Şimdi Ara

Supernatural (2005-2020) | 15 Sezon

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.641
Cevap
68
Favori
603.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Supernatural
    Imdb puani : 9.0

Hemen Supernatural'in konusuna gelelim..

Dizimiz Winchester ailesi ve onlara bağlı olarak çevrelerinde meydana gelen doğaüstü ve mistik olaylar silsilesini içermektedir. John Winchester in eşi Mary Winchester’ın esrarengiz ve doğaüstü bir takım olaylar sonucunda bir yangında ölmesi hikayemizin başlangıç noktasını oluşturmaktadır. Bu olaydan sonra Jonh Winchester ve oğulları Sam ve Dean bu olayın sorumlusu yaratığı avlamak için yollara düşerler, bu esnada karşılaştıkları bir çok yaratık ve doğaüstü olaylara da karışmadan edemezler. Zamanla artık bunu kendilerine meslek edinirler ama temel hedefleri olan annelerinin ölümüne yol açan yaratığı aramaktan da geri durmazlar.

Dizi genel yapısı itibariyle Buffy ve Angel dizileri ile karşılaştırılsa da bence onlara nazaran ayakları yere daha sağlam basıyor. Sürükleyici ve merak uyandırıcı konusu diziyi izlerken sıkılmamızı engellediği gibi konu örgüsünün işlenişi sizi bu dizinin mudavimlerinden biri yapabilir.

Şu sıralar 2. sezonu oyanayan dizinin en az iki sezon daha devam etmesi beklenebilir. Birinci sezonun sonu pek iyi bitmezken 2. sezonun başı çok güzel bir başlangıçla diziye yeni bir yön vermiştir. Konusu yaratık avlama, doğaüstü olayları çözme gibi klasik bir yapıda olsa da kendine has yan konuları ve dizideki karekterlerin dizi içerisindeki rolleri bu klasik yapının kırılmasında en önemli etkenlerdir.

Dizi içerisindeki karakterleri inceldiğimizde Jonh Winchester koruyucu, ailesine çok düşkün olan ama bir o kadarda otoriter yapısıyla dikkat çeken bir karakter tablosu çizecektir, zaten onun bu yapısı dizideki bir çok olaya yön vermektedir. Kardeşlere baktığımızda ikisi de birbirini tamamlar nitelikte özelliklere sahiptir. Küçük kardeş Sam kendisine babası ve abisinde farklı bir yol çizmeye çalışır. Okula devam eder, kendine uzun süreli sağlam ilişkiler edinir ama gelin görün ki gelişen olaylar onun da kardeşi Dean gibi bir yaratık avcısı olmasını engelleyemez. Ağabeyine oranla daha ılımlı bir karakter görünümü vermektedir. Dean ise özellikle babasının da etkisiyle küçük kardeşe tezat yaratık avlamaya hayli hevesli, serseri ruhlu bir yapıya sahiptir. Bu abi kardeş olayı biraz klişe gibi gözükse de sonuçta oyunculuk herşeyi değiştiren yegana faktördür.

Son olarak filmin müzikleri de gayet güzel ve resimi sitesi burada.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • 13x2

Öbür evrende neden ayrı lucifer ve michael var ki? Bu varlıklar boyuttan zamandan bağımsız değiller mi?
    Ben şahsen paralel evren muhabbetine girerlerse melek, tanrı gibi varlıkların boyutlardan bağımsız eşsiz ve tek olmalarını beklerdim. Hiç 2 michael 2 lucifer muhabbetine girmeseler daha iyi olurdu bence.
    Şaka maka dizi bitince feci moralim bozulacak lan. Bu benim hayatımda başladığım ilk diziydi. Bu ve South Park. Yanlış hatırlamıyorsam ilkokul 4'teyken falan izlerdim. Şimdi geldik 25 yaşına. Hayatımın tüm süreçlerinde Supernatural izliyodum. Bildiğin tüm hayatımda supernatural anıları var. Nereden nereye. Kendimi yaşlı hissettim. Duygulandım yemin ederim. Hayat.

Dizinin final bölümünün çekimleri sona ermiş. 15 senelik maceramız son bulmuş oldu. Biri bana supernatural senin için ne ifade ediyor diye sorsa sanırım bütün gençliğim cevabını verirdim. Düşüş yaşadığı, tempo kaybettiği dönemler oldu ama ne olursa olsun 13 sene boyunca aktif olarak izletti kendisini. Ne diyeceğimi bilmiyorum, gerçekten çok üzüldüm. Sanki ailemden birilerine veda ediyormuşum gibi hissediyorum..

Supernatural finalinden sonra Jensen Ackles, dizide kullandığı arabası Chevrolet Impala’yı da alacak.

Çünkü o, 1967 model Chevrolet Impala, tüm evrenin en önemli arabası...

Dizinin sonuna çok takılmayın. Dean avlanırken öleceğini söylerdi Sam'in bu şekilde ölmesini istemiyordu. Dean hep Sam'in yaşlanarak ölmesini istediğini söylerdi öyle de oldu. Bence bu şekilde bitirerek çok iyi yaptılar

Üniversitedeyken başlamıştım. Winchester kardeşlerle resmen bağ kurduk. Böyle bir dizi bir daha gelmeyecek. Sizi özleyeceğiz çocuklar. Carry on...
  • ben en son 3. sezon 3. bölümü izledim,verilen aranın uzunluğunu düşünürsek biraz yavaş izlemem en mantıklısı sanırım

güzel dizidir,bende izlemeyen herkese tavsiye ederim. ayrıca Yiğit'in de bahsettiği gibi dizide kullanılan şarkılar çok güzel,büyük kardeş Dean'dan kaynaklı olarak bol bol eski tarihli rock ve metal şarkısı duyabilirsiniz
  • Bu dizi komple ne zaman bitiyo elimde varda o kadar cok dizi izledimki kafam allak bullak oldu o yüzden dizinin bitmesini bekliyorum
  • Benimde elimde 3 sezon var. Birinci sezondayım henüz. Ciddi ciddi bağımlılık yaptı. TNT'de de oynuyor zaten. Çok sevdim bu diziyi. Yanlız her bölümde bir esas kızımız bir doğaüstü yaratık oluyor. İlerleyen bölümlerde de böylemi acaba? Yinede çok güzel izleniyor zamanın nasıl geçtiği anlaşılmıyor.
  • Ilk 3 sezonun trailerlari ilk mesaja eklenmistir..

@Sanctus Diavolos
    Lost gibi 8 aylik ara vermediklerine seviniyorum aslinda ben. 8 ay beklemis biri olarak 4 ay beklemek pek koymaz bana.

@::Deathman::
    Ne zaman bitecegi henuz belli degil. Cok tuttugu icin yapimcilar uzatmayi dusunuyorlar diye bir kac haber duymustum..

@.Alp.
    Bana olan ayni sey sana da olmus gibi.. 3. sezonu izleyince baya bir sasirabilirsin diyorum. Simdilk spoiler vermeyeyim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Y!g!T

@.Alp.
    Bana olan ayni sey sana da olmus gibi.. 3. sezonu izleyince baya bir sasirabilirsin diyorum. Simdilk spoiler vermeyeyim.

Bekleyelim bakalım. Sindire sindire izliyorum zaten. Çok hoşuma gitti. Babalarını bulsalarda rahatlasam.
  • quote:

Orjinalden alıntı: .Alp.

Yanlız her bölümde bir esas kızımız bir doğaüstü yaratık oluyor. İlerleyen bölümlerde de böylemi acaba? Yinede çok güzel izleniyor zamanın nasıl geçtiği anlaşılmıyor.

Alp bırakta her bölümde bi taş hatun olsun,diziyi dahada bi izlenilir kılıyorşaka bi yanada
    2. sezonda ve 3. sezonda taş gibi hatunlar giriyor dizi kadrosuna,Yiğit bilir kimlerden bahsettiğimi

quote:

@Sanctus Diavolos

Lost gibi 8 aylik ara vermediklerine seviniyorum aslinda ben. 8 ay beklemis biri olarak 4 ay beklemek pek koymaz bana.

Yiğit,tabiki öyle ya,Lost gibi bi diziyi 8 ay bekledikten sonra Supernatural'ı 4 ay bekleriz çok mu
  • Heyecan katsayımı arttırdın Ekin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sanctus Diavolos

quote:

Orjinalden alıntı: .Alp.

Yanlız her bölümde bir esas kızımız bir doğaüstü yaratık oluyor. İlerleyen bölümlerde de böylemi acaba? Yinede çok güzel izleniyor zamanın nasıl geçtiği anlaşılmıyor.

Alp bırakta her bölümde bi taş hatun olsun,diziyi dahada bi izlenilir kılıyorşaka bi yanada
    2. sezonda ve 3. sezonda taş gibi hatunlar giriyor dizi kadrosuna,Yiğit bilir kimlerden bahsettiğimi

Tamam..Bu andan itibaren izleyici patlamasi bekliyorum. Spoileri okuyan izlemeye baslar.

quote:

Orjinalden alıntı: Sanctus Diavolos

quote:

@Sanctus Diavolos

Yiğit,tabiki öyle ya,Lost gibi bi diziyi 8 ay bekledikten sonra Supernatural'ı 4 ay bekleriz çok mu

Hayatimiz beklemekle geciyor.. Ne olacak bir 4 ay daha bekleriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Y!g!T -- 29 Mayıs 2008; 22:54:19 >
  • herkes izlesin bu diziyi ya,hem kaliteli korku filmlerinin bile yapılamadığı bi zamanda korku temalı bi dizinin olması fena olmuyor hani
    tabi korku ve güzel hatunların yanında Dean-Sam diyalogları ve birbirlerine yaptıkları eşek şakaları,Dean'ın şapşallığı Sam'in kılıbıklığı falan diziye ayrı bi renk katıyor

yarın ekşide bu dizi ile ilgili yazılan bi yazıyı koyacağım,uzun bi yazı yarını bekleyemeyenler ekşide bulabilirler

Supernatural ilk 5-6 bölümde birbirini tekrar ediyormuş izlenimi veriyor ancak özellikle 9. bölümden itibaren dizi çok çekici bi hale geliyor ve sonrasında da hiç sıkmıyor insanı

şimdi bu dizide oynayan hatunlar içinde bi anket yapabiliriz ama her bölümde farklı bi karakter çıktığı için anketi sığdıramayız buraya
  • @Sanctus Diavolos

Valla forumda diziden anlayan kisi sayisi cok az herhalde.

Scrubs , Supernatural gibi bomba dizilerden bahsettim ilgi cok az.. Kv izleyin siz daha.

Yaziyi da bekliyorum/uz.
  • sezon 3. neden 16 bl. olarak kısa yaptılar bigisi olan varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pagan_chris -- 30 Mayıs 2008; 0:45:03 >
  • quote:

@Sanctus Diavolos

Valla forumda diziden anlayan kisi sayisi cok az herhalde.

Scrubs , Supernatural gibi bomba dizilerden bahsettim ilgi cok az.. Kv izleyin siz daha.

Yaziyi da bekliyorum/uz.

bende sana katılıyorum
  • ekşi sözlükten alıntıdır:

bolum baslar.. normal ve mutlu gozuken bir takim insanlar gorunur.. bu insanlarin icinde bir adet tas hatun bulundurulur.. cok gecmeden bu komunitenin icinden birisi cinayete kurban gider ancak mutlaka cinayete kurban giden kisi tas hatunla, sevgili, arkadas, kardes gibi bir yakinliktadir..

o sirada bir baska yerde esas oglanlarimiz gereksiz bir seylerle ugrasmaktadirlar.. bu sirada gazete, televizyon ve ya internette bu islenen cinayeti ogrenirler.. birisi gidelim arastiralim der.. diger yok ya gerek yok der.. gidip arastirmaya karar verirler..

ilgili kasabaya gelmeleri ile bizim tas hatunla tanismalari arasinda kisa bir sure gecer.. tas hatun bizim esas oglanlardan birisine is atar..

ilk tanisilan gunun gecesi bir cinayet daha islenir.. yine tas hatunla baglantili birisi olmustur.. tas hatun bizim oglanlari arar ve ya oglanlar direk olay mahaline gelirler.. olay mahalinde bir iki gozlemden sonra 2 cinayet arasindaki ortak noktalari hizla bulurlar.. en yakin internet kafe ya da kutuphaneye giderler.. gazete arsivlerine ve ya suc kayitlarina bakarlar.. bilmem kac sene onceki bir olay dikkatlerini ceker ve o olayi su anki cinayetlere baglayiverirler.. burada katilin ne menem bisiy oldugunu da tahmin ederler.. bicakli katil, deri yuzen katil, kancali katil falan gibi..

bunlar olurken bir olay daha olmasi muhtemeldir.. 3. bir cinayet islenebilir.. eger 3. bir cinayet islendiyse cinayetin islenis sekli kesinlikle bizim oglanlarin bulgularini destekler nitelikte olur.. oglanlar olayla icli disli olurken polis, yargic, fbi falan gibi olaylari arastiran abilerle muhattap olurlar.. onlari bir sekilde atlatirlar.. tas hatunu da olayi sadece kendilerinin cozebilecegine inandirmislardir bu arada..

bolumun son olayinda artik oglanlar isin icine girmistir.. katilin nasil durduracagina dair teoriyi bir sekilde bulmuslardir.. yine internet ve ya babalarinin biraktigi notlardan falan.. katil son kurbanini almaya gelirken bizim oglanlar olay mahalindedir.. ve ya katilin son kurbanlari zaten onlardir.. onemli olan son olayda katilin onlarla karsilasmasidir.. bu arada tas hatun da orada olmalidir ki oglanlarin katili nasil durdurdugunu gorsun.. neyse.. bu olayda oglanlar teorilerini uygularlar ve katili yok ederler.. genelde elemanlardan birinin zor duruma dusmesi ve digerinin kahramanca isi bitirmesi seklinde gelisir bu.. misal birisi direk katille bogusurken digeri arkadan gerekeni yapar..

olay cozulmustur.. tas hatun ve kasaba ahalisi rahat nefes alir.. bizim oglanlarin tas hatunun gozunde karizmalari tavan yapmistir.. hatun isteyin vereyim seklinde bakar onlara.. ancak dedik ya karizma diye.. oglanlar hatuna elveda deyip siyah arabalarina atlarlar ve baska macereya kosarlar.. yani bu entrynin en basina..

--------------------

bu yazı kimseyi aldatmasın yani bu yazı diziyi genel olarak anlatsada ifade edildiği gibi sıkıcı ilerlemiyor dizi,öncedende dediğim gibi özellikle 9. bölümden sonra dizi arka planda ana konusu üzerinde ilerlemeye başlıyor ve o andan sonra gerçekten dizi bırakılamaz oluyor
    öyle ki ben ilk başlarda dizide 6. 7. bölüme kadar gelip bırakmıştım ara ara izlerim demiştim ama 9. bölümden sonra sık izlemeye başladığım bi dizi oldu

birde dizi hakkında daha öncede bi konu açılmıştı ama çok uzun ömürlü bi konu olmamıştı,biz bu konuyu güncel tutalım

bi ara üşenmezsem dizide oynayan bayanların resimlerini koyarım tek tek

Yiğit,diziden anlamamak diyelimde sonuçta zevk meselesi yani herkes bu diziyi beğenecek diye bi kaide yok
    birde herkeste genel olarak şöyle bi dizi izleme modeli var;bi diziye başlanıyor ve bitene kadar başka dizi izlenmiyor,bu daha sonradan izlenilen dizilerden tad alınmamasına sebep oluyor
    mesela Lost'u ilk bölümden başlayıp aralıksız son bölüme kadar izleyip bitirdikten sonra Supernatural'e başlamak ve Lost'un verdiği zevki almak biraz zor olur
    ama herkes aynı anda 5-6 dizi izlese ve her diziye ayrı ayrı zaman ayrılsa o zaman her diziden alınan tad farklı olur diye düşünüyorum

aslında Alias ile ilgilide bi konu açmak lazım,temponun hiçbir bölümde düşmediği müthiş bi aksiyon dizisi
  • Çok doğru yazmış gerçekten. Peki 4. sezon çıkacak mı?
  • Abi ciddi ciddi hiç izleyen yok sanırım.
  • İlk bölümünü indirmiştim , en kısa sürede izlicem.
  • @Sanctus Diavolos
    Guzel bir yazi.. Senin de dedigin gibi 9. , 10. bolumden sonra dizi gercekten cok daha guzellesiyor..

@slayeramg
    4. sezon 4 Eylul 2008 de baslayacak..

@.Alp.
    Biz bize yeterik.

@Eh®imeN
    Ilk bolumlerde hep ayni olaylar oluyor be... diyebilirsin.. Eger boyle birsey hissedersen kendini zorla ve 10. bolume kadar gel. Sonra birakamazsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Y!g!T -- 30 Mayıs 2008; 22:45:03 >
  • 3. sezon 12. bölümü izledim en son, finaller başladı vize final arası OTH ve Snatural izledim zaten paso arayada bir iki anime çaktım kendime geldim. Dizi güzel evet arabaya bayılıyorum mesela favorim de Dean, eleman makara
  • 4-5 tane konusu acilmisti. hepsinde mesajim olmasi lazim, buna da yazayim dedim.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.