- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Askerliğini Tecil Ettirmek İsteyenler(Tecil İçin Şartlar,Gerekenler)
1026 Cevap503163 Görüntüleme29 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
1 Eylül 2008; 17:21:36 

Ben askerliği tecil ettirdim..Şimdi gerekli olan belgeler şunlar;
-3 tane fotoğraf(Siz 6 tane götürün yine)
-Nüfüz cüzdanı aslı ve fotokopisi(2 tane)
-Lise mezunuysanız diplomanızın aslını ve 2 tanede fotokopisi(Arkalı önlü)
-Üniversite yada açıköğretim mezunuysanız onunla ilgili diploma yada belge..
Şubeye girdiğiniz zaman doldurmanız için aynı olan 2'şer tane forum doldurtacaklar..Bu forumun birisinde genel bilgiler(tc kimlik no,anne adı,doğum tarihi falan) diğerinde ise hobileriniz,sağlık sorunlarınız,komondo olmak istermisiniz vb. sorular var..Bunları doldurduktan sonra en alta imzanız atıyorsunuz ve tecil ettirmek istediğiniz için forumun üstünde bulunan tecil ettirmek istiyorum yazan yere imza atıyorsunuz..Sonra sıraya girip doldurduğunuz forumlar ile nüfüs cüzdanı fotokopisini,resimlerinizi memura veriyorsunuz..Memur bunların üzerine gerekli bilgileri doldurduktan sonra sizi muayeneye gönderiyorlar..Muayenede ise üstünüzü komple çıkartıyorsunuz..Sadece boxerınız kalıyor..Ondan sonra boyunuzla,kilonuz ölçülüp sıraya giriyorsunuz..Orada doktor sağlık problemin var mı diye soruyor(eğer herhangibir bir bulaşıcı hastalığınız var ise(aids,hepatit b vb.) sizi askeri hastaneye gönderiyorlar..Sonra renk körümüzüsünüz değilmisiniz diye renklendirilmiş numaraları okutuyor..Ondan sonra oradaki komutana belgenizi imzalatıyorsunuz ve bitiyor...Normalde tecil hakkınız okul bittikten sonra 2 yıldır...Askere 20 yaşında aldıklarını düşünrsek en fazla 22 yaşınıza kadar tecil edebilirsiniz..Üniversite mezunuysanız duruma göre 3-4 yıl tecil ettirebiliyorsunuz..Ayrıca eğer kaçaksanız ve üniyi kazandıysanız tecile gitmenize gerek yok..Üniversite hallediyor o işi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssff_allthing -- 1 Eylül 2008; 17:22:27 >

5724 Mesaj
8 Ekim 2008; 9:28:04 

Teşekkürler dostum. Google'da aradım gene burası çıktı

Ölümüne GALATASARAY

1815 Mesaj
8 Ekim 2008; 10:02:11 

Teşekkürler dostum , bende tam şimdi bununla ilgili konu açmak için girmiştim.B.çekmece askerlik şubesinden yeni geldim 50 60 kişilik bir sıra vardı beklemeye g.t yemedi

Benim tek bir sorunum var.
2 yıllık MYO okudum ve alttan olan derslerimin fazlalığı yüzünden okulu bıraktım.(Bu sene aöf'ye girmeyi düşünüyorum) MYO TERK gözükmem için okulumdan herhangi bir belge almam gerekiyor mu?

Bir sorum daha olacak şuan benim saçlar uzun 2 yıl önceki saçlarımın kısa halinin olduğu fotoraflarımdan götürsem kabul ederler mi.Yoksa yeni resim çektirmem gerekiyor mu ?[

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MillionDollarBaby -- 8 Ekim 2008; 9:59:01 >

Intel i7 4770K || Corsair H100i || Asus Z97-PRO (Wi-Fi AC ) || Corsair Vengeance (4x4) 16GB 1600 MHz CL9 || Sapphire R9 290 TRI-X OC || 2 x Kingston HyperX 3K 120Gb SSD RAID 0 & Samsung 1 TB || Corsair 400R & CX750 || Logitech Z623 2+1 || Logitech G930 7.1 headset & Logitech G105 & Razer Deathadder 2013 & Steelseries QcK+

LG Google Nexus 5
Stock Android 5.0 Lollipop * Rooted * franco kernel r68

5724 Mesaj
8 Ekim 2008; 15:30:56 

Beyler Tecil için dilekçe lazımmış acaba nasıl bir dilekçe yazmamız gerekiyor?

Ölümüne GALATASARAY

118 Mesaj
8 Ekim 2008; 18:11:59 

üniversitede okumama ragmen bana askerlik belgesi geldi okuldan belge aldım yine de askerlik subesine gitmem gerekiyor mu bilen var mı?

edit:okulun bilgi sisteminde tecilli gözüküyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dooblynin arkadası -- 8 Ekim 2008; 18:13:35 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Ekim 2008; 19:53:01 

quote:

Orjinalden alıntı: MillionDollarBaby

Teşekkürler dostum , bende tam şimdi bununla ilgili konu açmak için girmiştim.B.çekmece askerlik şubesinden yeni geldim 50 60 kişilik bir sıra vardı beklemeye g.t yemedi

Benim tek bir sorunum var.
2 yıllık MYO okudum ve alttan olan derslerimin fazlalığı yüzünden okulu bıraktım.(Bu sene aöf'ye girmeyi düşünüyorum) MYO TERK gözükmem için okulumdan herhangi bir belge almam gerekiyor mu?

Bir sorum daha olacak şuan benim saçlar uzun 2 yıl önceki saçlarımın kısa halinin olduğu fotoraflarımdan götürsem kabul ederler mi.Yoksa yeni resim çektirmem gerekiyor mu ?[

senin lise diplomanı verirken arkasına hangi tarhite girdin bhangi tarihte ayrıldın mühür vuruluyor, ben bugün alırken öyle oldu ve ben belge istediğimde askerlik şubesine gönderdikleri kaydım silindiğine dair belgenin fotokopisini verdiler. bu arada sen kaçlısın?

1815 Mesaj
11 Ekim 2008; 10:17:08 

quote:

Orjinalden alıntı: hindistan_aşığı

senin lise diplomanı verirken arkasına hangi tarhite girdin bhangi tarihte ayrıldın mühür vuruluyor, ben bugün alırken öyle oldu ve ben belge istediğimde askerlik şubesine gönderdikleri kaydım silindiğine dair belgenin fotokopisini verdiler. bu arada sen kaçlısın?

88liyim , dün aldırdım kaydımı dediğin gibi diplomanın arkasına mühür vurdular

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MillionDollarBaby -- 11 Ekim 2008; 10:13:37 >

Intel i7 4770K || Corsair H100i || Asus Z97-PRO (Wi-Fi AC ) || Corsair Vengeance (4x4) 16GB 1600 MHz CL9 || Sapphire R9 290 TRI-X OC || 2 x Kingston HyperX 3K 120Gb SSD RAID 0 & Samsung 1 TB || Corsair 400R & CX750 || Logitech Z623 2+1 || Logitech G930 7.1 headset & Logitech G105 & Razer Deathadder 2013 & Steelseries QcK+

LG Google Nexus 5
Stock Android 5.0 Lollipop * Rooted * franco kernel r68

1 Mesaj
22 Ocak 2010; 16:02:18 

beyler 1990 doğumluyum MYO terk im nasıl tecil ettireceğim

194 Mesaj
23 Ocak 2010; 21:56:28 

1991 doğumluyum yoklama ne zaman gelir? bu yıl içerisinde mi yoksa 2011'de mi?

236 Mesaj
4 Mayıs 2010; 21:46:56 

Eyvah! Az önce telefon geldi benim kagıt yoldaymıs 91 liyim acıkögretim lisesi son sınıftayım ygsye girdim ve ilk turu geçtim ne olacak şimdi tecil ettirmek istersem ederlermi bi mazeret istemiyorlarmı? ayrıca açıkögretim lisesinden yeni mezun olucam bu sene iyi bir yer tutturamazsam seneye dersane ye falan gidicem askere hemen almamaları için iyi kötü demeden bi yeri seçmek lazım

Bleach--D.Gray-man--Basilisk--Death Note--Eureka7--Elfen Lied--Full Metal Alchemist--Gintama--Naruto--Katekyo Hitman Reborn--Fairy Tail--Shingeki no Kyojin
Fringe--The Newsroom--The Walking Dead--Game of Thrones--Under the Dome--The Strain--The Last Ship--Crossbones--The Flash--Dominion--Power--Arrow--Sherlock--How i Met Your Mother

猿も木から落ちる
Snowboarding-Mountaineering-Scuba Diving

1 Mesaj
6 Mayıs 2010; 18:08:04 

benim sevgilim açık öğretime başladı. tam bilgim yok ama askerliğe giderken bordo bereli şeklinde gitmek istiyo. onun içinde lise mezunu olmak şartmış. açıktan okurken askerliği tecil edebilirmi lise diplomasını alana kadar ?

236 Mesaj
7 Mayıs 2010; 7:08:19 

Hayır ona izin vermiyolar yaşı gelmişse acıklise mazeret olmuyor askerliği yaparken de acık lise ye devam edilebiliyor çünki

Bleach--D.Gray-man--Basilisk--Death Note--Eureka7--Elfen Lied--Full Metal Alchemist--Gintama--Naruto--Katekyo Hitman Reborn--Fairy Tail--Shingeki no Kyojin
Fringe--The Newsroom--The Walking Dead--Game of Thrones--Under the Dome--The Strain--The Last Ship--Crossbones--The Flash--Dominion--Power--Arrow--Sherlock--How i Met Your Mother

猿も木から落ちる
Snowboarding-Mountaineering-Scuba Diving

28 Mesaj
8 Mayıs 2010; 18:13:58 

Ya ben de 2 yıllık yüksek okul mezunuyum. Pmyo sınavı için askerlik tecil belgesi almam lazım. Mezuniyet belgem henüz çıkmadı. Pmyo ya kayıt için yüksekokuldan noter onaylı diploma örneğini aldım. Bunula gidip tecilimi yaptırabilir miyim?

2897 Mesaj
8 Mayıs 2010; 19:30:41 

quote:

Orijinalden alıntı: gdamlaaa

benim sevgilim açık öğretime başladı. tam bilgim yok ama askerliğe giderken bordo bereli şeklinde gitmek istiyo. onun içinde lise mezunu olmak şartmış. açıktan okurken askerliği tecil edebilirmi lise diplomasını alana kadar ?

Lise diploması olmadan tecil ettiremez.

433 Mesaj
12 Mayıs 2010; 9:14:11 

quote:

Orijinalden alıntı: gdamlaaa

sevgilinizin askerliğini bordo bereli olarak yapması imkansız çünkü bordo bereliler, en düşük rütbelisi uzman erbaş olmak üzere ordunun has adamlarıdır.

2 Mesaj
23 Mayıs 2010; 13:04:29 

Benimde sormak istediğim bişi var :)
Şimdi ben Geçen Haziran Yüksek okuldan mezun oldum. Ardından Aöf e geçiş yaptım 3. sınıf hazırlıktayım. Okul dönemindeyken okul bizim kayıtları otomatik tecil ettiriyordu. Yazıya göre benim mezuniyetten sonra bu ilk sene dolmuş 1 sene dahamı hakkım var yoksa o hakkı başvuru yaptıktan sonramı hakediyorum. intibaktayken tecil etme hakkımız yokmuş öyle öğrendim araştırmalarıma göre. Kafam karıştı iyice yapmam gerekenler var tutup götürmesinler :D

252 Mesaj
23 Haziran 2010; 12:33:28 

Merhaba arkadaşlar benim birşeyi öğrenmem gerekiyor. Ben bu yaz mezun oldum 4 yıllık muh. Fakiltesinden hiç bi neden belirtmeden 6 ay tecil edebilirmiyim askerliğimi 6 ay sonra yüksek lisansa başvuracağım. (doğum tarihim ekim 1986)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asc2 -- 23 Haziran 2010; 12:36:07 >

"Bu dünyanin en büyük sorunu akıllıların şüpheci olmasıyken, aptalların kendilerinden son derece emin ve kararli olmalarıdır" – Bertrand Russell

17 Mesaj
23 Haziran 2010; 13:43:33 

quote:

Orijinalden alıntı: asc2

Merhaba arkadaşlar benim birşeyi öğrenmem gerekiyor. Ben bu yaz mezun oldum 4 yıllık muh. Fakiltesinden hiç bi neden belirtmeden 6 ay tecil edebilirmiyim askerliğimi 6 ay sonra yüksek lisansa başvuracağım. (doğum tarihim ekim 1986)

Eğer diploman yada çıkış belgesi vs. var ise tabiiki tecil ettirebilirsin. 2 sene erteliyorlar sorgusuz sualsiz :)

252 Mesaj
23 Haziran 2010; 13:53:03 

quote:

Orijinalden alıntı: ..:Makaveli:..

Eğer diploman yada çıkış belgesi vs. var ise tabiiki tecil ettirebilirsin. 2 sene erteliyorlar sorgusuz sualsiz :)

Çok sağol bende öyle okudum nette ama yinede sorayım dedim. Kanunlar durmadan değişiyor malum : )

"Bu dünyanin en büyük sorunu akıllıların şüpheci olmasıyken, aptalların kendilerinden son derece emin ve kararli olmalarıdır" – Bertrand Russell

1132 Mesaj
28 Haziran 2010; 0:55:04 

arkadaşlar 23.08.1991 doğumluyum askerlik kağıdı halen gelmedi ne zaman gelir birde hangi adrese geliyo kimlikte yazan yeremi?

1 Mesaj
19 Temmuz 2010; 21:35:08 

arkadaşlar çok acil yardıma ihtiyacım var 91 doğumluyum bu yıl liseden mezun oldum askerlik şubesine gitmeyi unutmuşum 4 gün gecikmiş kasımda gidiyosun dediler ben tecil ettirmek istiyorum çünkü üniversiteye kyıt yaptırıcam bi yardım edin lütfen tecil ettirebilitmiiym çok acil

8364 Mesaj
20 Temmuz 2010; 12:31:17 

quote:

Orijinalden alıntı: faruk_17

arkadaşlar 23.08.1991 doğumluyum askerlik kağıdı halen gelmedi ne zaman gelir birde hangi adrese geliyo kimlikte yazan yeremi?

kimliğin arkasında yazan yer varya;kayıtlı oldugu yer diye yazar.oraya gelir

8364 Mesaj
21 Temmuz 2010; 14:38:28 

şu işi bitirmem lazım.yarın sabah halıcıoğlundaki fatih askerlik şubesine gidicem.saat kaçta orada olmalıyım.işlemler saat kaçta başlıyor.
ikametgah gerekiyor mu

41 Mesaj
2 Ağustos 2010; 18:35:21 

tecil tarihinin süresini e devletten ögrenebiliyormuyuz?

http://resim.donanimhaber.com/m_50441435/mpage_1/f_/key_//tm.htm#50441435

41 Mesaj
2 Ağustos 2010; 18:50:01 

up

http://resim.donanimhaber.com/m_50441435/mpage_1/f_/key_//tm.htm#50441435

644 Mesaj
3 Ağustos 2010; 18:27:16 

2008 mezunuyum iki yıl tecil ettirmiştim 16 temmuzda bitti bu yıl. Tekrar erteleme şansım olur mu bu yıl? Kpss iyi gelmezse tekrar denemek istiyorum... Olmazsa hangi dönem giderim?

768 Mesaj
3 Ağustos 2010; 18:33:36 

Arkadaşlar bir sorum olacak.

Lisans son sınıf öğrencisiyim.

Ve seneye haziran'da okulum bitecek hayırlısıyla.

Geçici mezuniyet belgesinin ağustos celbine yetiştiğini varsayarsak;

Benim seneye ağustos celbiyle yedek subay ve kısa dönem sınavına girebilmem için neler yapmam gerekiyor.

not: 2003'te tecil ettirmiştim askerliğimi. şubeye gittiğimde sakata gelmemek için soruyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karabasmayan -- 3 Ağustos 2010; 18:35:11 >

433 Mesaj
3 Ağustos 2010; 18:38:26 

quote:

Orijinalden alıntı: karabasmayan

Arkadaşlar bir sorum olacak.

Lisans son sınıf öğrencisiyim.

Ve seneye haziran'da okulum bitecek hayırlısıyla.

Geçici mezuniyet belgesinin ağustos celbine yetiştiğini varsayarsak;

Benim seneye ağustos celbiyle yedek subay ve kısa dönem sınavına girebilmem için neler yapmam gerekiyor.

not: 2003'te tecil ettirmiştim askerliğimi. şubeye gittiğimde sakata gelmemek için soruyorum

geçici mezuniyet belgeni alıp haziran ayı sonuna kadar kendi şubene veya yabancı bir şubeye gitmen gerekiyor. 1 temmuz'a bile kalırsan ağustos celbinde gidemezsin. o yüzden okul öğrenci işleriyle konuş geçici mezuniyet belgeleri haziran sonuna kadar çıkıyor mu öğren

768 Mesaj
3 Ağustos 2010; 19:26:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Mascius

geçici mezuniyet belgeni alıp haziran ayı sonuna kadar kendi şubene veya yabancı bir şubeye gitmen gerekiyor. 1 temmuz'a bile kalırsan ağustos celbinde gidemezsin. o yüzden okul öğrenci işleriyle konuş geçici mezuniyet belgeleri haziran sonuna kadar çıkıyor mu öğren

ooo sakatmış hocam ya haziran sonu olması.

986 Mesaj
3 Ağustos 2010; 22:39:36 

evet 30 haziran sondur o yüzden genelde haziranda mezun olan lisans mezunları ağustos a yetişemez.

3068 Mesaj
5 Ağustos 2010; 8:55:07 

vesikalık fotolar sakallı olsa olur mu yoksa sinekkaydı mı istiyorlar?
birde benim kimlikdeki fotoraf eski. yenile derler mi?

433 Mesaj
5 Ağustos 2010; 11:11:37 

quote:

Orijinalden alıntı: tracy

vesikalık fotolar sakallı olsa olur mu yoksa sinekkaydı mı istiyorlar?
birde benim kimlikdeki fotoraf eski. yenile derler mi?

özellikle bişi belirttikleri yok ama sen sakalsız bir resim çektir yinede, belki diploma için okulun da resim ister sakalsız, gömlek ve kravatlı resminin bulunması iyi olur.
ayrıca nüfus konusunda da sorun çıkardıkları oluyor. benimkinde nüfus müdürünün imzası yoktu eksikmiş, muayene olurken sınava zamanı bu sorun çıkartabilir demişlerdi bende 2 ay önce ne olur ne olmaz diye değişttirdim 10-15 dakikalık bir iş zaten.

827 Mesaj
6 Ağustos 2010; 11:40:12 

Beyler bir sorum var.Ben üniversiteden haziranda mezun oldum.Fakat bana askerlik yoklamam için kağıt filan gelmedi hala.Yoklama için kagıdın gelmesi ve o kağıtla sana en yakın askerlik şubesine gitmen gerekmiyormuydu? Çünkü gecen senede bir arkadaş mezun oldu okuldan haziranda temmuzda yoklama kagıdı geldi ve o kagıtla birlikte gidip tecil ettirdi askerliğini 2 yıl.Bana kagıt filan gelmedi.Ne yapmam gerekir bu noktada? Biraz daha beklemelimiyim kagıdın gelmesi için.

Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler. Napoléon Bonaparte

986 Mesaj
6 Ağustos 2010; 11:56:23 

kağıt ağustos da gelebilir yoklama için son tarih ekim sonudur acele etmeyin. ama sanırım illa kağıdın gelmesini beklemek zorunda değilsiniz.

1407 Mesaj
6 Ağustos 2010; 12:56:11 

Arkadaşlar kafam şu takıldı.Şu an 18,5 yaşındayım.Akademi kariyer düşünüyorum.Üniversitem bitince inşallah 22 yaşında olacağım.Master ve doktorada en az 6 yıl sürüyor.Kısaca bunları yaparken tecil olur mu askerliğim?Tecil olursa üst sınır kaçtır(yani 30a kadr yolu var mı?)?

Samsung 40C530/Psn: OguzGuner
FENERBAHÇE!
Erciyes Üni. Sosyoloji

www.ogzgunner.blogspot.com

827 Mesaj
6 Ağustos 2010; 13:29:19 

quote:

Orijinalden alıntı: qwerty0909

kağıt ağustos da gelebilir yoklama için son tarih ekim sonudur acele etmeyin. ama sanırım illa kağıdın gelmesini beklemek zorunda değilsiniz.

teşekkürler

Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler. Napoléon Bonaparte

986 Mesaj
6 Ağustos 2010; 13:36:57 

quote:

Orijinalden alıntı: OgzTonY

Arkadaşlar kafam şu takıldı.Şu an 18,5 yaşındayım.Akademi kariyer düşünüyorum.Üniversitem bitince inşallah 22 yaşında olacağım.Master ve doktorada en az 6 yıl sürüyor.Kısaca bunları yaparken tecil olur mu askerliğim?Tecil olursa üst sınır kaçtır(yani 30a kadr yolu var mı?)?

master veya doktora ile 35 yaşına kadar tecil edebilirsiniz.

1407 Mesaj
6 Ağustos 2010; 15:14:14 

quote:

Orijinalden alıntı: qwerty0909

master veya doktora ile 35 yaşına kadar tecil edebilirsiniz.

Çok teşekkür ederim :).

Samsung 40C530/Psn: OguzGuner
FENERBAHÇE!
Erciyes Üni. Sosyoloji

www.ogzgunner.blogspot.com

610 Mesaj
7 Ağustos 2010; 19:17:13 

arkadaşlar geçen gün bende asklerliğimi tecil ettirdim.Form doldutturdular sonra muayene oldum.Sormak istediğim şu üniversiteden sonra askere gidecekken tekrar form doldurup,muayene mi olmam lazım ?

52 Mesaj
8 Ağustos 2010; 0:27:46 

Arkadaslar istediginiz taktirde Ukraynada firma acarak Ukraynada kalmaksiniz askerliginizi 38 yasina kadar iptal ettirebiliyorsunuz

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

571 Mesaj
1 Eylül 2010; 16:39:19 

biometrik fotoğraf verilebiliyormu şubeye?

1655 Mesaj
1 Eylül 2010; 23:48:36 

1985 doğumluyum. 2004 haziranda tecil işlemlerim tamamlandı. 2004 eylülde üniversiteye başladım.
2010 temmuzda mezun oldum. Şu anda benim durumum nedir acaba?
İnternet üzerinden lanet olası bir sorgulama ekranı olsa da biz de rahat etsek durumumuzdan. Çok mu zor

Yaşına hürmeten senin ey dünya , demedim bir şey yaptıklarına

3068 Mesaj
2 Eylül 2010; 2:09:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Zaba

1985 doğumluyum. 2004 haziranda tecil işlemlerim tamamlandı. 2004 eylülde üniversiteye başladım.
2010 temmuzda mezun oldum. Şu anda benim durumum nedir acaba?
İnternet üzerinden lanet olası bir sorgulama ekranı olsa da biz de rahat etsek durumumuzdan. Çok mu zor

ekim sonuna kadar vaktin var. askerlik şubesine bir uğra bence
http://www.asal.msb.gov...a_TRT_duyurusu_2010.doc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tracy -- 2 Eylül 2010; 2:10:30 >

4 Mesaj
7 Eylül 2010; 0:10:15 

arkadaslar merhaba

ben temmuz 2010'da bir lisans programından mezun oldum ve 88 temmuz doğumluyum. mezun olduktan sonra askerlikle ilgili bişey yaptırmadım.
Ben önümüzdeki aralık döneminde değil de nisan döneminde askere gitmeyi planlıyorum. herhangi bişey yapmam gerekiyor mu?? bişey yapmazsam ne zamana kadar tecilli?? bilgisi olan arkadaslar açıklarlarsa çok sevinirim.

teşekkürler
saygılar

Güncelleme
" Arkadaslar askerliğimi 2 sene tecil ettirdim, bunun için son tarih 31 Ekim'e kadarmış, aynı durumda olan arkadaslar varsa bu bilgi faydalı olabilir"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inspiron_6000 -- 17 Eylül 2010; 14:44:23 >

3671 Mesaj
29 Eylül 2010; 20:51:19 

MErhaba arkadaşlar,
ben 2 yıllık yüksek lisansı 4 yıla yani 8 döneme uzattım, bu dönem son dönemim,
merak ettiğim yüksek lisanstan sonra 1 yıl uzatılabiliyor ben okulu uzatmalı bitirdiğim için yine 1 yıl tecil ettirebilirmiyim.
bir de bugün bağlı bulunduğum muhtara jandarma beni sormuş kaçak falan demiş, oysa 8. döneme daha yeni kayıt yaptırdım, bu kaçk durumu nerden alaka onu da anlamadım..

MSI S430
AMD X2 1.6, 1024 ram, 100 disk, Ati VGA, 14" Ulltra Parlak Ekran

28 Mesaj
29 Eylül 2010; 23:22:56 

arkadaşlar ben 2010 temmuzda lisans bitirdim.sonra 31 ağustosta aralık-2010 celbi için başvurdum.sorum şu ben im tekrardan tecil hakkım var mı? tecil ettirmek istersem en son hangi tarihe kadar başvurmalıyım?

4 Mesaj
30 Eylül 2010; 0:33:55 

quote:

Orijinalden alıntı: meteorzzz

arkadaşlar ben 2010 temmuzda lisans bitirdim.sonra 31 ağustosta aralık-2010 celbi için başvurdum.sorum şu ben im tekrardan tecil hakkım var mı? tecil ettirmek istersem en son hangi tarihe kadar başvurmalıyım?

arkadasım emin değilim ama ekim sonuna kadar yapabiliyosun sanırım. askerlik şubesine tecil ettircem diye bi git istersen, aralık celbi için de yazıldığını falan söyleme :) ya da farklı bi askerlik şubesine git. dediğim gibi ekim sonuna kadar yapabilirsin diye biliyorum.

485 Mesaj
30 Eylül 2010; 16:41:30 

slm arkadaşlar size bir sorum olacak..ben 22.haziran.1992 doğumluyum ve bu sene liseden mezun oldum.ve üniversiteye yerleşemedim.ve dershaneye yazıldım bir sene daha çalışıp gireceğim üniversite sınavına .benim aklıma takılan şey benim şuanda askerlik tecil falan yaptırmam gerekiyormu???aklımı kurcaladı.şimdiden teşeküür ederim bilgilendirirseniz çok sevirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi punıısher -- 30 Eylül 2010; 16:43:26 >

Samsung NP530U4B-S02TR Ultrabook

485 Mesaj
2 Ekim 2010; 1:00:41 

evet arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum yardımcı olacak kimse yok mu

220 Mesaj
7 Ekim 2010; 20:27:56 

kardeşim sene 2010 sen 92 doğumlusun senin tecile falan ihtiyacın yok için rahat olsun da

arkadaşlar ben 88liyim liseden sonra yatay geçişle MYO ya girdim bu sene de ordan mezun oldum 2 sene de açığa kayıt olcam 3 4 tamamlayacağım fakat ben teknik program okuduğum için 1 sene de hazırlık okumam gerekiyo 3le 4ten önce bugün şubeyi aradım hazırlık sınıfında tecil edilmiyo dedi fakat bu sene mezun olduysan diploma ve fotokopisi nüfus cüzdanı ve fotokopisi ve de 2 resimle git tekrar tecil ettirebilirsin dedi ama diplomamı alalı 2 ay oldu ve 4. tertipler gidecek kasımda acaba geç kalmış falan olabilir miyim?

HTC One™

Android 4.2.2 (Jelly Bean) \\ 4.7 " Full hd Super LCD3 - Gorilla Glass 2 Ekran \\ 1920 x 1080 Pixel Çözünürlük. (468ppi) \\ 1.7 GHz - 4 Çekirdekli Qualcomm Snapdragon 600 İşlemci \\ 2GB RAM \\ 32GB Dahili Hafıza \\ 4.3 UltraPixel AutoFocus & Led Flash Kamera \\ BoomSound Özellikli 2 Stereo Hoparlör \\ 2300mAh Batarya \\ TV Out - Mhl \\ 802.11 a/b/g/n/ac Wifi \\ LTE (4G) Bağlantı \\

333 Mesaj
10 Ekim 2010; 9:52:01 

arkadaşlar heyet raporu alıp bir dönem daha askerliği erteletmek için hangi tarihler arasında raporlu olmamız gerekiyor ?

485 Mesaj
10 Ekim 2010; 11:50:54 

quote:

kardeşim sene 2010 sen 92 doğumlusun senin tecile falan ihtiyacın yok

teşekkür ederim cevap için..

birde diyelim muayene kağıdı geldi muayeneye gidince orda soruyorlar mı tecil ettirmek istiyormusun diye?

2342 Mesaj
11 Ekim 2010; 22:46:23 

88 doğumluyum. Açıköğretimden kaydımı 31 Ekim'e kadar sildirip tekrar tecil hakkı doğacağını belirtmişlerdi buradaki arkadaşlar. Yarın açıköğretim bürosuna gidip kaydımı sildireceğim bunun için (2 yıl üstüste sınıf tekrarı yaptım 2 yıllıktı kaydolduğum bölüm).

Tekrar sorayım var mı tecil hakkım? Varsa ne yapmam gerekiyor? Askerlik şubesine gidip ne diyeceğim? Kaç günde hallolur bu işlemler. Bilen biri lütfen açıklasın.

58 Mesaj
12 Ekim 2010; 15:37:56 

arkadaşlar merhaba.size bir kaç sorum olacaktı.ben 2 yıllık myodan eylul ayında mezun oldum ve eğitimime yurtdısında devam edeceğim.tecille ilgili sorularım var.ben 1988 doğumluyum.en son 22 ağustos 2007de tecil işlemimi yaptırmıştım.beni 1 yıl tecil etmişlerdi.2007 yılında açıköğretime kaydımı yaptırdım ve geçen sene açıkogretim harcımı yatırmadım.bu sene 29 kasımda kayıt yenilemeler var.harcı yatırmassam askerliğim tecilli midir?benim kasımın sonunda yurt dışına çıkma ihtimalim var.askerlik tecili için ne yapmalıyım?askerlik şubesine gitmem gerekiyor mu?yoksa aöfün kayıt yenileme tarihine kadar beklemelimiyim?şimdiden teşekkürler.saygılar.

774 Mesaj
14 Ekim 2010; 15:43:47 

Ben kasım 91 doğumluyum beklemeli öğrenci olarak gözüküyorum lise bitti 2 sorumlu dersim var tecil ettirmeme gerek varmı varsa bunu hangi belgeyle yapacağım?

983 Mesaj
20 Ekim 2010; 15:53:08