RADYO SİNEMA TELEVİZYON BÖLÜMÜ
410 Cevap258421 Görüntüleme13 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

322 Mesaj
10 Temmuz 2009; 17:39:33 

ARKADAŞLAR BU BÖLÜMÜ DÜŞÜNÜYORUM SİZCE NASIL BİR BÖLÜM BİLGİLERİNİZİ PAYLAŞIRSANIZ ÇOK SEVİNİRİM

YARALI GAZİSİNE 55 TL'YE MADALYA SATAN BİR ÜLKEDEYİZ NE YAZIK Kİ
DH KAFKAS ÇERKES KÖKENLİLER CEMİYETİ
Şerefsizce yaşamaktansa şerefimle ölürüm

652 Mesaj
10 Temmuz 2009; 18:15:57 

Bende bu bölümü düşünüyorum okuyan arkadaş varsa tecrübelerini anlatırsa çok iyi olur :)

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2676 Mesaj
10 Temmuz 2009; 18:37:28 

Hangi üniversiteyi seçeceğinize bağlı. İstanbul dışı fazla üniversiteye bakmayın derim. Televizyonculuk zaten çok fazla talep alan bir bölüm, işsiz kalma riskiniz var, heleki uyduruk bir üniversitede bu bölümü okursanız o risk dahada artar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Méxes -- 10 Temmuz 2009; 18:42:27 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Temmuz 2009; 18:54:49 

Abim iü den yeni mezun oldu..Ama piyasa şuanda hiç iyi değil..1. sınıfta hedefinizi belirleyiin ve ona göre çalışın..Hele hele inggilizcenizin su gibi olması lazım..

1501 Mesaj
12 Temmuz 2009; 19:54:21 

Benimde bu bölüm hakkında bilgi sahibi olmam gerekiyor. Bu bölüm hakkında tecrübesi ve bilgisi olan arkadaşlar birşeyler paylaşırsa sevinirim.

103 Mesaj
12 Temmuz 2009; 19:57:10 

Benimde bilgi sahibi olmam gerekiyor.

200 Mesaj
25 Temmuz 2009; 13:50:40 

benim de..

E2180 @ 3,2 GHZ | GIGABYTE P35-DS3L| Powercolor HD3850 720/2080 GPU O.C. | 3GB RAM (2x512 + 2x1) | 400W FSP PSU

322 Mesaj
25 Temmuz 2009; 14:43:24 

piyasanın iyi olduğu bir bölüm varmı acaba en garanti olarak verilen öğretmenlik bile zorlaşmış durumda yani kendini geliştirmediğin sürece hiçbir yerde bir halt olamazsın üniversite seçimi olarak ben Mimar Sinan'ı seçicem en yüksek puanla alan ve eğitimi en iyi olan üniversite bu bölüme gitmek isteyenlerde İstanbul dışı seçmesin

508 Mesaj
25 Temmuz 2009; 15:18:03 

Ben Ankara üni .sinema tv de okuyorum 2007 de girdim hazırlık okudum şuan 2.sınıfa geçtim...Okuması çok zevkli bir bölüm.Ama yukarda arkadaşların söylediği gibi iş imkanları kısıtlı olay tamamen kendini geliştirmeye bakıyor... İlk 2 sene pek sinema ile ilgili ders yok .iletişim fakultesi olarak Halkla iliş. Gazetecilik ve RTS ortak dersler ağırlıklı ilk 2 sene siyaset, hukuk ,sosyoloji, türk dili, iletişim tarihi ,anayasa gibi dersler var..İlk sene temel fotoğraf , yayıncılığa giriş ve sinematografi dersleri var sinema ile ilgili.2 ve sonrasında seçmeli belgesel, reklamcılık, kısa film yapımı gibi dersler başlıyor. Baştada söylediğim gibi okuması çok zevkli bir bölüm sinema ya ilginiz yoksa hiç düşünmeyin bu bölümü puanım yetti girdim olayı hiç bir bölüm için iyi değil.Sevmediğiniz bölümü okuyamazsınız... Ayrıca Ankara üni. İletişim fakultesi Cebeci kampüsünde merkezi güzel bir yer ...Fakülte binası çok iyi değil ama idare ediyoruz...

103 Mesaj
25 Temmuz 2009; 16:41:33 

iletişim olarak anadolu üniversitesi çok iyi deniliyor. puanım istanbula yetmesine rağmen orayı yazdım teknik imkan ne kadar iyi olursa işi o kadar iyi öğrenirsin. istanbul'da teknik imkanlar çok kısıtlı kontenjanlarda çok daha fazla..

Savaşan, kaybedebilir. Savaşmayan, çoktan kaybetmiştir.

Ernesto Che Guevara

322 Mesaj
25 Temmuz 2009; 17:03:55 

Teknik imkan çok olabilir ama iş imkanı İstanbul'da keşke bunuda göz önünde bulundursaydın
quote:

Orijinalden alıntı: AyhanSVS

iletişim olarak anadolu üniversitesi çok iyi deniliyor. puanım istanbula yetmesine rağmen orayı yazdım teknik imkan ne kadar iyi olursa işi o kadar iyi öğrenirsin. istanbul'da teknik imkanlar çok kısıtlı kontenjanlarda çok daha fazla..

103 Mesaj
25 Temmuz 2009; 17:33:55 

okul bittikten sonrası istanbuldayım tabi ki tek kötü yanı staj onuda yazın hallederim diye düşünüyorum zaten sınavdan sene kaybım olmadı okul bittikten sonra staj olayı yine halledilebilir.. istanbul da iletişim fakültelerinin durumu gerçekten kötü eğitim stajdan daha önemli diye düşünüyorum.

Ernesto Che Guevara

322 Mesaj
25 Temmuz 2009; 18:42:30 

Özellikle marmarayı beğenmiyorlar o yüzden bende seçimimi Mimar Sinan'dan yana kullandım Osman Sınav Serdar Akar Nuri Bilge Ceylan Gani Müjde hep burdan çıkmış yakında bizde ünleniriz inşaalah

652 Mesaj
25 Temmuz 2009; 18:46:52 

quote:

Orijinalden alıntı: mic check

Özellikle marmarayı beğenmiyorlar o yüzden bende seçimimi Mimar Sinan'dan yana kullandım Osman Sınav Serdar Akar Nuri Bilge Ceylan Gani Müjde hep burdan çıkmış yakında bizde ünleniriz inşaalah

Mimar sinanda radyo sinema tv varmı

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

322 Mesaj
25 Temmuz 2009; 18:54:32 

Sinema ve Televizyon var oda aynısı sayılır

112 Mesaj
25 Temmuz 2009; 19:36:43 

anadolu ünisi - marmara ikinci öretim bide selçuk ünisi arasında kaldım.. hangisine gitsem die düşünüorm.. galiba ya anadolu ya da selçuk olcak..

T.C.
Selçuk Üniversitesi
İletişim Fakültesi - Radyo, Sinema ve Televizyon

676 Mesaj
25 Temmuz 2009; 20:01:26 

Anadolu

En büyük efelik; efendiliktir...

112 Mesaj
25 Temmuz 2009; 20:10:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Koray_Aykut

Anadolu

yaw aslında anadoluyu bende istiyorum ama bir sene ingilizce hazırlık görcem.. zaten ikinci senemde kazanıyorum birde hazırlık diye bi senem daha gitcek gitti 2 sene.. selçuk ünisi her bakımdan bana avantajlı geliyor büyük ihtimal selçuğa gitcem..

T.C.
Selçuk Üniversitesi
İletişim Fakültesi - Radyo, Sinema ve Televizyon

652 Mesaj
25 Temmuz 2009; 20:12:53 

quote:

Orijinalden alıntı: DJ Kürşat

yaw aslında anadoluyu bende istiyorum ama bir sene ingilizce hazırlık görcem.. zaten ikinci senemde kazanıyorum birde hazırlık diye bi senem daha gitcek gitti 2 sene.. selçuk ünisi her bakımdan bana avantajlı geliyor büyük ihtimal selçuğa gitcem..

İngilizce bu meslekte baya iş yapar yalnız haberin olsun :)

1125 Mesaj
25 Temmuz 2009; 20:24:47 

ingilizce olmayan bir okulda, staj yapmadan 4 sene okuyacaksanız yarışa çok çok geride başlarsınız. hatta dili %100 ingilizce bir okula girme şansı olanlar değerlendirsin bence.

14 Mesaj
25 Temmuz 2009; 20:27:32 

dün gecede arkadaşla aynı tartışmayı yapıyorduk bu iş diğer arkadaşlarında belirttiği gibi kendini geliştirme işi herşeyden önce yaratıcı olmalısın mimar sinan gerçekten çok kaliteli bir sinema eğitimi veriyor ve biraz daha sanatsal odaklı bir programları var.anadolu üntesi teknik bakımdan gerçekten çok gelişmiş ama tabiki istanbul karşına daha çok fırsat çıkıyo ama sakın istanbul üniversitesini yazmayın stüdyoları berbat kendi gözümle gördüm ama size önerim gidebiliyosanız özele gidin

103 Mesaj
25 Temmuz 2009; 21:20:19 

özelde iş değil.. ortalama olayı filan var .. mimar sinana girme olanağım yok 319 puanla.. olsaydı orayı yazardım ama sonra kesinlikle en iyisi anadolu gibi duruyor.. ingilizce hazırlık olması dezavantaj değilde büyük avantaj bence..

Ernesto Che Guevara

58 Mesaj
25 Temmuz 2009; 23:51:48 

ben istanbul üni. rts yi yazmayı düşünüyorumda o kadar kötümü bahsettiginiz kadar
ayrıca bişey sormak istiyorum ist de hazırlık sınıfı yok galiba dimi

103 Mesaj
26 Temmuz 2009; 0:58:15 

hayır yok marmara iletişim de var kocaeli ve anadolu da da var

Ernesto Che Guevara

58 Mesaj
26 Temmuz 2009; 1:15:32 

quote:

hayır yok marmara iletişim de var kocaeli ve anadolu da da var

hocam sen hangisini önerirsin rts olarak marmara ist?ikisindende pek iyi bahsetmiyolarda ama istanbul dısınada çıkmak istemiyorum
iyice kafam karıştı yaw

Uzaklaştırılmış
26 Temmuz 2009; 1:22:25 

quote:

Orijinalden alıntı: waltrit

ben istanbul üni. rts yi yazmayı düşünüyorumda o kadar kötümü bahsettiginiz kadar
ayrıca bişey sormak istiyorum ist de hazırlık sınıfı yok galiba dimi

Dostum bu bölüm tamamen kendini geliştirmene bağlı.Kameraya,televizyon işlerine meraklıysan neden kötü olsun.Sen üniversite boyunca yat,hiçbir şirkette staj yapma,bir tane bile kısa film çekme sonra da bölüm kötü de.Olcak iş değil ki.

103 Mesaj
26 Temmuz 2009; 4:01:18 

qraff arkadaşım çok doğru söylüyorsun ama kapasite denen bişey var okullar adına. waltrit arkadaşım istanbul üniversitesi marmara'dan daha iyi, hazırlık düşünmüyorsan istanbulu yaz ben yinede bir anadoluyu düşünmenizi isterim ben orayı yazdım.

Ernesto Che Guevara

114 Mesaj
26 Temmuz 2009; 13:47:42 

quote:

Orijinalden alıntı: DJ Kürşat

anadolu ünisi - marmara ikinci öretim bide selçuk ünisi arasında kaldım.. hangisine gitsem die düşünüorm.. galiba ya anadolu ya da selçuk olcak..

Anadolu Üni. İletişim 1. numara. İnternet hızı 100.000, olanaklar sınırsız,kendini geliştiricen ve su gibi ingilizcen olması lazım.Ama ya İstanbul'a gidicen bitince yada kanal26'da tıkırdayıp gitcen.

Adam gibi adam ATAM!

1125 Mesaj
26 Temmuz 2009; 14:07:46 

quote:

özelde iş değil.. ortalama olayı filan var .. mimar sinana girme olanağım yok 319 puanla.. olsaydı orayı yazardım ama sonra kesinlikle en iyisi anadolu gibi duruyor.. ingilizce hazırlık olması dezavantaj değilde büyük avantaj bence..

bahçeşehir ve yeditepe 7 sene burs kesmiyor bilidğim kadarıyla.

103 Mesaj
26 Temmuz 2009; 22:14:52 

özel de okumak burslu da olsan başlı başına külfet.. özeldeki insanlarla muhabbet edecek konum bile olmaz diye düşünüyorum önyargılı olabilirim biraz ama devlet her zaman daha iyidir.

Ernesto Che Guevara

13 Mesaj
7 Eylül 2009; 2:13:42 

arkadaşlar sinema-televizyon ile radyo-sinema-televizyonu karıştırmayalım birisi oyuncu diğeri teknik eleman yetiştiriyo yanlış tercih yapıp kazanınca jeton düşüyo bazılarında aman dikkat edin bu arada mimarsinan güzel sanatlar fakültesi iletişim fakültesi değil bu tip ayrıntılara dikkat edin sanatçımı yoksa teknik elaman mı olacağınızı iyi belirleyin geri dönüşü olmuyo bütün hayatınız zehir olur

[imagehttp://img215.imageshack.us/img215/4616/avriljp2.gif[/image]

198 Mesaj
11 Ekim 2009; 16:22:34 

Bütün mesajları okudum ama son 3-4 saattir sözel bölümdeki meslekleri araştırdığımdan kafam durmuş durumda O yüzden affınıza sığınarak 1-2 soru sormak istiyorum... (Belki söylenmiş şeyleri sorabilirim)

Radyo-Sinema ve Televizyon
Radyo ve Televizyon
Sinema ve Televizyon

tüm bunlar farklı bölümler anladığım kadarıyla ;

*Bunlardan hangisi teknik eleman yetiştirmeye yönelik bölümler ?

*Hangisinde daha fazla iş olanağı var diğer bölümlere oranla ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bl@ckh@wk -- 11 Ekim 2009; 16:21:46 >

Uzaklaştırılmış
11 Ekim 2009; 21:31:27 

bende sözel öğrencisiym 10.sınıf basın yayın gazetecilik düşünüyorum ama radyo sinema televizyon bölümüde beni cezbetti okuyan arkadaşlar söyleyebilirmi okuldaki dersleri nasıl ne tür dersler görüyorlar

8018 Mesaj
11 Ekim 2009; 22:01:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Impertial

bende sözel öğrencisiym 10.sınıf basın yayın gazetecilik düşünüyorum ama radyo sinema televizyon bölümüde beni cezbetti okuyan arkadaşlar söyleyebilirmi okuldaki dersleri nasıl ne tür dersler görüyorlar

Hedefin hangi üniversite ise, o üniversitenin sitesine gir. Fakülte/Bölüm seçimini yap, hepsinde ayrıntılı bilgi mevcutturç

Kocaeli Üniversitesi / İletişim Fakültesi - Halkla İlişkiler ve Tanıtım, 2010-2014.
Karlstads Universitet - Media and Communication Studies, 2012-2013.

Uzaklaştırılmış
11 Ekim 2009; 22:31:27 

quote:

Orijinalden alıntı: bl@ckh@wk

Bütün mesajları okudum ama son 3-4 saattir sözel bölümdeki meslekleri araştırdığımdan kafam durmuş durumda O yüzden affınıza sığınarak 1-2 soru sormak istiyorum... (Belki söylenmiş şeyleri sorabilirim)

Radyo-Sinema ve Televizyon
Radyo ve Televizyon
Sinema ve Televizyon

tüm bunlar farklı bölümler anladığım kadarıyla ;

*Bunlardan hangisi teknik eleman yetiştirmeye yönelik bölümler ?

*Hangisinde daha fazla iş olanağı var diğer bölümlere oranla ?

Sinema Televizyon bölümü daha çok yönetmen ve oyuncu yetiştirir, Radyo ve Televizyon bölümü teknik eleman yetiştirir.

Eğer iyi bir yönetmen veya oyuncu olabilirsen işsiz kalmazsın ve iyi para kazanırsın. Diğer bölümde ise, donanımlı olup kendini yetiştirirsen işsiz kalacağını sanmam.

3720 Mesaj
12 Ekim 2009; 5:49:34 

yeni rts mezunu olduk
okumak isteyen genç adaylara tavsiye ederiz

ama şunu sakın unutmayın
eğer bu bölümden ekmek yemek istiyorsanız, sektör içinde ciddi tanıdığınız olacak ve üniversite hayatınız boyunca size referans olacak işler yapmanızdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12henry14 -- 12 Ekim 2009; 5:51:11 >

ASUS Maximus VI Extreme | ASUS GTX Titan GDDR5 | Intel i7 4770K | Corsair Vengeance Pro 16GB DDR3 | Corsair Obsidian 550D | Corsair Hydro H100i | ASUS 3D 27" VG278H

418 Mesaj
12 Ekim 2009; 9:53:35 

Radyo - Televizyon mezunuyum 2 sene trt de çalıştım . Şimdi bilişim firmasında çalışıyorum okumak isteyenlere tavsiye ekmek yemek istiyorsanız bu bölümden gidin başka bölüm okuyun gönülden yapacağım diyorsanız okuyun..
kendinizi geliştirin, benim hobim ve sevdiğim bir bölümdü okudum .. parasal olarak tatminkar olmayınca başka sektöre geçtim kendime ait küçük bir ses stüdyom var fotografçılıkla uğraşıyorum asıl meslek radyo televizyon para kazandığım meslek bilişim.

1 Mesaj
20 Nisan 2010; 15:02:18 

abi bu bölümü tek kelimeyle özetleyecek yok mu
iyi mi-kötümü?
iş var mı yok mu?

hayatımız söz konusu ona göre

1125 Mesaj
20 Nisan 2010; 15:53:32 

quote:

Orijinalden alıntı: ossus

abi bu bölümü tek kelimeyle özetleyecek yok mu
iyi mi-kötümü?
iş var mı yok mu?

hayatımız söz konusu ona göre

geçen sene çok yazmışız zaten ama devam edelim bu sene de.

bölümün iyiliği veya kötülüğü sana bağlı. sen ne olmak istiyorsun önce ona karar vermen lazım. gazeteci mi, teknik eleman mı, yönetici mi, öğretim görevlisi mi, muhabir mi olmak istiyorsun? sadece radyo-tv bölümü hepsini yetiştirmez. önce bu bölümün ne yetiştirdiğine bakman ve senin ne istediğine karar vermen gerekiyor. mesela teknik eleman olmak istiyorsan fakülte okumak senin için dezavantaj bile olabilir. çünkü hocaların genel olarak "biz teknik eleman yetiştirmiyoruz, buraya gelmeseydin" diyebilirler.

iş konusu her meslekte olduğu gibi. biraz arkan olacak, biraz girişken olacaksın, ingilizcen iyi olacak. ikinci bir dil bilirsen bir adım daha öne geçersin. yani bu tarafı sana kalmış.

1 Mesaj
20 Nisan 2010; 19:54:28 

Enİsi ben Öğretmen olayaım

93 Mesaj
20 Nisan 2010; 21:10:04 

Sözel bölümde bu meslekler varmış.

Anaokulu Öğretmenliği

Arkeoloji Arkeoloji ve Sanat Tarihi

Azerbaycan Türkçesi ve Edebiyatı

Basın ve Yayın

Coğrafya

Coğrafya Öğretmenliği

Gazetecilik

Görme Engelliler Öğretmenliği

Halkbilim

Halkla İlişkiler

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık

Halkla İlişkiler ve Tanıtım

Hititoloji

İletişim

İletişim Sanatları

İletişim Tasarımı

İşitme Engelliler Öğretmenliği

Medya ve İletişim

Medya ve İletişim Sistemleri

Radyo, Sinema ve Televizyon

Reklam Tasarımı ve İletişimi

Reklamcılık ve Halkla İlişkiler

Sanat Tarihi

Sinema

Sinema ve Televizyon

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği

Sümeroloji

Tarih

Tarih Öğretmenliği

Televizyon Gazeteciliği

Türk Dili ve Edebiyatı

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği

Türk Halkbilimi

Türkçe Öğretmenliği

Zihin Engelliler Öğretmenliği

Önce 4.000 kitap okuyup,2 dil öğreneceksin.
Ömrünü ülkene adayacaksın.Sonra canını cephede ortaya koyup,dünyaya diz çöktürerek bir vatan kurtaracaksın.
Yani Atatürk'e laf etmek için küçük yobaz,önce biraz sen adam olacaksın... 1881-193∞

230 Mesaj
20 Nisan 2010; 22:53:29 

Tv sektöründe her an işsiz kalma gibi durumunuz oluyor ,çalışan biri olarak söyliyeyim.

geo!! geo!!geo!!

1 Mesaj
22 Nisan 2010; 17:37:06 

yeni açilan bölümler hakkında bilgisi olan var mi Hititoloji .sümeroliji gibi....

132 Mesaj
22 Nisan 2010; 22:16:21 

quote:

Orijinalden alıntı: ossus
yeni açilan bölümler hakkında bilgisi olan var mi Hititoloji .sümeroliji gibi....

hititler ve sümerler yeniden devlet kurarlarsa iş bulabilirsin bu bölümlerden mezun olunca.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

0 Mesaj
30 Nisan 2010; 15:44:23 

9 EYLÜL GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ SİNEMA TV BÖLÜMÜ GECEN SENEDEN BU YANA “FİLM TASARIM BÖLÜMܔ OLARAK ADINI DEĞİŞTİRMİŞ VE YETENEK SINAVI İLE ÖĞRENCİ ALMAKTADIR.
SÖZ KONUSU BÖLÜMÜN 21 TEMMUZ - 15 AĞUSTOS 2008 TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAK OLAN YETENEK SINAVLARI İÇİN YÖNETMENLİK VE SENARYO YAZARLIĞI ALANLARINDA ÖZEL DERS VERİLİR.
İLETİŞİM İÇİN : denizaydenk@gmail.com

4464 Mesaj
30 Nisan 2010; 16:16:59 

yetenek sınavı ile girmiş olan var mı..

4128 Mesaj
20 Haziran 2010; 18:27:49 

Konuyu hortlatmanın zamanı geldi.. Düşündüğüm bölümlerden biri oyuncu olmak için fotojenik bir yüz ve kendimizi göstermeye bağlı. Verilen işleri mutlaka yaparım , yapamazsam uğraşırım pes etmem yani ama pek bi fotojenik yüz yok yani hani deseler ciddi , sert mizaca sahip adamları alıyoruz o zaman beni kabul ederler. Onun için sinema televizyon değilde radyo,sinema televizyon

8018 Mesaj
20 Haziran 2010; 18:37:05 

quote:

Orijinalden alıntı: huseyin16

Konuyu hortlatmanın zamanı geldi.. Düşündüğüm bölümlerden biri oyuncu olmak için fotojenik bir yüz ve kendimizi göstermeye bağlı. Verilen işleri mutlaka yaparım , yapamazsam uğraşırım pes etmem yani ama pek bi fotojenik yüz yok yani hani deseler ciddi , sert mizaca sahip adamları alıyoruz o zaman beni kabul ederler. Onun için sinema televizyon değilde radyo,sinema televizyon

İyi de RTS okuyup oyuncu olunmaz ki.

Kocaeli Üniversitesi / İletişim Fakültesi - Halkla İlişkiler ve Tanıtım, 2010-2014.

4128 Mesaj
20 Haziran 2010; 19:38:34 

quote:

Orijinalden alıntı: EhrimeN

İyi de RTS okuyup oyuncu olunmaz ki.

Hacı yanlış anladın. Oyuncu olmak daha iyidir ama bizde fotojenik bir yüz yok onun için rts okumak daha mantıklı dedim. Teknik eleman oluruz.

4128 Mesaj
23 Haziran 2010; 19:17:16 

Arkadaşlar bu bölüm hakkında araştırma yaptım ,

Bölüm mezunlarına aşağıdaki soruları sordum

1- Şuan çalışıyor iseniz bölümünüz ile ilgili bir firmada mısınız ?
2- Kanal D , Star , Atv vb. kanallar staj için kabul ediyorlar mı ?
3- Bu bölüm için 2 yıllıktan 4 yıllığa geçiş kolay diyorlar. Buna katılıyor musunuz ?
4- Sektörde verilen maaşlar ne kadar ?

Alınan cevaplar

quote:

1- evet
2- genelde stajyer alıyorlar.
3- evet dort yıllıga gecıs kolay sadece derslerını yuksek tutmalısın.sınemeya dıkey gecıs yapabılırsın.
4-dusundugun gıbı ıyı degıl. pıyasada maaslar dengesızdır. az aalan da vardır cok alan da vardır.
ama sana tavsıyem adam gıbı bır meslek bul bu iş artık eskısı gıbı degıl

quote:

kardeşim aslında tüm mesleklerde geçerli kurallar burada da geçerli girişimçi ruh çalışkanlık ve torpil:)) avantajları okurken eğlenceli bir bölüm 4 yıllığa geçişte kolay kötü tarafı yerel kanallarda ücretler çok düşük asgari ücretin altında ...kısaca ben bu işe gönül verdim 10-15 yıl emek veriririm diyorsan olmazsada canım sağolsun mantığındaysan yaz...az zamanda çok işler yapmak istiyorsan bu bölümü okumak yerine yabancı dil eğitimini geliştir ve özel diksiyon dersleri al .....ve yerel kanallarda çalışmaya başla daha şanslı olursun üniversite mezunlarına oranla bol şanslar...

2 kişiye daha mesaj attım ama cevap gelmedi...

8018 Mesaj
23 Haziran 2010; 19:31:39 

Zaten Türkiye'de mezun olduğunuz zaman işinizin garanti olduğu veya kesin iş bulabileceğiniz meslekler sayılıdır. Bu yazılanları sadece bu meslek için ele almamak gerekir.

936 Mesaj
23 Haziran 2010; 20:26:42 

bu meslek öyle televizyondan gördügünüz gibi degil arkadaşlar mezun olunca çok iyi biryerde çalışacam vss alakası yok bu bölümü insanlar okadar yüksek puan alarak tutturuyor isteyerekte yazıyor çogu ama gel gelelim okul bitince asıl hüsranlık orada başlıyor bu bölümü bitirmiş kişilere sorun gidip kesinlikle yazmanızı tavsiye etmez gir ögretmenlik oku başka birşey oku ama yazma derler 1. si biryerde çalışsan bile verdigi ücret çok az seni hertürlü kullanıyorlar tanıdıklarım var bu bölümleri bitirmiş ücrelerde kesinlikle dengesizlik var çevreniz olacak eger yoksa iş bulmak imkansız devlete gireyim deseniz adam akıllı kadro bile açmıyor iletişim mezunlarına dil bilmeniz şart hemde çok iyi

4128 Mesaj
24 Haziran 2010; 14:18:00 

quote:

Orijinalden alıntı: berrakk

bu meslek öyle televizyondan gördügünüz gibi degil arkadaşlar mezun olunca çok iyi biryerde çalışacam vss alakası yok bu bölümü insanlar okadar yüksek puan alarak tutturuyor isteyerekte yazıyor çogu ama gel gelelim okul bitince asıl hüsranlık orada başlıyor bu bölümü bitirmiş kişilere sorun gidip kesinlikle yazmanızı tavsiye etmez gir ögretmenlik oku başka birşey oku ama yazma derler 1. si biryerde çalışsan bile verdigi ücret çok az seni hertürlü kullanıyorlar tanıdıklarım var bu bölümleri bitirmiş ücrelerde kesinlikle dengesizlik var çevreniz olacak eger yoksa iş bulmak imkansız devlete gireyim deseniz adam akıllı kadro bile açmıyor iletişim mezunlarına dil bilmeniz şart hemde çok iyi

Zaten üstte bu bölüm mezunlarına sorulmuş sorular ve alınan cevaplar var. Onlarda tavsiye etmiyor torpilin yoksa tabi.

Uzaklaştırılmış
24 Haziran 2010; 19:26:46 

huseyin16 Sinema ve Televizyon okumuyorum ama Marmara İletişim Fakültesi'nde öğrenciyim.Birçok arkadaşım var bu bölümden.Tercih zamanı olduğu için yardımcı olayım dedim.

-Bölümle ilgili çalışanı da var , çok alakasız işler yapan da var.Hala iş peşinde koşan da var.Bu tamamen üniversitedeyken çevre yapmana bağlı.Etrafta tanıdğın olursa hemen alınıyorsun işe.Başta türlü o kadar zor ki.Mesela benim bir aile tanıdığım milletvekili tanıdığı ile anca iş bulabildi.Gerçi kendisi üniversitede sanırım biraz yatmış.O yüzden iş bulması zordu.
-Tanıdığın varsa kolayca girebilirsin.Forumda bir arkadaş yazmıştı.Kanal D'ye iş başvurusu için gitmiş.Başvuru için konuştuğu adam ''Torpilin yoksa hiç boşuna uğraşma.'' demiş.
-Bu sektörde ilk yıllar karın tokluğuna bile çalışmayı göze almalısın.Sana o kadar diyorum

4128 Mesaj
24 Haziran 2010; 23:56:22 

quote:

Orijinalden alıntı: qraff

huseyin16 Sinema ve Televizyon okumuyorum ama Marmara İletişim Fakültesi'nde öğrenciyim.Birçok arkadaşım var bu bölümden.Tercih zamanı olduğu için yardımcı olayım dedim.

-Bölümle ilgili çalışanı da var , çok alakasız işler yapan da var.Hala iş peşinde koşan da var.Bu tamamen üniversitedeyken çevre yapmana bağlı.Etrafta tanıdğın olursa hemen alınıyorsun işe.Başta türlü o kadar zor ki.Mesela benim bir aile tanıdığım milletvekili tanıdığı ile anca iş bulabildi.Gerçi kendisi üniversitede sanırım biraz yatmış.O yüzden iş bulması zordu.
-Tanıdığın varsa kolayca girebilirsin.Forumda bir arkadaş yazmıştı.Kanal D'ye iş başvurusu için gitmiş.Başvuru için konuştuğu adam ''Torpilin yoksa hiç boşuna uğraşma.'' demiş.
-Bu sektörde ilk yıllar karın tokluğuna bile çalışmayı göze almalısın.Sana o kadar diyorum

Doğrudur kardeş aslında bu ilk seneler karın tokluğuna olayı sadece bu sektör için değil neredeyse bütün özel sektörler için geçerli. Onun için pek yazma taraftarı değilim gibi. Ben memur çocuğuyum tayinler yüzünden çevre durumu yok , ailede de öyle arkası geniş olan da yok.

Uzaklaştırılmış
25 Haziran 2010; 4:01:26 

quote:

Orijinalden alıntı: huseyin16

Doğrudur kardeş aslında bu ilk seneler karın tokluğuna olayı sadece bu sektör için değil neredeyse bütün özel sektörler için geçerli. Onun için pek yazma taraftarı değilim gibi. Ben memur çocuğuyum tayinler yüzünden çevre durumu yok , ailede de öyle arkası geniş olan da yok.

Bence bu kadar karamsar olma.Üniversitedeyken etrafa atılırsan emin ol işsiz kalman zor olur.Benim mesela bir arkadaşım daha bölüme gittiği gibi radyoda spikerlik yapma imkanı buldu.Diğer bir arkadaşım da kendi çapında oraya buraya girmiş,haber sitelerinde bazen haberleri ve çektiği görüntüler çıkıyor,kısa film ekiplerine katılan arkadaşlarım var.Bunlar daha bölüme girdikten 2-3 ay içerisinde oldu.Ama bir arkadaşım daha var kendisi tam bir uyuşuk Bütün gün uyuyor,ne okula uğruyor ne de bir şey ; o yüzden hiçbir şey yapamadı.Bu tamamen sana kalmış.Öyle milletin lafına bakıp vazgeçmek pek mantıklı değil.Ayrıca sana şunu söyleyeyim , İletişim Fakülte'lerinde olan ortam diğer fakültelerde çok zor olur.Çünkü Gazeticilik,Radyo Tv,Halkla İlişkiler gibi bölümlere herkes gitmez.Bu tip şeylerle ilgili olanlar,sosyal olan insanlar gider.Emin ol İletişim Fakülte'sinde yapacağın arkadaşlıklar da unutulmaz.

2676 Mesaj
25 Haziran 2010; 5:30:14 

Torpil ve şans işi. Staj döneminden sonra herhangi bir televizyona kapak atarsanız iyi olur. Birde bu televizyonculuk işinde devamlılık yok. Şöyleki ''ben senelerdir bu işin içerisindeyim'' diyip senelerce aynı yerde çalışan kişi sayısı çok fazla değildir. İşten çıkartılma riskiniz yüksek. Torpiliniz varsa arkaya yaslanın.

İstanbul'daki üniversiteler dışında Ege ve Anadolu Üniversite'sinin iletişim fakültelerinin iyi olduğunu biliyorum. Bu işi yapacaksanız en azından iyi bir üniversiteye yerleşmeye bakın. Dil öğrenmeye bakın, kendinizi geliştirin.

Şahsen radyo sinema televizyon ile beraber, iletişim fakültesindeki hiçbir bölümü tavsiye etmiyorum. Özellikle gazetecilik.

Uzaklaştırılmış
25 Haziran 2010; 18:30:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Noir Désir

Torpil ve şans işi. Staj döneminden sonra herhangi bir televizyona kapak atarsanız iyi olur. Birde bu televizyonculuk işinde devamlılık yok. Şöyleki ''ben senelerdir bu işin içerisindeyim'' diyip senelerce aynı yerde çalışan kişi sayısı çok fazla değildir. İşten çıkartılma riskiniz yüksek. Torpiliniz varsa arkaya yaslanın.

İstanbul'daki üniversiteler dışında Ege ve Anadolu Üniversite'sinin iletişim fakültelerinin iyi olduğunu biliyorum. Bu işi yapacaksanız en azından iyi bir üniversiteye yerleşmeye bakın. Dil öğrenmeye bakın, kendinizi geliştirin.

Şahsen radyo sinema televizyon ile beraber, iletişim fakültesindeki hiçbir bölümü tavsiye etmiyorum. Özellikle gazetecilik.

Dediğin gibi Gazetecilik'in durumu maalesef Radyo Sinema ve Televizyon'dan da kötü.

154 Mesaj
25 Haziran 2010; 18:45:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Noir Désir
Torpil ve şans işi. Staj döneminden sonra herhangi bir televizyona kapak atarsanız iyi olur. Birde bu televizyonculuk işinde devamlılık yok. Şöyleki ''ben senelerdir bu işin içerisindeyim'' diyip senelerce aynı yerde çalışan kişi sayısı çok fazla değildir. İşten çıkartılma riskiniz yüksek