Şimdi Ara

ASUS P7P55D Serisi Kullananlar,Sorun&Çözümleri (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
950
Cevap
2
Favori
53.771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu asus p7p55d pro anakartta hı level 2 gb 1600 mhz ram var ama 1 slotta deyılde 2 slotta calısıyo.sebebı nedır.bırde ramlerın uzerınde ovdrr m yazıyo bu duğme ne işe yarar bana bıraz bılgı verırsenız cok sevınırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: meerdogan

arkadaşlar bu asus p7p55d pro anakartta hı level 2 gb 1600 mhz ram var ama 1 slotta deyılde 2 slotta calısıyo.sebebı nedır.bırde ramlerın uzerınde ovdrr m yazıyo bu duğme ne işe yarar bana bıraz bılgı verırsenız cok sevınırım

yanlış anlamadıysam resetleme düğmesindan bahsediyorsun
  • yok hayır resetleme deyıl.tam ram slotların ustune denk gelıyo QV_DRAM dıye yazıyo. acınca kırmızı bı ısık yanıyo acaba bu ne tusu olabılır.bılenn varmı acaba.memok tusu deyıl yanlıs anlamayın.bırde 2 gb hı level ram var ve ılk slota taktığımda calısmıyo ama 2.mavı slot taktıyımda calısıy.memok yaptıysamda calıstıramadım neden acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meerdogan -- 2 Temmuz 2010; 20:58:43 >
  • quote:

yok hayır resetleme deyıl.tam ram slotların ustune denk gelıyo QV_DRAM dıye yazıyo. acınca kırmızı bı ısık yanıyo acaba bu ne tusu olabılır.bılenn varmı acaba.memok tusu deyıl yanlıs anlamayın.bırde 2 gb hı level ram var ve ılk slota taktığımda calısmıyo ama 2.mavı slot taktıyımda calısıy.memok yaptıysamda calıstıramadım neden acaba

anakart donanım kontrol sistemi ram /işlemci/ram/ekran kartı sırasıyla kırmızı ledler yanıyor hangisinde takılır kalırsa o parçada problem var demektir ( MEMOK tuşu) yanlış ayar sonunda veya herhangi bir nedenden dolayı sistem açılmazsa MEMOK düğmesine basarak bios u ilk haline getiriyor yanı sıfırlıyor sakın tornavidayla yapma (ben cd kalemini kullanıyorum) 2 mavi slot çalışıyor çünkü çift kanal yapılandırmış oluyorsun anakartın kıtabında bunlar yazıyor oradan daha geniş bilgi sahibi olabilirsin

• quote:

yok hayır resetleme deyıl.tam ram slotların ustune denk gelıyo QV_DRAM dıye yazıyo. acınca kırmızı bı ısık yanıyo acaba bu ne tusu olabılır.bılenn varmı acaba.memok tusu deyıl yanlıs anlamayın.bırde 2 gb hı level ram var ve ılk slota taktığımda calısmıyo ama 2.mavı slot taktıyımda calısıy.memok yaptıysamda calıstıramadım neden acaba

Demiş olduğun o switch okuduğum kadarıyla ramların voltajlarında bir oynama yapıyor hiç kurcalama derim sana sağ tarafta dursun 1,küsür oluyorlar diğer tarafta ise 2.küsür oluyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

quote:

Orijinalden alıntı: emynation

bu cpu nun oradaki 4+4 pin güç girişinde board ilk geldiginde 4pinlerden birinde kapak vardı core i5 750 kullanıyorum bu kapagı söküp orayada girişi baglamama gerek varmı ve neden 4+4 pin birisi acıklayabilirmi bana.

CPU'ya fazla voltaj vermez ve +3.8ghz OC yapmayacaksan takman gerekmiyor.

Dostum sLmLar..
    Voltaj değerleriyle ilgili biraz yardım lazım. ŞöyLeki;
    Senin işlemci 4.0Ghz 1,28V ile çalışıyor ve RAM lerin 1600Mhz.
    Ramler 1,6750V olarak ayarlı. 1,65V üstüne çıkmışsın bir zararı olmuyormu?
    Ben işlemciyi 4.2Ghz de 1,38V ile çalıştırıdım fakat RAM ler 2000Mhz ve 1,65V olarak ayarlı.
    RAM leri 1600Mhz yaparak 1,6625V olarak 1 kere 1,65V üstüne çıktım denemek için sıkıntı olmadı.
    Stres testinde %100 15 dakka 85 - 88 derece arası gitti geldi kapadım.
    Fakat hem 3.8Ghz de hemde 4.0Ghz de işlemci 1,35V RAM leri 2000Mhz 1,65V ile kullanamıyorum.
    Prime'de daha 5 dakka sonra hata veriyor. Sıcaklık da 85 Civarlarında oluyor.
    1,38V larak da denedim yine %100 de sıkıntı çıkardı.
    Bancmark testlerinde ise Voltajı 1,28V değerinde 3.8Ghz ile 4.0Ghz de hiç sıkıntı çıkmıyor.
    Sadece Prime teslerinde sorun yaratıyor.yoksa hertürlü kullanabiliyorum yazdığım tüm değerlerde.
    Bir stabilize sorunu var ama anlamış değilim.Ramler 1,65V üstünde olsa sorun olurmu.??

• quote:

Orijinalden alıntı: dj_blow

Dostum sLmLar..

kardeş bu incelemenin size faydası olurmu? http://www.pckoloji.com/f168/-team-group-xtreem-txd32048m1600hc7-bellek-kiti-11185-gars4/#content_start

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihercan1

quote:

Orijinalden alıntı: dj_blow

Dostum sLmLar..

kardeş bu incelemenin size faydası olurmu? http://www.pckoloji.com/f168/-team-group-xtreem-txd32048m1600hc7-bellek-kiti-11185-gars4/#content_start

Öncelikle tşk.ederim. inceledim fakat pek faydası olmadı. bendeki RAMLer zaten 2000 Mhz ve 1.65V ile çalışıyor.
    Biraz daha detaylı bilgilenmiş oldum.

Aşağıda yaptığım birkaç ayar sonrası aldığım sonuçlara bakarmısınız.sıcaklık ve voltaj değerleri nasıl?
    Havanın sıcak oluşunuda katmak gerekiyor.malum 30 derece üstünde.sizlerde de aynımı bu havada?
    Daha önceki denemelerinize baktım biraz. Kasım ve Aralık aylarında iyi değerler almışsınız.Şimdi de aynımı acaba?
    Kasamda sadece yanda,üstte ve ön tarafta fan bulunuyor. CPU soğutucu da Corsair H50 tek fan ile çalışıyor.
    2 fan ile kısa bi deneme yaptım ( elimle tuttum ) sıcaklıkta 4-6 derece arası düşme oldu kısa sürede fazla tutmadım.
    CPU voltajı= 1.3375,, IMC= 1.2750,, RAMler= 1.65V C-State açık
    Birde bendeki RAMLer 2000 Mhz. CPU-Z Memory kısmında NB Frequency kısmında 3210.7 Mhz yazıyor. Buranın 4000 Mhz olması gerekmiyormu?
    Bendeki RAMLerin üstte arkadaşın verdiği Linkde test sonuçlarında 4000 Mhz yazıyor. kafam karıştı. Yardımcı olabilirmisiniz?

12 Dakkalık devam eden sorunsuz test sonucu

ASUS P7P55D Serisi Kullananlar,Sorun&Çözümleri

Tek çekirdeğin durduğu sonuç

Son olarak Boştaki değerler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dJ_bLoW -- 6 Temmuz 2010; 0:43:27 >

• üstadlar bende de asus p7p55d anakart var bios guncellemek istiyorum kesintisiz guc kaynağı var fakat korkuyorum bios guncellerken pc donarsa diye acaba çift bios mu var tek mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Newresim

üstadlar bende de asus p7p55d anakart var bios guncellemek istiyorum kesintisiz guc kaynağı var fakat korkuyorum bios guncellerken pc donarsa diye acaba çift bios mu var tek mi

arkadaşım senin nasıl güncelleyeceğini bilemiyorum fakat ben şöyle yaptım (şu anki 1702 indirdim winrarla açtım) D de yeni kılasör oluşturdum winrarla cıkardığım bios sürümünü içine attım bilgisyrı resetledim biosa girdim tools menü ASUA EZ FLAŞ 2 okeyledim solsaki kutucukta tap tuşuyla D açtığım klasörden 1702 seçtim yaklaşık 20 saniye sürüyor endişelenme arkadaşım bir seferinde tamamlanmadı reset attım düzeldi P7P55D de çif bios var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi süraka -- 20 Temmuz 2010; 0:00:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihercan1

quote:

Orijinalden alıntı: Newresim

üstadlar bende de asus p7p55d anakart var bios guncellemek istiyorum kesintisiz guc kaynağı var fakat korkuyorum bios guncellerken pc donarsa diye acaba çift bios mu var tek mi

arkadaşım senin nasıl güncelleyeceğini bilemiyorum fakat ben şöyle yaptım (şu anki 1702 indirdim winrarla açtım) D de yeni kılasör oluşturdum winrarla cıkardığım bios sürümünü içine attım bilgisyrı resetledim biosa girdim tools menü ASUA EZ FLAŞ 2 okeyledim solsaki kutucukta tap tuşuyla D açtığım klasörden 1702 seçtim yaklaşık 20 saniye sürüyor endişelenme arkadaşım bir seferinde tamamlanmadı reset attım düzeldi P7P55D de çif bios var

saolsaın icimi rahatlattin ben de bi bios guncelliyeyim o zaman cok fark oluyormu?

• arkadaşlar bende p7p55d pro var ben tubo evo ıle cpu yu 2.66 dan 2.91 cıkardım.acaba format atarsam bu sıfırlanırmı.bırde turbo evola mı asırma yapmak yoksa epu -6 engıne ıle mı yardımcı olursanız sevınırım
  • asus p7p55 e pro anakart alacam yalnız 3*2gb=6gb rami 3 kanallı çalıştırabilirmiyim bu anakartta ben anakarta baktım bana 3 kanal çalıştırmıyor gibi geldi ancak bir dergide çalıştığı yazılmış tereddütte kaldım.burdan dergi linkine bakabilirsiniz.http://www.chip.com.tr/konu/yeni-bir-oyun-pc-si-kesenin-agzini-sonuna-kadar-acarsaniz_21588_7.html
  • x58 kartlar 3 kanal p55 ler çift kanal
  • asus p7p55d pro anakartımda 2 gündür problem var. ethernet portu çalışmıyor bilgisayar üzerinden de bir sorun olduğunu görüyorum ama hiçbir şekilde müdahale edemiyorum. Daha önce başına gelen var mı, ne yapmalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: peace_346

asus p7p55d pro anakartımda 2 gündür problem var. ethernet portu çalışmıyor bilgisayar üzerinden de bir sorun olduğunu görüyorum ama hiçbir şekilde müdahale edemiyorum. Daha önce başına gelen var mı, ne yapmalıyım?
  • quote:

asus p7p55d pro anakartımda 2 gündür problem var. ethernet portu çalışmıyor bilgisayar üzerinden de bir sorun olduğunu görüyorum ama hiçbir şekilde müdahale edemiyorum. Daha önce başına gelen var mı, ne yapmalıyım?

Çalışmıyor derken anlayamadım yani windows tanımıyormu etherneti?Daha geniş bir açıklama yaparsanız yardımcı olabiliriz.
  • etherneti network adapter olarak goruyor ama mesela device managerdan da bunu disable ediyorum ama tekrar baslatmaya calıstıgımda hata veriyor ben bozuldugunu dusunuyorum
  • quote:

etherneti network adapter olarak goruyor ama mesela device managerdan da bunu disable ediyorum ama tekrar baslatmaya calıstıgımda hata veriyor ben bozuldugunu dusunuyorum
  • quote:

quote:

etherneti network adapter olarak goruyor ama mesela device managerdan da bunu disable ediyorum ama tekrar baslatmaya calıstıgımda hata veriyor ben bozuldugunu dusunuyorum

Onu network adapter olarak görür zaten.Anakartın cd sinden LAN yada Network driver'ını(Şuan cd de adı ne geçiyor hatırlayamadım ama bu ikisinden biridir) kurun.Sorununuz çözülecektir.
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.