Şimdi Ara

Aerocool vx9 pro aldım pişmanım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
6.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kasada hala eski sistemim olduğu için soğutma ve güç olarak bir şey diyemicem. Kasayı sırf büyükçe olup içinde 600 wattlık iyi bir psu var diye almıştım 3 gün önce. Ki o kadar da okuyup araştırıp da aldım. Amma velakin psu sadece 500 wattmış. Üst değeri 600 müş 150 küsür dolar verdim. Oysa eski kasam Asus Ta231 di bunun yanında demiradam gibi duruyor. Metalinin çok ince ince olduğunu biliyordum gerçi. Reset ve power tuşu yanyana kasanın üstünde. Üflesen bilgisayar reset atıyor. İnsan bir yay koyar en azından. Dokunmatik gibi bir şey. Kalite pek yok anında belli oluyor nasıl oldu da bu kasayı aldım diye kederleniyom. Bir kötü tarafıda kasanın üstünün açık oluşu burayı tepeye 2 adet 12 lik fan koyabileseniz diye yapmışlar sözde, ama en hafif bi su, sıvı akıntısında makina tarihe gömülecek. Alırken bunu pek düşünemedim.

Biraz görüntüsü güzel, fanları iyi 20 ve 12 lik 2 fanı var. Ayrıca 2 si tepede biri önde hd lerin bölümünde birde zeminde olmak üzere 4 adet daha fan takabiliyosun. Soğutma yönünden bi sorun çıkaracağını zannetmiyorum. 2 dene de hortum girişi var nolcaksa. Sinirden suyu basasım geliyor içine:)

Bununla yakın fiyat 140 dolarlarda 550 wattlık bir coolmaster vardı. Bunun yanında sade ama daha sağlam duruyordu. Eminim onun psu'su gerçekti. Keşke onu alsaydım.

Kasayı kesinlikle tavsiye etmiyorum arkadaşlar.

• bende aldım cumaya kadar gelcek ama söylediklerine pek katılmıyorum fiyatına göre çok çok iyi bir kasa

üstteki fan yerleri iyi bişey eğer istemiyosan kapatmak çok basit git kırtasiyeden 50 kuruşa asetat kağıdı al bantla

PSU 600W High Power bi sorun olacağını sanmam 500W normal değerleri ama 600W lığın işini de yapabilir.. Gerçek 600W PSU lar kaç para haberin var mı

power ve reset tuşu çok ta önemli değil eğer istemiyorsan kağıt sıkıştır

kasa fiyat/performans olarak çok iyi bir kasa, bu fiyata daha iyisini zor bulursun

bu arada gördüğüm ilk kötü yorumu yapmışsın herkes iyi diyor kasaya

• bende yarın sipariş verecektim konuyu görünce eyvah mıçtık dedim ama konuyu okuyunca bence sen çok gereksiz yerlere takılmışın kasanın keyfini çıkart peki fan hız ayarları nasıl arkdaşım kullanşlımı çalışıyormu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkcanvardali

bende yarın sipariş verecektim konuyu görünce eyvah mıçtık dedim ama konuyu okuyunca bence sen çok gereksiz yerlere takılmışın kasanın keyfini çıkart peki fan hız ayarları nasıl arkdaşım kullanşlımı çalışıyormu ?

endişe edicek bişey yok kasa güzel cumaya kadar benim kasa gelcek gelince benim yorumları bekleyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ziya126 -- 12 Ağustos 2009; 21:22:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ziya126

quote:

Orijinalden alıntı: berkcanvardali

bende yarın sipariş verecektim konuyu görünce eyvah mıçtık dedim ama konuyu okuyunca bence sen çok gereksiz yerlere takılmışın kasanın keyfini çıkart peki fan hız ayarları nasıl arkdaşım kullanşlımı çalışıyormu ?

endişe edicek bişey yok kasa güzel cumaya kadar benim kasa gelcek gelince benim yorumları bekleyin

benim ki de hafta sonuna gelir herhalt yorumlarını bekliyorum

• Amma yapmışın ha o kadar kağıt sıkıştırsam türbe önlerindeki dilek ağaçlarına dönecek makina:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: feylosoft

Amma yapmışın ha o kadar kağıt sıkıştırsam türbe önlerindeki dilek ağaçlarına dönecek makina:)

• Kasanın psu bilgileri ve gayet başarılı

http://www.highpowersupply.com/HP600G14S.html

• Kasa f/p olarak gayet iyi bence...yukarısı açık diye bir yakınma garip geldi bana...oralara fan takılacak işte kardeş her kasada var yani....Bende bir ara almaya niyetlendim ama kısmet cm 690c nvidia'ya imiş.
  • @LEON-X

Kasadan çıkan PSU o model değil. HP-500-A12S 500W modelinin kasası boyasız, etiketi iyice şişirilmiş versiyonu. Sertifikası falan yok ve bu yapı ile 500w güç vermeside mümkün değil. PC-labs ın incelemesinden aldığım resimler aşağıda.

Şu linkteki postuma bakarsanız diğer markaların 400-500w lık modellerinin iç yapı resimleri ile karşılaştırarak fikir edinebilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_33348298/mpage_1/key_//tm.htm#33413315

• Moralim öyle bozulduki 400 wattı doru düzgün veremiycek 0,5 mm lik kasaya tam 290 TL. vermişim. Kasa en azından düzgün olsa gam yemezdim. Değiştirme imkanım olabilirmi acaba? Vatandan aldım. Resmen aldatılmışım.
    http://forum.donanimhaber.com/m_33348298/mpage_1/key_//tm.htm#33413315
  • Cidden arıyacam bir arkadaşdan bir mesaj gelirse. Çünkü hadi 500 olsa neyse ama sürekli 400 watt bile veremiyeceği ifade ediliyor. Sorun Vatanda değil ama üretici firmada pazar günü aldım değiştirebilirmiyim acaba?
  • Okadar cok şikayetciysen eminim değişebilirsin başka bir kasayla bu ürünü,bir konusmanda fayda var vatan yetklilileryle,ürünün fişiyle falan git değiştirebilrsn.
  • Bildiğim kadarıyla 1 ay içerisinde memuniyetsizliğinizi belirterek iade-değişim hakkınız var.
  • Güzel bir dille ifade edip başka bir modelle değiştirmek istediğini söylersen yüksek ihtimalle değiştirebilirler.
  • kasa sürekli göz önünde olan bir parça ve içine sinmediğine göre değiştirmeye çalış. Sorun çıkaracaklarını sanmıyorum.
  • Kutusu o kadar büyükkü yalnız götürmeme imkan yok. İstesemde 2 gün sonra gidebilicem. Son bi kez daha donanım konusunda pratik bilgilere sahip kardeşlerime sorayım. Bu aletin psu'su gerçekten de o kadar kötü ise

Core i7 920 hafif overclocklu
    asus 6t x58 anakart
    sapphire 4870 1 gb
    Ram 6 ila 24 gb arası ( Ciddi yani- asgari 12 yapacam )
    2 adet optik sürücü
    4 adet HD

Bu sistemi ağır video - render çalışmalrında stabil bir şekilde çekebilirmi? Çekemezse cumartesi abbas yolcu:)
  • @HexfeT

Bu modeli (HP-500-A12S) arattığımda karşıma bu ürün çıkıyor bu ürün doğru mu peki ?

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=1012&productid=bd71375#tablnk

İncelemesi:http://www.pclabs.com.tr/2009/07/28/aerocool-vx-9-pro-ve-vx-9-kasa-incelemesi/

@feylosoft

Sistemi taşır merak etme o kadar da kötü bir psu değil, bizim tepkimiz ya da şaşkınlığımız 600w'lık ürün gösterip verdikleri psu'nun 500w olması kaldı ki tam kapasite 500w'ta veremiyor, ama istersen iade et ya da psu'yu değiştir Xilence 600w 145 lira seviyesinde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 13 Ağustos 2009; 14:57:05 >

• Kasayı bizzat inceledim
    1. kasanın secc(sac) kalitesi son derece iyi

2. Kullanılan power 2 adet 12w hattından 25+25 amper akım veren GERÇEK 600 watt kesinlikle son derece kaliteli gerçek psu

3. Kasanın üst tarafında suyun veya sıvının ne işi var

4. soğutması harika ve serin müthiş sessiz diyemem ama rahatsız edici bir seside yok

5. ayrıca fan kontrolcüsü var sessiz istenirse fan devirleri düşürülür

Yani ben eleştirilere kesinlikle katılmıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhatlı22 -- 13 Ağustos 2009; 14:39:36 >
  • Bende bu kasayı düşünüyordum ancak yorumlar pek iç açıcı değil..

600W PSU beni cezbetmişti... Fiyatıda cabası.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.