Şimdi Ara

[1.1.3] Durumunuz Nedir Sorunlar Nasıl Giderilir [1.1.3 SMS ve Ringtone ÇÖZÜMÜ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
0
Favori
11.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 1.1.3' e yükselten arkadaşların deneyimlerini ve telefonlarının durumlarını eger sorunları varsa sorunları nasıl giderdiklerinii paylaşabileceğimiz bir başlık oluşturmak istedim katkılarınızla inşallah herkese faydası olacak bir başlık oluşturalım..

DENEYİMLERİNİZİ PAYLAŞIRSANIZ FAYDALI OLACAKTIR

1.1.3 e 1.1.2 den YÜKSELTTİM / UNLOCK EDİLMİŞ OLARAK ÇALIŞIYOR

GOOGLE MAPS = Çalışıyor, yer imi atma ve bunları sonradan kontrol etme çalışıyor. Ancak yer bulma özelliği çalışmıyor. LOCATE ME programını yükleyip kendinizi LOCATE Me aracılıgı ile bulursanız sonradan Google da da bulabiliyorsunuz ancak telefonu açıp kapattıktan sonra yine 1 defalık LOCATE ME ile kendiniz bulmanız gerekiyor

WiFi = Ağ şifresini normal bir şekilde kendisi görüyor.

Mail = Mailler de normal bir şekilde çalışıyor ( çalışmayanlar için installer da Fix dosyası mevcut)

Edge = denemedim ancak wifi çalışıyorsa buda çalışıyordur. (genelde wifi şifreyi kayıt etmiyorsa edge de kayıt etmiyor) (çalışmayanlar için installer da Fix dosyası mevcut)

EKRAN = Normal bir şekilde bütün özellikleri kullanılıyor

SMS= sms alıp gönderebiliyorum. Ancak gönderen kişinin ismi gözükmüyor.
    SMS Çözümü=

LİNKTEN DOSYAYI İNDİRİNİZ

http://rapid__share.com/files/86847445/1.1.3_Appsupport.zip

1- /System/Library/Frameworks/AppSupport.framework/ KLASÖRÜNÜN İÇİNE "Support" İSİMİNDE YENİ BİR KLASÖR OLUŞTURUN
    2- DOWNLOAD ETTİĞİNİZ ZİP DOSYASININ İÇİNDEN ÇIKAN "AppSupport" VE "AppSupport.original" DOSYALARINI /System/Library/Frameworks/AppSupport.framework/ KLASÖRÜNE KOPYALAYIN
    3- "PhoneNumber.dylib" VE "PhoneNumberTemplates.txt" DOSYALARINI /System/Library/Frameworks/AppSupport.framework/Support/ İÇİNE KOPYALAYINIZ (YANİ 1. AŞAMADA OLUŞTUDUĞUMUZ "Support" KLASÖRÜNÜN İÇİNE)
    4- "PhoneNumberTemplates.txt" DOSYASININ İÇİNDEKİ ÜLKE FORMATLARINI İSTERSENİZ KENDİNİZDE DÜZENLEYEBİLİRSİNİZ ALFABETİK SIRAYA GÖRE SIRALIDIR VE TÜRKİYEYİ DOSYADA AŞAGILARDA BULABİLİRSİNİZ. İSTERSENİZ SADECE TÜRKİYENİN NUMARA FORMATINI BIRAKABİLİRSİNİZ..
    5- TELEFONUNUZU KAPATIP AÇIN

Emirisim arkadaşımızda bu soruna çözüm getirenler arasındadır onun bilgilerine ulaşmak için aşagıdaki linke tıklayınız
    http://forum.donanimhaber.com/m_19931931/tm.htm

Arama = herhangi bir sorun olmadan çalışıyor. Önceden 1.1.1 yada 1.1.2 unlock edilmiş telefonlarda unlock devam etmektedir herhangi bir şekilde Anysim yada benzeri işleme gerek yok.

SummerBoard = 1.1.3 için olan versiyonu nu beklememiz gerekiyor.

SummerBoard Çözümü

1.1.3 summer board cikti cok guzel calisiyor denedi....

installer I update edin ardindan refresh edin yeni summerboardi install edin.

Hayirli olsun

repository.apptapp.com eger bu yoksa installerda ekleyin ama olmamasının imkani yok installerı yapan firmanın source udur bu..

Ringtone= Telefonun kendi sesleri çalıyor ancak benim program aracılıgı ile attıklarımı çalmıyor.

RINGTONE ÇÖZÜMÜ =

http://rapid__share.com/files/88046655/Ringtone_maker.rar dosyasını indirin.

1-İNDİRDİĞİNİZ DOSYAYI AÇIN
    2-İÇİNDEN 4 TANE DOSYA ÇIKACAKITIR
    3-ÖNCE iPhone-Ringtone-Maker-1.3.1-Setup.exe DOSYASINI KURUN
    4-KURULUM BİTTİKTEN SONRA loader.rar DOSYASININ İÇİNDEN ÇIKAN "LOADER.EXE" DOSYASINI KURULUMU YAPTIGINIZ PROGRAMIN "PROGRAM FİLES" TAKİ KLASÖRÜNÜN İÇİNE ATIN VE ÇALIŞTIRIN
    5-LOADER.EXE SİZE PROGRAMI ÇALIŞTIRACAKTIR.
    6-PROGRAM AÇILDIKTAN SONRA SOL TARAFTA ALTTA "SERİAL CODE" GİRMENİZ İÇİN TIKLAYABİLECEĞİNİZ YER OLCAK. ORAYA TIKLAYIN.
    7-KARŞINIZA SERİAL GİRMENİZ GEREKEN BİR YER ÇIKACAKTIR. ORAYA RESTGELE BİRŞEYLER YAZIN VE "OK" YADA "APPLY" TUŞU OLMALI ONA TIKLAYI.
    8-BU İŞLEM BİTTİKTEN SONRA İLK DOSYANIN İÇİNDEN ÇIKAN iPhone-Ringtone-Maker-1.4.4-Setup.exe Yİ KURUN.
    9-iPhone-Ringtone-Maker-1.4.4-Setup.exe KURULUMU BİTTİKTEN SONRA iPhone-Ringtone-Maker-2.1.0-Setup_NSIS.exe DOSYASINI KURUN.
    10-İŞLEM TAMAM ARTIK 1.1.3 TELEFONUNUZA RİNGTONELARI ATABİLİRSİNİZ. PROGRAM SAYESİNDE MP3 DOSYALARINI PROGRAMIN ÜZERİNE SÜRÜKLEYİN BIRAKIN KESİN BİÇİN PARÇANIN NERESİ ZİLSESİ OLMASINI İSTİYORSANIZ. SONRADA "SEND TO İPHONE" TUŞUNA TIKLAYIN. ARDINDAN GİDİP ZİL SESLERİNDEN YÜKLEDİĞİNİZ YENİ DOSYAYI SEÇİN. BUKADAR BASİT

1.1.3 KENDİ MAKİNAMDAKİ ORJİNAL RİNGTONELAR. AŞAĞIDAKİ LİNKTEN İNDİRİP """root/Library/ringtone"""
    KLASÖRÜNE YÜKLERSENİZ ORJİNAL 1.1.3 RİNGTONE LARINIZ OLMUŞ OLUR.
    http://rapid___share.com/files/90494498/1.1.3_orjinal_ringtone.rar

Safari = Safaride yer imi eklediğinizde isterseniz bunu ana ekrana kısayol olarak atabiliyorsunuz çalışıyor bir sorun olmadan

Winscp = 1.1.3 yaptıktan sonra "root" ŞİFRESİ : "alpine" dır... SSH ı yüklemek gerekiyor.

ÖZELLİKLE YORUMLARINI ve TELEFONLARININ DURUMLARINI MERAK ETTİĞİM ARKADAŞLAR

xman958
    Emirisim
    apple_store
    barbee
    Vipracing
    Niffob
    turkwell.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tracerooter -- 9 Şubat 2008; 22:56:49 >

• ben installer da takildim

refresing sources dio sonra devami yok

bi kere refresh etti ama malesef o 1.1.3 update i system in altinda cikmadi

belki sources e sunu eklerim die

conceitedsoftware/iphone/beta fln bisiler buldum

ama yine refreshing de takildi , bu sans isi , yogunluktan oturu takiliyor

demin tik dedi atladi orayi , simdi de er gec atlicak , ama 10 dk ama 2 saat sona ..

eger yine refresh edildiginde o package yoksa , 1.1.3 dalgasi . . ozaman kaldirilmis demektir
  • installer eğer refresh yapmazsa telefonu kapat aç refresh olabilir ayrıca dediğin gibi çok yugunluk yaşanıyor özellikle bugun ve yarın için bu yogunluk sürecektir. ayrıca 1.1.3 softupdate kaldırılmaz meraklanma
  • o package i gormek icin eklenmesi gereken belirli bi source var mi

gerci bnmki sacma soru .. cunku olmak zorunda ,zira demin refresh i basariyla yapti

ama system in altinda goremedim onu ..
  • TRACEREOOTER arkadaşım iyi akşamlar..Formun lokomotiflerı arasındasınız..Sızden rıcam...1.0.2.den 1.1.1 e 1.1.1 den 1.1.2 ye ve son versıyon 1.1..3 e telefonların nasıl yükseltıleceği ile ilgilı acık ve net herkesın bılgısayar data dılını bılemıyeceğinide gözönünde bulundurarak kısa ve öz olarak bır bölüm altında tolplanılsada hıc olmazsa yenı foruma üye olan vede iPhone sahıbı olan arkdaşlarımız Kendı kafalarına göre başlık açmasa dıyorum bu benım bır önerım kabul eder etmezsınız takdır sızın ama ınanıyorumkı bu kadar fazla versıyon yükseltılmesı ıle AMAN ACIL YARDIM feryatlarıyla ınsanlar başlık açmayabılır...Teşekkür ederım...
  • quote:

o package i gormek icin eklenmesi gereken belirli bi source var mi

gerci bnmki sacma soru .. cunku olmak zorunda ,zira demin refresh i basariyla yapti

ama system in altinda goremedim onu ..

psmxy.org/iphone-apps

bunu sources a eklersen çıkacaktırr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tracerooter -- 25 Ocak 2008; 20:07:45 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: DOBERDEN

TRACEREOOTER arkadaşım iyi akşamlar..Formun lokomotiflerı arasındasınız..Sızden rıcam...1.0.2.den 1.1.1 e 1.1.1 den 1.1.2 ye ve son versıyon 1.1..3 e telefonların nasıl yükseltıleceği ile ilgilı acık ve net herkesın bılgısayar data dılını bılemıyeceğinide gözönünde bulundurarak kısa ve öz olarak bır bölüm altında tolplanılsada hıc olmazsa yenı foruma üye olan vede iPhone sahıbı olan arkdaşlarımız Kendı kafalarına göre başlık açmasa dıyorum bu benım bır önerım kabul eder etmezsınız takdır sızın ama ınanıyorumkı bu kadar fazla versıyon yükseltılmesı ıle AMAN ACIL YARDIM feryatlarıyla ınsanlar başlık açmayabılır...Teşekkür ederım...

1.0.2 den 1.1.1 e yükseltme konusunda yardımcı olamayabilirim çünki hiç denemedim daha önce eğer sorun yaşanırsa mesuliyeti üzerime alamayacagımdan ve ayrıca bir sorunla karşılaşılması durumunda nasıl giderileceği hakkında bilgim olmadıgından 1.0.2 den 1.1.1 e yükseltme konusunda bir yorum yapamam.
    ancak zaten 1.1.1 den 1.1.2 ye yükseltme rehberini yayınladım ayrıca 1.1.2 yada 1.1.1 den 1.1.3 e yükseltme rahberinide yayınlayacagım sizin isteğiniz üzere daha da anlaşılabilir bir dil kullanarak elbete.

• yanıtınız ıcın teşekkür ederım kolay gelsın....başarılar dılıyorum....
  • Ben yükselttim 1.1.3 e ama beklediğimi pek bulamadım açıkçası bi problem yok sorunsuz çalışıyor dediğiniz gibi sms de kişinin isimleri görünmüyor bir de yükselttikten sonra önceki programları silmek zor ama önümüzdeki günlerde 113 e uyumlu programlar çıktıkça daha güzel bir hal alacaktır bence özellikle de flash bellek olarak kullanamamız hayal kırıklığına uğrattı )tabi ben bulamadım belki de bu özellik vardır )

yükseltme esnasında yaşanibilecek tek zroluk var ve bende yaşadım 113 soft update i yüklerken installing package kısmında takılıyor ben 10 dk bekledim yarısını doldurmuştu amaaan ne olursa olsun dedim reset attım sonra bi açtım 113 olmuş telefon:))
  • quote:

Orjinalden alıntı: DOBERDEN

yanıtınız ıcın teşekkür ederım kolay gelsın....başarılar dılıyorum....

saygılar sevgiler ben teşekkür ederim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: apple_store

Ben yükselttim 1.1.3 e ama beklediğimi pek bulamadım açıkçası bi problem yok sorunsuz çalışıyor dediğiniz gibi sms de kişinin isimleri görünmüyor bir de yükselttikten sonra önceki programları silmek zor ama önümüzdeki günlerde 113 e uyumlu programlar çıktıkça daha güzel bir hal alacaktır bence özellikle de flash bellek olarak kullanamamız hayal kırıklığına uğrattı )tabi ben bulamadım belki de bu özellik vardır )

yükseltme esnasında yaşanibilecek tek zroluk var ve bende yaşadım 113 soft update i yüklerken installing package kısmında takılıyor ben 10 dk bekledim yarısını doldurmuştu amaaan ne olursa olsun dedim reset attım sonra bi açtım 113 olmuş telefon:))

o bekleme normal okudugum kadarıylar 10 -15 dakika filan beklenmesi konusu gayet normal çünki normal bir programı yüklemiyoruz 1.1.3 update dosyasının gerekli dosylarını 1.1.2 nin yada 1.1.1 in üzerine yazıyor o işlem sırasında. bu sebeple uzun süre bekliyoruz...

• tamamdir yukledik sorunsuz

daha uzun sure batarya omru ve daha keskin cevapli tepkiler artik bizde de var

firmware update lerin en belirgin fonksiyonu sarj in gitmesini arttirmalari 5% - 10% da olsa
  • bu arada birşey daha safari de bookmark ekleme falan var o güzel olmuş bence
  • Bende yükselttim bakalım ne olacak şimdi görelim bakalım neler varmış yazarım buraya bende yorumları
  • arkadaşlar bu 1.1.3 e yükseltme işlemini kırmadan mı yapıyorsunuz yani sadece turbosim gibi araçlar kullanarak.
  • ben 1.1.2 ye geri döndüm.
    Stabilite ve programların 1.1.3 ü tanımaması nedeniyle.
    Ek olarak, sms lerde mesaj cıkmaması nedeniyle de döndüm diyebilirim.
    Pek bi farklılık yok açıkçası kullanım için.
    AppSupport'la uğraşamadım ne yazıkki sms leri düzeltmek için :)
  • AppSupport u hexeditle düzelttim ama olmadı.yeni çözüm bulunursa paylaşarım
    ayrıca baseband update yapmayı başarmışlar yakında program olarak yükleyebiliriz (şu an kod yazarak çalışıyor)
    birde installerda openssh fix geldi

quote:

Orjinalden alıntı: Emirism

ben 1.1.2 ye geri döndüm.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Emirism

ben 1.1.2 ye geri döndüm.

olmadı ama şimdi bari bizim için appsuport u ayarlasaydın ben sana güveniyordum Emirisim den çıkar kesnib bu sms düzeltme olayı diye düşnmüştüm :( ...

ayrıca stabilite 1 hafta içinde sağlanacaktır bence çünki daha bu jailbreak cıkalı 1 gün olmadı 4-5 tane gerekli fix dosyası çıkardılar... busefer hızlı çalışıyorlar...
  • Arkadaşlar;

Sms olayını düzetmek icin ugraşıyorum ama sakın 1.1.2'nin dosyalarını yani appsupport ve UIPPhoneFormats kurmayın apple aramsı cıkıyor ve kalıyor cihaz
  • Ben daha onceden yani 1.1.2 iken kurmustum o 2 dosyayı simdi 1.1.3 e update ediyorum sorun olurmu?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.