Şimdi Ara

## ATi, Mobility Radeon HD 2700'ü Duyurdu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## ATi, Mobility Radeon HD 2700'ü Duyurdu ##

AMD-ATi sessiz bir şekilde dizüstü bilgisayarlar için hazırladığı Mobility Radeon HD 2700 grafik çözümünü duyurdu. Firmanın yeni grafik çözümü dizüstü bilgisayarlarda daha yüksek performans ve daha düşük güç tüketimini hedeflerken yeni gpu'nun 65nm üretim teknolojisi ile üretildiğini de belirtelim. Bu arada kulağımıza fısıldananlara göre firma 2008 yılı içerisinde dizüstü bilgisayarlar için de 55nm üretim teknolojisi ile üretilen grafik işlemcilerini kullanıma sunacak gibi gözüküyor.

ATi'nin Mobility Radeon HD 2700 çözümüne geri dönersek eğer, 120 adet hader işlemcisine sahip olan Moiblity Radeon HD 2700, 128-bit bellek veri yolunu desteklemekte. Mobility Radeon HD 2600'ün yerini alacağı söyleyenen 2600 modeline göre çok daha verimli ve serin çalıştığı ifade edilen Mobility Radoen HD 2700 ayrıca DirectX 10 ve Shader Model 4.0 desteğine de sahip. Tabi firma 2008 ile birlikte DirectX 10.1 desteğini de muhtemelen mobil dünyaya da taşıyacaktır. Yeni grafik işlemcisinin diğer önemli özellikleri arasında yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma sağlayabilen ATI Avivo HD video, akıllı güç yönetim teknolojisi olan ATI PowerPlay 7.0 ve Windows Vista desteği gösterilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 11 Aralık 2007; 11:28:58 >

• amd-ati mobil dünyada da geride
  • bu mobil kartların testleri oyun ve sentetik olarak herhangibir yerde var mı acaba..
  • quote:

Orjinalden alıntı: stradivardi

bu mobil kartların testleri oyun ve sentetik olarak herhangibir yerde var mı acaba..

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html
  • Bu mobil olayında tasarrufun ve pil ömrüne baklırdı şimdi hep performans!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dhul-Fakar

quote:

Orjinalden alıntı: stradivardi

bu mobil kartların testleri oyun ve sentetik olarak herhangibir yerde var mı acaba..

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html

teşekkür ederim ellerine sağlık

• uzun suredir laptop piyasasi ayni parcalar uzerinde kitli kalmisti bu haber cok iyi oldu .
  • quote:

ATi'nin Mobility Radeon HD 2700 çözümüne geri dönersek eğer, 120 adet hader işlemcisine sahip olan Moiblity Radeon HD 2700, 128-bit bellek veri yolunu desteklemekte. Mobility Radeon HD 2600'ün yerini alacağı söyleyenen 2600 modeline göre çok daha verimli ve serin çalıştığı ifade edilen Mobility Radoen HD 2700 ayrıca DirectX 10 ve Shader Model 4.0 desteğine de sahip.

biraz acele bir haber sanırım
  • quote:

Orjinalden alıntı: MySun

quote:

ATi'nin Mobility Radeon HD 2700 çözümüne geri dönersek eğer, 120 adet hader işlemcisine sahip olan Moiblity Radeon HD 2700, 128-bit bellek veri yolunu desteklemekte. Mobility Radeon HD 2600'ün yerini alacağı söyleyenen 2600 modeline göre çok daha verimli ve serin çalıştığı ifade edilen Mobility Radoen HD 2700 ayrıca DirectX 10 ve Shader Model 4.0 desteğine de sahip.

biraz acele bir haber sanırım

• quote:

Orjinalden alıntı: max975

Bu mobil olayında tasarrufun ve pil ömrüne baklırdı şimdi hep performans!!!

evt aynen öle
  • intel laptop platformu için ürettiği çipset ve wi-fi kartını allayıp pullayıp centrino platformu olarak satıyor. Buna karşı AMD güzel ürünler çıkartmasına rağmen pazarlamasını beceremiyor.

HD 2700 mobil vatana millete hayırlı olsun.
  • Bu haber benim için iyi olmadı HD2600 lü bilgisayar alacaktım şimdi birde bu çıktı kararsız kaldım 1-2 ay beklesem de bundan mı alsam 1-2 ay sonrada HD2800 çıkar yine 1-2 ay beklerim ahh ahhh
  • quote:

Orjinalden alıntı: DoKuZuNCuKaPI

Bu haber benim için iyi olmadı HD2600 lü bilgisayar alacaktım şimdi birde bu çıktı kararsız kaldım 1-2 ay beklesem de bundan mı alsam 1-2 ay sonrada HD2800 çıkar yine 1-2 ay beklerim ahh ahhh

Zaten donanım dünyasında şunu bekleyeyim bunu bekleyeyim denirse hiçbir zaman bir şey alamazsın. Beklemek çoğu zaman boşunadır. İstisnalar hariç.
  • Laptop piyasasına ekran kartı hareketliliği getirmek adına güzel haber.
  • Evet umarım bu ekran kartını kullanan dizüstülerin fiyatları uygun olur
  • Valla beklenecekse 55nm'lik grafik işlemcileri beklenmeli. Yoksa HD 2600, HD 2700 çok bir fark olacağını sanmıyorum.
  • haber ıcın tesekurler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.