Şimdi Ara

Ve ATi Radeon HD 5870 1GHz'in üzerine çıkartıldı, işte detaylar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
8.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ATi Radeon HD 5800 serisi ile endüstride ilk defa DirectX 11 destekli yeni nesil ekran kartlarını pazara sunarak Nvidia'nın önüne geçmeyi başaran AMD, Radeon HD 5850 ve Radeon HD 5870 modellerinden oluşan serinin performans, teknolojik üstünlük ve hız aşırtma konularında rakipsiz olduğunun altını çiziyor.

Bir önceki jenerasyonda Radeon HD 4890 modeliyle 1GHz ve üstü saat hızlarına olanak tanıyarak overclock konusundaki iddiasını bir kez daha gözler önüne seren AMD, Cypress (RV870) kod adını taşıyan ve 2 milyardan fazla transistör içeren DirectX 11 destekli yeni nesil grafik işlem ünitesiyle, saf performansın yanında yüksek hız aşırtma başarımı da vaat ediyor.

ATi Radeon HD 5800 serisi için fabrika çıkışı hız aşırtmalı modeller henüz satışa sunulmuş olmasa da, profesyonel kullanıcılar mevcut modeller için hız aşırtma çalışmalarına başladı.

alt="Ve ATi Radeon HD 5870 1GHz'in üzerine çıkartıldı, işte detaylar"

Grafik işlemci çalışma geriliminin arttırılmasına olanak tanıyan Voltage Tweak uygulamasıyla Radeon HD 5870 modelinin 1GHz'in üzerine çıkartılabileceğini açıklayan Asus'un bu iddiası Kinc tarafından doğrulandı. Açıklanan bilgilere göre, yapılan hız aşırtma çalışmasında vGPU değerleri 1.015v'den 1.330v'ye çıkartılan dört adet Asus Radeon HD 5870, standart soğutucuları kullanılarak 1GHz'in üzerine çıkartıldı.

Grafik işlemci frekansları 850MHz'den 1035MHz'e, bellek hızları da 4800MHz'den 5160MHz'e çıkartılan ekran kartları, standart soğutucusu ile 4257MHz'de çalışan Core i7 965 Extreme Edition işlemcisinin güç verdiği ve Asus'un X58 yonga setli P6T7 WS SuperComputer anakartının kullanıldığı sistemde 3DMark Vantage (Extreme Preset) skoru da alındı. Yayınlanan skor bilgilerine göre 4 yollu Radeon HD 5870 ile gerçekleştirilen Crossfire X testinde X26,332 sonucuna ulaşılan testte GT1 skoru 79.49 fps, GT2 skoru ise 74.83 fps olarak kaydedildi.

alt="Ve ATi Radeon HD 5870 1GHz'in üzerine çıkartıldı, işte detaylar"

Büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz.

ATi Radeon HD 5870 için özel tasarımlı ve fabrika çıkışı hız aşırtmalı modellerin önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulması bekleniyor.

• Haber için teşekkürler.
  • iyimiş masallah ati
  • 4 way mi
  • ATİ İYİ İŞ YAPIYOR BU ARALAR HADİ BAKALIM DEVAMI DİLEĞİYLE
  • iyi puan hll
  • Huh... Az daha zorlasalar 5870ler 4-way 285lerin Vantage skorunu kıracak...
  • şaka gibi ya..bakalım nvidia ne ile cevap verecek buna
  • ati iyi gidiyor bu arada gt3xx serisi de baya sağlam olacağa benziyor
  • Hele bi duyursunlarda kartı
  • 5xxx serisini standart 1ghz bekliyordurk ama olsun bu da iyi :))
  • muhtemelen nvidia 3 way gt 300 ile geçer
  • gazoz kapağa bunlar yaw kinc e veriyorlar kartı ama standart soğutma ile oc yapacaksın kardeşim diyorlar, o zaman kinc e ne gerek var verin tanınmayan biri yapsın.
    reklamya güya, çoğu kişi standart soğutmayla kulanacakya, böyle yapalım o zaman demişler akılları sıra. ya standart soğutmayla kullanmayacaklar olabilir ama standart soğutma kullanıp yanına kinc i otutturup oc yaptıracak biri varmı
  • boş işler bunlar piyasadaki en yeni ve güzel oyunlardan biri batman ben 8800gts 512 mb ımla batman ı physx açık 1680*1050 her detay açık oynuyorum. şu şöyle yapmış bu böyle yapmış şu şunu geçmiş iyice saçma gelmeye başladı. bu arada ati sahiplerinin netten araştırıp physx i açmalarını tavsiye ederim. oyuna farklı bir hava katıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

boş işler bunlar piyasadaki en yeni ve güzel oyunlardan biri batman ben 8800gts 512 mb ımla batman ı physx açık 1680*1050 her detay açık oynuyorum. şu şöyle yapmış bu böyle yapmış şu şunu geçmiş iyice saçma gelmeye başladı. bu arada ati sahiplerinin netten araştırıp physx i açmalarını tavsiye ederim. oyuna farklı bir hava katıyor.

size katılıyorum
  • Nedense hiçbir görsel açılmıyor bende. Puanı göremedim ama HD 4770 ile 1GHz dolaylarına rahat ulaşması hız aşırtma konusunda bu modellerden beklenti arttı...

Bu arada img.donanimhaber.com sunucusunda bir sorun mu var?
  • gt1 ve gt2 da yakaladığı fps önemli geri kalan boş çünki 3DMark Vantage cpu test 2de physx olayı var ve ati kartlarda physx desteği olmadı için genel puan düşük ama bide olsa allah muhafaza o genel sonuç ne olurdu bilmem xD physx kapalı bi vaziyet de 4 tane gtx285 veya 2x gtx295 bu sokoru alabilirmi acaba ? merak ettim
  • @AndryTR

img.donanımhaber.com adresindeki resimleri göstermez.

Foruma girip Oradan Ekran KArtlarına girip oradan Ve ATi Radeon HD4870 1GHz'in üzerine çıkartıldı, işte detaylar adlı topiği bulup içine girersen orada resimler görünür.

Al bak adresi bu:http://forum.donanimhaber.com/m_34885649/tm.htm
  • İyimiş hız aşırtmalı modeller 900-950mhz de gelir herhalde bellekleri fazla zorlayamıcaklar tabloya bakılırsa:) Tüm umutlar 5850de artık bu kart highend oldu fiyatı yüzünden
  • ATI gümbür gümbür geliyor diye zamanında demiştik
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.