Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (76. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.920
Cevap
125
Favori
913.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kasirqa_10

arkadaşLar palio 1.4 EL 98 modeL kLimaLı camLar otomatik LPG Li araç nsL performansı nasıL yokuşLarda bayıLır mı 75 hp bna az qeLdibizde 83 hp broadway var 120Le rahat yokuş çıkıyo palioda sorun oLur mu? Bi de yakıt konusu nasıL? bilgisi olanlar cvpLarsa sevinirim

Selam,aracınız 75 değil 71 hpdir..Ayrıca broadwayler SAE normuna göre 83 hpdir..Bunu palioda olduğu gibi DIN normuna çevirirsek bu da yaklaşık 73 hp yapar..Yani paliodan çok da güçlü değil,tork değerleri de hemen hemen aynıdır..Vites kutusu ve son dişli oranları bir aracın aynı rampayı farklı hızlarla çıkabilmelerine yani biri bayılmadan çıkarken diğerinin bayılmasına sebep olabilir..O yüzden broadway şu hızla bu rampayı çıkardı palio da çıkar mı demek yanlıştır..Eşit özellikte araçlar değildirler..Yakıt konusuna gelince her fonksiyonu düzgün çalışan,buji,hava filtresi,motor yağı,eksoz ve hava giriş hortumlarının sağlam olduğunu varsayarsak ş.içinde ortalama 100 kmde 10-11lt gaz tüketmeli..Ş.dışında ise 7.5 ile 8.5 lt arası gaz tüketmeli 100 kmde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem09

quote:

arkadaşLar palio 1.4 EL 98 modeL kLimaLı camLar otomatik LPG Li araç nsL performansı nasıL yokuşLarda bayıLır mı 75 hp bna az qeLdibizde 83 hp broadway var 120Le rahat yokuş çıkıyo palioda sorun oLur mu? Bi de yakıt konusu nasıL? bilgisi olanlar cvpLarsa sevinirim

Selam,aracınız 75 değil 71 hpdir..Ayrıca broadwayler SAE normuna göre 83 hpdir..Bunu palioda olduğu gibi DIN normuna çevirirsek bu da yaklaşık 73 hp yapar..Yani paliodan çok da güçlü değil,tork değerleri de hemen hemen aynıdır..Vites kutusu ve son dişli oranları bir aracın aynı rampayı farklı hızlarla çıkabilmelerine yani biri bayılmadan çıkarken diğerinin bayılmasına sebep olabilir..O yüzden broadway şu hızla bu rampayı çıkardı palio da çıkar mı demek yanlıştır..Eşit özellikte araçlar değildirler..Yakıt konusuna gelince her fonksiyonu düzgün çalışan,buji,hava filtresi,motor yağı,eksoz ve hava giriş hortumlarının sağlam olduğunu varsayarsak ş.içinde ortalama 100 kmde 10-11lt gaz tüketmeli..Ş.dışında ise 7.5 ile 8.5 lt arası gaz tüketmeli 100 kmde..

bu iki aracı da biliyorum palio 1.4 broadwydan çok daha iyi çekişi var kasa ağır olmasına rağmen
  • derin bi biLqim yok sadece broadwayın ruhsatta 83 yazıyo palionun da sorduğum kadarıyLa biLqim var onun için yanLışLık oLabLr. peki bu palio ne kadar eder sizce ?? broadwayLe takas yapacağız ne kadar verseLim üstüne ?
  • quote:

quote:

bi de bu SAE ve DIN normu ne ?
  • quote:

quote:

quote:

SAE motorun Amerikan ölçüm standardına göre gücünü ifade eder,DIN ise Avrupa'nın kabul ettiği ölçüm standartıdır..ECE ise Japon ölçüm standartıdır..
  • Arkadaşlar merhaba bende 2006 model 8v Palio kullanıcısıyım.Bir sorum olacak üstadlara arabayı 4 ay önce aldım 1 haftaya kadar hiç bir sorun yoktu arabada.Ama bir hafta önce bir şey farkettim acayip bir benzin tüketimi oluyordu arabada hemen hemen normal kullanımda benzin tüketimi 3,4 katına çıktı.En sonunda bugün sanayide bi arkadaşa gösterim dedim bi baktık benzin geri dönüşüm hortumu var mavi olan onun ucundaki soket çıkmış boşta sallanıyordu.Arkadaş sorun muhtemelen bu dedi takmaya çalıştık olmadı iyice kopmuş yani zaten arabayı aldığım adam da yapıştırma falan yapmış neyse bu soketten bulman lazım dedi arkadaş hemen sanayide araştırdım yedek parçacılardan ama malesef bulamadım zaten Ordu gibi küçük bir şehirde yaşıyorum bende servise götürdüm orada baktırdım sorunun bundan kaynaklandığı kesin dendi hemen parça sipariş edelim dedim sevise yetkililer baktı sadece o soket satılmıyormuş komple karbüratör seti almam lazımmış fiyatıda 2000 tl.Acayip moralim bozuldu ufacık bir soket için komple set değişirmi çok saçma geldi.Ya da çıkma bulmam lazımmış o da çok zor görünüyor ne yapmam lazım lütfen bi akıl verin.Saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: lenyyy

Arkadaşlar merhaba bende 2006 model 8v Palio kullanıcısıyım.Bir sorum olacak üstadlara arabayı 4 ay önce aldım 1 haftaya kadar hiç bir sorun yoktu arabada.Ama bir hafta önce bir şey farkettim acayip bir benzin tüketimi oluyordu arabada hemen hemen normal kullanımda benzin tüketimi 3,4 katına çıktı.En sonunda bugün sanayide bi arkadaşa gösterim dedim bi baktık benzin geri dönüşüm hortumu var mavi olan onun ucundaki soket çıkmış boşta sallanıyordu.Arkadaş sorun muhtemelen bu dedi takmaya çalıştık olmadı iyice kopmuş yani zaten arabayı aldığım adam da yapıştırma falan yapmış neyse bu soketten bulman lazım dedi arkadaş hemen sanayide araştırdım yedek parçacılardan ama malesef bulamadım zaten Ordu gibi küçük bir şehirde yaşıyorum bende servise götürdüm orada baktırdım sorunun bundan kaynaklandığı kesin dendi hemen parça sipariş edelim dedim sevise yetkililer baktı sadece o soket satılmıyormuş komple karbüratör seti??? almam lazımmış fiyatıda 2000 tl.Acayip moralim bozuldu ufacık bir soket için komple set değişirmi çok saçma geldi.Ya da çıkma bulmam lazımmış o da çok zor görünüyor ne yapmam lazım lütfen bi akıl verin.Saygılar...

Arkadaşım geçmiş olsun..
    Öncelikle parçanın tam olarak ismini öğren.. Ona göre Ankara, Kocaeli yada İstanbul'dan getirtebilirsin.. Büyük parçacılar var, memleketin heryerine gönderi yapabiliyorlar. Önceki aracım 96 Tipo 2.0 16v için Zonguldak'ta parça bulamamış, Ankara Ünlü Oto'dan (0312-3110530 veya 3123236) kargoyla getirtmiştim. Sanayideki arkadaşın da biliyordur buraları..
    Ayrıca bu araçlar çok nokta enjeksiyonlu.. Karbüratör, marbüratör yok..! Ya servis başka birşey söyledi, siz yanlış anladınız. Yada o çakallar (servis) birşeyler karıştırıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: nrglife

quote:

Arkadaşlar merhaba bende 2006 model 8v Palio kullanıcısıyım.Bir sorum olacak üstadlara arabayı 4 ay önce aldım 1 haftaya kadar hiç bir sorun yoktu arabada.Ama bir hafta önce bir şey farkettim acayip bir benzin tüketimi oluyordu arabada hemen hemen normal kullanımda benzin tüketimi 3,4 katına çıktı.En sonunda bugün sanayide bi arkadaşa gösterim dedim bi baktık benzin geri dönüşüm hortumu var mavi olan onun ucundaki soket çıkmış boşta sallanıyordu.Arkadaş sorun muhtemelen bu dedi takmaya çalıştık olmadı iyice kopmuş yani zaten arabayı aldığım adam da yapıştırma falan yapmış neyse bu soketten bulman lazım dedi arkadaş hemen sanayide araştırdım yedek parçacılardan ama malesef bulamadım zaten Ordu gibi küçük bir şehirde yaşıyorum bende servise götürdüm orada baktırdım sorunun bundan kaynaklandığı kesin dendi hemen parça sipariş edelim dedim sevise yetkililer baktı sadece o soket satılmıyormuş komple karbüratör seti??? almam lazımmış fiyatıda 2000 tl.Acayip moralim bozuldu ufacık bir soket için komple set değişirmi çok saçma geldi.Ya da çıkma bulmam lazımmış o da çok zor görünüyor ne yapmam lazım lütfen bi akıl verin.Saygılar...

Arkadaşım geçmiş olsun..
    Öncelikle parçanın tam olarak ismini öğren.. Ona göre Ankara, Kocaeli yada İstanbul'dan getirtebilirsin.. Büyük parçacılar var, memleketin heryerine gönderi yapabiliyorlar. Önceki aracım 96 Tipo 2.0 16v için Zonguldak'ta parça bulamamış, Ankara Ünlü Oto'dan (0312-3110530 veya 3123236) kargoyla getirtmiştim. Sanayideki arkadaşın da biliyordur buraları..
    Ayrıca bu araçlar çok nokta enjeksiyonlu.. Karbüratör, marbüratör yok..! Ya servis başka birşey söyledi, siz yanlış anladınız. Yada o çakallar (servis) birşeyler karıştırıyor..

nrglife üstad en yakın zamanda öğrenicem ismini parçanın ve sana özel mesaj atacağım heralde beni bilgilendirirsin.Saygılar....
  • quote:

nrglife üstad en yakın zamanda öğrenicem ismini parçanın ve sana özel mesaj atacağım heralde beni bilgilendirirsin.Saygılar....

Tabi ki ne demek.. Elimden geldiğince yardımcı olurum..
    Hatta parçanın, motorda bulunduğu yerin bir fotoğrafını çekip koyabilirsen daha iyi olur.. Görüp anlamış oluruz..
    Kolay gelsin..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

SAE motorun Amerikan ölçüm standardına göre gücünü ifade eder,DIN ise Avrupa'nın kabul ettiği ölçüm standartıdır..ECE ise Japon ölçüm standartıdır..

peki nasıL anLayabiLrz SAE yada DIN normu oLduğunu
  • merhaba arkadaşlar 10,000tl civarı araba arıyorum ve paliolar hoşuma gidiyor acaba tavsiyeleriniz varmı, araba şehir içinde kullanılacak genellikle hız aramıyoruz en fazla yapacağımız 100-120 uzun yolda anca sende 1-2 kere olur diğer zamnlar şehir içinde kullanılacak arac izmirde kullanlacak ama şu anda yozgattayım ve çevre illerdende aracı alıp götürebilirim istanbulda dahil bu illere ama tabiki mantıklı olursa size göre.
    benim baktığım ve ikitane bulduğum palio var bunlardanda bana önerebileceğiniz hangisi olur
    2001 palio

2003 palio
  • quote:

Orijinalden alıntı: firatilgazli

merhaba arkadaşlar 10,000tl civarı araba arıyorum ve paliolar hoşuma gidiyor acaba tavsiyeleriniz varmı, araba şehir içinde kullanılacak genellikle hız aramıyoruz en fazla yapacağımız 100-120 uzun yolda anca sende 1-2 kere olur diğer zamnlar şehir içinde kullanılacak arac izmirde kullanlacak ama şu anda yozgattayım ve çevre illerdende aracı alıp götürebilirim istanbulda dahil bu illere ama tabiki mantıklı olursa size göre.
    benim baktığım ve ikitane bulduğum palio var bunlardanda bana önerebileceğiniz hangisi olur
    2001 palio

2003 palio

Selam,

MK1 kasa için 1.6 16v HL + LPG öneririm.
    MK2 kasa için biraz daha çıkmanız gerekir, cıkarım derseniz 1.2 16v modelini öneririm.
  • merhabalar. mk3 2007 palio ma cd yaptım track formatında, fakat okumadı, hangi format okur bu meret? .cda yazdım olmadı.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

peki nasıL anLayabiLrz SAE yada DIN normu oLduğunu

Dışarıdan bakarak bir aracın motor gücünün sae ya da dın normundan hangisi olduğunu anlayamazsın..Aracın üreticisinden bu bilgiler temin edilebilir..Bir de aracı dinamometreye sokarak gücünü ölçtürebilirsiniz..
  • orjinal cd çaları maalesef çoğu araç orjinal ana ünitesinde olduğu gibi cd seçiyor.. ben söktüm orjinalini normal mp3 çalar taktım ama kaliteli bir cd ile ve bilgisayardan yazarken düşük hızla yazdırırsanız problem olacağını sanmıyorum. ben palioma cd çekerken max 10x le çekiyordum ve hemen hemen tüm track cd leri okuyordu

quote:

Orijinalden alıntı: Cihan9999

merhabalar. mk3 2007 palio ma cd yaptım track formatında, fakat okumadı, hangi format okur bu meret? .cda yazdım olmadı.
  • Arkadaşlar,bir kaç mesaj önce yazmıştım ön salıcakları değiştirdim küt küt ses yapıyor diye..Sol alt salıncak hatalı çıktı,bugün değiştirdim garanti kapsamında yenisiyle ve aracım şimdi çok güzel oldu..Tekrar rot ayarı yaptırdım direksiyonu da ortaladılar..İnşallah uzun süre binebilirim sorunsuz olarak zira heryeri elden geçti diyebilirim..Bu gün öğleden sonra arabanın altında ufak tefek sıyrılmalar vardı taban kaplamasında korozyona karşı yapılan kaplama vardır ya işte o..Açılma olan alanlara emülzer sürerek hava ile temasını kestim..İçim rahat şimdi..
  • quote:

merhabalar. mk3 2007 palio ma cd yaptım track formatında, fakat okumadı, hangi format okur bu meret? .cda yazdım olmadı.

bende yeni üyelerdenim dün bi kutu cd aldım özenerek 3 tanesini track olarak yazdım çalışmadı çok üzüldüm ya hemen gittim silinebilen cd aldım bugün tekrar yazıyorum denicem artık neroyla yazıyorum X10 hızla yazıyo zaten standart olarak eger bilgisi olan warsa paylaşırsa sevinirim...
  • Selam Arkadaşlar 20 gün önce 2000 model Fiat Palio 1.4 EL aldım ama ruhsatta ie yazıyor.. ve yine ruhsatta 65 kw yazıyor bunun ne anlama geldiğini bilmiyorum . bilgilendirirseniz sevinirim..
  • MERHABA
    marka olarak princo ve tangy alırsanız okumada problem çıkcağını sanmıyorum.. ayrıca eğer mümkünse 10x den daha düşük yazdırın .. yine okumazsa cd çaları sökün ve gözü pamuklu çubuk yarımıyla fazla bastırmadan naikçe silin.....

( teybin üstünde plastik kapak var onu yanından ince bir tornavidayla kaldırın .. orda 2 tane vida var onu sökün daha sonra küllüğün üstünde bir kapak var onu da üst taraftan kaldırın tırnaklıdır.. ama sadece üst taratan kaldırın.. alt taraf çıkmaz kapağı aşağıya doğru gerdirin.. 2 vidada orda göreceksiniz.. onlarıda söktükten sonra kalorifer ızgaralarının olduğu bölümü çıkartın.. ızgara kapağını sökerken dikkat edin üst taraf tırnaklıdır nazikçe sökün.. ızgara kapağını çıkarttıktan sonra teybin altındaki 2 vidayıda sökün cd çalar elinize gelicektir.. yanlız dikkat edin teybin altında flaşör, sis lambası ve arka rezistanzın düğmelerinin olduğu kısım var.. ordaki soketi çıkartın .. teybi sökün.. kapağını açın ve cd gözünü temzileyin.. aslında çok basit bir işlem ama yapamam derseniz bir tamirciye 5 dk da yaptırabilirsiniz..

quote:

Orijinalden alıntı: darkmurat35

quote:

bende yeni üyelerdenim dün bi kutu cd aldım özenerek 3 tanesini track olarak yazdım çalışmadı çok üzüldüm ya hemen gittim silinebilen cd aldım bugün tekrar yazıyorum denicem artık neroyla yazıyorum X10 hızla yazıyo zaten standart olarak eger bilgisi olan warsa paylaşırsa sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: husam74

MERHABA
    marka olarak princo ve tangy alırsanız okumada problem çıkcağını sanmıyorum.. ayrıca eğer mümkünse 10x den daha düşük yazdırın .. yine okumazsa cd çaları sökün ve gözü pamuklu çubuk yarımıyla fazla bastırmadan naikçe silin.....

teybin üstünde plastik kapak var onu yanından ince bir tornavidayla kaldırın .. orda 2 tane vida var onu sökün daha sonra küllüğün üstünde bir kapak var onu da üst taraftan kaldırın tırnaklıdır.. ama sadece üst taratan kaldırın.. alt taraf çıkmaz kapağı aşağıya doğru gerdirin.. 2 vidada orda göreceksiniz.. onlarıda söktükten sonra kalorifer ızgaralarının olduğu bölümü çıkartın.. ızgara kapağını sökerken dikkat edin üst taraf tırnaklıdır nazikçe sökün.. ızgara kapağını çıkarttıktan sonra teybin altındaki 2 vidayıda sökün cd çalar elinize gelicektir.. yanlız dikkat edin teybin altında flaşör, sis lambası ve arka rezistanzın düğmelerinin olduğu kısım var.. ordaki soketi çıkartın .. teybi sökün.. kapağını açın ve cd gözünü temzileyin.. aslında çok basit bir işlem ama yapamam derseniz bir tamirciye 5 dk da yaptırabilirsini

açıklamaların için çok sağol belli işinin ehilisin ve aracın cok temiz bende dün olmayınca maxell silinebilir cd aldım ama oda olmadı aslında alıcam yakında kaliteli mp3 çalan bi teyp ama şimdilik bununla idare etmem lazım bu arada kolçak çok yakışmış bnde düşünüyorum bitane
  • 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.