- x
"Windows- Disk Yok" hatası
73 Cevap215091 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

365 Mesaj
22 Ocak 2008; 0:13:03 

merhaba bilgisayarıma cd,hafıza katı veya usb deb herhangi bir donanım taktığımda
"Windows- Disk Yok" hata kutusunun içinde
"Exception Processing Message c0000013 Parameters 75b4bf9c 4 75b4bf9c 75b4bf9c"

şeklinde hata veriyor iptal,yeniden dene veya devam şeklinde seçenek çıkıyor.

bu diğer bazı başka bilgisayarlardada yapmaya başladı. fakat iptal eT sürekli ve hızlı bir biçimde basarsam hata mesajı kalkıyor. sonra çalıştırmak istediğim sürücüyü çalıştırabiliyorum.

ACABA BU BİR TÜR VİRÜSMÜDÜR ÇÜNKÜ PCYİ FORMATLADIM YİNE AYNI SORUN ALLAH RIZASI İÇİN YARDIM EDİN ARTIK CİNNET GEÇİRECEK DURUMA GELDİM VİRÜS PROGRAMLARININ GÖREMEDİĞİ Bİ VİRÜS OLABİLİRMİ????

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

315 Mesaj
22 Ocak 2008; 0:19:43 

o hatayı genelde flopy disk oldugu zaman verir. eger kasanda flopy varsa onu biostan veya aygıt yöneticisinden devre dışı bırakmayı dene bi istersen.
ama sorununu tam olarak çözermi bilmiyorum.

Core i5 750 / ZALMAN CNPS7700-CU / GIGABYTE P55-UD4 / ZOTAC GTX470 / G-SKILL 2*2 GB 2000 MHZ / DARK EVO KASA / HIGH POWER 550W PSU

365 Mesaj
22 Ocak 2008; 0:33:04 

BİLGİ İÇİN SAOL Bİ DENEYEYİM BAKALIM İNŞALLAH OLUR

365 Mesaj
22 Ocak 2008; 0:38:32 

evet denedim fakat aynen devam ediyo

315 Mesaj
22 Ocak 2008; 1:09:58 

bi de kullandıgın xp cdsini degiştirmeni söylücem.muhtemelen senin kullandıgın korsan xp dir. eger hala devam ederse donanımsal bi sorun olsa gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatih-1806 -- 22 Ocak 2008; 2:16:43 >

Core i5 750 / ZALMAN CNPS7700-CU / GIGABYTE P55-UD4 / ZOTAC GTX470 / G-SKILL 2*2 GB 2000 MHZ / DARK EVO KASA / HIGH POWER 550W PSU

8055 Mesaj
22 Ocak 2008; 1:39:13 

konu başlığı kurallarına uymadığınız için başlığınız uygun bir biçimde değiştirilmiştir...
başlığın eski haline değiştirilmesi yada hatanın tekrarlanması halinde konunuz silinicektir...

"Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!"
M.K.ATATÜRK

1735 Mesaj
22 Ocak 2008; 2:04:08 

sorun kesinlikle ve kesinlikle CD den kaynaklanıyor farklı bi CD dene sorunun düzelir ben denedim ve gördüm esc ye basılı tuttuğumda sorun kalmadı , ama ona basmasam zırt pırt hata veriyordu

4138 Mesaj
22 Ocak 2008; 2:48:52 

quote:

@ufukemrah58
WİNDOWS-DİSK YOK
exception processing message c0000013 parameter 75b4bf9c 4 75b4bf9c 75b4bj9c
İPTAL YENİDEN DENE DEVAM

System managementtan (Disk yönetiminden) ilgili diskinizin sürücü adını, yolunu değiştirin. Bu sorununuzu bazen çözer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat35nihat -- 18 Şubat 2010; 6:47:17 >

"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir. Bilgi paylaştıkça çoğalır."

54 Mesaj
22 Ocak 2008; 2:54:11 

CD ile akalasi yok ben . O hatayi hard disk te bad sector oldugunda verir..hard disk te sorun var bence

365 Mesaj
22 Ocak 2008; 11:33:32 

quote:

Orjinalden alıntı: nihat35nihat

System managementtan c diskinizin sürücü adını değiştirin. Bu sorununuzu bazen çözer.

nihat kardeş system management a nerden giriliyo

fatih kardeş xp cdsini değiş demişsin ben bu cdyle 2 yıldır bu windows kullanıyorum böyle bi şeyle yeni karşılaştım

862 Mesaj
22 Ocak 2008; 14:17:40 

Büyük olasılıkla, flash bellek v.b. hafıza ünitelerinden bir ve/veya birkaçında zararlı içerik (virüs v.b.) sözkonusu...

Bahse konu donanımların bilgisayarına takılı iken, aşağıdaki linklerden edineceğin temizleme araçlarını çalıştır;

Dracula Virüs Temizleyici:
http://www.yazguven.com/index/?p=49

Harddisk Autorun Removal Tool:
http://www.kunalpradhan...om/index_files/hart.htm

" When you reach the top, get ready to drop!.. "

365 Mesaj
23 Ocak 2008; 11:24:02 

hepsinide denedim çözüm yok konu güncel

14 Mesaj
23 Ocak 2008; 16:31:09 

card okuyucu ile cd surucun cakışıyor.elimizdeki xp cd sini kopyaldık temiz cd ile sorun vermedi kart okuyucu olmasına ragmen. bi dene olmazsa kart okuyucunu sök gitsin çözümü birisi KESİN bulana kadar.her kafadan bi ses:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xcoldfire -- 23 Ocak 2008; 16:32:29 >

xcoldfire
http://istanbuloyun.com
Server: BeyazKöşk

365 Mesaj
23 Ocak 2008; 18:56:06 

___xcoldfire___ allah senden razı olsun bak bu kadar kişi bi şeyler söyledi hepsini denedim hiç biri olmadı kart okuyucuyu çıkarttım anında düzeldi çok saol bilgilendirdiğin için yüreğine sağlık kardeş

365 Mesaj
23 Ocak 2008; 18:59:31 

xp cd sini kopyala demişsin nasıl yani elimde olan xp cd sinimi yoksa farklı bi xp cd simi alayım

kart okuyucuyu takınca aynı hata devam ediyo kart okuyucu gözden çıkartmalımıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufukemrah58 -- 23 Ocak 2008; 19:00:22 >

18 Mesaj
8 Şubat 2008; 13:21:42 

bilgisayarıma cd, hafıza kartı veya usb de herhangi bir donanım taktığımda
"Windows- Disk Yok" hata kutusunun içinde
"Exception Processing Message c0000013 Parameters 75b4bf9c 4 75b4bf9c 75b4bf9c"
şeklinde hata veriyor iptal,yeniden dene veya devam şeklinde seçenek çıkıyor.
bu diğer bazı başka bilgisayarlardada yapmaya başladı. fakat iptal eT sürekli ve hızlı bir biçimde basarsam hata mesajı kalkıyor. sonra çalıştırmak istediğim sürücüyü çalıştırabiliyorum.

merhaba..
ufukemrah58 in yazdığı sorunu noktası noktasına aynen ben de yaşıyorum.
Sistemde kart okuyucular var. Antivirüs programı devreye giriyor aynı zamanda kart okuyucuyu açtırmıyor.
Orjinal Lisanslı XP Pro Türkçe kullanıyorum. Kart okuyucuları çıkardığım zaman hata ortadan kalkıyor.
Bu problemi nasıl aşacağız.

676 Mesaj
8 Şubat 2008; 13:53:49 

Aynı sorun bende de var. 4 farklı bilgisayarda aynı sorunu yaşadım. Bu bilgisayarlardan ikisinde kart okuyucu vardı diğer ikisinde kart okuyucu yok. Ama dört bilgisayarda da yukarıda yazılan sorunları yaşadım. dört bilgisayarında anakartı asus . Anakattamı bir sorun var diyeceğim ama hepside farklı model. Bana bir çeşit virüs gibi geliyor. 1 aydır bu sorunu çözemedim.

Lenovo Club

18 Mesaj
8 Şubat 2008; 14:01:41 

Benim kullandığım makinaların anakartları farklı Gigabyte ve Asus her ikisinde de problem var.
siz şimdi yazınca düşünmeye başladım MSI ve Asrock marka anakartlarda bu sorunu yaşamamıştım geçmişte, yine kart okuyucu kullanıyordum.

Ama bana öyle geliyorki Windows la alaklı bir durum bu zannediyorum.
Konuyu microsofta bildirdim, mail attım.
Bakalım ne diyecekler..

676 Mesaj
8 Şubat 2008; 15:02:41 

quote:

Orjinalden alıntı: TA2DF

Büyük olasılıkla, flash bellek v.b. hafıza ünitelerinden bir ve/veya birkaçında zararlı içerik (virüs v.b.) sözkonusu...

Bahse konu donanımların bilgisayarına takılı iken, aşağıdaki linklerden edineceğin temizleme araçlarını çalıştır;

Teşekkür ederim dostum. sayende sorun çözüldü. Dracula Virüs Temizleyici 3.4 versiyonunu kurdum. tüm usb belleklerimi taktım ve yerel diskler dahil hepsini seçerek tarama yaptım. MCAuptade(C/Program Files klasöründe) ve aoturun.exe(flash disklerde) diye dosyalar buldu hepsini sildim. Sonra Harddisk Autorun Removal Tool exe dosyasını çalıştırdım. Removal tuşuna bastım. kayıt defterine eklemek istermisiniz dedi evet dedim. Sorun bu şekilde çözüldü. Bu iki programın hangisi çözdü onu bilmiyorum artık. Dracula Virüs Temizleyici nin çözdüğü kanaatindeyim. Şu an windows disk yok hatası almıyorum. Bilgisayarı açıp kapattım, cd, flash bellek, taşınabilir HDD hepsi ile denedim çok şükür sorun yok. Arkadaşlar bu program gerçekten işe yarıyor. Yanlız tarama yapmadan usb bellkelerinizi takın ve tarama yaparken sol taraf pencerede görünen tüm disklerinizi seçin.

Lenovo Club

124 Mesaj
10 Şubat 2008; 12:02:32 

arkadaşlar bunu yapan autorun virüsü. diskleri tıkladığınızda aktif oluyor. gizli olduğundan görünmüyor. winrarla mesela C sürücüsüne baktığınızda tüm gizli dosyalar göründüğünden autorun.inf dosyasıda görünüyor. bu dosyayı açın içindeki hedefi bulun(= ile gösterilen yer) onuda silin. yalnız bu sadece sürücüdekini siliyor. flash diskleride gösteriyor. yalnız bu virüs nerede saklanıyor bilmiyorum.

2 Mesaj
2 Haziran 2008; 22:31:11 

merhaba arkadaşlar ben flas bellegimi bilgisayara takıyorum bana şöyle bir hata gönderiyor: Exception Processing Message c0000013 parameters 75b4f9c 4 75b4bf9c 75b4bf9c die hata veriyo ve ben itale hızlı bir şekilde tekrar tekra basınca kayboluyo bu hata bana yardımcı olursanız ii olur şimdiden teşekkürler

59 Mesaj
14 Aralık 2008; 8:04:19 

quote:

Orjinalden alıntı: black_sea_28

sorun kesinlikle ve kesinlikle CD den kaynaklanıyor farklı bi CD dene sorunun düzelir ben denedim ve gördüm esc ye basılı tuttuğumda sorun kalmadı , ama ona basmasam zırt pırt hata veriyordu

+1

işime yaradı aynı sorun bendede meydana gelmişti esc olayı kapatıyor gelen hatayı ama tekrar gelirmi bilmiyorum 15 dk dır sorun yok

teşekkürler

ASUS M5A97 R2.0 / AMD FX X8 8350 / Cooler Master: Hyper 212 EVO / SAPPHIRE HD7850 Dual-X / GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX / 320 SAMSUNG 7200 / GIGABYTE GZ-X5 / Aerocool Strike-X 600W

5 Mesaj
15 Aralık 2008; 17:43:34 

Eğer disket sürücüsü yoksa biostan disket sürücüsünü iptal edin ve bilgisayarim>yonet>aygit yoneticisi ayarlarindan disket sürücüsünü kaldırın

Yok İmza

2 Mesaj
17 Ocak 2009; 18:11:14 

arkadaslar bende de yukarıda yasan tum hatalar war ve bende ayrıca gorev yonetıcısıde hata veriyor

1 Mesaj
24 Ocak 2009; 0:41:26 

Evet arkadaşlar bende aynı sorundan muzdariptim,bikaç forumda yaptığım arama sonunda aşağıdaki adımlardan sonra sorun ortadan kalktı ;

1 - Aygıt yöneticinizde Disk olarak Floppy drive görünüyoda kaldırın.
2 - Biostan floppy yi iptal edin.

sorun floppy ile pcnizdeki card reader'in çakışmasından kaynaklanıyor,

yorumlarınızı bekliyorum,teşekkürler.

6214 Mesaj
24 Ocak 2009; 2:20:53 

Bendeki hata biraz farklı. A: sürücüsünde disk yok hatası çıkıyor. İptal, yeniden dene vs... Bu da önceden yoktu. (XP yüklü) IDE 120GB HDD'mi çıkartıp yeni aldığım 500GB'lık sataII HDD'yi kurdum ve partition yapıp C'sine XP yükledim. Daha sonra dosyalarımı almak için 120'liği tekrar taktım ve bu sorun ortaya çıktı. Büyük ihtimal bir çakışma sorunu ve bir sonraki formatta düzeleceğinden neredeyse eminim (Format sonrası windows kurulurken windows mevcut donanımı sağlıklı bir şekilde görecektir.)

- CNC ile tamamen pleksi kasa projesi: Mandacasa
- FULL Pleksi yan panel kasa mod uygulamam: [link]http://forum.donanimhaber.com/m_40835293/tm.htm[link]
- Makarna süzgecinden fan gril projesi: [link]http://forum.donanimhaber.com/m_59124105/tm.htm[link]
- Detaylı bilgi veriniz! İşletim sisteminizin ne olduğu da dahil!
- Bu üye "acil,çok acil,imdat" gibi saçma başlıklara yanıt yazmamaktadır!

21 Mesaj
25 Şubat 2009; 17:52:53 

bendede bu sorunun birebir aynısı vardı xcoldfire kardeşimden allah razı olsun benide deli etti sonunda kurtuldum ha bişde bişe sorcam şimdi kart okuyucuyu takarsam aynı sorun olurmu öünkü ben kart okuyucuyu sık sık kullanıyom

aaaaaaaa

178 Mesaj
25 Mart 2009; 20:21:48 

Bence donanimdan kaynaklanan bisey degil bu . 2 aydir card readerli cift dvd writer li makine kullaniyorum Vista Ultimate 64 bit kullaniyorum virus programi kullanmiyorum. bu gun yukleyeyim dedim kaspersky i kaspersky i yukledigimde karsima cikti. Simdi Kaspersky la taratim sonuclari bildirecegim. Kolay gelsin

Haram kazanılan aş, aştan sayılmaz.
Hak için akmayan yaş,yaştan sayılmaz.
Kişi başım var diye övünmesin;
Secdeye varmayan baş,baştan sayılmaz

2 Mesaj
6 Mayıs 2009; 4:58:04 

arkadaşlar rundll74.exe adlı bir virüsden kaynaklanıyor bu sorun herzaman ki gibi yine system32 içinde :) usb disk security adlı programı kullandığımız zaman sorun çözülüyor iyi kullanımlar...

sadece kendisini düşünen insana iki kişilik bir dünya küçük gelir...

3 Mesaj
7 Mayıs 2009; 18:54:42 

arkadaslar bakın buraya kaydolmamdakı amac sızı bılgılendırmek ınanın.benı ıyı dınleyın.tum forumlarda ne gerekıyosa yaptım ama sorunu bırturlu cozemedım.ama sonunda buldum.bu bır vırusden kaynaklanıo trojan.okadar esetle taratmamam ragmen bulamamıstım.forumlardakılerıde uyguladım ancak ozaman flash bellek ve hart dısk taktıgımda aynı sorunu verıodu.ISTE SORUNUN CEVABI YAPMANIZ GEREKEN AVG ANTI-VIRUS FREE EDITION la taratın bakın sorun morun kalmıcak ortada emın olun:kesınlıkle yuzde yuz vırusden kaynaklanıo arkadaslar

178 Mesaj
13 Mayıs 2009; 21:51:09 

Arkadaslar, kaspersky da temizliyor bilginize..

Haram kazanılan aş, aştan sayılmaz.
Hak için akmayan yaş,yaştan sayılmaz.
Kişi başım var diye övünmesin;
Secdeye varmayan baş,baştan sayılmaz

7 Mesaj
12 Haziran 2009; 4:54:27 

quote:

Orjinalden alıntı: Fatih-1806

o hatayı genelde flopy disk oldugu zaman verir. eger kasanda flopy varsa onu biostan veya aygıt yöneticisinden devre dışı bırakmayı dene bi istersen.
ama sorununu tam olarak çözermi bilmiyorum.

Walla haklısın bende cok uğraşmıştım ama buldum sanırım.

1-Card Reader(Kart Okuyucu)Yazıcı dahilinde olabilir.
2-Usb ile telefon bağlantısı yapıldıysa

Ya bunlardan 1.si bozulmuş olabilir dedim yada 2.si veyahut 2 si birden sebep oluyor dedim tek tek denedim 1.secenekten kaynaklandığını buldum ve yazıcıyı kapalı tutuyorum.Card Reader bozulmuş.
Kapat gitsin

37 Mesaj
1 Ağustos 2009; 17:00:06 

Ya bnde de aynı hata verıo bn telefonu takıom usb ile ordan bi setup attım bu çıktı ve bnmkisinde yeniden dene fln yok sadece tamam yazısı var tamam diosun hiç bişi olmuo çalışmıo yani . napmam gerek bilgisi olan yazsın lütfen şimdiden tşkler...

40 Mesaj
12 Eylül 2009; 13:14:47 

Aynı hatayı alıyodum. şimdi bunları okurken flopy yi kaldırmayı gördüm

Alt köşeden güvenli kaldırdan flopyyi güvenli kaldır yaptım hata vermeyi kesti.. Çok sağolun..

BEŞİKTAŞ

4 Mesaj
8 Ekim 2009; 21:10:21 

ComboFix'i deneyin.
Aynı sorun bende de vardı, bu programla tek seferde çözüldü.

5 Mesaj
19 Ocak 2010; 20:38:51 

arkadaşlar yeni format atmışdım bu sorun bendede çıktı aynı hata sadece C:/ ye bi isim vermek gerekiyomuş isimsiz olduğu zaman sorun çıkıyo daha öncede başıma gelmişdi ama ismim den kaynakladığını bilmediğim için zaman içinde denk gelirse isim verirdim ve bu hatayıda kendiliğinden geçti sanırdım =) yardımçı olan arkadaşa tşk..

citymouse..

1 Mesaj
17 Şubat 2010; 2:19:14 

kardeşim pc de takılı olan donanımlardan bırınde sorun var bu flopide olabilir cardreader de ola bilir öncelikle bunları devreden cıkar o da sorununu çözmezse o zaman kasayı anakart+ram+işlemci+hddr kalana kadar diyer slotları boşat usb lerinde bir şey olmasın öyle bir pc ni çalıştır ve muhtemelen sorun ortadan kalkar ve pc ni tekrar kaparatak diğer parcaları tek tek tak enson taktığıda veya diyer sırada taktığında aynı hatayı veriyorsa o parcan bozuktur işletim sisteminden kaynaklanmıyor bilgin olsun ....

4257 Mesaj
22 Mart 2010; 19:09:56 

kasada card reader takılıydı sağ alt köşedeki donanımı güvenle kaldır kısmından card readeri kaldırdım şimdilik ötmüyor.

edit: bu hatayı WIN32/Sality virusu nedeninden dolayı alıyormuşuz çünkü daha önce böyle bir hata yoktu demekki card reader olan yada cd rom floopy sürücülerine erişmek istiyor virus ve windows bu hatayı veriyor.

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayati54 -- 22 Mart 2010; 19:32:21 >

Kendini iyi hissetmek arkadaşlarının arkanı kolladığını bilmek değil, senin onların arkasını kolladığını bilmendir.[G.S.E.]

88 Mesaj
26 Mart 2010; 9:21:36 

Sality.AM virüsü ile benim de basım dertteydi fakat biraz uğrasıdan sonra çözdüm arkadaslar.

bu arada microsoft essential security siliyorum diyor fakat virus kendini tekrar kurduğu için bir sure sonra altta cıkan uyarı sinir bozucu olabiliyor.

çözüme gelirsek avast free edition u kurdum ve sitesinde ucretsiz seriali mailime isteim.Ardında programı kurduktan sonra avast kullanan arkadaslar bilir bilgisayarı acılısta taramak isteyip istemediğini sorar evet deyip bekleyin tum diskler taranak ve windows henuz yuklenmemiş olacağı için tum virüsler silinecektir arkadaslar ...

kolay gelsin...

“Kul hayal kurup plan yapar, Tanrı gülermiş”

1 Mesaj
2 Nisan 2010; 8:03:23 

arKADASLAR KESİN BİR CEVAP LÜTFEN UYGULAYINIZ İLK BASTA PCNİN BAŞLATMA TUSUNA BSLI TUTUP KAPATIYORUZ VE PCNIN ELEKTIRIK KABLOSUNU CKARIP BR DAHA KAPATMA TUSUNA BASILI TUTUYORUZ ONDAN SONRA KABLOYU BAGLAYIP BİOS AYRLARINA GİDİP ORDAN USB AYRLARININ OLDUGU YERE TKLAYIP USB YI BAGLIYORUZ ALT TARAFTA USB CIKIYOR GB SI FELAN YAZIYOR ORDAN EN ALTA GELİP TIKLIYORUZ VE AUTO MATİKİ SECİP F10 BSIP KAYDEDİP CKIYORUZ VE ACTIGIMIZDA PCDE BR DAHA OLE HATA OLSMUYOR...(bobo_66_06@hotmail.com)sorularınız varsa ekleyın

1 Mesaj
23 Nisan 2010; 0:30:10 

arkadaşlar bendede bu sorun vardı bilgiisayarımın üzerine sağ tıklayıp özellikler+donanın+aygıt yöneticisi+disket sürücüleri açıp içindekileri kaldır diyoruz

132 Mesaj
14 Mayıs 2010; 5:04:43 

sorun tamamen floppy ve usb kart okuyucunun çakışmasından dolayı oluyor çözümü ise;
bilgisayarım, özellikler, aygıt yöneticisi disket sürücüden için bu aygıtı devre dışı bırak kullanma tamam uygula demek.!!
pc yeniden başlat olay budur!!!

96 Mesaj
2 Ekim 2010; 13:05:16 

arkadaşlar şimdi denedim düzeldi sorun tamamen kart okuyucudan sağ alt köşeden aygıt kaldır simgesi var bilirsiniz ona sol tuş ile tıklayın sonra çıkan seçeneği tıklayın (zaten 1 tane çıkacaktır) sorun çözülecektir...

Bizi Eskiler Tanır Yeniler Örnek Alır...

1 Mesaj
29 Ekim 2010; 3:38:49 

Sorun Belirtileri ve Tanimi:

Bilgisayar açilisinda disk yok parametre hatasi c0000013 hatasi aliniyor.

Çözüm Adimlari:

Baslangiçda otomatik açilan üçüncü parti programlarin seçimleri kaldirildi clean boot yapilarak, sorun giderilir

4257 Mesaj
29 Ekim 2010; 4:28:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Xandel

arkadaşlar şimdi denedim düzeldi sorun tamamen kart okuyucudan sağ alt köşeden aygıt kaldır simgesi var bilirsiniz ona sol tuş ile tıklayın sonra çıkan seçeneği tıklayın (zaten 1 tane çıkacaktır) sorun çözülecektir...

o zaman sendede sality virusu var çünkü virus sürücülere ulaşmaya çalışıyor.

Kendini iyi hissetmek arkadaşlarının arkanı kolladığını bilmek değil, senin onların arkasını kolladığını bilmendir.[G.S.E.]

339 Mesaj
13 Kasım 2010; 14:37:46 

aynı sorunu yasıyorum.. sanırım vırusten ama eset32 sılemıyor...

GALATASARAY & KARŞIYAKA

339 Mesaj
13 Kasım 2010; 15:11:27 

SORUNU ÇÖZDÜM...

Avira AntiVir programını ındırın taratın cıkanları silin tamamdır..
kesınlıkle ama kesınlıkle ıse yarıyor...
INDIRME LINKI RESMI SITESINDEN FREEE OLAN

http://dlce.antivir.com...antivir_personal_en.exe

GALATASARAY & KARŞIYAKA

428 Mesaj
1 Aralık 2010; 21:12:43 

Arkadaşlar bu bir virüstür

bende aynı sıkıntıyı yaşadım ve az önce regedit ile çözdüm
yabancı kaynaklı bir siteden bulduğum çözüm ile

Exception Processing Message c0000a3 Parameters 75b6bf7c 4 75b6bf7c 75b6bf.....Is this Virus? 
Window xp

Exception Processing Message c0000013 Parameters 75b6bf7c 4 75b6bf7c 75b6bf7c

Menu Select

Cancel Try Again Continue.

Ans. Click Start --- Run --- Type ---regedit ---  OK

Search for

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Windows

Right windows has ErrorMode  ...Double click then Edit to 2

Close regedit and restart windows.

umarım aynı sıkıntıdaki arkadaşlara faydası olur

1 Mesaj
18 Aralık 2010; 17:25:01 

arkadaşlar ben de denedim yani biostan floppy disk'i iptal (none) ettim. sorunum tamamen çözüldü. herkese iyi çalışmalar. Başka yollara başvurmayın, floppy diskin dönemi hazır kapanmışken....

4257 Mesaj
18 Aralık 2010; 17:48:53 

quote:

Orijinalden alıntı: donanimhaber4772

arkadaşlar ben de denedim yani biostan floppy disk'i iptal (none) ettim. sorunum tamamen çözüldü. herkese iyi çalışmalar. Başka yollara başvurmayın, floppy diskin dönemi hazır kapanmışken....

sanırım sizde sadece 2.cil disk olarak floopy var ve şuan pc nizde sality/aa virusu var panda cloud antivirus indirip yükleyin ve temizleyin, tamamen/kesin diye birşey yoktur unutmayın !

Bu konudaki arkadaşlar ! , Sorununuzun başlıca sebebi SALITY / AA Virusüdür ! Panda cloud antivirus ile temizleme yapabilirsiniz !

Panda cloud türkçe ücretsiz tam sürüm yükleme : http://www.cloudantivirus.com/tr/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayati54 -- 18 Aralık 2010; 17:54:54 >

1 Mesaj
8 Ocak 2011; 10:57:21 

Herkez yorum yapmış sorun cd felan degil pc ye bulaşan bir virüs yüzünden kart raider hatası olarak ekrana geliyor format atsan bile düzelmez onun çaresi pc de kart raider ya sökeceksin veya bilgisayarım a girip üzerinde sağ tıkla donanımdan devre dışı bırakacaksın hatan düzelecek ben pc ciyim ama xp de yaşanan bu sorunun düzelmesine hala çözüm bulamadım windows 7 , vista , sp3 de bu hata karşımıza çıkmıyor sp2 de çıkıyor sadece bu hata karşımıza.

4257 Mesaj
8 Ocak 2011; 13:20:42 

quote:

Orijinalden alıntı: ketron_x8

Herkez yorum yapmış sorun cd felan degil pc ye bulaşan bir virüs yüzünden kart raider hatası olarak ekrana geliyor format atsan bile düzelmez onun çaresi pc de kart raider ya sökeceksin veya bilgisayarım a girip üzerinde sağ tıkla donanımdan devre dışı bırakacaksın hatan düzelecek ben pc ciyim ama xp de yaşanan bu sorunun düzelmesine hala çözüm bulamadım windows 7 , vista , sp3 de bu hata karşımıza çıkmıyor sp2 de çıkıyor sadece bu hata karşımıza.

Önce sality virusunden kurtulun kart readeri yada floopy yi devre dışı bırakmanıza gerek yok madem bilgisayarcısınız önce kullandığınız cdleri güncel bir antivirus programı ile taratın ve sality virusü ile karşılaşacaksınız , çünkü virus o sürücülere ulaşmaya çalışıyor ve depolama aygıtı olmadığı için bu hatayı veriyor !

15 Mesaj
8 Şubat 2011; 4:56:16 

az önce aynı hataları ben de aldım. fakat card readerim felan yok. bikaç torrent indirmiştim yükleme bitmeden iptal ettim. 10dk sonra bu hatalar gelmeye basladı.
hard drive cannot be found, felan altta baloncuklar cıkmaya basladı peşinden. sonrasında 'Windows Disk' programı kendiliginden acıldı, halbuki benim yükledigim bişey değil. windowsun kendi programı diye düşündüm, ama sonra aradım yok öyle birşey. Critical error diyor, 'fixleyebilmeniz için advanced sürüm sipariş etmeniz gerekiyor' diye hata veriyor. sistem geri yüklemeyi denedim, ilk önce hard diskinizdeki hataları düzeltin diye bi hata verdi.
Çözüm olarak da şunu yaptım:
msconfig/başlangıç'a bi göz attım. baktım 2tane saçma sapan şey var. onları kaldırıp bilgisayarı yeniden başlattım. disk denetleme geldi windows başlamadan önce. bittikten sonra, ne o windows disk geldi, ne hatalar geldi. sonrasında da garanti olsun diye sistem geri yüklemeyi calıstırdım. suan normal gözüküyor herşey

PS: Windows 7 Home Basic Orjinal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ß_De -- 8 Şubat 2011; 4:58:43 >

http://eu.battle.net/wow/en/character/defias-brotherhood/Malihulya/simple

4 Mesaj
10 Şubat 2011; 10:10:46 

Bir ay kadar önce benimde başıma gelmişti kart reader taktırmıştım sürekli kullandığımdan farklı bir flashdiskide o günlerde kullanmıştım.
İlkönce hemen aklıma gelen kartokuyucu oldu tabiki onun kablosunu çıkarıp kullandım pc yi bir süre. Ama aynı flashdiski işyerimdeki nod32 yüklü pc dede kullanmayı deneyince flashdiskte virüs olduğunu anladım. Eve gelince evdeki pc yide nod32 ile temizleyip kartokuyucu tekrar bağladım. Şu anda hiç bir sorun yok.
Benim anladığım kadarıyla bu olay flashdiskten gelen bir virüsle alaklıydı. Şunuda söyleyim flashdiske format atsam bile gizli bi şekilde kalıyor virüs illaki virüs tarama programından geçirmek lazım. USB Disk Security bu virüsü göremiyor.

1 Mesaj
2 Nisan 2011; 17:37:16 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Curr entControlSet\Contro l\Windows\
ErrorMode değeri 0(sıfır) ise 2(iki) olarak değiştirin. (Alınıtı)

36 Mesaj
30 Nisan 2011; 14:05:53 

quote:

Orijinalden alıntı: TA2DF

Arkadaş dogru söylüyor

1 Mesaj
28 Mayıs 2011; 11:31:52 

elimde 12 bilgisayar var sürekli karşılaştığım bir hata çok basit bir çözümü var.
çalıştırdan regedit yazıyoruz sonra sırasıyla
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\
CurrentControlSet\Control\Windows
sağ tarafta ErrorMode değeri 0(sıfır) ise 2(iki) olarak değiştiriyoruz ve sorun kalmıyor

428 Mesaj
8 Temmuz 2011; 18:58:27 

quote:

Orijinalden alıntı: xelifcex

elimde 12 bilgisayar var sürekli karşılaştığım bir hata çok basit bir çözümü var.
çalıştırdan regedit yazıyoruz sonra sırasıyla
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\
CurrentControlSet\Control\Windows
sağ tarafta ErrorMode değeri 0(sıfır) ise 2(iki) olarak değiştiriyoruz ve sorun kalmıyor

çözüm budur.
teşekkür ederim halloldu :)