Şimdi Ara

ABS BEYNİ TAMİR HONDA FREN PEDALI İNİYOR 2022 HAKKINDA TÜM SORUNU İÇİN CEVAP BURADA 2022

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
939
Cevap
53
Favori
475.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ABSCİ HAKAN USTA 05369491316 Arkadaşlar aracınızda ABS sorunu yaşıyorsanız tüm şikayetlerinizi bu başlık altında yazabilirsiniz.
    Binek araçlarında marka,model gözetmeksizin şikayetlerinize yardımcı olabilirim.
    Temennimiz inşallah bu tür arızalarla karşılaşmamanız dileğiyle saygılar.

Hızlı Ulaşım Cepten Arayabilirsiniz. 05369491316

Abs beyin nasıl tamir ediliyor.
    Absci hakan usta

İzlemek İçin Tıkla

Güncel: 05.10.2022

Hızlı ulaşım için: 0536 949 13 16

TIKLA ALTDAKİ LİNK E TIKLA YAZIYA

Sorunlarınıza kolay, hızlı, zamanında ve yerinde kararlar için mutlaka beni arayın yanlış yerde yanlış işler yaptırmayın paranızın fazlası cebinizde kalsın. İnsanlara En kolay dürüst olmanın yolu test edin ve görün farkımızı absci hakan usta.

ABS BEYNİ TAMİR HONDA FREN PEDALI İNİYOR 2022 HAKKINDA TÜM SORUNU İÇİN CEVAP BURADA 2022

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanusta -- 5 Ekim 2022; 22:34:32 >

• quote:

Orjinalden alıntı: cıgılık

ustacım merhaba valla bulunmaz nimetsin keşke istanbulda olsaydın bende bir soru sormak istiyorum katalitik konvektör hakkında 2005 laçettim var göstergedeki egsoz sensörü yandı servise götürdüm konvektör ve alt üst oksijen sensörlerinin yandığını değişmesi gerektiği söylendi ama parça ellerinde yokmuş sipariş verdiler. geçici olarak sensörü değiştirdiler ışık yanmasın diye ben şunu merak ediyorum arıza varsa o ışığın yanması gerekmezmi ve 1800 tl ye mal oluyor başka bir formül bulunabilirmi teşekkür ediyorum

Bu türlü arıza yardımları için lütfen aşağıdaki linki kullanınız.Anlayışınız için teşekkürler.

http://forum.donanimhaber.com/m_9142669/tm.htm

• quote:

Orjinalden alıntı: erhanerbis

arkadaşlar bundan 2,5 ay önce 2001 model opel comfort aldım çok az kullanılmış çok temiz bir arabaydı çok sevinmiştim böyle bir araba denk geldi diye ama sevincim fazla sürmedi bir akşam yolda giderken abs lambasının yandığını gördüm (daha önce kartal vardı ne bileyim avrupa araçların gösterge işaretlerini) inşallah bir terslik yoktur diye kendimi teselli etmeye çalışıyordum ama gun geçtikçe abs lambası daha sık aralıklarla yanmaya başladı ve sinirlerimi bozmayada başladı hem abs beyni hemde benim beynim bozulmaya başladı arabayı yeni aldıgım için birazda borçlarım vardı ama bu şekilde binmeminde çok riskli oldugunun farkındaydım arbada hem kendi hemde kendimden önemli ailemin canını taşıyordum tum ekonomik zorluklarıma ragmen abs beynini yaptırmaya karar verdim ve koyuldum abs tamirini yapan yerlere tabi ilk olarak sevisine gittim bu işin erbabı diye dusundum nede olsa opel servisi bunlardan başka kim yapabilir opel arızalarının tamirini diyerekten servise soktum arabayı tech2 diye bir cihaz var ne guzel herşeyi gösteriyor ama bir tek net ne kadar cebimden çıkacak onu yazmıyor neyse taktılar cihazı baktılar dediler abi abs beyni arızalı eee dedim "ya yenisiyle degiştirecez yada tamir edilecek" dedi dedim tamir yaptırmayalaım degiştirelim dedim demezmi 1.950TL değiştirmeyi geç dedim tamiri kaça patlar tabi adamlar baktı pipirekli biriyim gözümden anladılar herhalde "abi sana 500 olur dediler" eee dedim başkasına kaça olur? neyse nasıl olacak dedim abi sen arabayı bize bırakacan biz sökecez hidrolikler bilmem ne ne saydılar birşeyler araba 1. gün sökme 2. gün gönderme (bu arada tamirini kendileri yapmıyor sadece komisyonu alıyorlarmış orda anladım) 3., 4. ,5. gün artık ne zaman gelirse tamirden arabaya takıp bana verecekler yani minimum 4 gün araba elimde yok . kalsın dedim ben biraz araştıracam oturdum bilgisayar başına başladım ankarada abs tamiri yapan bir yer bir sürü seçenek var ama kime guveneceksin dogru adam nerde? bu önemli. neyse şaşmazda bir yer buldum baktım abs tamiri yapıyorlar kendimde alektronik öğretmeni oldugum için az buçuk bu işler yapılırken teknik cihazları varmı yokmu nelere ihtiyaç duyulur inceledim ikitane küçük masa üzerinde koymuşlar bir PC birde ölçü aleti allahtan dijital multimeter bunlarla tamir yapacaklar neyse başladım konuşmaya abi biz hergun yapıyoruz söyle böyle işi bağlamaya çalıştılar dedim ne kadar 350-450TL arası değişir dediler yahu bende o zaman servise götürürüm dedim en azından servise yaptırmış olurum neyse sanayileri geze geze herkese sordum yıldızdamı demezsin şaşmazdamı demezsin en az yapan 350tl den aşağı olmaz diyor birde alet edevat yok ellerinde nasıl yapacaklarsa okuyup üfliycekler herhalde hem beni hem abs beynini içime sinmedi kalsın dedim gene internette gezerken uraz bosch servisinde çalışan hakan isimli arkadaş hakkındaki yazıları okudum neyse dedim bir arayayım buda inaşallah digerleri gibi sadece elinde kontrol kalemi ve ölçü aletiyle tamir etmez dedim aradım arkadaşı bana randevu saati verdi sistemli çalıştıklarını hemen anladım başka biryer olsa hemen gel abi müsaitiz gibsinden şeylerle müşteriyi hemen yakalamak ister aldım adresi gittim gitmemle şaşırmam bire oldu adamlar bosch'un gerçek servisiymiş içeri girdik neyse hakan beyi sordum çağırdılar geldi sıcak bir şekilde karşıladı hemen bekletmeden (1dk bile) arbanın yanında gittik çıkarttı bilgisayarlı cihazları hemen arbaya baglandı inceledi sistemi test etti abs beyninde 9 tane tümör(9 tane arıza var yazdı makine) var dedim ayvayı yedik hem böyle görkemli ve donanımlı bir firma hemde 9 tane arıza allah bilir kaça patlıycak ama işin açıgı paradan önce absnin hallolup olmiycaydı dedi hemen sökelim beyni tamire gecelim vakit kaybetmeyelim dedim bana uyar hem dedim bende bakayım neymiş bu abs beyni denilen karın ağrısı derken servisin sökmek için 1 gun ayırdıgı abs dedim megerse onlar hidrolik baglantı blmem ne tamamını söküyorlarmış arızalı parça orda olamasa bile hakan kardeşim bu şkilde sökmek belki 10-15 dk fazla zamanımı alır ama en azından hidrolikleri söklüp boşaltıp tekrar hidrolik doldurma masrafına girmezsin dedi ve anladım neden servis bu işe bir gununu ayırıyor. bir heyketıraş gibi arabanın başka hiç bir parçasına tornavide yada başka bir takım aleti degdirmeden abs beynin aldı ordan sonra odasına çekilde bende dedim burda bir arkadaş var yanına ugrayayım dedim 2 saat felan geçti telefon açtım ne yaptın diye demezmi abi hallettim test sürüşü yapmaya başaldım diye dunyalar benim oldu tamir oldu diye ama test surusunde bir sorun çıkacakmı diyede merak ettim gittim yanına test surusunden gelmiş abs nin plastik kapıgını yapıştırıyordu test başarıyla sonuçlandığı için 15 dk sonra tamamen monte ettik ve beraberce test ettik ben daha önce hiç 130 ile giderken frenlere bu kadar sert basmadıma ama arba her frene başısında ne kontrlden çıkıyor nede bir sorun veriyordu direksiyonu bıraktıgında bile frenlere yuklenince saga sola kayma olmuyordu gerçekten beyni çok mükemmel bir şekilde tereyagından kıl çeker gibi diğerlerini 1-2 hatta 4 gün sürer dediği tamiri sadece 2,5 saat gibi bir sürede (sökme takma dahil ) yaptı şunu anladım herşeyi yapan birileri vardır hemde mükemmel bir biçimde ama önemli olan doğru kişiyi bulmak artık arabamın her turlu sorunu için oraya gidecem bu arada fiyatı duyunca inanamadım bu işçiliğe bu tecrübeye karşı çok az bir faiyattı ama sordugum butun tamircilerden ellerinde sadece ölçü aleti olanlardan bile çok aşağı bir fiyata yaptı ankarada her türlü abs arızasında artık tek tavsiyem gerekli techizat donanım ve bunlara tacrube bilgi eklenince ortaya gerçek ustalık çıkar bunlar bu yerde mevcut herkese hayırlı akşamlar
    Hızlı Ulaşım için: Tel:0 536 949 13 16http://www.uraz.com.tr/ mail: hakan@uraz.com.tr
    bunun yanıdan birde sunu yazmış hakan ; "Sorunlarınıza kolay, hızlı, zamanında ve yerinde kararlar için mutlaka beni arayın yanlış yerde yanlış işler yaptırmayın paranızın fazlası cebinizde kalsın." işte bu çok doğru paramın fazlası cebimde kaldı ve arabama gaz aldım geziyorum :D:D:D:D

Görevimiz sizlere en iyi hizmeti verebilmektir.

• Araç muayenesinde yeni dönem

Araç muayenesinde, Anti Blokaj Sistemli (ABS) üretilmiş araçların ABS'sinin iptal edilmesi veya fabrika çıkışı ABS'siz olarak üretilmiş araçlara sonradan teknik onay alınmadan ABS takılması 'ağır kusur' sayılacak.

Kaynak :http://www.olay.com.tr/haber/ekonomi/arac-muayenesinde-yeni-donem-58665.html

offf diyorum.. ABS problemim vardı bugune kadar fazla ilgilenmedim bir iki yere gösterdim olmadı. Şimdi ağır kusurlu sayılacakmış.

Aracım Opel Vectra 2000 Model ABS lambası sürekli yanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: PamirSAROS

Hakan Usta merhaba.Sizin açmış olduğunuz bu konuyu cep telefonu üzerinden bulduğum için ufak ekranda çok fazla detaylı okuyamadım.2008 den beri bıkmadan usanmadan biz araç sahiplerine cevaplarınızı güzelce vermişsiniz öncelikle bunun için teşekkür etmek isterim kendi adıma ve diğer arkadaşlar adına.Öncelikle hangi şehirde olduğunuzu merak ediyorum.Eğer ankara' da iseniz gelip dükkanınızda sizi ziyaret etmek isterim.
    Şimdi size sorunumu yazmak istiyorum.Ben 1 şubat 2011 tarihinde 2000 model bir laguna araç aldım.Alırken ankara içinde bakmış olduğum 11 araçtan içi ve dışı en temiz olan araç olduğu için bu aracı aldım.Aracı alırken ABS işığı yanıyordu ve satıcı sağ arka teker abs kablosunda sorun olduğunu ve 1 hafta önce değiştirdiğini orjinal aldığını eskisinin bagajda torbada olduğunu çıkarıp gösterdi ve bana dediki servis arızayı sildi fakat sensörün arızayı silmesi bir kaç km sonra olacakmış dedi ( 300 km mi ne demişti ) doğrudur dedim.Neyse ondan sonra 1000-1500 km yaptım söndü uzun zaman yanmadı ara ara hız yapip özellikle hızlı olarak virajlara girince yanıyor düzlüğe çıkıp 15-20 km sonra sönerdi fakat şu anda aracı alalı 12-13 bin km yapmış olmama rağmen son 3 bin km dir filan hiç sönmedi diyebilirim.Geçenlerde önümdeki araba aniden durunca tahmini 2 metre filan kaydı durdu bende lastiklerin kötü olmasına yordum fakat tahminen 1 aydır genellikle araç ilk yola çıkışta ( sabah iş yerime giderken ) frene basınca tekerin dönme hızıyla orantılı pedaldan da hissedilir şekilde tak tak tak vurma oluyordu fakat 2-3 km sonra geçiyordu disklerde sorun var sandım bakıma gittiğimde ustama sordum disklere baktı balatalara baktı disklerde bişey yok dedi balatalar bitiyomuş hatta sağ taraf komple bitmiş değiştirdik fakat düzelme olmadı.Eğer tespitlerimde yanılmıyor isem abs lambası yanmadığı zaman bu vurma gerçeklesiyor zaten sonrasında abs ışığıya yanıyor yada maximum 1 km gittikten sonra yanıyor ve vurma geçiyor zaten abs devre dışı kalıyor.az önce bomboş genişyolda tertemiz asfaltta ışık yanmıyorken 75 km hızda giderlen frene asıldım araba zank dedi olduğu yerde durdu 1-2 km sonra ışık yandı 80 km ile sağ şerite yanaştım frene asıldım ve araba kayarak gitti.Şimdi bu anlattıklarıma dayanarak bana ne söyleyebilirsiniz nasıl yardımcı olabilirsiniz ? Dediğim gibi ankara da iseniz adresinizi yazarsanız yanınızada gelirim ama öncelikle buradan ön bilgi talep etmekteyim çünkü abs şakaya gelmez devre dışı kalması hoşuma gitmedi açıkcası.Bu arada hafif çukurlarda arabada takur tukur bir ses oluyor direksiyona pedala bile vuruyordu sanmıyorum fakat abs ile alakali bir sorun olabilirmi düşünmeye başladım çünku ön takımlara defalarca bakıldı sorun çıkmayınca direksiyon kutusu denmeye başlandı gerci o mekanik bir sorun gibi ama ben yinede olabilirmi diye bilgi almal istedim.Çok uzun oldu sanırım ama titiz bi insanım kusura bakmayın.cvaplarınızı brkliyorum teşekkkür ederim

Merhaba,

Servisimizde aracınızı ilk önce araç diagnostik test cihaza bağlayıp gerekli kontrolleri yapıldıktan sonra sorunun nerden kaynaklandığı tespit edilir.Sizin onayınızla problem ordan kaldırılır.Ve aynı sorunu tekrar yaşamazssınız.Lütfen randevu alınız.

Firma bilgilerimiz ve adresimiz:

ABSCİ HAKAUSTA OTO ELEKTRONİK
    Oto88-2 Sanayi Sitesi 2278.Sokak No:4, 06378 Ivedik, Ankara, Turkey

https://maps.here.com/directions/drive/mylocation/Hakan-Usta-Oto-Elektronik-Tamir-Ve-Bakim-Servisi:39.998111,32.747465?map=39.99811,32.74747,12,normal&fb_locale=tr_TR

Hakan ALAKARA
    Tel:05369491316

https://www.facebook.com/575645892550564

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanusta -- 22 Ocak 2016; 21:29:31 >

• Atatürk'ün Orijinal el yazısı Font'unu indirmek için:http://www.artikel.com.tr/atafont/atafont.htm
  • hakan ustam merhaba benimde abs ile ilgili sıkıntım var geçen yaz bi kaza yaptım sol arka taşıyıcım kırıldı abs de zarar gördü aracın diğer kısımlarını yaptırdım fakat abs kablosunu hiç bi yerde bulamadım servisde yurtdışı siparişle getirteceğini söyledi 380 tl istedi bende servisten parça numarasını aldım bütün bilgileri aşağıda yazacağım bende o parça numarasından ebay yurtdışı alışveriş sitesinde aradım taradım buldum parça bana 120 tl ye gelecek fark lı bi satıcıdada 150 tl civarında bi ücrete geliyo aşağıya iki linkide veriyorum fiyatı ucuz olandaki resim aldatmasın resim temsili olarak konulmuş parça numarasında mutabıkız daha öncede ebay dan aracıma parça aldım elektronik kapı beyni aldım sorun çıkmadı gelir diye düşünüyorum.Asıl mesele bu kablo geldiğinde takılınca ABS ışığı kendiliğinden söner ve abs sistemim çalışmaya başlar mı? Zira 15 gün sonra aracımın muayenesi var sanırım abs çalışmayınca muayeneden geçirmiyorlar yardımcı olur akıl verirseniz çok sevinirim .kırıkkale de yaşıyorum aracımın markası hyundai elantra 1999 model 1.6 gls arızalı parça sol arka abs kablosu servisin verdiği parça numarası 9568029501 bu nmarayı ayrıca aşağıda birinci sırada verdiğim sitedende kendim teyit ettim doğru gibi.Ustam yardımcı olursan çok sevinirim şimdiden teşekkürler

1-http://www.wholesalehyundaiparts.com/productSearch.aspx?&ukey_make=1202&modelYear=1999&ukey_model=19443&ukey_trimLevel=00&ukey_driveline=00&ukey_Category=26762&numResults=50&sortOrder=Relevance&isOnSale=0&isAccessory=0&isPerformance=0&searchTerm=

2-http://www.ebay.com/itm/96-00-ELANTRA-GENUINE-ABS-WHEEL-SPEED-SENSOR-REAR-LEFT-9568029501-/120991854068?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item1c2bad2df4&vxp=mtr

3-http://www.ebay.com/itm/Speed-Sensor-Rear-Left-for-99-01-Elantra-Factory-New-OEM-9568029501-/170693018918?hash=item27be18c526&vxp=mtr

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanusta

Arkadaşlar aracınızda ABS sorunu yaşıyorsanız tüm şikayetlerinizi bu başlık altında yazabilirsiniz.
    Aracınız ticari veya binek araçlarında marka,model gözetmeksizin şikayetlerinize yardımcı olabilirim.
    Temennim inşallah bu tür arızalarla karşılaşmamanız dileğiyle saygılar.

[size=5]Güncel: 01.04.2014

[size=5]Hızlı ulaşım için: 0536 949 13 16

https://www.facebook.com/pages/Laguna-c%C4%B1lar-Buraya/418428091634335

• http://leahyz.smugmug.com/Motorcycles/Greg-ABS-Disassembly/10592237_pyg7x#!i=736234655&k=FbWJCwZ
    hakan usta kolay gelsin ,linkteki resimler bmw 1200gs motosikletin servo abs modülüne ait ,çok şükür bende bir arıza yok ama bu kitin çok sık arıza çıkardığından bahsediyorlar ,yenisi bayağı bir tuzluymuş,siz daha önce böyle bir abs beyni tamir ettinizmi?bu abs nin özelliği ,üzerindeki elektrik motorları teker kilitlendiği zaman değil ,her frene basıldığında çalışıyor ,
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayaramis

http://leahyz.smugmug.com/Motorcycles/Greg-ABS-Disassembly/10592237_pyg7x#!i=736234655&k=FbWJCwZ
    hakan usta kolay gelsin ,linkteki resimler bmw 1200gs motosikletin servo abs modülüne ait ,çok şükür bende bir arıza yok ama bu kitin çok sık arıza çıkardığından bahsediyorlar ,yenisi bayağı bir tuzluymuş,siz daha önce böyle bir abs beyni tamir ettinizmi?bu abs nin özelliği ,üzerindeki elektrik motorları teker kilitlendiği zaman değil ,her frene basıldığında çalışıyor ,

Merhaba,

Aman sakın bozmayın derim parça bulunmuyor.

Daha önce bu beynin aynısından geldi fakat parça sorunundan dolayı tamirini yapamadık.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanusta

quote:

Orijinalden alıntı: akk0212

slm hakan usta fiat linea 1.4 t-jet linea aracım ABS ve ESP hatası veriyor hata kodları fotoğrafta yer alıyor, acaba abs beyninden mi kaynaklanıyor yardımcı olursanız sevinirim 1 yıldır çözemedik sorunu, şimdiden allah razı olsun bu arada arızalardan birinin anlamının C1101 ABS HiDROLiK VALF DEVRE HATASI olduğunu öğrendim, tam olarak ne demek olduğunu bilen varmı acaba, bide kontağı açıyorum ışıkların sönmesini bekliyorum abs ve fren ışığı sönmüyor ve ön tarafta abs beyninin olduğu taraf ile sigorta kutusu nun oralarda CIZZZZ ÇIT ÇIT ÇIT diye ses geliyor
    ABS BEYNİ TAMİR HONDA FREN PEDALI İNİYOR 2022 HAKKINDA TÜM SORUNU İÇİN CEVAP BURADA 2022ABS BEYNİ TAMİR HONDA FREN PEDALI İNİYOR 2022 HAKKINDA TÜM SORUNU İÇİN CEVAP BURADA 2022undefined

Abs beyin hatlarında veya abs beyninde sorun var demektir.

bide video ekledim sorunun çözümü için belki fikir verir
    http://www.dailymotion.com/video/x1wffd9_linea-abs-esp-arizasi-clipped_auto

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akk0212 -- 24 Mayıs 2014; 17:10:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: selamzade

Merhabalar,

Aracım 2002 model Opel Corsa 1.2 Comfort ve LPG bağlantılı. Yaklaşık 10 gün önce akü bittiği için değişim yaptım (inci akü 12v 60ah) ve 3 gün sıkıntısız kullandım. Bu 3 günün sonunda yolda giderken ABS ışığı yandı ve çekişten düşmeye başladı araç. Bu arada her otomatik vites değişiminde (easytronic) voltaj düşüşü ve radyoyu kendi kendisine kapatıp açma görülmeye başladı. Aracı otoparkıma parkettikten sonra kontağı kapattım, bir daha da marş basmadı. Bu arada araç kendisini tekrar tekrar code giriş ekranına alıyor. Elektriği kesip tekrar veriyor. Ayrıca bu sorunla birlikte anahtar kumandasında da sıkıntı oldu. Kapıları kitlemiyor ya da bazılarını kitleyip bazılarını açıyor.

Eğer araçta nasıl bir sorun olabileceği ve nasıl giderebileceğimiz hakkında yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Teşekkür ederim.

Hocam elektrik tesisatında sorun var aracın. Beyinle alakası yok aman deyim. Arabada büyük ihtimal Elektrik Kaçağı ve Şase var. Ayrıca Bıçak Sigortalarda da sorun olabilir.

Google Görünüm :

https://www.google.com.tr/maps/@39.9488933,32.8414206,3a,75y,328.94h,68.03t/data=!3m6!1e1!3m4!1saO9YBkprNRVYFWg5Yocmug!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1

İlk Sağ Değil 2. Sağ da Elektrikci HACI Usta var .

Çilingir1 Sokak ile Kaynakçı Cd. Kesişiminde

Çilingir1 Sk No:8, Zübeyde Hanım Mahallesi, 06070 Altındağ/Ankara

Telefon Numarası Babamda yanımda değil ondan veremiyorum.

o SOrununu kesinlikle çözer. Hadi çözemedi diyelim ki öyle bi ihtimal yok çözebilen birine yönlendirir. Ve Cebinden Şuana kadar gittiğin servis- usta dan daha az para çıkar emin ol.

Yanlız tek sıkıntı var Mümkün olabildiğince Cumartesi günü gitmemeye çalış, Mecburen c.tesi gideceksende Hacı usta'nın işi varsa bekle sıkboğaz etme. Sıkboğaz edersen Huzursuz oluyor . Birde Babası ile birlikte çalışıyor . Babası eski toprak ama sen Hacı ustaya dersin benim acelem yok senin bakmanı istiyorum bu sıkıntıdan bıktım felan dersin. Çünkü babası sök-tak ve bantlama v.s. yapıyor. Ekstra teknik değil.

• Hakan Usta,

2006 1.3 dizel opel astra H aracım debriyaj seti değiştikten sonra arıza labması yanmaya başladı aracı acıp kapattığımda arıza kalkıyor ama beyinde kayıtlı arıza lambası yanınca araba gaz yemiyor yiyor gitmiyor turbo gelmiyormuş gibi bir durum var ortada acaba nasıl çözüme ulaşırız usta baktı yarın detaylı inceleyecek ama ben bir ön bilgi almak istiyorum yardım ederseniz sevinirim :

ayrıca 10 km gidiyorum bazen yanmıyor belki daha fazla . Beyin falan da dediler baya kafam karıştı.

Hata kodu : p1120 (ecn 112008) Pedal konum sensörleri 1 ve 2

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/2273042/190026b7-91d4-4bd7-a833-e15e45198b4a.jpg

Kolay gelsin ...

• quote:

Orijinalden alıntı: omraltn

Hakan Ustam Merhaba ben size Kirsehirden ulasiyorum

2007model Peugeot 207 aracım var.daha 48000 binde.Ustam cuma gününe kadar hiç sorunum yoktu.3 gün yağmur yağdı ama araçta su alma felan yok.Aksam evin önünde iken 5 gün calistirmadiğim aracıma bindim.Kontaga basınca çalıştı ama hemen stop etti.Elektirigi kesti.Bugun sorun Mazat pompasi rekor da dediler.Tamir etmeye ettiler.Arac çalışıyor ama ABS el freni ışığı sürekli yanıyor.Ayriva direksiyon görmüyor ve hız çubuğu da çalışmıyor.Hidrolik direksiyon düz direksiyon oldu.Cok agir.Usta ne yapacağız?Burada 1 beyin ustası var cihaza bağladı dedi arabanın bsi ye ulaşılamıyor.İletisim hiç yok dedi.2 gün alır tek tek sokup bakmam lazım dedi.Ustam bir yol göster Allah rızası için.

Pc ye bağlatırınca motor abs gösterge ve merkezi elektronik sonuçlarını bana resim çekip atın.
    https://www.facebook.com/abscihakanustam 05369491316 abs ci hakan usta

• quote:

Orijinalden alıntı: xxxjokerxxx

Ustam selamlar

2009 leon 1.6benzinli araca sahibim.Arac durduk yere abs ve esp lambasi yakti.Bazen direksiyon sertlesiyor ve arac tekliyor.Kontrol unitesi arizasi gosteriyor cihaza baglayinca.Ustam Allah rizasi icin Bir yardim et.

Pc ye bağlatırınca motor abs gösterge ve merkezi elektronik sonuçlarını bana resim çekip atın.
    https://www.facebook.com/abscihakanustam 05369491316 abs ci hakan usta
  • Abs beyin nasıl tamir ediliyor.
    Absci hakan usta

İzlemek İçin Tıkla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanusta -- 3 Ocak 2018; 0:34:51 >
  • muzi09 M kullanıcısına yanıt
    Eski kasa mı aracınız? Eğer öyleyse s40 konumuza bekleriz:https://forum.donanimhaber.com/s40-i-1995-2004--20233407-191

Bununla beraber sürtme sesi diye tabir ettiğiniz ABS okuyucu sensör olabilir, yerinden çıkmış olabilir. Kontrol ettirmek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: binci78

Hakan Ustam merhabalar. Benim sağ arka fren muayenede % 92 sapma gösteriyor sol: 243 sağ:19 Frenciye gittim. Balataları değişti. Olmadı. Sonrasında sorununun ABS beyninden kaynaklandığını ve sağ arka frene hidrolik göndermediğini söyledi. Beyin değişikliği veya tamiri yaptıracaksınız dedi. Başka bakmam gereken yer varmıdır. Teşhis doğruysa önerileriniz nedir? Birde beyin tamirimi daha sağlıklı yoksa çıkma parça değişimi mi ? Teşekkürler kolay gelsin.

Bugün ABS beyin tamiri yapan bir yere gittim. Sorun beyinde değil, hidrolik borularının takıldığı parçada olabileceğini söyledi.

Abs Kütüğü (mekanik) bölümü arızalı tamir olur.

Hızlı ulaşım için:  0536 949 13 16

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanusta -- 10 Eylül 2021; 19:50:16 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.