Şimdi Ara

Focus II Hakkında Bilmek, Öğrenmek İstediğiniz Herşey (Makyajsız+Makyajlı Kasa) (178. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
22.072
Cevap
29
Favori
1.972.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

quote:

Orjinalden alıntı: swatcamgoz

quote:

Orjinalden alıntı: Efraim Delibalta

bu arada bir şey daha
    arabasını koç çalışan indirimli alan olduysa garanti süresini 3 yıla çıkardılar
    herhangi bir ek ücret ödemeden.
    bilmeyenelere duyrulur.

Bu çok saçma bir karar hem bizden az para ödüyorlar hemde bizden herturlu avantajlı araçları garantileri daha uzun çok saçma FORD a yarn bu olayı şikayet edicem
  • valla pek bi olay basima gelmedi kredi konusunda ama cok can sıkıcı ...

keşke 36.000 falan deseydin

iyi yönden düşünelim yine bi 500 ytl kardasin :)

quote:

Orjinalden alıntı: osmannyc

AH BU BAYİLERR AHHH NE UGRASTIM YAHU

FREEDOM KARDEŞİM UGRAŞ ALLAH UGRAŞ YOK YOK YOK KREDİ İSTEGİMİ KABUL ETMEMİŞLER BİR UYUZ OLDUMKİ SORMA YAHU ULEN ARKAMIZDA TRILYONLUK KEFİL VERDİK BABAYI NASIL KABUL ETMEZLER ANLAMADIM YAHU

HEMEN BABANIN HESABI OLAN BANKAYA İŞ BANKASINDAN ALSAK OLLURMU KREDİ DEDİM OLUR DEDİLER AMA BEN BİR DEFA KILLANDIM GİTTİK BİR TANIDIGA DEDİM DURUM BÖYLEYKEN BÖYLE ODA SÖNMEZ KOÇ U ARADI HEMEN

37 500 PEŞİN FİYAT ALDI 11 000 VERİP KALANINI İŞ BANKASINDAN KREDİ KULLANMAYA KARAR VERDİK

İŞ BANKASINA GİDİP KREDİ BAŞVURUSUNU YAPTIK ŞENTÜRKLERE GİDİP VERDİĞİMİZ 11 000 PEŞİNATI İSTEDİĞİMİZDE 15 GÜN SONRA ANCAK VEREBİLECEKLERİNİ SÖYLEDİLER

VE NEDEN BÖYLE BİR KARAR ALDIGIMIZI SORDULAR BENDE DEDİM BANA MADEM KREDİ VERMİYORSUNUZ NEDEN SİZDEN ALACAM GİDERİM BAŞAK ABAYİDEN ÜSTELİK DAHA UYGUN FİYATA ALIRIM DEDİM MADEM GÜVENMİYORSUNUZ ALIŞ VERİŞ YAPMANIN MANTIĞI VARMI DEDİM ONLARADA SÖNMEZ DEN NE KADAR FİYAT VERDİLER DİYE SORDULAR BENDE SALLADIM 37 000 DEDİM

O FİTYATA BİZDE VERİRİZ DEDİLER HAYDAAAAAA BAŞLADIM TARTIŞMAYA YA DEDİM SİZİN YAPTIGINIZ NEDİR MADEM BU FİYATA VERME IMKANINIZ VARDI BASTAN NIYE 1 MILYAR YAGLAMAYA KALKTINIZ DIYE

O SIRADA BABAM TAMAM MÜNAKAŞAYA GEREK YOK DEDİ BANKA YA TELEFON ACILDI İŞ BANKASINA SÖNMEZ KOÇ İPTAL EDİLİP ŞENTÜRKLERE VERİLDİ İNŞALLAH KREDİ TALEİMİZ KABUL OLURDA ALIRIZ ŞU ARABAYI

SİZLER NE DİYORSUNUZ ARKADAŞLAR BU YAŞADIKLARIMA YORUMLARINIZI BEKLİYORUM SİNİRLERİM COK BOZULDU

• valla pek bi olay basima gelmedi kredi konusunda ama cok can sıkıcı ...

keşke 36.000 falan deseydin

iyi yönden düşünelim yine bi 500 ytl kardasin :)

ford'dan kredi alirken pek pazarlik yapamiyosun ama, peşin para olunca istedigin fiyata indirilebilir.

arabayi bir an önce versinler, teslim alirken surprizlerle karsilasma da, bunlar gelip gecici :)

bide tabi sonrasinda kazasiz belasiz günler

quote:

Orjinalden alıntı: osmannyc

AH BU BAYİLERR AHHH NE UGRASTIM YAHU

FREEDOM KARDEŞİM UGRAŞ ALLAH UGRAŞ YOK YOK YOK KREDİ İSTEGİMİ KABUL ETMEMİŞLER BİR UYUZ OLDUMKİ SORMA YAHU ULEN ARKAMIZDA TRILYONLUK KEFİL VERDİK BABAYI NASIL KABUL ETMEZLER ANLAMADIM YAHU

HEMEN BABANIN HESABI OLAN BANKAYA İŞ BANKASINDAN ALSAK OLLURMU KREDİ DEDİM OLUR DEDİLER AMA BEN BİR DEFA KILLANDIM GİTTİK BİR TANIDIGA DEDİM DURUM BÖYLEYKEN BÖYLE ODA SÖNMEZ KOÇ U ARADI HEMEN

37 500 PEŞİN FİYAT ALDI 11 000 VERİP KALANINI İŞ BANKASINDAN KREDİ KULLANMAYA KARAR VERDİK

İŞ BANKASINA GİDİP KREDİ BAŞVURUSUNU YAPTIK ŞENTÜRKLERE GİDİP VERDİĞİMİZ 11 000 PEŞİNATI İSTEDİĞİMİZDE 15 GÜN SONRA ANCAK VEREBİLECEKLERİNİ SÖYLEDİLER

VE NEDEN BÖYLE BİR KARAR ALDIGIMIZI SORDULAR BENDE DEDİM BANA MADEM KREDİ VERMİYORSUNUZ NEDEN SİZDEN ALACAM GİDERİM BAŞAK ABAYİDEN ÜSTELİK DAHA UYGUN FİYATA ALIRIM DEDİM MADEM GÜVENMİYORSUNUZ ALIŞ VERİŞ YAPMANIN MANTIĞI VARMI DEDİM ONLARADA SÖNMEZ DEN NE KADAR FİYAT VERDİLER DİYE SORDULAR BENDE SALLADIM 37 000 DEDİM

O FİTYATA BİZDE VERİRİZ DEDİLER HAYDAAAAAA BAŞLADIM TARTIŞMAYA YA DEDİM SİZİN YAPTIGINIZ NEDİR MADEM BU FİYATA VERME IMKANINIZ VARDI BASTAN NIYE 1 MILYAR YAGLAMAYA KALKTINIZ DIYE

O SIRADA BABAM TAMAM MÜNAKAŞAYA GEREK YOK DEDİ BANKA YA TELEFON ACILDI İŞ BANKASINA SÖNMEZ KOÇ İPTAL EDİLİP ŞENTÜRKLERE VERİLDİ İNŞALLAH KREDİ TALEİMİZ KABUL OLURDA ALIRIZ ŞU ARABAYI

SİZLER NE DİYORSUNUZ ARKADAŞLAR BU YAŞADIKLARIMA YORUMLARINIZI BEKLİYORUM SİNİRLERİM COK BOZULDU

• the duayen

mercekli farlarla philips diamond visionda cok hos durur. xenon şimdilik dursun diyorsan . mercekli far+diamond vison gayet başarılı olur. daha sonrada xenona geçersin. piyasada xeon kit çok fazla.400 e de var 600 e de var. benim size tavsiyem bosch olur. ben daha sonra bosh alıcam. yaklaşık 1000 ytl ama. sonuçta bosch.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TRCaPiTaL

quote:

Orjinalden alıntı: Juzam
    DipNOT: Xenon diye yazılır, "ziinan" diye okunur :) Mütercim-tercümanlık okuyorum da o bakımdan :)

Her türlü ksenon diye yazılır juzam, kolej çıkışlı ve üniversite hazırlık sınıfını atladım, İngilizce'yi gayet iyi biliyorum, Türkçe'yi de iyi bilirim. Yani sorun değil senin xenon yazman ama Türkçe'si ksenondur, Fransızca'sı ve İngilizce'si "xenon"dur, konu açıldı diye yazıyorum yoksa problem değil hangisinin kullanıldığı, illa Türkçe'sini kullanın diye entellektüel bir görüşüm yok benim.

http://www.tdk.org.tr/TDKSOZLUK/SOZBUL.ASP?kelime=ksenon&submit1=Ara

ksenon
    isim, Kimya (kse'non) Fransızca xénon

Atom numarası 54, atom ağırlığı 131,30 olan, havada on milyonda bir oranında bulunan, renksiz, kokusuz asal gaz (simgesi Xe).

Hmm... İngilizce-Fransızca-Almanca çeviri yapmaktan kendi dilimizi unutmuşuz :). Olsun ben Türkçe'sini yazmıyorum ve yazmak ta istemiyorum, çok battı gözüme ve kulağıma "ksenon" :)

• quote:

Orjinalden alıntı: CycLOps1

the duayen

mercekli farlarla philips diamond visionda cok hos durur. xenon şimdilik dursun diyorsan . mercekli far+diamond vison gayet başarılı olur. daha sonrada xenona geçersin. piyasada xeon kit çok fazla.400 e de var 600 e de var. benim size tavsiyem bosch olur. ben daha sonra bosh alıcam. yaklaşık 1000 ytl ama. sonuçta bosch.

Demin otopol yetkilisiyle konuştum, eğermercekle kulllanıcaksam, diamond vision almamaı önerdi görüşümde ciddi azalma olurmuş ışığı kırdığından , onun yerine daha beyaz olan bluevision'ı önerdi, %10 daha fazla beyaz ışık veriyor. mercekle daha uygun oluyormuş.. Sonucta sadece mavi görüntü sağlıcam diye de gece körebe oynamanın anlamı yok önce guvenlik o yüzden ben bluevison almayı düşünüyorum. Bilen varsa biraz daha aydınlatsın lütfen bizleri.. MErcek+bluevision nası olur...

• swatcamgoz

kaputtaki balastın resmini çektim.

bilmeyenlere balast: xenon ampule enerjiyi veren sistemdir. arabadan alıdğı elektiriğim gucunu artırarak ampule veririr ve ampul içindeki zenon gazını tepkimeye sokar ve ışık açığa çıkar.

bunlara farların ışık yanmazkenki halleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CycLOps1 -- 13 Mart 2006; 20:47:54 >

• theduayen, valla ben mecburi kullanacağım DiamondVision'ı bu farlarla, başka seçeneğim yok orijinal ampülü geri takmaktan başka onu da hayatta yapmam. Otopol'deki yetkili doğru söylemiş. Zira philips diamondvision bile olsa, çok pahalı bile olsa, çok kaliteli bile olsa sonuçta camı boyalı bir far ampülünden bahsediyoruz. Bluevision'ın camı boyasızdır o yüzden mavi yanmaz, çok çok hafif beyazımsı yanar ve iyi aydınlatma performansı verir. Diamondvision'ın durumu ise illa ki orijinal ampülün aydınlatma performansına yakın değil ama gece kör uçuş falan da yapmazsın merak etme :) Evim çayyolu'nun ücra köşelerinden birinde. Her akşam zifiri karanlığı yara yara geliyorum ve bir problem yaşamadım şimdiye kadar. H7 ampüllerin büyük aydınlatma avantajları var. H4 olsaydı ama mesela ampül kesinlikle almazdım. Çünkü diamondvision olsun başka mavi yanan ampüller olsun performansları rezalet. Arkadaş imprezasında kör uçuyor her gece, yalnız onun tavanı aydınlatan eşek kadar sisleri var o ayrı :)

• quote:

theduayen, valla ben mecburi kullanacağım DiamondVision'ı bu farlarla, başka seçeneğim yok orijinal ampülü geri takmaktan başka onu da hayatta yapmam. Otopol'deki yetkili doğru söylemiş. Zira philips diamondvision bile olsa, çok pahalı bile olsa, çok kaliteli bile olsa sonuçta camı boyalı bir far ampülünden bahsediyoruz. Bluevision'ın camı boyasızdır o yüzden mavi yanmaz, çok çok hafif beyazımsı yanar ve iyi aydınlatma performansı verir. Diamondvision'ın durumu ise illa ki orijinal ampülün aydınlatma performansına yakın değil ama gece kör uçuş falan da yapmazsın merak etme :) Evim çayyolu'nun ücra köşelerinden birinde. Her akşam zifiri karanlığı yara yara geliyorum ve bir problem yaşamadım şimdiye kadar. H7 ampüllerin büyük aydınlatma avantajları var. H4 olsaydı ama mesela ampül kesinlikle almazdım. Çünkü diamondvision olsun başka mavi yanan ampüller olsun H4'lerin performansları rezalet. Arkadaş imprezasında kör uçuyor her gece, yalnız onun tavanı aydınlatan eşek kadar sisleri var o ayrı :)

• quote:

theduayen, valla ben mecburi kullanacağım DiamondVision'ı bu farlarla, başka seçeneğim yok orijinal ampülü geri takmaktan başka onu da hayatta yapmam. Otopol'deki yetkili doğru söylemiş. Zira philips diamondvision bile olsa, çok pahalı bile olsa, çok kaliteli bile olsa sonuçta camı boyalı bir far ampülünden bahsediyoruz. Bluevision'ın camı boyasızdır o yüzden mavi yanmaz, çok çok hafif beyazımsı yanar ve iyi aydınlatma performansı verir. Diamondvision'ın durumu ise illa ki orijinal ampülün aydınlatma performansına yakın değil ama gece kör uçuş falan da yapmazsın merak etme :) Evim çayyolu'nun ücra köşelerinden birinde. Her akşam zifiri karanlığı yara yara geliyorum ve bir problem yaşamadım şimdiye kadar. H7 ampüllerin büyük aydınlatma avantajları var. H4 olsaydı ama mesela ampül kesinlikle almazdım. Çünkü diamondvision olsun başka mavi yanan ampüller olsun performansları rezalet. Arkadaş imprezasında kör uçuyor her gece, yalnız onun tavanı aydınlatan eşek kadar sisleri var o ayrı :)

Sonuc olarak sanırım mercekle kullanılacaksa en mantıklısı, bluevision yada visionplus tarzı %50 basarı sağlayan bulblar, demin okduuğum bir test sayfasında bluevision bu %30-50 fazla ışık veren bulblarla match ediyormuş. Sorunsuz şekilde. Eğer mavi değilde beyaz ışık isteniyorsa en mantıklısı gibi görünüyor, ben karar verdim, mercekli kiti sipairş vereyim arkaasından otopolden bluevision alacağım. ilk boş vaktimde.. Bu arada başka yorumu olan varsa bilgisi olan cok sevinirim yanlış bişi yapıyo olmayalım...

• bişey sormak istiyorum. bu takdırdığın farlar direksiyona duyarrlımı. yani viraj alıken farlar da direksiyonla beraber dönüyormu. gördüğüm kadarıyla sağa sola dönmesi için yuvası var...
  • Bu mercekli farların sadece içi siyah olanları mı var acaba? Sanki açık renk arabada içi beyaz olanlar daha güzel durur gibi geldi, ne dersiniz?

theduayen bence fikrin gayet güzel hatta aynı taktiği uygulacağım, yakın zamanda mercekli far alıp bir kaç ay sonra ksenon (hep seni anacağım artık Juzam ) dönüşümü yapacağım. Önce ksenon taktırıp sonra mercekli alayım diye düşünüyordum ama bir tane C-Max gördüm merceksiz ksenon çok kötü duruyor, ışığı farın yapısı nedeniyle sanırım korkunç dağıtıyor, yanından geçtiği apartmanları falan aydınlatıyordu resmen, ondan önce mercek sonra ksenon yaptırmayı uygun gördüm, bu arada tüm ksenon dönüşümü yapacak arkadaşlar, umarım garanti elimizde patlamaz

• quote:

Orjinalden alıntı: Daywalkerr

bişey sormak istiyorum. bu takdırdığın farlar direksiyona duyarrlımı. yani viraj alıken farlar da direksiyonla beraber dönüyormu. gördüğüm kadarıyla sağa sola dönmesi için yuvası var...

evet direksiyona duyarlı motora sahip far. ama şimdilik tesisatı almadım. bir sonra ki planlarım arasında o da var. geri kalan ekipmanlarıda alıp farı tamamen direksiyona duyarlı hale getirecem.

bir diğer planım ise arabayı yere yakınlaştırmak. onuda 1 ay içinde gerçekleştiriyorum. bugun yarın siparişi vericem. focus sport ta kullanılan helezonlardan alıyorum . servisle konuştum. fiyat ı bildiririm size. arabanmın yuksek olmasından şikayetçi arkadaşlara duyrulur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TRCaPiTaL

Bu mercekli farların sadece içi siyah olanları mı var acaba? Sanki açık renk arabada içi beyaz olanlar daha güzel durur gibi geldi, ne dersiniz?

theduayen bence fikrin gayet güzel hatta aynı taktiği uygulacağım, yakın zamanda mercekli far alıp bir kaç ay sonra ksenon (hep seni anacağım artık Juzam ) dönüşümü yapacağım. Önce ksenon taktırıp sonra mercekli alayım diye düşünüyordum ama bir tane C-Max gördüm merceksiz ksenon çok kötü duruyor, ışığı farın yapısı nedeniyle sanırım korkunç dağıtıyor, yanından geçtiği apartmanları falan aydınlatıyordu resmen, ondan önce mercek sonra ksenon yaptırmayı uygun gördüm, bu arada tüm ksenon dönüşümü yapacak arkadaşlar, umarım garanti elimizde patlamaz

dostum emin ol ben bu işi çok araştırdım. garanti açısından hiçbir sorun olmaz merak etme. ayrıca mercek olmadan xenon kesinlikle aklına bile getirme. ışık çok kötü dağılıyo. hem sana zarar hem karşındakine. içi beyaz olanlarda var bildiğim kadarı ile. ama siyah senin aracınıda ii gider bence.

• quote:

Orjinalden alıntı: CycLOps1

quote:

Orjinalden alıntı: Daywalkerr

bişey sormak istiyorum. bu takdırdığın farlar direksiyona duyarrlımı. yani viraj alıken farlar da direksiyonla beraber dönüyormu. gördüğüm kadarıyla sağa sola dönmesi için yuvası var...

evet direksiyona duyarlı motora sahip far. ama şimdilik tesisatı almadım. bir sonra ki planlarım arasında o da var. geri kalan ekipmanlarıda alıp farı tamamen direksiyona duyarlı hale getirecem.

bir diğer planım ise arabayı yere yakınlaştırmak. onuda 1 ay içinde gerçekleştiriyorum. bugun yarın siparişi vericem. focus sport ta kullanılan helezonlardan alıyorum . servisle konuştum. fiyat ı bildiririm size. arabanmın yuksek olmasından şikayetçi arkadaşlara duyrulur.

Arabayı yere yakınlaştıracaksan OMP, Maxtrac, Eibach gibi markaların yaylarını kullan derim. O Focus sportun yaylarına kaç para fiyat aldın? 5cm indirmiyor sanırım aracı ama benim dediğim markaların 5cm indiren yay kitleri var, üstelik 200-300ytl arasında fiyatları...

• yok ben zaten çok fazla inmesini istemiyorum. ford ne marka kullanıyor bilmiyorum ama bana servis eibach dedi zaten fordun kullandığıda.ne kadar dogru bilemiycem ama. 3 -4 cm max benim için yeterli zaten. çokda sıfırlamak istemiyorum yere. birde piyasada ap leri 300 e bırakıyorlar ama guvenemiyorum. ap nasıl bir marka. bir eibachın yerini tutmaz tabi ama ap yide cok kullanan var.
  • Eibach gibisi yok tabi ama AP de kötü bir marka değildir. Kullanan arkadaşlarım var, memnunlar
  • 38 ve 36 çok değilmi? ben 32 33 olması gerektiğini biliyordum... sakatlık çıkmasın aman...
    quote:

Orjinalden alıntı: kaizma

1:arkadaşlar.arabayla çok yağışlı havada temd egiderken 120 ile yada yukarısında .ama çok yağmurlu havada arbanın frenine ani bastığınızda direksiyon titreme yapıor.aacaba diorum disklerdemi sorun var.hafif basınca sorun yok ani basmada oluor.düşük süratle de yok 100 ile giderken yada 90 ile giderken.
    2: birde çok rüzgarlı havada etrafı çok rüzgarlı olan tem yolunda aşaş doğru inerken direksionda hafif titrem oluor.ama burdan başka yerde olmuor.

bu yerede temden mahmut bey gişelerden çıkıp avcılar çıkışından çıkıp abarlı ya giderken ki yol.

3:birde arba rolantide iken vites titrior.az titreme var ama sonuçat var.

bu konulardaki yorumlarını bekliorum bunlar sizdede oluormu?

lastik hava basınçlarını bugün kontrol ettim.önler 38 arkalar 36 idi.ama lastikler sıcak idi.100 km lik yoldan gelmiştim

CEVAPLARINIZI ACİLEN BEKLİORUM.YOKSA SERVİSE GİDİCEM.AMA SERVİSE GİDİP ELLETMEK İSTEMİORUM.ÇÜNKÜ SERVİS BİŞEYİ YAPARKEN BİŞEYİ BOZUOR.

BİRDE ÇOK BÜYÜK ÇUKURLARA DÜŞMÜORUM VE ÇOK ÇUKURA DÜŞMÜORUM.ARABA STİL PAKETLİ ALEMİNYUM ALAŞIMLI JANT VAR ÇABUKTA YAMULCANI SANMIORUM.

YANİ BALANS BOZUKLUĞU OLMAMALI.VE DİSKTE SORUN OLSA HERZAMAN OLUR AMA BU SADECE ANİ FRENDE VE ÇOK ÇOK YAĞMURLU HAVADA OLUOR.

• Benim arabada da michelin var. Bayiden teslim almaya gittiğimde aynı tır dan inen diğer focusta ( o da sedan tdci ghia idi) pirelli vardı.

serviste takılan park sensörü bence çok kalitesiz. bir kere geç algılıyor. O süratle çapmamak mümkün değil. Birde yandaki ve aşağıdakileri algılamıyor.
  • Herkese merhaba.TRCAPITAL ege ziraat ten ayrıldım demiştin galiba.yada ben öyle hatırlıyorum. Bende şu an ege ziraat 3.sınıfta okuyorum. ne oldu 4.sınıfa geçmeden bana tavsiyelerin var mı? (kekstra bilgi:bende bucalıyım)
    --------------------------------------------------------------------------------
    Ben tüm sayfaları okudum ve tüm kendimce doğru olan yazıları bir text dosyasında topladım ve hiç bir yerde bu kadar ayrıntılı inceleme yok.Ford'un bu konu başlığına sponsor olması gerekiyor...
    -Gördüğüm bir kaç hatadan bahsedeyim.

-Ford focus ile ford c-max karşılaştırılıyor. Boyut - hacim - özelikler - ağırlık - performans - dizayn - sınıflarının hepsi farklı. Sadece motorları aynı özellikli. Nasıl karşılaştırma yapabilirsinki.
    -Eski focus daha performanslıydı deniyor.neye göre benzinlisi sadece 100Bgdi (eskisi) ve yenisi hem 100 hemde 115 bg üreten motorları var. 100 Bg bakımından karşılaştırma yapılabilir buna bir şey diyemem ama 115 ve ya dizel ile karşılaştırılıyorsa hiç bir anlamı yok.
    Dizele geçelim eski dizeller 1.8 lt idi yenisi PSA grubunun ortak motoru 1.6 tdci ve ne yazıkki ikisindede partikül filtresi yok.... :(

-Lastiklere gelince çoğunda Pirelli gördüm ne yalan söyleyeyim ve arkada disk fren vardı...
    -Son hız bakımından 200'ü devirir diyorsunuzda Testlerde max gözüken 190 -195 km/h -kesinlikle gösterge hatası- (Gösterge hatası ile ilgili cevaplar yazılmıştı o bölümlere ek olarak - sadece spor otomobillerde ve lüks otomobillerde göstergeler %98 %99 doğru gösterir. Diğer tüm otolarda durum aynıdır gösterge fazla gösterir..)

-100bin km testinde 1.6 tdci ghina ort 6.8 lt tüketim yapmış.bilginize....yani 100bin kmdahi gitseniz hala 6,8 lt yakacaksınız...
    -Fiyat bakımındanda spekülasyonlarla boğuşuyor konu başlığı. Fordun sitesine girip bir bakın sürekli güncellenen kredili , nakit fiyatlar var ve ona göre karşılaştırma yapabilirsiniz. Nakit alımlarda tüm kozlar sizin elinizde...

-Hangi yakıt istasyonunda alınması konusunda bir kaç arkadaşın söylediğini toparlayayım. Opet kendi üretmiyor dışarıdan ve iç piyasadan alım yapıyor. ve kükürt oranı diğerlerinin gibi 55ppm yani 0,055gr gibi bir değer litre başına düşüyor.(yalnışsam düzeltin)içersindeki kükürt konusunda hepsi aynı.Ama içindeki diğer katkılar ve işlenme bakımından bana dünya şirketleri Shell ve Total daha yakın geliyor. Benim dütede benzini hep sehir dışına gittiğimde shellden alıyorum.(denk gelirse kesinlikle total)Dizellerini deneyip görmek gerekiyor. Birde şöyle bir şey var.Konu dışında şehir içindeki benzin istasyonlarında satılan benzin su gibi buhar olup uçarken , şehir dışından aldıgımız benzin depoda hep duruyoo hiç bitmeyecekmiş gibi geliyor.(lütfen nedenini açıklayın bana)

-Yeni focusta sevdiğim taraflar;
    -motoru:1.6 tdci
    -yakıt tüketimi
    -performansı
    -yol tutuşu
    kokpit üst plastik kalitesinin çok güzel olması,
    kötü tarafları bana kalırsa;
    -trend versiyonundaki orta konsol hiç yakışmıyor.Fiestadada aynı konsol var.
    -yol bilgisayarı en dandiğinde bile var ama focusta yok.(orta sınıf bir otoda)
    -herkesin forumdada dile getirdiği (motor koruma plastiği yokluğu (bazılarında var) - rüzgar -yol sesini içeri alması - alarm-trendin mp3 çalamaması)

Benden bu kadar yalnış bildiklerim olabilir. Lütfen yalnış bildiklerimi bildirin. Öğrenmek çok güzel bir şey...

• 
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.