... ayrıca ben o kadarda çok çok üstün olacağını zannetmiyorum... DH'nın testlerini bekliyorum en azından tarafsızlar...

gt 300'ün çift gpu'lu en üst kartı gelir, onunla kafa kafaya test edilir, sonra da bakılır sonuçlara... ona göre yorum yapılır...

• OC yapılmamış bile diyebiliriz. kartın OC potansiyeli sonuçta bu değil çok daha fazla. diğer topic de bu tartışılıyor. Saphire eğer bunu extreme statüsünde satarsa ayıp eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mageji -- 19 Kasım 2009; 1:55:07 >
  • sapphire yine saçmalamış..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ymetin

sana yaklaşık 100 kelimelik bir cevap yazmıştım ama hangi ekran kartı daha ucuza çıkmış sorunu bikez daha okuduktan sonra vazgeçtim çünkü ne yazarsam yazayım yine alakasız bi cevap vercen boşuna meşgul etmeyelim forumu

Cevap vermebileceğin bir durum yok zaten. Herkes Corei7'ların core2'lardan 4 kat hızlı olmadığını biliyor.
    Ekran kartlarının da performansı her sene fiyatları ucuzlayarak veya aynı kalarak ikiye katlanmıyor.

Moore yasasını yanlış aktararak ve bu yanlış üzerinden söz konusu kartların fiyatını ve performansını yorumlayarak bence de forumu boşu boşuna meşgul etme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adacay -- 19 Kasım 2009; 21:22:24 >
  • Exteme overlclock diye buna derim TDP değeri de 299,9 W falandır şimdi bunun.
    Arctic cooling 3lü fan içeren soğutma ve gpu/ram hızı 900/1250 olabilirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: K58

İyi güzelde sırf adına OC eklemek için 10 mhz artırmışlar...

Sapphire işte
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.