Şimdi Ara

ASUS P7P55D Serisi Kullananlar,Sorun&Çözümleri (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
950
Cevap
2
Favori
53.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • P7P55D-E LX kullanan varmı aranızda i5 760 ile iyi o.c. oluyormu
  • bende P7P55D VAR İ5 750 ve o.c potansiyeli gayet iyi
  • merhaba p7p55d serisi kullananlar,

arkadaşlar sakın 1807 bios u yüklemeyin, berbat bir bios sürümü.
    bios da ufak bir değişiklikte hemen speedstep kapanıyor ve enable olmuyor, işlemci ısısında artış var ve dahada öncemli everest programında ram performansı 2000 puan düştü !

asus vip forumlarında da herkes bu bios versiyonundan şikayetçi ve tekrar 1702 nolu bios sürümüne dönmeye çalışıyorlar. Şu an için en iyisi 1702 BIOS.
  • arkadaşım bende 1807 bios yüklü şuan için prolem görünmüyor everesle ram performansını nasıl ölçüyorsun ben karşılaştımalı test bölümden bellek gecikme süresini ölçtüm 47,1 ayrıca 10 gündür %20 o.c li kullanıyorum işlemci 3200 mhz ram ler 1600mhz problem yok gibi yinede uyardığın için teşekkürler
  • aradaki farkı söyleyeyim

1702 bios ile everest ultimate edition programında

bellek okuma performansı 16100 iken şimdi 14770
    bellek yazma performansı 14000 iken şimdi 11100
    bellek kopyalama 17000 iken şimdi 15875

benimde ramler 1600mhz.

belkide işlemci performansı bile düşmüştür ama 1702 bios ile test yapamadığım için karşılaştıramıyorum.
  • ben 1702 ile denemedim fakat 1807 bellek okuma 14894 yazma 11549 kopyalama 16294 sistem okuma kopyalama ve gecikme süresinde 1 sırad görünüyor dostum bakalım ilk fırsatta 1702 de deneyeceğim
  • Peki 1807 yükledikten sonra 1702'ye dönebilme şansımız var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: thepunisherWZ

Peki 1807 yükledikten sonra 1702'ye dönebilme şansımız var mı?

Var, BIOS updater programı aynı zamanda downgrade yapmaya da izin veriyor.
  • daha önce yapmıştım ama şimdi yapamadım hayret neyse artık eğer ( n1gh7m4r3 ) arkadaşın dediği gibi prolem varsa yeni bios yakında cıkar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mordeaur

quote:

Orijinalden alıntı: thepunisherWZ

Peki 1807 yükledikten sonra 1702'ye dönebilme şansımız var mı?

Var, BIOS updater programı aynı zamanda downgrade yapmaya da izin veriyor.

o özeliik çalışmıyor, bu lanet bios dan kurtulmak için normal yolların hepsini denedim ama olmuyor malesef.
  • bende denedim olmadı .endişelenme hocam dediğin gibi 1807 sorunluysa yeni bios çıkar yakında
  • P7P55D Arkadaşlar eskiden PWR FAN soketim fana güç veriyordu fakat artık o sokete fan takınca çalıştırmıyor, sizde calişiyor mu?
  • bende soketlerin hepsinde fan var çalışıyor sorun yok.. kusura bakma bu PWR fan soketi hangisi oluyordu? sanıyorum sağ üst köşedeki bende 12cm bir fan var orda. ben DVD yazıcının altındaki boşluğa bir tane 12cm lik fan monte ettim işlemci şu anda o.c.li hem ramlere hemde işlemciye extra hava üflüyor ordan ve şuan çalışıyor biostan kapatmış olabilirmisin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi süraka -- 10 Ekim 2010; 19:02:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

P7P55D Arkadaşlar eskiden PWR FAN soketim fana güç veriyordu fakat artık o sokete fan takınca çalıştırmıyor, sizde calişiyor mu?

BIOS 1807 yüklü bende de Mert. RAM slotlarının üstündeki fan soketi diyorsun.
    Benimde çalışıyor. H50 nin pompa takılı orada. Sorun yok. Bi kontrol et istersen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dj_blow

quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

P7P55D Arkadaşlar eskiden PWR FAN soketim fana güç veriyordu fakat artık o sokete fan takınca çalıştırmıyor, sizde calişiyor mu?

BIOS 1807 yüklü bende de Mert. RAM slotlarının üstündeki fan soketi diyorsun.
    Benimde çalışıyor. H50 nin pompa takılı orada. Sorun yok. Bi kontrol et istersen.

2 farklı fan ile denedim calişmiyor, eskiden calişiyordu bu parçalarında bozulduğunu hiç görmedim zaten herhangi birşeyde yapmadım. Eski kasadan yeni kasaya geçtikten sonra calısmadığını fark ettim, eski kasada öndeki fan oraya bağlıydı... BIOS güncellersem belki düzelir.

• hadi yaa :/ kısa dewre faLan yapmış oLmasın bişe. bak ben Sunbeam Rheobus Extreme Mavi Led Işıklı 6-FAN Kontrolcü aldım..
    harika bişe. kurulumu kullanımı çok kolay. işlevide öyle. gece çıt ses olmuyor odamda kısınca. linki aşağıda. ben invetus dan aldım.

http://www.hepsiburada.com/Liste/sunbeam-rheobus-extreme-mavi-led-isikli-6-fan-kontrolcu-sb-rhk-ex-bk/ProductDetails.aspx?productId=bd99150&categoryId=1125

• quote:

hadi yaa :/ kısa dewre faLan yapmış oLmasın bişe. bak ben Sunbeam Rheobus Extreme Mavi Led Işıklı 6-FAN Kontrolcü aldım..
    harika bişe. kurulumu kullanımı çok kolay. işlevide öyle. gece çıt ses olmuyor odamda kısınca. linki aşağıda. ben invetus dan aldım.

http://www.hepsiburada.com/Liste/sunbeam-rheobus-extreme-mavi-led-isikli-6-fan-kontrolcu-sb-rhk-ex-bk/ProductDetails.aspx?productId=bd99150&categoryId=1125

Sunbeam candır heyecandır yahu maaşı alayım ben de çakacağım bir tane.

• quote:

Orijinalden alıntı: 2kol3bacak

quote:

hadi yaa :/ kısa dewre faLan yapmış oLmasın bişe. bak ben Sunbeam Rheobus Extreme Mavi Led Işıklı 6-FAN Kontrolcü aldım..

Sunbeam candır heyecandır yahu maaşı alayım ben de çakacağım bir tane.

Aynı zamanda ilaçtır kendileri...

• Şimdi aklıma geldi, oraya ben bir 120mm fan takmıştım beyaz kablo ucu yoktu yani kablosu kesikti ben bir fan kontrolcüden beyaz uç buldum onun bir ucunu kestim plastikleri sıvadım birbirine bağladım sonra fanı beyaz 3 pin soketiyle o sokete taktım, PC'ye güç verdim, fanın motoru yandı o günden beri o soket calişmiyor, soketde fiziksek açıdan herhangi bir sorun gözükmüyor herhangi yanma v.b. hasarlarda yok, nasıl düzeltebilirim acaba herhangi bir fikri olan var mı?

dJ_blow dediğin gibi kısa devre yaptırdım, buda soketin resmi, resimden birşey anlayacak olursa bakabilir;

ASUS P7P55D Serisi Kullananlar,Sorun&Çözümleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 11 Ekim 2010; 20:08:40 >

• resimde problem görünmüyor başka bir sorun olabilir .senin yaptığın gibi bende 1 ay kadar kullandım sorun olmadı düzelmezise fan coklayıcı kaplo alabilirsin mesela bunun gibi birşeyhttp://www.hepsiburada.com/Liste/akasa-pwm-coklayici-kablo-ak-cb002/productDetails.aspx?categoryid=105307&productid=bd97001 işini rahatlıkla görür

• 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.