Şimdi Ara

Türkiye de en ucuz LPG Ankara Gülveren'de PO-Milangaz-Kalegaz-Lipetgaz (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.350
Cevap
75
Favori
431.750
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR İSTANBULDA BULDUĞUNUZ Bİ YER VARMI YAAA
  • kırıkkaleden dün geçtim.ben göremedim.şehir merkezine mi girmek gerekiyor.
  • arkadaşlar kırıkkaledeki istasyon kırıkkale otobüs terminalinin az bişey ilerisinde tam olarak şehrin içine giriyorsunuz sayılmaz periferde zaten....
  • aktaşın ordakine 2 tane trafik polisi koymuşlar biri kuyrugun başında biride kavşağın orada duruyor iki sıra yaptırmıyor tek sıra var oda ulucanlara doğru uzuyor ankara hastanesinin ordaki kavşaktaki akçagazda bile 1,39 olmasına rağmen aynı şekilde sıra var
    akçagazın karşısındaki emda petrol ise 1,25 e gaz satan milangazdan şikayetçi olan istasyon
  • teşekkürler dönüşte uğrayıp alayım.gelirken 1.38'e bilmediğim bi marka aldım.
  • ostim totalden bugün gaz aldım hala 1,25 e satıyorlar
    daha önce bu istasyonun karşısında yer alan kalegazdan alırdım şimdi tek tük araç var orada ve fiyatı 1,45
    milangaz bölge müdürlüğünden yapılan bir açıklamada;

"...bu fiyat

indiriminin nedeninin, yıkıcı fiyat uygulaması yoluyla piyasayı ele geçirmek veya büyümek

degil, aksine illegal olarak çalısan dagıtım firmalarını ortadan kaldırmak oldugu ifade

edilmistir."

burda asıl amacın, illegal çalışan değil de düşük kar marjı ile çalışan kalegaz, güvenalgaz, güneygaz vb. gibi rekabetçi firmaları ortadan kaldırmak
    ve bu firmaların piyasada olmadığı bir ortamda istenilen fiyata gaz satabilmek olduğunu düşünüyorum.
    umarım şimdi ettiğimiz küçük karlar ileride ankarada da diğer illerde olduğu gibi fahiş fiyata gaz satılmasına neden olmaz...

• Yalnız milangaz bu fiyatı sadece 2-3 istasyonda uyguluyor, belli bi ilde değil.. Yıkıcı rekabet gibi durmuyor..

quote:

Orijinalden alıntı: erev

ostim totalden bugün gaz aldım hala 1,25 e satıyorlar
    daha önce bu istasyonun karşısında yer alan kalegazdan alırdım şimdi tek tük araç var orada ve fiyatı 1,45
    milangaz bölge müdürlüğünden yapılan bir açıklamada;

"...bu fiyat

indiriminin nedeninin, yıkıcı fiyat uygulaması yoluyla piyasayı ele geçirmek veya büyümek

degil, aksine illegal olarak çalısan dagıtım firmalarını ortadan kaldırmak oldugu ifade

edilmistir."

burda asıl amacın, illegal çalışan değil de düşük kar marjı ile çalışan kalegaz, güvenalgaz, güneygaz vb. gibi rekabetçi firmaları ortadan kaldırmak
    ve bu firmaların piyasada olmadığı bir ortamda istenilen fiyata gaz satabilmek olduğunu düşünüyorum.
    umarım şimdi ettiğimiz küçük karlar ileride ankarada da diğer illerde olduğu gibi fahiş fiyata gaz satılmasına neden olmaz...

• valla bentderesindeki o istasyondaki kuyruğu görünce akça gazdan aldım
    kocaelinde 1.71 den gaz alan birisi olarak 1.40 bile bana bedavadan biraz pahalı geldi.
  • Arkadaşlar benim lpg-depo 60lt %80 gaz basılsa 48lt yapar ama dün akşam milangazda depomu 60 lt doldurdular 75tl verdim... bu bir depo ile nevşehire gidip geldim... aşağı yukarı 550km gitti... aygaz da ise depoma 50lt basabildiler 1.54 civarı!!

nasıl 60lt bastılar anlamadım??
  • Arkadaşlar ostimdeki milangaz son 2 gidişimde de kapalıydı noldu haberi olan var mı?
  • ostim total ın içindeki milan gazdan bu gün aldım 15-20 dk sıra bekledim. istasyon kaçak olması mümkün değil. kaçak istasyonada post makinesi olmaz. eğer bir istasyonun kaçak olduğunu düşünüyorsanız kredi kartı ile alın fiş almasanızda olur. zaten fişi kesmek zorunda yoksa maliyeciler tepesine çöker.

milangazın fiyat indirimine gittiği doğru değil. bu sadece bazı istasyonlardaaki anlaşmaları var genel bir indirim yok. mesela bende olsam çok az karla sürümden kazanırım. ama bizim ağzının suyu akan iğrenç ötesi akaryakıtçılar nasılsa almak zorundalar diyip fahiş fiyat uyguluyorlar. asıl olamsı gereken lpg fiyatı 1250-1400 arasıdır. milangazın bir çok bayisini biliyorum onlarda fiyatlar normal bazıları indirim yapmış eğer milangaz böyle bir indirimi genele yayarsa o zaman bütün firmalar shellgaz da aygazda inmek zorunda olur. ama nerde böyle baba yiğit :D
  • Ostimdeki yer hala geçerli mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: neuro

Ostimdeki yer hala geçerli mi?

evet...

hergün önünden geçiyorum...

1-2 gün önce ostimin girişine koca bir reklam afişi asmışlar, bu durum da hala bu işin devam edeceğini gösterir...
  • Buradaki yazılanlardan sonra denemek maksadıyla dün de ben gaz almaya gittim. Mis otogaz (bentderesindeki) gece 2.30 da bile 8-9 araçlık kuyruk vardı. Pompaların tamamı doluydu, boşalana hemen sıradan birisi giriyordu. Birkaç resmi alta ekliyorum. Demirören Milangaz yazılı bir tanker yükünü boşaltmış çıkıyordu. Yalnız şöyle bir durum söz konusu. Bendeki simit lpg tankı 45 litrelik, yani fiziksel hacmi tamamen sıvı ile doldurulsa 45 lt sıvı alabilir. Şimdiye kadar normal basınçlı pompalarda 36-37 litre lpg alırdı. Yüksek basınçlı pompalarda ise (tırrr diye ses çıkartarak basanlarda) 42 litre gördüğü olmuştur. Bu arkadaşlar benim 45 litrelik tankıma 45,73 litre gaz bastılar. Pompa öyle gösterdi, ben de tankımın fiziksel olarak bu kadar gaz alamayacağını söyledim. Pompacı simit mi tankın diye sordu, evet dedim. Simitler ya 40 lık ya 50 lik olur 45 lik yok dedi. Ben de peki sizin dediğiniz gibi olsun deyip uğraşmadım.... Tankımı üzerindeki baskı etiketinden kontrol ettiğimde açıkca 45 litre yazdığını gördüm eve gelince. Bu işte bir iş var gibi... Şimdilik iyimser düşünüyorum, aracımın ne kadar ortalama ile şehir içi şehir dışı ne kadar tükettiği bellidir, bakalım bir tank tüketelim ne olduğu anlaşılır. Umarım aşırı basınçla 45 litreye tamamen sıvı lpg basmışlardır da 45,73 gaz almıştır, küsüratı da pompanın hatası oluversin :) Eğer menzil artmaz ise bir iş var demektir...

Türkiye de en ucuz LPG Ankara Gülveren'de PO-Milangaz-Kalegaz-Lipetgaz

Bu da İzmir Uşak yolu üzerinde, Salihli'nin Durasıllı Köyü mevkıindeki yine Demirören A.Ş. ye ait olan ve 1.40 tan satış yapan lpg istasyonu.

• Arkadaşlar bu simit lpg tankları hakkında araca taktırdığımız ve ruhsata işlettirmediğimiz zaman muayeneden geçirebilme şansımız varmıdır acaba..?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dj.trust.06

Arkadaşlar bu simit lpg tankları hakkında araca taktırdığımız ve ruhsata işlettirmediğimiz zaman muayeneden geçirebilme şansımız varmıdır acaba..?

Rüyalarında belki
  • dün marmaristen geldim, polatlıdan itibaren gaz 1,70 in altına hiç düşmüyor, denizli, afyon, muğla, marmaris dahil.. izmirde ve aydın da da öyle, kısacası rafineri ile alakalı bir durum olmasa gerek. ama astronomik derecede fiyat farkı var, marmaris çıkışında Shell den 24 Lt gaz almışım 42 TL
    ankarada 1,25 24*1,25 = 30 tl neredeyse %50 fark var, anlamış değilim. Bu arada bende milangazdan alıoyrum diğerlerinden daha iyi olduğunu düşünüyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: RealShark

Buradaki yazılanlardan sonra denemek maksadıyla dün de ben gaz almaya gittim. Mis otogaz (bentderesindeki) gece 2.30 da bile 8-9 araçlık kuyruk vardı. Pompaların tamamı doluydu, boşalana hemen sıradan birisi giriyordu. Birkaç resmi alta ekliyorum. Demirören Milangaz yazılı bir tanker yükünü boşaltmış çıkıyordu. Yalnız şöyle bir durum söz konusu. Bendeki simit lpg tankı 45 litrelik, yani fiziksel hacmi tamamen sıvı ile doldurulsa 45 lt sıvı alabilir. Şimdiye kadar normal basınçlı pompalarda 36-37 litre lpg alırdı. Yüksek basınçlı pompalarda ise (tırrr diye ses çıkartarak basanlarda) 42 litre gördüğü olmuştur. Bu arkadaşlar benim 45 litrelik tankıma 45,73 litre gaz bastılar. Pompa öyle gösterdi, ben de tankımın fiziksel olarak bu kadar gaz alamayacağını söyledim. Pompacı simit mi tankın diye sordu, evet dedim. Simitler ya 40 lık ya 50 lik olur 45 lik yok dedi. Ben de peki sizin dediğiniz gibi olsun deyip uğraşmadım.... Tankımı üzerindeki baskı etiketinden kontrol ettiğimde açıkca 45 litre yazdığını gördüm eve gelince. Bu işte bir iş var gibi... Şimdilik iyimser düşünüyorum, aracımın ne kadar ortalama ile şehir içi şehir dışı ne kadar tükettiği bellidir, bakalım bir tank tüketelim ne olduğu anlaşılır. Umarım aşırı basınçla 45 litreye tamamen sıvı lpg basmışlardır da 45,73 gaz almıştır, küsüratı da pompanın hatası oluversin :) Eğer menzil artmaz ise bir iş var demektir...

Kullandıktan sonra fikrimi yazacağımı söylemiştim. Bentderesinden aldığım gaz yeni bitti. Tam 358 km yol yaptırdı. Menzil arttı. Bu da demek oluyor ki hiçbir şekilde hile hurda yok. 45 litrelik depoya fiziksel olarak hacminin alabileceği lpg yi sıvı olarak gaz boşluğu kalmayacak şekilde basıyor. Yol bilgisayarımın hesapladığı ortalama tüketim değerleriyle de örtüşüyor. Ne performans düşüşü ne menzilde azalma hiçbir sıkıntısı yok. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

• Az önce ostim'de total içindeki milangaz'dan depoyu doldurdum. 1.30 olmuş LPG. Bentderesindeki istasyonda durum nedir bilen var mı?
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.