Şimdi Ara

*** iPhone 1.1.4 Türkçe Dil Paketi & Numara Formatı 1.0 by Emirism

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
752
Cevap
0
Favori
81.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.1.2'nin dil paketi hakkında 2 alt mesaja bakarak bilgi alabilirsiniz.

Tarafımdan hazırlanmış olan iPhone 1.1.4 Türkçe Dil Paketi & Türkiye Numara Formatı 1.0 çıkmıştır.

Bu dil paketini 1.1.3 yüklü telefonlarınızda da sorun yaşamadan kullanabilirsiniz.

Dosyaları güncelledikten sonra tekrar ayarlardan Türkçe'yi seçmeyi unutmayın.

Paketin yüklemeside, kullanımıda ücretsizdir.

Not: İngilizce dil paketine herhangi bir zarar gelmemektedir. Dil seçeneklerindeki listeye Türkçe yeni bir dil olarak eklenmektedir. Yani yükledikten sonra kullanmak zorunda değilsiniz.

Dil paketini telefonunuza aktardığınızda Türkiye telefon formatıda otomatik olarak yüklenmiş olur. 05xx ve +90 5xx seklinde kaydettiğiniz numaralar problemsiz çalışır. Buna ek olarak, 444 lü hatların, 4 haneli servis numaralarının ve tüm alan kodlarının formatları eklenmiş olur.

NOT: Telefonunuzu ZiPhone metoduyla kırdıysanız iPhoneBrowser çalışmaz. Çalıştırmak için yapmanız gereken;
    i.unlock.no source unu ekleyip Unlocking Tools'dan Ziphone iBricker Fix i yüklemek.

Neler Değişti?

1.0
    - Bazı eksik ve hatalar düzeltildi/giderildi.

İhtiyacınız olanlar;

1- iPhone 1.1.4 Türkçe Dil Paketi & Numara Formatı 1.0 by Emirism
    http://rapid$hare.com/files/335094463/iPhone1.1.4_TR_1.0_by_Emirism.zip (linki düzeltmeyi unutmayın "$ s olacak.")

2- iPhone Browser Programı yüklemek için tıklayın

Yükleme İçin İzlemeniz Gereken Yol

Alternatif 1 (Eğer iPhone'unuzun USB Kablosu Yanınızdaysa)

Adım 1
    iPhoneBrowser'ı bilgisayarınıza yükleyin.
    .zip dosyasını bilgisayarınıza açın.

Adım 2
    iPhone'unuzu usb ile bilgisayarınıza bağlayın.
    iPhoneBrowser'ı açın.

Adım 3
    Direk root klasörü karşınıza gelecek. Bilgisayarınızdan Türkçe Dil Paketi'ni açtığınız klasöre girin ve içerisindeki 3 klasörü resimde kırmızı ile işaretlenmiş olan, iPhoneBrowser programında görülen sağ kısma, sürükleyip, bırakın. Otomatik olarak telefonunuzun backup'ını aldıktan sonra hızlı bir şekilde yüklemeyi gerçekleştirecektir.

Adım 4
    Yükleme tamamlandıktan sonra telefonunuzun dil ayarlarına girerek Türkçe'yi seçin.
    Daha sonra numara formatının da düzelmesi için telefonunuzu tamamen kapatıp, açın.

Alternatif 2 (Eğer iPhone'unuzun USB Kablosu Yanınızda Değilse)

SSH'nin telefonunuzda yüklü olmuş olduğunu varsayarak anlatıyorum. (Yüklü ise ve yinede bağlanamıyorsanız, ssh ye girip aktif hale getirmeyi deneyin.)

Adım 1
    WinSCP'yi yükleyin. Yüklemek için tıklayın.

Adım 2
    iPhone'dan bilgisayarınız ile aynı ağa bağlanın. Daha sonra ağ adının yanındaki ok işaretine tıklayarak açılan menüden
    İPhone'unuzun almış olduğu ip adresini, WinSCP yi açtığınızda karşınıza çıkan Host Name girdisine yazın. Kullanıcı adına root, şifre kısmına da alpine yazın ve Login e basın. (Jailbreak esnasında koyulan standart şifre alpine dir. Bu şifreyi değiştirdiyseniz kendi şifrenizi girin.)

Adım 3
    Resimde gördüğünüz klasöre gelene kadar kırmızı ile yuvarlak içine almış olduğum Parent directory e basın. (Normal şartlarda 3 kere basmanız gerekmektedir.)
    Resimde gördüğünüz klasöre ulaşınca, sol taraftan da çevirinin bilgisayarınızda olduğu klasörü açın. Daha sonra görmüş olduğunuz 3 klasörü seçerek F5 e basın. Çıkan pencerede hiçbir ayarı değiştirmeden Copy'e basın. Tekrar bir uyarı gelirse Yes ALL'a basın.

Adım 4
    Yükleme tamamlandıktan sonra (Yaklaşık 5-10 saniye sürer) telefonunuzun dil ayarlarına girerek Türkçe'yi seçin.
    Daha sonra numara formatının da düzelmesi için telefonunuzu tamamen kapatıp, açın.

Güle güle kullanın.

Emir Kosif

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emirism -- 14 Ocak 2010; 12:17:23 >

• kardeşim peki bendeki 1,0,2 öyle bişey ona olur mu bu program
  • Tarafımdan hazırlanmış olan iPhone 1.1.2 Türkçe Dil Paketi & Türkiye Numara Formatı 3.1.

Dosyaları güncelledikten sonra tekrar ayarlardan Türkçe'yi seçmeyi unutmayın.

Paketin yüklemeside, kullanımıda ücretsizdir.

Not: İngilizce dil paketine herhangi bir zarar gelmemektedir. Dil seçeneklerindeki listeye Türkçe yeni bir dil olarak eklenmektedir. Yani yükledikten sonra kullanmak zorunda değilsiniz.

Dil paketini telefonunuza aktardığınızda Türkiye telefon formatıda otomatik olarak yüklenmiş olur. 05xx ve +90 5xx seklinde kaydettiğiniz numaralar problemsiz çalışır. Buna ek olarak, 444 lü hatların, 4 haneli servis numaralarının ve tüm alan kodlarının formatları eklenmiş olur.

Neler Değişti?
    3.1
    -Yazım hataları düzeltildi.
    -Bazı çeviriler değiştirildi.
    -Ayarlar kısmında kullanımın yanında kısayol olarak görünen saat / dakika (s , d) (sa , dk) ye çevirildi.
    -Sil tuşu iki yanındanda ikişer boşluk bırakılarak genişletildi. ( Sil )
    -Bazı gizli numaralarda çıkan "Blokeli" düzeltildi.

3.0
    -Kaydır kelimesi tamamen çıkartıldı, ilgili tüm çeviriler değiştirildi.
    -Ayarlar kısmında kullanımın yanında kısayol olarak görünen saat / dakika (h , m) (s , d) ye çevirildi.
    -Bazı menülerdeki çeviriler değiştirildi.

2.1
    -Bazı çeviriler değiştirildi.
    -Şirket hatları ve telesekreter servisleri için 4 haneli numara formatı eklendi.

2.0
    - Numara formatına 444 lü numaralar eklendi. 444 0 444 şeklinde ayarlandı.
    - Farkedilmiş yazım hataları ve unutulan kelimeler çevirildi.
    - Çevirilerde düzeltmeler / değişiklikler yapıldı.
    - Mesaj yazarken otomatik düzeltmeyi klavye ayarlarından açma / kapama eklendi.

1.3
    - Arama ekranında çıkan ingilizce uyarılar düzeldi.
    - Şebekeyle ilgili yönlendirme ve diğer menüler türkçeleştirildi.
    - Farkedilmiş yazım hataları düzeltildi.

İhtiyacınız olanlar;

1- iPhone Browser Programı yüklemek için tıklayın
    2- iPhone 1.1.2 Türkçe Dil Paketi 1.3 & Numara Formatı by Emirismhttp://rapid$hare.com/files/84045015/iPhone_1.1.2_Tuerk_e_Dil_Paketi___Numara_Format__305__3.1_by_Emirism.zip (linki düzeltmeyi unutmayın "$ s olacak.")

Yükleme İçin İzlemeniz Gereken Yol

Alternatif 1 (Eğer iPhone'unuzun USB Kablosu Yanınızdaysa)

Adım 1
    iPhoneBrowser'ı bilgisayarınıza yükleyin.

Adım 2
    iPhone'unuzu usb ile bilgisayarınıza bağlayın.
    iPhoneBrowser'ı açın.

Adım 3
    Direk root klasörü karşınıza gelecek. Bilgisayarınızdan Türkçe Dil Paketi'ni açtığınız klasöre girin ve içerisindeki 3 klasörü resimde kırmızı ile işaretlenmiş olan, iPhoneBrowser programında görülen sağ kısma, sürükleyip, bırakın. Telefonunuzun backup'ını aldıktan sonra yükleme hızlı bir şekilde gerçekleşecektir.

Adım 4
    Yükleme tamamlandıktan sonra telefonunuzun dil ayarlarına girerek Türkçe'yi seçin.

Alternatif 2 (Eğer iPhone'unuzun USB Kablosu Yanınızda Değilse)

SSH'nin telefonunuzda yüklü olmuş olduğunu varsayarak anlatıyorum. (Yüklü ise ve yinede bağlanamıyorsanız, ssh ye girip aktif hale getirmeyi deneyin.)

Adım 1
    WinSCP'yi yükleyin. Yüklemek için tıklayın.

Adım 2
    iPhone'dan bilgisayarınız ile aynı ağa bağlanın. Daha sonra ağ adının yanındaki ok işaretine tıklayarak açılan menüden
    İPhone'unuzun almış olduğu ip adresini, WinSCP yi açtığınızda karşınıza çıkan Host Name girdisine yazın. Kullanıcı adına root, şifre kısmına da alpine yazın ve Login e basın. (Jailbreak esnasında koyulan standart şifre alpine dir. Bu şifreyi değiştirdiyseniz kendi şifrenizi girin.)

Adım 3
    Resimde gördüğünüz klasöre gelene kadar kırmızı ile yuvarlak içine almış olduğum Parent directory e basın. (Normal şartlarda 3 kere basmanız gerekmektedir.)
    Resimde gördüğünüz klasöre ulaşınca, sol taraftan da çevirinin bilgisayarınızda olduğu klasörü açın. Daha sonra görmüş olduğunuz 3 klasörü seçerek F5 e basın. Çıkan pencerede hiçbir ayarı değiştirmeden Copy'e basın. Tekrar bir uyarı gelirse Yes ALL'a basın.

Adım 4
    Yükleme tamamlandıktan sonra (Yaklaşık 5-10 saniye sürer) telefonunuzun dil ayarlarına girerek Türkçe'yi seçin.

Güle güle kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emirism -- 28 Ocak 2008; 2:40:53 >

• Ellerıne Saglık Emirism Sımdı Yukledım Gayet Guzel Gorunmeye Basladı Gozumde Dılımı Sevıyorum :D:D:D
  • quote:

Orjinalden alıntı: Emirism

Arkadaşlar, bütün Türkçe derlemeri birleştirerek, bir kaç günlük uğraş sonucu hemen hemen bütün hataları, eksikleri ve yanlışları düzelttim.
    Çevirinin yüklemeside, kullanımıda ücretsizdir.

SSH'nin telefonunuzda yüklü olmuş olduğunu varsayarak anlatıyorum.

İhtiyacınız olanlar;

1- WinSCP programı yüklemek için tıklayın
    2- iPhone Türkçe Çevirisi 1.0 by Emirismhttp://rshare.com/files/79407684/iPhone_1.1.2_Turkce_Cevirisi_1.0_by_Emirism.rar.html (linki düzeltmeyi unutmayın)

Adım 1
    WinSCP yi yükleyin.
    .rar dosyasını bilgisayarınıza açın.

Adım 2

Adım 3
    Resimde gördüğünüz klasöre ulaşınca, sol taraftan da çevirinin bilgisayarınızda olduğu klasörü açın. Daha sonra görmüş olduğunuz 3 klasörü seçerek F5 e basın. Çıkan pencerede hiçbir ayarı değiştirmeden OK'e basın. Tekrar bir uyarı gelirse Yes ALL'a basın.

Adım 4

Güle güle kullanın.

çok güzel bir paylaşım olmuş ellerine sağlık ama bi sorum var bunu denemek için yüklemek istiyorum ancak geri dönüşü var mı ve nasıl yapılır??

• gerçekten güzel bir paylaşım teşekkürler emeğiniz için
  • sabitlenmeli
  • Rica ederim. Geri dönüşüm derkeni, tek tek bütün klasorlerden Turkish klasorunu silmen gerekecek yüklenen yerlerden.
    Ancak geri dönüşümlük bir şey yok. Zaten italyanca almanca fransızca var telefonda. Ama sen farketmiyorsun. Kullanmak istemezsen Türkçe yi de farketmezsin. Sadece ayarlarda diller arasında görünür o kadar :)
  • ben cihazı ingilizce kullanmak, fakat türkçe klavyeye sahip olmak istiyorum. bu konuda yapılacak bir şey var mıdır??
  • bilgisayarla iphone bağlayınca çok kısa bir süre connected diyip ardından
    non-connected yazıyor ben iphoneda safariye falan girince tekrar bağlanmaya çalışıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi runoff -- 27 Aralık 2007; 17:47:35 >
  • ne yazıkki hiçbir fikrim yok
  • ellerine saglık cok güzel bir calışma olmuş
  • Güle güle kullanın.
    Begendiginize sevindim arkadaslar
  • PM ine bak Lütfen BRAVO....
  • bir şey gelmemiş?
  • gelmiş olması lazım.... :D
  • KArdeşim süpersin, perfect sin. harikasın.
    paylaşım için çok teşekkürler.
    babama almıştım, garip bir öğretmen, ingilizceden kasıyordu: )) hoca duası alacan sen şimdi.

Selam.
  • Sağolasın. İnşallah memnun kalır oda. Gerçekten beğenmeniz çok mutlu etti beni.
  • Bir sorum olcak bnm 1.1.2 version fakat jailbreak yapyığım için 1.1.1 gözüküyor ama modem 1.1.2 sonuçta sorun olurmu??
  • Yanılmıyorsam 1.1.1 i jailbreak yaptıktan sonra 1.1.2 e update etmemişsiniz.
    yapmanız gerekmekte
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.