Şimdi Ara

RADYO SİNEMA TELEVİZYON BÖLÜMÜ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
419
Cevap
11
Favori
339.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ossus
    yeni açilan bölümler hakkında bilgisi olan var mi Hititoloji .sümeroliji gibi....

hititler ve sümerler yeniden devlet kurarlarsa iş bulabilirsin bu bölümlerden mezun olunca.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 9 EYLÜL GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ SİNEMA TV BÖLÜMÜ GECEN SENEDEN BU YANA “FİLM TASARIM BÖLÜMÜ” OLARAK ADINI DEĞİŞTİRMİŞ VE YETENEK SINAVI İLE ÖĞRENCİ ALMAKTADIR.
    SÖZ KONUSU BÖLÜMÜN 21 TEMMUZ - 15 AĞUSTOS 2008 TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAK OLAN YETENEK SINAVLARI İÇİN YÖNETMENLİK VE SENARYO YAZARLIĞI ALANLARINDA ÖZEL DERS VERİLİR.
    İLETİŞİM İÇİN : denizaydenk@gmail.com
  • yetenek sınavı ile girmiş olan var mı..
  • Konuyu hortlatmanın zamanı geldi.. Düşündüğüm bölümlerden biri oyuncu olmak için fotojenik bir yüz ve kendimizi göstermeye bağlı. Verilen işleri mutlaka yaparım , yapamazsam uğraşırım pes etmem yani ama pek bi fotojenik yüz yok yani hani deseler ciddi , sert mizaca sahip adamları alıyoruz o zaman beni kabul ederler. Onun için sinema televizyon değilde radyo,sinema televizyon
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyin16

Konuyu hortlatmanın zamanı geldi.. Düşündüğüm bölümlerden biri oyuncu olmak için fotojenik bir yüz ve kendimizi göstermeye bağlı. Verilen işleri mutlaka yaparım , yapamazsam uğraşırım pes etmem yani ama pek bi fotojenik yüz yok yani hani deseler ciddi , sert mizaca sahip adamları alıyoruz o zaman beni kabul ederler. Onun için sinema televizyon değilde radyo,sinema televizyon

İyi de RTS okuyup oyuncu olunmaz ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EhrimeN

İyi de RTS okuyup oyuncu olunmaz ki.

Hacı yanlış anladın. Oyuncu olmak daha iyidir ama bizde fotojenik bir yüz yok onun için rts okumak daha mantıklı dedim. Teknik eleman oluruz.
  • Arkadaşlar bu bölüm hakkında araştırma yaptım ,

Bölüm mezunlarına aşağıdaki soruları sordum

1- Şuan çalışıyor iseniz bölümünüz ile ilgili bir firmada mısınız ?
    2- Kanal D , Star , Atv vb. kanallar staj için kabul ediyorlar mı ?
    3- Bu bölüm için 2 yıllıktan 4 yıllığa geçiş kolay diyorlar. Buna katılıyor musunuz ?
    4- Sektörde verilen maaşlar ne kadar ?

Alınan cevaplar

quote:

1- evet
    2- genelde stajyer alıyorlar.
    3- evet dort yıllıga gecıs kolay sadece derslerını yuksek tutmalısın.sınemeya dıkey gecıs yapabılırsın.
    4-dusundugun gıbı ıyı degıl. pıyasada maaslar dengesızdır. az aalan da vardır cok alan da vardır.
    ama sana tavsıyem adam gıbı bır meslek bul bu iş artık eskısı gıbı degıl

quote:

1-çalışıyordum ama ayrıldım işten,bölümümle ilgili bir işte çalışmadım.
    2-özel kanallarda staj yapma garantin yoktur,torpil bulabilirsen yaparsın ancak.ama trtde satj yapmak daha güzeldir.daha güzel bir okuldur orası
    3-bu bölüm bittikten sonra dgsyle geçiş yapmak diğer bölümdekilere oranla daha kolaydır ama 4 yıllık mezun dahi olsan iş garantisi yoktur asla
    4-sektörde çalışan arkadaşlarıma baktığım zaman 1 veya 2 arkadaşım dışında güzel istediği doyurucu bir işte çalışan yok.yani çok iyi bir iş bulamazsan,özel tvlerde nerdeyse karın tokluğuna çalışırsın,,,okul bittktn sonra,istanbulda ikamet edemeyeceksen bu bölüme girmeni hiç tavsiye etmem.ve ilgin olmalı.durum nedir bilmem ama iyi düşün?

quote:

kardeşim aslında tüm mesleklerde geçerli kurallar burada da geçerli girişimçi ruh çalışkanlık ve torpil:)) avantajları okurken eğlenceli bir bölüm 4 yıllığa geçişte kolay kötü tarafı yerel kanallarda ücretler çok düşük asgari ücretin altında ...kısaca ben bu işe gönül verdim 10-15 yıl emek veriririm diyorsan olmazsada canım sağolsun mantığındaysan yaz...az zamanda çok işler yapmak istiyorsan bu bölümü okumak yerine yabancı dil eğitimini geliştir ve özel diksiyon dersleri al .....ve yerel kanallarda çalışmaya başla daha şanslı olursun üniversite mezunlarına oranla bol şanslar...

2 kişiye daha mesaj attım ama cevap gelmedi...

• Zaten Türkiye'de mezun olduğunuz zaman işinizin garanti olduğu veya kesin iş bulabileceğiniz meslekler sayılıdır. Bu yazılanları sadece bu meslek için ele almamak gerekir.
  • bu meslek öyle televizyondan gördügünüz gibi degil arkadaşlar mezun olunca çok iyi biryerde çalışacam vss alakası yok bu bölümü insanlar okadar yüksek puan alarak tutturuyor isteyerekte yazıyor çogu ama gel gelelim okul bitince asıl hüsranlık orada başlıyor bu bölümü bitirmiş kişilere sorun gidip kesinlikle yazmanızı tavsiye etmez gir ögretmenlik oku başka birşey oku ama yazma derler 1. si biryerde çalışsan bile verdigi ücret çok az seni hertürlü kullanıyorlar tanıdıklarım var bu bölümleri bitirmiş ücrelerde kesinlikle dengesizlik var çevreniz olacak eger yoksa iş bulmak imkansız devlete gireyim deseniz adam akıllı kadro bile açmıyor iletişim mezunlarına dil bilmeniz şart hemde çok iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: berrakk

bu meslek öyle televizyondan gördügünüz gibi degil arkadaşlar mezun olunca çok iyi biryerde çalışacam vss alakası yok bu bölümü insanlar okadar yüksek puan alarak tutturuyor isteyerekte yazıyor çogu ama gel gelelim okul bitince asıl hüsranlık orada başlıyor bu bölümü bitirmiş kişilere sorun gidip kesinlikle yazmanızı tavsiye etmez gir ögretmenlik oku başka birşey oku ama yazma derler 1. si biryerde çalışsan bile verdigi ücret çok az seni hertürlü kullanıyorlar tanıdıklarım var bu bölümleri bitirmiş ücrelerde kesinlikle dengesizlik var çevreniz olacak eger yoksa iş bulmak imkansız devlete gireyim deseniz adam akıllı kadro bile açmıyor iletişim mezunlarına dil bilmeniz şart hemde çok iyi

Zaten üstte bu bölüm mezunlarına sorulmuş sorular ve alınan cevaplar var. Onlarda tavsiye etmiyor torpilin yoksa tabi.

• huseyin16 Sinema ve Televizyon okumuyorum ama Marmara İletişim Fakültesi'nde öğrenciyim.Birçok arkadaşım var bu bölümden.Tercih zamanı olduğu için yardımcı olayım dedim.

-Bölümle ilgili çalışanı da var , çok alakasız işler yapan da var.Hala iş peşinde koşan da var.Bu tamamen üniversitedeyken çevre yapmana bağlı.Etrafta tanıdğın olursa hemen alınıyorsun işe.Başta türlü o kadar zor ki.Mesela benim bir aile tanıdığım milletvekili tanıdığı ile anca iş bulabildi.Gerçi kendisi üniversitede sanırım biraz yatmış.O yüzden iş bulması zordu.
    -Tanıdığın varsa kolayca girebilirsin.Forumda bir arkadaş yazmıştı.Kanal D'ye iş başvurusu için gitmiş.Başvuru için konuştuğu adam ''Torpilin yoksa hiç boşuna uğraşma.'' demiş.
    -Bu sektörde ilk yıllar karın tokluğuna bile çalışmayı göze almalısın.Sana o kadar diyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: qraff

huseyin16 Sinema ve Televizyon okumuyorum ama Marmara İletişim Fakültesi'nde öğrenciyim.Birçok arkadaşım var bu bölümden.Tercih zamanı olduğu için yardımcı olayım dedim.

-Bölümle ilgili çalışanı da var , çok alakasız işler yapan da var.Hala iş peşinde koşan da var.Bu tamamen üniversitedeyken çevre yapmana bağlı.Etrafta tanıdğın olursa hemen alınıyorsun işe.Başta türlü o kadar zor ki.Mesela benim bir aile tanıdığım milletvekili tanıdığı ile anca iş bulabildi.Gerçi kendisi üniversitede sanırım biraz yatmış.O yüzden iş bulması zordu.
    -Tanıdığın varsa kolayca girebilirsin.Forumda bir arkadaş yazmıştı.Kanal D'ye iş başvurusu için gitmiş.Başvuru için konuştuğu adam ''Torpilin yoksa hiç boşuna uğraşma.'' demiş.
    -Bu sektörde ilk yıllar karın tokluğuna bile çalışmayı göze almalısın.Sana o kadar diyorum

Doğrudur kardeş aslında bu ilk seneler karın tokluğuna olayı sadece bu sektör için değil neredeyse bütün özel sektörler için geçerli. Onun için pek yazma taraftarı değilim gibi. Ben memur çocuğuyum tayinler yüzünden çevre durumu yok , ailede de öyle arkası geniş olan da yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: huseyin16

quote:

Orijinalden alıntı: qraff

huseyin16 Sinema ve Televizyon okumuyorum ama Marmara İletişim Fakültesi'nde öğrenciyim.Birçok arkadaşım var bu bölümden.Tercih zamanı olduğu için yardımcı olayım dedim.

Doğrudur kardeş aslında bu ilk seneler karın tokluğuna olayı sadece bu sektör için değil neredeyse bütün özel sektörler için geçerli. Onun için pek yazma taraftarı değilim gibi. Ben memur çocuğuyum tayinler yüzünden çevre durumu yok , ailede de öyle arkası geniş olan da yok.

Bence bu kadar karamsar olma.Üniversitedeyken etrafa atılırsan emin ol işsiz kalman zor olur.Benim mesela bir arkadaşım daha bölüme gittiği gibi radyoda spikerlik yapma imkanı buldu.Diğer bir arkadaşım da kendi çapında oraya buraya girmiş,haber sitelerinde bazen haberleri ve çektiği görüntüler çıkıyor,kısa film ekiplerine katılan arkadaşlarım var.Bunlar daha bölüme girdikten 2-3 ay içerisinde oldu.Ama bir arkadaşım daha var kendisi tam bir uyuşuk Bütün gün uyuyor,ne okula uğruyor ne de bir şey ; o yüzden hiçbir şey yapamadı.Bu tamamen sana kalmış.Öyle milletin lafına bakıp vazgeçmek pek mantıklı değil.Ayrıca sana şunu söyleyeyim , İletişim Fakülte'lerinde olan ortam diğer fakültelerde çok zor olur.Çünkü Gazeticilik,Radyo Tv,Halkla İlişkiler gibi bölümlere herkes gitmez.Bu tip şeylerle ilgili olanlar,sosyal olan insanlar gider.Emin ol İletişim Fakülte'sinde yapacağın arkadaşlıklar da unutulmaz.

• Torpil ve şans işi. Staj döneminden sonra herhangi bir televizyona kapak atarsanız iyi olur. Birde bu televizyonculuk işinde devamlılık yok. Şöyleki ''ben senelerdir bu işin içerisindeyim'' diyip senelerce aynı yerde çalışan kişi sayısı çok fazla değildir. İşten çıkartılma riskiniz yüksek. Torpiliniz varsa arkaya yaslanın.

İstanbul'daki üniversiteler dışında Ege ve Anadolu Üniversite'sinin iletişim fakültelerinin iyi olduğunu biliyorum. Bu işi yapacaksanız en azından iyi bir üniversiteye yerleşmeye bakın. Dil öğrenmeye bakın, kendinizi geliştirin.

Şahsen radyo sinema televizyon ile beraber, iletişim fakültesindeki hiçbir bölümü tavsiye etmiyorum. Özellikle gazetecilik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noir Désir

Torpil ve şans işi. Staj döneminden sonra herhangi bir televizyona kapak atarsanız iyi olur. Birde bu televizyonculuk işinde devamlılık yok. Şöyleki ''ben senelerdir bu işin içerisindeyim'' diyip senelerce aynı yerde çalışan kişi sayısı çok fazla değildir. İşten çıkartılma riskiniz yüksek. Torpiliniz varsa arkaya yaslanın.

İstanbul'daki üniversiteler dışında Ege ve Anadolu Üniversite'sinin iletişim fakültelerinin iyi olduğunu biliyorum. Bu işi yapacaksanız en azından iyi bir üniversiteye yerleşmeye bakın. Dil öğrenmeye bakın, kendinizi geliştirin.

Şahsen radyo sinema televizyon ile beraber, iletişim fakültesindeki hiçbir bölümü tavsiye etmiyorum. Özellikle gazetecilik.

Dediğin gibi Gazetecilik'in durumu maalesef Radyo Sinema ve Televizyon'dan da kötü.

• quote:

Orijinalden alıntı: Noir Désir
    Torpil ve şans işi. Staj döneminden sonra herhangi bir televizyona kapak atarsanız iyi olur. Birde bu televizyonculuk işinde devamlılık yok. Şöyleki ''ben senelerdir bu işin içerisindeyim'' diyip senelerce aynı yerde çalışan kişi sayısı çok fazla değildir. İşten çıkartılma riskiniz yüksek. Torpiliniz varsa arkaya yaslanın.

Ege Üniversitesi radyo tv sinema hakkında yanlış duymuşsunuzdur kardesm
    brcok arkadasım var hemen hemen hiçbiri memnun değil iletişimi iyi olabilir ama rst iyi değilmiş

• sesin güzel diyelim ses spikeri mi olacaksın?
    yakışıklısın diyelim oyuncu mu olcaksın?
    yeteneğin var diyelim senaryo mu yazacaksın? yapacağın işi belirle öyle seç...radyo, sinema, tv diye düşünme bence....
  • Bu işler paraya bakar okunacak bölüm değil

Bu bölümü bitirdiğin zaman devlet işini unut TRT'nin spor ve haber spikerleri kaç senedir aynı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Solenzara

Bir halt bilmeyenler sussada milletin kafasını bulandırmasa keşke

Devlet işini unut diyorsun daha yeni iki arkadaşımı Trt'ye staja soktum tanıdık vasıtasıyla...

Düzgün bilgisi olmayan atıp tutmasın burada.

Adama kızıyorsun ama anahtar kelimeyi sen söylemişsin
  • solenzera : torpil'i kastediyor tanıdık dediin ya

nese bende bu bölümde okumak isitpyorum ama yorumlari gürünce çok korktum ya
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.