Şimdi Ara

İnterneti yavaş olanlar derneği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2 haftadır bağlantım kağnı gibi oldu. 4gb kotalı kullanıyorum. multi oyuna girdiğimde serverler çıkmıyor. yada birkçatane çıkıyor. masaüstüne geçince 2 dk. felan web sayfalarını açmıyor. kafayı yicem. makineyimi formatlasam dedim ama sorunun netten kaynaklandığını öğrendim. sebebi nolabilir? çözümü varmı? Telekomun bir açıklaması varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestercan -- 18 Mayıs 2008; 17:17:45 >

• Son günlerde benim bağlantıda sorun olmadı hiç. Hangi şehirdesiniz?
  • Konyada ikamet ediyorum. 1 aydır berbat internet. Telekoma bizaat gidip durumu söylüyorum. Adamlar DNS yazıyorlar sanki ben bilmiyom onsaların yazdığı dns leri. Tamam sonrun çözülecek yok santralde sorun vardır yok hatlarda diye oyalıyorlar. Hızım 2 Mbit eski 256KBit arar oldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet20006 -- 18 Mayıs 2008; 21:36:32 >
  • Ben de katılayım derneğe gerçi burda yaklaşık 1 yıldır çok kötü bağlantı
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahmet20006

Konyada ikamet ediyorum. 1 aydır berbat internet. Telekoma bizaat gidip durumu söylüyorum. Adamlar DNS yazıyorlar sanki ben bilmiyom onsaların yazdığı dns leri. Tamam sonrun çözülecek yok santralde sorun vardır yok hatlarda diye oyalıyorlar. Hızım 2 Mbit eski 256KBit arar oldum.

YER bursa. banada dns yazdırıyorlar. kanser adama aspirin vermek gibi.... ne işe yarıyorsa..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestercan -- 20 Mayıs 2008; 16:09:20 >
  • http://forum.donanimhaber.com/m_23217465/mpage_1/key_//tm.htm#23366936

IP in 78le başlıyosa normaldir,ben de bıktım 1 aydan beri

dns falan da işe yaramıyo...
  • ankara burdada internet felç bazen mynette satranç oynarken oyun donuk donuk gidiyor :S
  • quote:

Orjinalden alıntı: bestercan

quote:

Konyada ikamet ediyorum. 1 aydır berbat internet. Telekoma bizaat gidip durumu söylüyorum. Adamlar DNS yazıyorlar sanki ben bilmiyom onsaların yazdığı dns leri. Tamam sonrun çözülecek yok santralde sorun vardır yok hatlarda diye oyalıyorlar. Hızım 2 Mbit eski 256KBit arar oldum.

YER bursa. banada dns yazdırıyorlar. kanser adama aspirin vermek gibi.... ne işe yarıyorsa..

Türk Telekomdakiler de sorunun ne olduğunu çok iyi biliyorlar hatların durumunun kötülüğüne senden bende iyi biliyorlar ama işte müşteri oyalama taktiği uyguluyorlar. Umarım Tellcom vb firmalar hızla yaygınlaşır da bu Türk Telekomdam kurtuluruz.

• quote:

bence pc ile ilgili olabilir virüs programı veya güvenlik duvarı falan kurmadan pc yi formatla öyle dene bence. veya modemini değiştirip öyle dene veya kablolarında çatlak olabilir.
  • ben de Konyadayım smile adsl kullanıyorum internet çok yavaş ama benim bilgisayardan dır büyük ihtimal
    bilgisayar zaten düşük bi de kaspersky yüklü web koruması en aşağıda hala yavaş
    bazen canım sıkılıyor kaldırıvercem bi gün de şimdilik sabrediyom bakalım ne zamana kadar
  • var mı bu virüs programlarının başka bi ayar yeri varsa unu da düşüreyim
  • benide alın bu dernege ya ben 2 aydır ugrasıyorum bu dertle kablo baglantılarımı hepsini yeniden cektim pc ye format attim ama nafile bosa kurek sallamak 4gb 1024 abonesiyim rapidden download ederken eskiden 100 kb nin altina düsmezdi simdi 5,5 ile zor indiriyorum ne yapsak ne yapsak?
  • Bazı bölgelerde yaşanan bir sorun olabilir belki. Şu an benim internet gayet hızlı, hatta önceden olduğundan daha düşük ping ve stabil hıza sahip.
    Arada belirli bölgelerin altyapısında çökme oluyor sanırım, youtube son kapatıldığından beri internetim çok hızlı, açılmasına rağmen durum hala böyle.
    Sorun farklı bölgelere atanmış gateway'lerin çökmesinden kaynaklanabilir diye düşünüyorum, çünkü modeme reset attığımızda bile gateway değişince
    arada ping ve bant genişliğinde ufak farklar oluyor, farklı bölgelerde bu farklar daha da büyük olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: PC WORKS

quote:

bence pc ile ilgili olabilir virüs programı veya güvenlik duvarı falan kurmadan pc yi formatla öyle dene bence. veya modemini değiştirip öyle dene veya kablolarında çatlak olabilir.

Problem o dediklerinin hiç birisi ile alakalı değil. Gündüzleri normalleşir gibi oluyo gece ise berbat oluyo.

• quote:

Orjinalden alıntı: konyaspor207

ben de Konyadayım smile adsl kullanıyorum internet çok yavaş ama benim bilgisayardan dır büyük ihtimal
    bilgisayar zaten düşük bi de kaspersky yüklü web koruması en aşağıda hala yavaş
    bazen canım sıkılıyor kaldırıvercem bi gün de şimdilik sabrediyom bakalım ne zamana kadar

Bilgisayar hızı ile internet hızı arasında hiç bir şekilde doğrudan bir orantı yok. İnternet hızını bilgisayar etkilemez. Yani; en yeni bilgisayarda alsan bağlasan gene aynı hızda internete bağlanırsın.
  • bende de nerdeyse 1 aydır felaket bağlantı...
    nalet olasıca telekom ne zman aldığı parayı hakedecek??
  • quote:

Orjinalden alıntı: sarhanos

bende de nerdeyse 1 aydır felaket bağlantı...
    nalet olasıca telekom ne zman aldığı parayı hakedecek??

hiçbir zaman.
  • bende konyada bir kaç haftadır zor bağlanıyorum.
  • Bende yurt dışında bazı forumlara üyeydim. artık forumlara dahi girremiyorum. . telekom problem olduğunu neden saklıyor anlamıyorum. millet o kadar salakmı. en azından diyecekki sorunlar var ve şu zamana kadar çözülecek. Kimi kandırıyorsa.
  • benide alın aranıza internet hiç hızlanmadıki yawaşlasın! :D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.