- x
Virus.Win32.Sality.aa virüsü
342 Cevap97178 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

41 Mesaj
9 Aralık 2008; 14:36:00 

Virus.Win32.Sality.aa virüsünü bilenler varmı?
ne yaptıysam temizleyemedim lütfen bilen biri yardım etsin.formattan başka yolu varmı?

2869 Mesaj
9 Aralık 2008; 14:44:05 

KAspersky denedinmi?

Firefox Hakkında Herşey
Blogger Hakkında Herşey
Klasörlere Arka Plan Resmi Koymak (Resimli Anlatım)
TuneUp 2007 6.0.1255 İle Windows Açılışını Değiştirmek
Firefox da Açılış Sayfasını Birden Fazla Yapın.(Resimli Anlatım)
Firefox da Müthiş Canlı Futbol Skorları Eklentisi!!!

41 Mesaj
9 Aralık 2008; 16:57:39 

kaspersky 2009 tam güncellemeri yapılmış denedim.buluyo ama silemiyo.bilgisayarı taratmay başlıyorum 2000-3000 tane bu virüsten buluyo.silemiyo.duruma ertelendi yazıyo.

2869 Mesaj
9 Aralık 2008; 17:27:09 

Bir de şu programı buldum.Özellikle bu virüs için söz ediliyordu.
http://www.scanforfree....2-sality-aa-remover.php

Firefox Hakkında Herşey
Blogger Hakkında Herşey

540 Mesaj
9 Aralık 2008; 19:12:46 

NOD32 yi dene

41 Mesaj
10 Aralık 2008; 14:33:49 

quote:

Orjinalden alıntı: concofil

kaspersky 2009 tam güncellemeri yapılmış denedim.buluyo ama silemiyo.bilgisayarı taratmay başlıyorum 2000-3000 tane bu virüsten buluyo.silemiyo.duruma ertelendi yazıyo.

Hepsini denedim olmadı.Ya ne illet bişeymiş.silinmiyo bi türlü.Başka bi öneriniz:D

2869 Mesaj
10 Aralık 2008; 14:37:42 

quote:

Bir de şu programı buldum.Özellikle bu virüs için söz ediliyordu.
http://www.scanforfree....2-sality-aa-remover.php

Bu yazdığıma da bakmışmıydın...

Firefox Hakkında Herşey
Blogger Hakkında Herşey

41 Mesaj
10 Aralık 2008; 14:51:11 

hocam dediğini denedim oda yemedi.bulamıyo o program.ne yapıcam?kaspersky buluyo ama silemiyo ertelendi yazıyo

256 Mesaj
10 Aralık 2008; 15:05:42 

Güvenli Kip'de silmeyi denediniz mi?

| Web Tasarım |

41 Mesaj
10 Aralık 2008; 15:42:49 

hocam onuda denedim oda olmadı.ertelendi diyo kasper.ağ desteği ile güvenli modda açtım kasperskynin sitesinden online tarattırıyorum bakalım o bulabilcekmi.ama bulsa bile nasıl temizlenir bilmiyorum.3.gününm hala bulamadım çözümünü

41 Mesaj
10 Aralık 2008; 15:46:12 

çoğu exeleri virüs olarak gösteriyo.bilgisayara programda yükleyemiyorum.hata veriyo.

1492 Mesaj
10 Aralık 2008; 23:24:09 

"Panda antivirüs" temizliyormuş bunu.

41 Mesaj
10 Aralık 2008; 23:40:56 

quote:

Orjinalden alıntı: erkan7307

"Panda antivirüs" temizliyormuş bunu.

onuda deniyim hocam.buraya neticeyi yazarım.

14634 Mesaj
10 Aralık 2008; 23:51:45 

SuperAntispyware Free Edition 4.0.1154
http://www.filehippo.com/download_superantispyware

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Aralık 2008; 0:27:24 

okadar ugraşcağına şimdi dosyaları yedekleyip format atardın

86 Mesaj
11 Aralık 2008; 10:33:41 

Bence uğraşılması daha iyi. Bilgisayarda oluşan her türlü problem sonrası önce problemi çözüp , üzerine gitmeye çalışmak en iyisi.Format her zaman bir bilgisayarcı için en son çare olmalıdır kanımca.

And Nothing Else Matters.

41 Mesaj
11 Aralık 2008; 12:24:05 

quote:

Orjinalden alıntı: lasts0ul

okadar ugraşcağına şimdi dosyaları yedekleyip format atardın

arkadaşım format atıcak olsam çoktan atardım.mesele format atmadan çözmek.şimdi avastı denicem bide.dota tarama yapıyoya.onu denicem

41 Mesaj
11 Aralık 2008; 14:15:13 

avastın dos da yaptığı taramada netice vermedi?başka bi fikri olan?

61 Mesaj
30 Aralık 2008; 10:19:54 

benim pc ye ve ağdan diğer pc ye bulaştı bu lanet çözümünü bilebilen varmı ???

1456 Mesaj
30 Aralık 2008; 10:54:15 

o çok pis bir virüstür kendini bütün exe dosyalarına kopyalar ve yedeklediğin şeylere dişkkat etmen lazım hepsini temizledikten sonra o virüs bulaşmış dosyayı açarsan tekrar hepsine bulaşır. ben sorunumu avast ile çözmüştüm..ama her pc deki reaksiyonu farklı olabilir

Sony Ericsson K790i , Nokia N79 ,Nokia N8 , Nokia Pureview 808 Canavarı

17 Mesaj
30 Aralık 2008; 22:47:58 

arkadaşlar yardım edin benim kaspersky 2009 full güncelleştirdim ama buluo silemiyo aynı sorun bendede var avastı kurmaya çalışıncada pc restart atıyor ve şuanlık kaspersky bulamıyor

tarattırmayı 2. işletim sistemimden yaptım orada buldu ama silemedi avast onda kurulmuyor çözüm getirecek arkadaşlar varmı

xoftspyse yi kurudum deniyorum siline bilecek mi?

http://www.ca.com/tr/se...nfo/virus.aspx?id=54072 buradakinide bir açıklarsanız sevinirim az buçuk baktım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denge92 -- 30 Aralık 2008; 22:46:48 >

gerekyok

17 Mesaj
31 Aralık 2008; 10:16:27 

bu virüsü silmnek için önce başlat/programlar/donatılar/sistem araçları/sistem geri yükleme yaparak pcyi virüsün bulaşmasından önceki bir zmana yüklüyoruz ve virüs pasif hale geçiyor sonra pcye kaspersky 2009 yükleyip www.kavkiskey.com bir key indirin orkinalleştirin güncelleyin
güvenli modda açın gerisi tam taramada yaptır ve kurtul ben büle kurtuldum

gerekyok

318 Mesaj
2 Ocak 2009; 8:41:24 

BU virüs benim sistemlerimede bulaştı ama hala temizleme yöntemini bulamadım ne ext program yükletiyor nede başka birşey ayrıca sistem geri yüklemeyide iptal etmiş başım belada :D

61 Mesaj
3 Ocak 2009; 14:09:30 

quote:

Orjinalden alıntı: denge92

bu virüsü silmnek için önce başlat/programlar/donatılar/sistem araçları/sistem geri yükleme yaparak pcyi virüsün bulaşmasından önceki bir zmana yüklüyoruz ve virüs pasif hale geçiyor sonra pcye kaspersky 2009 yükleyip www.kavkiskey.com bir key indirin orkinalleştirin güncelleyin
güvenli modda açın gerisi tam taramada yaptır ve kurtul ben büle kurtuldum

teşekkür ederim arkadaşım bu şekilde ofisteki 2 makinayıda kurtardım.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Şubat 2009; 9:41:53 

quote:

Orjinalden alıntı: PAX TURK

teşekkür ederim arkadaşım bu şekilde ofisteki 2 makinayıda kurtardım.

sistem geri yükleme herzaman işe yaramaz ki ben çözümü 1 adet hardiske sistem kurdum kaspersky7 yi kurdum ondan sonra normal kullandığım harddiski taktım ve tarattım 650 tane Virus.Win32.Sality.aa buldu ve sildi ondan sonra avg norton ve başka birkaç antivirüsle daha denedim ve kurtuldum en kesin sonucu kasper verdi kasperle tarattıktan ve sildikten sonra diğer antivirüsler Virus.Win32.Sality.aa virüsüne rastlamadılar.yalnız bazı dosyalarım ya silindi yada çalışmaz oldu önemli şeyler de değildi ama olsun katılımsız bir kaç programdı silinenler.

502 Mesaj
5 Şubat 2009; 13:02:17 

bu aptal sey win2003 serverimede bulasdı autoron.inf den kurtulcam diye ugrasırken birde bu cıktı ve kullanıcıların ortak alanlarına bu zararlı *.tmp atıor her 30saniyede 168kb lik bakalım napcas :S

Oyuncunun lehine tek kuruş bile harcamayan bu şirketin oyununu gelin sizde bırakın !!!
K2Network u daha fazla zengileştirip , popüler hale getirmeyin

KnightOnline ı Bırakanlar Kulubü ve bırakmaya niyeti olanlar...
TIKLA

28 Mesaj
5 Şubat 2009; 19:34:56 

Bu lanet Vrüs banada bulaştı. Bitürlü silinmiyooor.

13 Mesaj
5 Şubat 2009; 21:39:13 

ben bu virüsten combofix programıyla kurtulmuştum. öneririm.

86 Mesaj
12 Şubat 2009; 9:10:57 

combofix yaramıyor..inanmayacaksınız ama çözümü 18 saat araştırarak buldum..bu virüs banada girmiş durumdaydı geçen gün,ama artık çözümün paylaşmak istedim saygılar..kendim yükledim linkte sorun oluşursa burdan yazın yeniden yüklerim..cmd komutu çalışırken bütün uygulamaları kapatın ayrıca modemide fişten çekin..bunları güvenlik kipte yapın..ayrıca bi aşağıda dediklerimi de yapın

http://www.dosya.tc/Win....aavir_sdelete.rar.html

rar şifresi: axu067

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axu067 -- 22 Şubat 2009; 8:56:05 >

Tek bildiğim şey hiçbirşey bilmediğimdir...

147 Mesaj
13 Şubat 2009; 15:48:28 

total comander ı indirin gizli dosyaları göster deyip oradan harddiskin bölümlerinden yabancı olan dosyaları silin kurtulun (tabi virüs registry e kayıt olmamışsa) eğer olmuşsa format

3147 Mesaj
14 Şubat 2009; 19:14:46 

Eğer harddiskiniz C ve D olarak iki bölümse format atsanız bile kesinlikle D dizininde herhangi bir .exe dosyası varsa daha
windows kurulur kurulmaz kendini C'ye kopyalıyor.Çünkü kendimden biliyorum.. Tek çözüm D'de ki dosyaları herhangi bir harici birime kopyalamak
sonra D'ye format atmak ve C'ye format sonrası windowsu kurup Harici birime aktardığımız dosyaları D'ye geri aktarmadan önce virüs taraması yaptırıp
kurtulmak.

86 Mesaj
15 Şubat 2009; 5:09:23 

sa arkadaşlar bu konu benim canımı çok yaktığı için daha da iyi bi yontem bulduğum için onuda sizinle paylaşacam..bu olay tamamiyle Win32.Sality.aa virüsünü ortadan kaldırıyor.bana inanabilirsiniz.Nodarın dediği gibi ne kadar format atarsanız atın eğer diğer disklere de bulaşmışsa ki kesin bulaşmıştır çünkü bu illet direk exe lere bulaştığı için muhtemelende diğer diskleriniz de exe olmasa bile sistem geri yüklemenin içindeki gizli dosyaların içindeki exe formatlı dosyalara da bulaştığı için kesinlikle onlarda da virüs var anlamındadır.Gelellim çözüme..
Bu virüsü hiç bir zaman temizleyemezsiniz..O ne demek şimdi derseniz yani bulaşmış olan hiç bir dosyayı kurtaramazsınız anca bulaşmış dosyaların çoğalmasını engelleyebilirsiniz ve onları silebilirsiniz..yani bulaşmış olan dosyaları kurtarmak imkansız..ilk bana bulaştığında 50 idi sonra 150 sonrada 200 olmuştu..bu virüsün çoğalmasını engellemek ve olan virüsleri silmek için
http://doctus.org/avira...d5522a8696fa9c85efa744&
burda denilenlerin hepsini yapın..bu kesin çözümdür..bulduğu Win32.Sality.aa taşıyan dosyaların uzantısını yani mesela exe ise exe.xxx yaparak çoğalmasını engelliyor..ve daha sonra onları nod32 de olabilir veya o sayfayı okursanız orda sil.bat var onlada silebilirsiniz..Şimdi ne gerek var buna nod32 buluyorsa zaten siler demeyin..nod32 virüsü bulur siler ama çoğalmasına engel olamaz..önce dediğimi yapın..hatta gerekiyorsa virüslü dosyaları dediğim işlemi yaptıktan sonra virüslü dosyaları bulun ve elle silin..bu virüsü ciddiye alın ne kadar geç kalırsanız o kadar çok pişman olursunuz..anlamadığınız nokta varsa sorun.Yazık olur o kadar BİLGİSAYARINIZDAKİ emeklerinize..bu olay zaten boot olarak başlayacağı için güvenlik kip diye bi olay yokk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axu067 -- 22 Şubat 2009; 8:57:25 >

86 Mesaj
15 Şubat 2009; 5:13:16 

Bu virüs bi nevi mbr virüdür..kendini biosun açılışına da yazdığına kendim şahit oldum.yukardakini yapmadan asla kurtulamazsınız..

86 Mesaj
15 Şubat 2009; 5:19:25 

haaa ayrıca sistem geri yüklemeyi kapatarak bazı arkadaşlar kurtulduğunu söylemiş..bu imkansız..veya onlar kurtulduklarını sanmışlar..K u r t u l a m a z s ı n ı z....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axu067 -- 15 Şubat 2009; 5:15:40 >

3147 Mesaj
15 Şubat 2009; 11:15:27 

Kasperky maalesef çözmüyor. Eğer ben bu virüsden kaspersky ile kurtuldum diyen varsa kocaman bir
yalan söylüyordur. Ya da bu işlerden hiç mi hiç anlamıyor demektir. Eğer diskiniz tek bir partisyon ise tek kurtuluş
format atmak... Eğer diskininz birden fazla partisyon ise C , D, E ... ve bu dik bölümlerinde .exe dosyası var hatta
birden fazla exe dosyası var ise C'ye format atıp windows kursanız bile diğer disk bölümlerinde ki .exe dosyalarından
mutlaka bulaşacaktır. D, E'de ki bütün .exe dosyalarının tek tek silinmesi lazımdır.

2347 Mesaj
20 Şubat 2009; 7:47:44 

quote:

Orjinalden alıntı: axu067

combofix yaramıyor..inanmayacaksınız ama çözümü 18 saat araştırarak buldum..bu virüs banada girmiş durumdaydı geçen gün,ama artık çözümün paylaşmak istedim saygılar..kendim yükledim linkte sorun oluşursa burdan yazın yeniden yüklerim..cmd komutu çalışırken bütün uygulamaları kapatın ayrıca modemide fişten çekin..

kardesim ilk önce allah senden razı olsun emi bu paylasımı yaparken klawyeye dokunan parmakların hic ama hic dert gormesin bu sorun yuzunden yaklasık 12 saat pcnin basından ayrılmadım aralıksız hemde 2 format we 50liye yakın virus programı vs vs denedikten sonra foruma baktım we cozdum olayı kendimi salak gibi hissettim ilk once bakmam gereken yer burasıydı cunki....bu virus inanılmaz bişiiihic bi sekilde onune gecemiyosun pcye ilk bulastıgı anda insan sapıtıo we virus programıda dahil buna uyarı werio wirus war dio silimmi dio sende sil dion ama aslında wirus bulasmıs dosyanın tamamını silio bu sekilde 20 adet programım kullanılmaz hale geldi ama uyandım iş işten gectikten sora wirus programı şilion baska bitane yuklim dion ama yuklemio hangisini denersen dene bi tek ben deilim binlerce kişi denemiş bu sekilde baya bi arastırdım cunki.....nese cok uzattım ellerine saglık bole bir paylasım icin saol war ol

COOLER MASTER HAF 932///ASUS Maximus V Formula///İNTEL İ7 2700K 4.80 GHZ///COOLER MASTER HYPER 412S///MSI GTX 680 LIGHTNİNG///GSKILL 12GB Ripjaws 1600MHz///POWER COOLİNG SİLENCER 825 WATT///AVERMEDİA TRİNTY DİJİTAL TV KARTI///SAMSUNG 4 TB HD///SAMSUNG b2230h monitör/// logitech cordless rumblepad 2/// CREATİVE 6 1//LOGİTECH GAMİNG G110 KLAVYE//A4TECH X7 MOUSE XL-747H

86 Mesaj
21 Şubat 2009; 5:52:47 

akibeel kardeşim tşk ederim allah hepimizden razı olsun yardımım dokunduysa ne mutlu bana..çözüm saklanınca değil paylaşılınca güzeldir..

4032 Mesaj
21 Şubat 2009; 11:06:58 

Güvenli kiP?

Sorun çözülmüş görmedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ClassRouGe -- 21 Şubat 2009; 11:02:26 >

14 Mesaj
21 Şubat 2009; 23:25:11 

bende de sality.ab die bi virüs vardı çoğu exe me mal olsada nod32 ile sildim gitti kurtuldum...

86 Mesaj
22 Şubat 2009; 8:58:24 

güvenli kip derken?? zaten benim orda vermiş olduğum adreste yapılması gereken yazıyor..ilk yazdığım için güvenlik kip olayını ekledim zaten ama ikinci yazmış olduğum olay için güvenlik kip diye bi olay yok zaten anti virüs cd den direk boot edeceği için öyle bişeye zaten yapamamazlar ClassRouGe...
Bulaşmış exe uzatlılarını ''amaaaaaaaa bana çok lazım bu''diye silmemezlik yapmayın temizlenmiyor..Temizleniyor diyen varsa çıksın karşıma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axu067 -- 22 Şubat 2009; 8:59:32 >

197 Mesaj
22 Şubat 2009; 17:07:28 

quote:

combofix yaramıyor..inanmayacaksınız ama çözümü 18 saat araştırarak buldum..bu virüs banada girmiş durumdaydı geçen gün,ama artık çözümün paylaşmak istedim saygılar..kendim yükledim linkte sorun oluşursa burdan yazın yeniden yüklerim..cmd komutu çalışırken bütün uygulamaları kapatın ayrıca modemide fişten çekin..bunları güvenlik kipte yapın..ayrıca bi aşağıda dediklerimi de yapın

bunu deniyeorum msn dosyasında biseler yapıyor bakalım bise olacak mı olursa ne mutlu bana

BİZ KİM MİYİZ..?

- Korkusundan Çin seddi yaptırılan (Mete)
- Avrupa'ya aman dileten (Attila)
- 50 binle 200 bin kişilik orduyu yok eden (Alparslan)
- 2 bin kişi ile 500 bin haçlı ordusunu Hatay'a kadar kovalayan (Kılıçarslan)
- 40 çeriyle binlerce kişilik Çin'e karşı duran (Kürşad)
- Gemileri karadan yürütüp çağ kapatıp çağ açan (Fatih)

TORUNLARIYIZ..

BUNLAR SADECE BİRKAÇI...

197 Mesaj
22 Şubat 2009; 19:00:36 

y kardes orda mavi bi ekran gelecek dior ama bende glemiyor awira beyaz ekran gelio pc yi tarıyo anca baska bise yapmıyo ne yapmam lazım lütfen bi yardımcı ol

BİZ KİM MİYİZ..?

TORUNLARIYIZ..

BUNLAR SADECE BİRKAÇI...

197 Mesaj
22 Şubat 2009; 19:17:56 

bu alalhın belası virüsten nasıl kurtulacazzzzzzzzz

BİZ KİM MİYİZ..?

TORUNLARIYIZ..

BUNLAR SADECE BİRKAÇI...

10239 Mesaj
22 Şubat 2009; 20:30:40 

önemli verilerini yedekle.. bendede cıkmıştı virüs..emin ol kimse çözemedi..en sonunda çökertti pc yi.ona göre önemli verileri yedekle..

197 Mesaj
22 Şubat 2009; 21:00:57 

arkadaslar ya suan pc yi aviraya taratıyorum artık herseye delete dedim suana kadar %95 2500 tane virüs buldu ne yapmam lazım benim lütfen bi yardım bütün .exe ile bitenler virüslü

BİZ KİM MİYİZ..?

TORUNLARIYIZ..

BUNLAR SADECE BİRKAÇI...

86 Mesaj
23 Şubat 2009; 6:04:46 

selam ben geldim arkadaşlar tamam sakin olun sanırım bu virüsten kurtulan tek kişi benim..

Bak şimdi nenmorin..
Senin indirdiğin yani benim de indirdiğim oluyo o...senin indirdiğin yeni versiyon yani.. ama herşeyi aynı ..öNce orda aşağıda iki tane bayrak görecen ingilize tıkla:Dconfigirasyonda Scan all files,Try to repair infected files,Onaramadıklarını adını değiştirerek etkisiz kılmak için renam files which could not be repaired seçeneklerini işaretle ..yeni sürüm olduğu için senin aklın karışmış ki benimde karışmıştı..
Eğer ciddiysen 2000 tane diye evet malesef onların hepsi virüs arkadaşım.bak ayrıca bunu yaparken sistem geri yüklemeyi kapatarak yapın bu çok önemli çünkü sistem geri yüklemenin de içinde bu virüs var....farkettiysen cd den boot ederek tarama yaptığında sistem geri yüklemenin gizli dosyası olan System Volume Information çatır çatır orda virüs olarak çıkar...o yüzden kapatarak yap geri yüklemeyi..senin bu yapmış olduğun işlem dosyalarını kurtarmak değil bunu sakın unutma..sadece bu illetin çoğalmasını ve olanları silmektir..Ben hiç bi zaman bunu idda etmedim benimde 40 gb verilerim gitti ama virüste bitti..zararın neresinden dönersen kardır..

197 Mesaj
23 Şubat 2009; 13:48:19 

kardes dedigin gibi evet system volume de hep vardı 2798 tane virüs buldu ben formatı gözden cıkarmıstım aviradan hepsini sil dedim sonra restart attım suan pc iyi gibi bi daha tarattım hic bi tane virüs bulmadı gececegini snamıyorum ama ne oldu bende anlamadım ati clı.exe sorunu verio simdi bu pc benim ömrümü çürüttü

BİZ KİM MİYİZ..?

TORUNLARIYIZ..

BUNLAR SADECE BİRKAÇI...

86 Mesaj
23 Şubat 2009; 16:40:39 

Ekran kartının driverini kaldır komple yeniden kur geçecektir..hadi geçmiş olsun..

26 Mesaj
27 Şubat 2009; 0:45:58 

arkadaşlar bende aynı dertten muzdaribim maalesef.. task managerı ve regedit i açmaya çalıştığımda administrator tarafından engellendi uyarısı alıyorum.. c ve d sürücülerine format attım.. d deki bilgileri external harddiske kopyaladım.. tam kurtuldum diyodum external harddiski taktığım anda aynı sorunla karşılaştım.. kaspersky de harddiski tarattım.. exe lerin hepsinde sality.aa virüslerini buldu.. task manager ve regeditin açılmaması da bu virüsten dolayı mıdır?? bu illetten nasıl kurtulurum??

7488 Mesaj
27 Şubat 2009; 14:26:35 

quote:

Orjinalden alıntı: vandetta84

arkadaşlar bende aynı dertten muzdaribim maalesef.. task managerı ve regedit i açmaya çalıştığımda administrator tarafından engellendi uyarısı alıyorum.. c ve d sürücülerine format attım.. d deki bilgileri external harddiske kopyaladım.. tam kurtuldum diyodum external harddiski taktığım anda aynı sorunla karşılaştım.. kaspersky de harddiski tarattım.. exe lerin hepsinde sality.aa virüslerini buldu.. task manager ve regeditin açılmaması da bu virüsten dolayı mıdır?? bu illetten nasıl kurtulurum??

sistem geri yüklemeyi denedinizmi

86 Mesaj
28 Şubat 2009; 4:34:21 

Selamün aleyküm arkadaşlar yine ben..Neden yine sen neden durmadan geliyorsun diye sorabilirsiniz ben bu virüsle tam 13 gece sabahladım çözüme ulaşmak için o yüzden artık bunun piri oldum.. Şimdi bu virüs için benim yapmış olduklarımı tek tek yazacağım size..
1)ilk başta kill amvoyu kullanarak gizli doysaları görererk virüsü silmeyi denedim nafile...
2:Sonra yukarda vermiş olduğum ilk linkteki dosyayı kullanarak virüsü silmeyi denememe bi nebze olsun fayda etsiysede nafile..
3)Ondan sonra Avira AntiVir Rescue System CD/DVD Kullanarak boottan virüs taraması yaparak virüsü silmeyi denedim bu biraz işe yaradı sonra yine hortaladı nedeni ise bunu yaparken sistem geri yükleme her ne kadar kapalı olmasına rağmen nasıl oluyorsa oluyo yine sanki sistem geri yükleme açıkmış gibi boottan tarama yaparken yine sistem geri yüklemenin içinde virüs buluyo ve sonuç yine nafile..
4)Daha sonra bunu kaspeksy le denemeye çalıştım yani kaspeksy Rescue CD/DVD boot System i kullanmayı denedim nafile..
5)Ha bu arada normal olarak bunu silmek için kullandığım antileri yazmadım eset nod32 en son sürüm full güncellemeli nafile..kasperky internet 2009 en son sürüm full güncellemeli nafile...avira anitivir en son sürüm full güncellemeli nafile...avast 6.4 mü ne en son sürüm full güncellemeli nafile...fprot en son sürüm full güncellemeli nafile..10 larca kullandığım syp wae yok hackthis bilmem ne bunları saymıyorum yani daha..kill sality yok win32delete sality yok drweb bilmem ne yani..(not:güvenik kip ve internet bağlantısı keserek yapıldı hepsi..)
6)Sonra dedimki ''ben seni silecem arkadaşım hemde kesin silecem isterse bütün dosyalarımı silme pahasına da olsa seni silecem ve ne mi yaptım..80 gb hardiskteki bütün dosyaları sildim.bütün diskleri biçimledim sıfırdan format attım bütün disklerin kökü kazındı sıfır xp kurdum..bilgisayarı açtım ee tabi normal olarak exe kuracaksınız bilgisayar exeyi görünce ne mi oluyo biraz bekliyo donuyo yani sonra siz sanıyorsunuz ki herşey düzeldi o donma aslında herşeyin yeniden başlangıcı.Ki zaten exe olan bi klasöre tıkladığınız da donmada yaptıysa hooppppp geçmiş olsun herşey baştan..Exe yi tarıyorsunuz sorun yok virüs ama donma var exe görünce bilgisayar gene kafayı yiyo simgesine bakıyorsunuz bişe yok yani simge sağlam.... mı acaba derler adama..exe olan bi klasörü ara diyin yani araya basın exenin adını yazmanıza gerek bile yok sadece ara diyim exe bembeyazz..Normalde aramada da simgeli çıkması gerekirken bütün exeler bembeyazz
7)Dedim ya işte sonra bi tek çözüm kalıyo..hardisk i mi değişmek??hayır..uzun gecelemelerin sonunda bunun bi mbr virüsü olduğunu anladım artık..Adım gibi biliyodum ve yapılması gerekenleri yapmaya başladım hemen heyecanla..Tekrar bütün diskleri sildim biçimledim sonra mbr virüsünü silmek için bilgisayara xp cdsini takıp R düzenleme konsolundan bootu sildim.. Zaten işlem fixmbr bi yazdım hemen bota kaymış dedi..yani izinsiz çalışan angil dingil var dedi..neyse bootu sildim sonra bilgisayar açıldı ama hata burda işte.Bakın botu sildikten sonra sakın ama sakın bilgisayar masa üstünü görmesin..Neden diyeceksiniz eğer bootu sildikten sonra masa üstünü görürseniz yine system volumenin içindeki ki zaten bu yukarda da anlattığım gibi ne hikmetse sistem geri yükleme kapalı olmasına rağmen çıkan bu virüs gene geliyo.Zaten boot komple temizledikten sonra gene format atmanız gerekir çünkü disklerdeki virüs hemen damlıyor boota.
8)Bakın arkadaşlar isterseniz bin kere silin bin kere format atın bin kere yedeklediğiniz doysalar her format kurulumdan sonra yine diskinize atın..Daha da iç karatıcısını söylim..Yedeklemeyi bırakın herşeyi sıfırdan koyun dosya exe resim gibi yine bulaşır bu virüs..Mbr virüsü ama bunda işlem biraz farklı hemen anlatıyorum şimdi iyi dinleyin...
9)Sonuç çözüm kurtulduk mu kurtulacak mıyız artık adına ne derseni diyin..
1.. İlk başta bilgisayar açıkken c hariç bütün disklerinizi silin..
2....Diskleri biçimlendirin
3.Ağ bağı çıkarın..
4..Biosa girin ve cdyi cdden boot edecek duruma getirin
5..xp cdsini takın ve R YE basarak kurtarma konsolunu açın
6..oraya önce 1 yazın sonra şifre isterse adminstör şifrenizi yazın
7..Çıkan komuta fixmbr yazın entere basın
8.EXİT YAZIN ÇIKIN
9İşte can alıcı nokta burası şimdi standart mbr virüsü silme işlemi bu.. Ama sakın nasıl olsa boot yenilendi diyerek tekrar içinde bulunan xpyi kullanmayın ne kadar da diskleri silseniz bile..Eğer kullanırsanız herşey boşa gider.ONUN İÇİN EXİT YAZIP TEKRAR RESET ATTIĞI ANDA hemen masa üsütüne gelmeden xp kurulumuna geçin..KuRULUM aşamasında bütün bölümleri D ye ve sonra L ye basarak silin ve tekrar oluşturun..BU virüs öyle sistem geri yüklemeyle gitmez arkadaşım..Ve bu işlemlerden sonra bilgisiyarınızı takır takır kullanın..Ayrıca veri yedekleyediysenizde onları yüklemeyin..benden demesi saygılar..Ha ayrıca bunları yaptıktan sonrada acronisle yedekleyin bütün disklerinizi boş bile olsa yedekleyin sonra uğraşmazsınız..Win32 Sality ve FORMAT bana göre öldü..artık sizi bilemem

2903 Mesaj
28 Şubat 2009; 20:21:22 

hocam peki resim müzik ve videolara bulaşıyomu? ablamın söz resim ve videoları var. gitmemesi lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakaniko -- 28 Şubat 2009; 21:09:31 >

Acer Aspire 3830TG TimelineX
Intel Core i5-2430 2.4-3.0GHz | 4GB 1333MHz DDR3 | Nvidia GT540M 1GB DDR3 128Bit | 13.3" HD LED | 500GB 5400RPM HDD | 8 Saate kadar pil ömrü :)

2903 Mesaj
1 Mart 2009; 0:44:46 

quote:

Selamün aleyküm arkadaşlar yine ben..Neden yine sen neden durmadan geliyorsun diye sorabilirsiniz ben bu virüsle tam 13 gece sabahladım çözüme ulaşmak için o yüzden artık bunun piri oldum.. Şimdi bu virüs için benim yapmış olduklarımı tek tek yazacağım size..
1)ilk başta kill amvoyu kullanarak gizli doysaları görererk virüsü silmeyi denedim nafile...
2:Sonra yukarda vermiş olduğum ilk linkteki dosyayı kullanarak virüsü silmeyi denememe bi nebze olsun fayda etsiysede nafile..
3)Ondan sonra Avira AntiVir Rescue System CD/DVD Kullanarak boottan virüs taraması yaparak virüsü silmeyi denedim bu biraz işe yaradı sonra yine hortaladı nedeni ise bunu yaparken sistem geri yükleme her ne kadar kapalı olmasına rağmen nasıl oluyorsa oluyo yine sanki sistem geri yükleme açıkmış gibi boottan tarama yaparken yine sistem geri yüklemenin içinde virüs buluyo ve sonuç yine nafile..
4)Daha sonra bunu kaspeksy le denemeye çalıştım yani kaspeksy Rescue CD/DVD boot System i kullanmayı denedim nafile..
5)Ha bu arada normal olarak bunu silmek için kullandığım antileri yazmadım eset nod32 en son sürüm full güncellemeli nafile..kasperky internet 2009 en son sürüm full güncellemeli nafile...avira anitivir en son sürüm full güncellemeli nafile...avast 6.4 mü ne en son sürüm full güncellemeli nafile...fprot en son sürüm full güncellemeli nafile..10 larca kullandığım syp wae yok hackthis bilmem ne bunları saymıyorum yani daha..kill sality yok win32delete sality yok drweb bilmem ne yani..(not:güvenik kip ve internet bağlantısı keserek yapıldı hepsi..)
6)Sonra dedimki ''ben seni silecem arkadaşım hemde kesin silecem isterse bütün dosyalarımı silme pahasına da olsa seni silecem ve ne mi yaptım..80 gb hardiskteki bütün dosyaları sildim.bütün diskleri biçimledim sıfırdan format attım bütün disklerin kökü kazındı sıfır xp kurdum..bilgisayarı açtım ee tabi normal olarak exe kuracaksınız bilgisayar exeyi görünce ne mi oluyo biraz bekliyo donuyo yani sonra siz sanıyorsunuz ki herşey düzeldi o donma aslında herşeyin yeniden başlangıcı.Ki zaten exe olan bi klasöre tıkladığınız da donmada yaptıysa hooppppp geçmiş olsun herşey baştan..Exe yi tarıyorsunuz sorun yok virüs ama donma var exe görünce bilgisayar gene kafayı yiyo simgesine bakıyorsunuz bişe yok yani simge sağlam.... mı acaba derler adama..exe olan bi klasörü ara diyin yani araya basın exenin adını yazmanıza gerek bile yok sadece ara diyim exe bembeyazz..Normalde aramada da simgeli çıkması gerekirken bütün exeler bembeyazz
7)Dedim ya işte sonra bi tek çözüm kalıyo..hardisk i mi değişmek??hayır..uzun gecelemelerin sonunda bunun bi mbr virüsü olduğunu anladım artık..Adım gibi biliyodum ve yapılması gerekenleri yapmaya başladım hemen heyecanla..Tekrar bütün diskleri sildim biçimledim sonra mbr virüsünü silmek için bilgisayara xp cdsini takıp R düzenleme konsolundan bootu sildim.. Zaten işlem fixmbr bi yazdım hemen bota kaymış dedi..yani izinsiz çalışan angil dingil var dedi..neyse bootu sildim sonra bilgisayar açıldı ama hata burda işte.Bakın botu sildikten sonra sakın ama sakın bilgisayar masa üstünü görmesin..Neden diyeceksiniz eğer bootu sildikten sonra masa üstünü görürseniz yine system volumenin içindeki ki zaten bu yukarda da anlattığım gibi ne hikmetse sistem geri yükleme kapalı olmasına rağmen çıkan bu virüs gene geliyo.Zaten boot komple temizledikten sonra gene format atmanız gerekir çünkü disklerdeki virüs hemen damlıyor boota.
8)Bakın arkadaşlar isterseniz bin kere silin bin kere format atın bin kere yedeklediğiniz doysalar her format kurulumdan sonra yine diskinize atın..Daha da iç karatıcısını söylim..Yedeklemeyi bırakın herşeyi sıfırdan koyun dosya exe resim gibi yine bulaşır bu virüs..Mbr virüsü ama bunda işlem biraz farklı hemen anlatıyorum şimdi iyi dinleyin...
9)Sonuç çözüm kurtulduk mu kurtulacak mıyız artık adına ne derseni diyin..
1.. İlk başta bilgisayar açıkken c hariç bütün disklerinizi silin..
2....Diskleri biçimlendirin
3.Ağ bağı çıkarın..
4..Biosa girin ve cdyi cdden boot edecek duruma getirin
5..xp cdsini takın ve R YE basarak kurtarma konsolunu açın
6..oraya önce 1 yazın sonra şifre isterse adminstör şifrenizi yazın
7..Çıkan komuta fixmbr yazın entere basın
8.EXİT YAZIN ÇIKIN
9İşte can alıcı nokta burası şimdi standart mbr virüsü silme işlemi bu.. Ama sakın nasıl olsa boot yenilendi diyerek tekrar içinde bulunan xpyi kullanmayın ne kadar da diskleri silseniz bile..Eğer kullanırsanız herşey boşa gider.ONUN İÇİN EXİT YAZIP TEKRAR RESET ATTIĞI ANDA hemen masa üsütüne gelmeden xp kurulumuna geçin..KuRULUM aşamasında bütün bölümleri D ye ve sonra L ye basarak silin ve tekrar oluşturun..BU virüs öyle sistem geri yüklemeyle gitmez arkadaşım..Ve bu işlemlerden sonra bilgisiyarınızı takır takır kullanın..Ayrıca veri yedekleyediysenizde onları yüklemeyin..benden demesi saygılar..Ha ayrıca bunları yaptıktan sonrada acronisle yedekleyin bütün disklerinizi boş bile olsa yedekleyin sonra uğraşmazsınız..Win32 Sality ve FORMAT bana göre öldü..artık sizi bilemem

Hocam Saol 20GB arşivim gitti ama kurtuldum bu illetten senin sayende. bazı müzik ve resimlerimi flash belleğe atmıştım. hiç exe atmadım flash belleğe. kullanmamda sorun olurmu acaba.

Intel Core i5-2430 2.4-3.0GHz | 4GB 1333MHz DDR3 | Nvidia GT540M 1GB DDR3 128Bit | 13.3" HD LED | 500GB 5400RPM HDD | 8 Saate kadar pil ömrü :)

86 Mesaj
1 Mart 2009; 9:42:53 

Bu zamana kadar ilk başlarda bin kere taratmama rağmen resim ve videolarda virüs bulamadı..Yani direk exe olayına hücum ediyor bu olay..Ama bana atayım mi diye soruyorsan inan bunu cevaplamak senin bileceğin iş..şimdi sana at bişe olmaz derim yarın bi gün çıkar sonra sana karşı ayıp olur..İllaki atmak istiyorsan bilgisayarın acronis kur backupunu al sonra at resimleri ne olur ne olmaz..''Acronis kurmasam attıktan sonra eğer sality çıkarsa sistem geri yükleme yapsam olur mu'' deme olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axu067 -- 1 Mart 2009; 10:42:43 >

86 Mesaj
1 Mart 2009; 10:55:43 

vandetta84 ...İşte format atmana rağmen ve yedeklemiş olduğun verileri yeniden virüslü görmesinin nedeni mbr virüsü olduğu sürekli zararlı kod çalıştırıyor..belki de o verilerinde hiç virüs yok ama yinede sistem öyle görüyor.YuKARda dediklerimi yap kardeşim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axu067 -- 1 Mart 2009; 10:53:49 >

2903 Mesaj
1 Mart 2009; 12:43:26 

henüz bişey atmadım. Deneyeyim. Olmazsa aynı şeyleri tekrar yaparım sorun olmaz. öyle biri değilim. işin kötüsü bütün programlar gitti netten indirmek kotayı şişiriyo. o kötü oldu.

5731 Mesaj
10 Mart 2009; 0:10:20 

sality gibi Allah belanı versin denemediğim program kalmadı. 3 gündür uğraşıyorum şu an dvd sürücüm arızalandı ayrıca daha yeni format atıp kurduğum xp o/c yapınca açılmıyor.

şu an virüs gitmiş görünüyor ama psikolojime etkileri uzun süreli oalcaktır.

en güzel yöntem sistem geri yüklemeyi kapatmak ardından bir linux sürümüyle pc yi açıp sistem geri yükleme bilgilerini ortadan kaldırmak. bir daha sistem geri yükleme zıkkımını açmam benim içi sistem geri yükleme bitmiştir. çünkü bundan önceki virüslerde hep sistem geri yükleme arşivine giriyordu ve virüsün girdiği dosyaya kullanıcının girişine izin yok. dediğim gibi sistem geri yükleme illetinden kurtulursanız gerisi kolay. 200 gb arşivim gitti bu virüs yüzünden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 10 Mart 2009; 0:07:59 >

T@rıq isimli kullanıcı 98 liramın üstüne yatmıştır. Bu tip insanlara karşı dikkatli olalım.

"freepanorama.blogspot.com"___ Intel SB 2600k@4.5ghz, Asus p8p97-m pro, Zotac gtx660, Corsair h60i

86 Mesaj
10 Mart 2009; 20:21:27