Şimdi Ara

Jantlı Golf 1.6 dizel geldi... Highline 52100 lira...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
5.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Not: Fiyatlar 31 Temmuz'a kadar geçerlidir....

Standardında aliminyum jant bulunduran tek donanım olan highline, Golf 105 hp dizelde satışa sunuldu...

Golf 1.6 105 hp dizel highline manuel 52100 lira... Metalik 53 bin lira... DSG fiyatı belli dğeil ama beklenen 56500 lira civarı opak renk... 57000 civarı metalik renk...

Aracın donanımında, Golf comfortline donanımına ek olarak;

16'' aliminyum alaşımlı jantlar
    Alcantara ve kısmı deri spor koltuklar
    Elektrikli katlanabilir aynalar
    Görsel park desteği
    Cruise control
    Kendiliğinden kararan iç dikiz aynası
    Otomatik yanan kısa farlar
    Ön park mesafe sensörleri
    6.5'' dokunmatik ekranlı, 6'lı cd changer'lı müzik sistemi
    yağmur sensörü
    lastik basıncı göstergesi

bulunuyor. Sunroof, xenon donanımda yok. ESP ise sadece DSG'de var. Manuelde yok.

comfortline donanımlarına bir bakalım (bu donanımlarda highline'da var)

çok fonksiyonlu deri direksiyon
    Arka park sensörü
    Elektronik klima
    sis faları
    ön arka kol dayama
    cd mp3 çalar
    elektrikli ön -arka camlar aynalar
    yol bilgisayarı
    ön- yan- tavan havayastıkları ve sürücü diz hava yastığı

Yukardaki donanım farklılıklarına bakarsak; Highline için istenen ekstra 3100 lira gerçekten az. Bu durumda golf modelleri içinde fiyat/performans oranı en iyi donanım Highline oluyor. 16'' jantlar, alcantara deri koltuklar, cd changer'lı dokunmatik ekranlı müzik sistemi gibi donanımlar için istenen fark az. Ancak marka içinden çıkıp marka dışına baktığımız zaman, 52-57 bin lira gibi paralara 105 hp kompakt sınıf araç gerçekten oldukça pahalı.

Ama dediğim gibi fiyatının hakkını en fazla veren donanım highline

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 911GT3 -- 20 Temmuz 2009; 15:23:30 >

• tek jant kapagı olmayan modelin higline olması cidden ilginç. sen olmasan vw in donanımlarından haberim olmayacak kardeş.

çok pahalı oldugunu bildigim için sitesine bile girmeye tenezzül etmedigim ender markalardandır vw. mercedese bile girerim fantezi maksatlı ama vw hem gerçekçi hem hayal
  • Comfortline da arka park sensörü yok.

ESP yi manuelde opsiyon olarak alamıyo muyuz hala ? Sitede açık bişey yok.

53.000 ha.... Citroen C5 1.6 HDI en fullü ile hemen hemen aynı fiyat. Citroenin donanımı çok çok daha iyi bi de üstüne.

Takdir müşterilerindir tabi ama fanatik olmadıktan sonra o para verilmez.
  • bence sana doğuştan bı tşk hedıyesı gelmesı lazım adamlar kendılerı bıle bu kadar reklam yapmıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkvan

Comfortline da arka park sensörü yok.

Baktım da eskiden sanki arka park sensörü ayrı bir şekilde yazılıyordu... şimdi donanımlarda yok gibi... Var diye aklımda kalmış benim...
  • Alan yine cikar,istediginiz kadar konu acin siz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deep Blue -- 20 Temmuz 2009; 15:28:35 >
  • o fiyatlarda bir araç alıcak olsam koşa koşa insignia alırım 57 bin nedemek ya ? golf e verilirmi dandik bi dizel motoru için..
  • 100 milyarı bulana kadar devam galiba
  • fiyatlar 31 temmuza kadar mı geçerli???

Acele etmek lazım
  • C5 ve İnsignia varken çok mantıklı rakkamlar değil
  • titanyum focus hb tcdi alırım onun yerine
  • Sunroof+DSG(+ESP) ile 58000 lirayı buluyor fiyat.Akıllara zarar valla.Daha ortada Xenon yok.
  • Bunlar ÖTV indirimli fiyatlar. 30 Eylülden sonra temiz 60.000 olur sonra ver elini 70.000 ler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkvan

Bunlar ÖTV indirimli fiyatlar. 30 Eylülden sonra temiz 60.000 olur sonra ver elini 70.000 ler.

Daha önden önce 2009 fiyatlar bunlar. Bütün basında reklamlar çıkıyor 2010 araqçlar 31 Temmuz!a kadar 2009 fiyatlarla diye. Agustos başı bir 2010 zammı gelecek, sonra ötv zammı gellecek...
  • forumda:abi çok pahalı o kadar para verilir mi hiç?bunu alan adam arabadan anlamıyor vs vs vs...

bayide:gerçekten çok güzel araç bayıldım hemen alıyorum.....aklından geçiriyor nasılsa vw ,altın gibi sürekli değerleniyor kesin zarar etmeden satarım.golfe bindiğimde yanıma kar kalır.

2.elde satarken(tabiki aldığı fiyata yakın satışa koyuyor):abicim bu araba vw,alman malı çok kaliteli.hız desen şahane bmw ler mercedesler gelemiyor peşine.

2.el alan kişi:nasılsa 2.eli sağlam bende aldığım fiyata satarım golfe bindiğim yanıma kar kalır alıyorum o zaman

.
    .
    .
    .
    .
    böyle böyle rakiplerinden aşırı pahalı olan golf satış sıralamasında daima üstlerde oluyor
  • jantsızı 49100 jantlısı 52100 anlamıyorum bunların jantları ashantimi ne
  • 53 bine alınan Golf 1 senesi dolmadan satılmaya kalksa 43 den fazla veren olmaz. Çünkü o fiyata rakiplerinin daha güçlü motorlu olanlarının fullünün 0 km si alınabiliyor.

0 km Focus TDCI titanyum dururken kim kullanılmış model yılı geçmiş 15-20 bin km yapmış Golf alır ki?

0 km highline Golf alıp da okkalı bir zarar etmemek mümkün değil.
  • 57.000 param olsa 40.000 tl full c sınıfı dizel araç alırım 17.000 tl artık ne yaparım bilmem
  • İnsignia-SuperB-C5 gibi araçlar varken Golf' de neymiş.Hemen hemen aynı fiyat onlarla maşallahı var Golf' ün altın kaplama falan galiba.Tamam sınıfının en iyilerinden belkide en iyisi, çok güzel bir otomobil ama bu kadarda olmaz ki be kardeşim
  • Geçen gün çok samimi bi komuşmuz beni aradı. Araba alcakmış hatta trendline Golf6 derin siyah tsi dsg ön siparişi vermiş ama aklına sorular takılmış bana sordu. Etrafta insanlar bu tarz araba bilgime güvenirler de bensiz pek iş yapmazlar

Neyse, adam eşine alacak arabayı ve şu anki eşinin arabası 2006 midline Golf5 1.6 fsi tiptronik. Aynen dediklerini aktarayım:

H: Oğlum Comfortline veya Higline Golf almaya geldik ama ellerinde yokmuş, trendline mı ne varmış, nasıl bişey bu midline'dan boş mu ?

Ben: Abi diz hava yastıgı, ön kol dayama, ESP, arkada havalandırması var. Otm kliması yok ve deri direksiyonu yok dedim.

O arada "haa iyiymiş lan o zaman aynılarını bizim karıya da anlat da kurtar beni" dedi. Fazla para vermek istemiyo ve karısını da trendline'a ikna etmeye çalışıyo Bu arada 43bi küsür liraya anlaşmışlar lafta. Neyse aynen anlattım, midline'dan pek bi eksiği yok hatta fazla kısımları da var trendline'ın dedim. Highline çok para o kdar verme Golf'e dedim. Aslında highline gerçekten çok güzel, bilmem kimse gördü mü trafikte ama...

Neyse O da ikna oldu filan sonra tekrar aradılar beni. Bu sefer baska araba tavsiye edebilir misin bak yoksa alacam bu Golf'ü dedi. Sınırı da 60bin TL civarı ve C segmenti HB otm vites bi araba istiyolar.

Kara kara düşündüm ve resmen Golf6 tsi dsg yerine Civic HB 1.8 tiptronik dışında hiç bir aracı tavsiye edemedim.

fiat Bravo desem adam direk kestirip atacak( adamın arabası 2009 X5). Focus'ta otm vites yok, Astra desen kasa değişti. Auris dicektim ama eşinin o tarz bir vites kutusunu alıp kocasının kafasına atmasından korktugum için diyemedim Gerçekten alışmak gerekiyo o vites kutusuna. Leon'da otm vites yok.

A3 var dedim ama onu da alacaksın en boşunu sonra pişman olcaksın dedim. En sonunda trendline alıp direk serviste 16 jant ve park sensörü taktırmaya karar verdi. Bence güzel de bi karar, ki zaten çok da seçenek yoktu o adamın tarzına uygun...

edit. Ben bunları niye yazdım bilmiyorum öyle içimden geldi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya5789 -- 20 Temmuz 2009; 17:30:20 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.