Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (463. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.288
Cevap
103
Favori
2.354.687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 461462463464465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anladım,birde bu siyah noktalar cıktıktan sonraki kalan gözenekler var,onlar içinde bir şey verir heralde doktor ^^

Benim cildimde soyulma olmuyor galiba,burun kenarlarım soyuluyor şuan sadece.Yada burnum hariç cildimde başka bir yere dokunmadığımdan soyulup soyulmadıgını anlamıyorum.Yada temizleme jeli temizliyor soyulmaları.

Ben yüzümü yıkadıktan sonra dove'un bi kremi var onu elime az bir şey alıp su ile seyreltiyorum,öyle sürüyorum yüzüme,krem yağlı oldugu icin fakat doktordan yağsız nemlendirici yazmasını isteyecegim.

Temizleme jeli peeling etkisi yapmıyor bence,icinde kücük toplardan yok,jeli sıkınca elinizde köpürtüp yüzünüzü yıkıyorsunuz direkt.
  • Underc0ver kullanıcısına yanıt
    Ya evet siyah noktalardan sonra kalan gözenekler gerçekten efsane :) Benim sanki kapandı gibi ya da gözüm alıştı bilmiyorum onu bir sonraki kontrolde soracağım kesinlikle.

Benimde soyulma çene ve çevresinde bu sıralar. Burnumun zaten soyulma evresi geçtiği için siyah noktalar kalmadı.

Evet peeling değilmiş. Ben özel bir sabun ya da nemlendirici sürecek kadar kötü hissetmiyorum o yüzden kullanmıyorum.
  • Arkadaşlar en kısa sürede cevap verirseniz çok sevinirim..

Bu kusma dönemi denilen şey çok ağır mı geçiyor? Suratımda izleri geçmiyor sivilceyi ellemesem bile, annemde de çok çıkmış zamanında ırsi sanırım.
    Dudak şişmesi gibi bir olay var mı? Blistex diye bir ilaç varmış onu da alırım kullanmaya başlarsam da normal dudaktan farklı mı gözüküyor kullanınca?
    Birde bu soyulmalar çok mu belli oluyor yüzde?

Teşekkürler şimdiden..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aegon VI Targaryen

Arkadaşlar en kısa sürede cevap verirseniz çok sevinirim..

Bu kusma dönemi denilen şey çok ağır mı geçiyor? Suratımda izleri geçmiyor sivilceyi ellemesem bile, annemde de çok çıkmış zamanında ırsi sanırım.
    Dudak şişmesi gibi bir olay var mı? Blistex diye bir ilaç varmış onu da alırım kullanmaya başlarsam da normal dudaktan farklı mı gözüküyor kullanınca?

Teşekkürler şimdiden..

5 ay oldu şu ana dek hiç kusmadım. Dudak bayağı kuruyor ve aynı zamanda hafiften şişiyor. Benim ilk ayımda kuruma çok daha etkili idi. Gülerken bile dudağımı kıpırtatamıyordum. 2.aya girdikten sonra dudaklar pek problem olmadı. Ben bu ilaçta sadece dudak kuruması ve son ayımda oluşan tırnak batması hariç herhangi bir yan etki yaşamadım. Dudağını nemlendirirsen kuruma minimum düzeye iner. Çok sırıtmaz. Benim tecrübelerim bu kadar. İyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: WeHaveDrogba

quote:

Orijinalden alıntı: Aegon VI Targaryen

Arkadaşlar en kısa sürede cevap verirseniz çok sevinirim..

Teşekkürler şimdiden..

5 ay oldu şu ana dek hiç kusmadım. Dudak bayağı kuruyor ve aynı zamanda hafiften şişiyor. Benim ilk ayımda kuruma çok daha etkili idi. Gülerken bile dudağımı kıpırtatamıyordum. 2.aya girdikten sonra dudaklar pek problem olmadı. Ben bu ilaçta sadece dudak kuruması ve son ayımda oluşan tırnak batması hariç herhangi bir yan etki yaşamadım. Dudağını nemlendirirsen kuruma minimum düzeye iner. Çok sırıtmaz. Benim tecrübelerim bu kadar. İyi forumlar.

Benim suratım çok yağlı günde 5 kere falan yıkıyorum çok sinir bozucu bir durum tek korktuğum nokta aşırı derecede sivilce çıkması kusma döneminde çünkü izleri kalacak kesin.Küçücük sivilcenin bile izi kalıyor suratımda.

• Benimde suratım çok yağlıydı, sabah kalkar kalkmaz yağdan parlamaya başlar gün içinde devam ederdi. Sürekli sabunlardım. Kullanmaya başlayınca saçların bile yağlanmayacak.

Kusma olayı bende de olmadı ama ilaçtan sonra tedavi bitmiyor kalan iz ya da skarlar(çukurlar) için yine krem (çukurlar için mesela, contractubex) yazılıyormuş bilgin olsun. Bu gibi ağır vakaları yaşayan arkadaşlar yazmıştı. Yani ilacı kullanmazsan sivilceler çıkmaya devam edecek yine iz kalacak, kullanırsan kusma döneminde (eğer olursa) yine sivilceler çıkacak.

Araştırmaya devam edin ama bence kullanmakta fayda var. Geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sinem.krkmz

Benimde suratım çok yağlıydı, sabah kalkar kalkmaz yağdan parlamaya başlar gün içinde devam ederdi. Sürekli sabunlardım. Kullanmaya başlayınca saçların bile yağlanmayacak.

Kusma olayı bende de olmadı ama ilaçtan sonra tedavi bitmiyor kalan iz ya da skarlar(çukurlar) için yine krem (çukurlar için mesela, contractubex) yazılıyormuş bilgin olsun. Bu gibi ağır vakaları yaşayan arkadaşlar yazmıştı. Yani ilacı kullanmazsan sivilceler çıkmaya devam edecek yine iz kalacak, kullanırsan kusma döneminde (eğer olursa) yine sivilceler çıkacak.

Araştırmaya devam edin ama bence kullanmakta fayda var. Geçmiş olsun.

Onu da duydum kullanmaya razıyım kremi de fakat kusma dönemi muhabbeti gözümü çok korkutuyor.Bende çok çıkmaz sivilce öyle yüzüm sivilceyle kaplı değil çenem ve bıyık kısmında çıkıyor ama izleri kaldığı için kötü gözüküyor.Özgüvenim çökmüş durumda zaten kusma dönemi de okula denk gelecek riski almalı mıyım diye düşünüyorum.

Teşekkürler yorumlarınız için.

• http://roaccutane-blogu.blogspot.com.tr/2007/10/roaccutane-kullanclarndan-yorumlar-3_23.html

Olumsuz yorumların ciddiye alınmadığı tek yer burası değil. Yukarıdaki linkte de durum aynı.
    Merak ediyorum, hangi mantıkla birisi habire bir ilacı kötülesin ki, yani bundan ne çıkarı olabilir? İlacı kötüleyenlerin rakip firmadan olması gibi paranoyik bir düşünce yerine acaba haklılık payı olabilir mi diye düşünülmemesinin sebebi ne olabilir acaba? Bence henüz başınıza hiç gerçekten kötü bişey gelmemiş olması sebebiyle bu tür şeylerin hep başkalarının başına geleceğini zannetme tecrübesizliği. Malesef böyle.
    Yine de bana verdiğiniz cevaplarda seviyenizi biraz korumanızı rica edeceğim, çocukca mesajlarınıza çocukca cevaplar versem burası çocuk parkına döner.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya arkadaşlar şu başkası ne der düşüncesini bırakmamız lazım. İnsanların yüzü yok, insanların yüzünde büyük mor doğum lekeleri var, vitilligo olan insanlar var. Sivilce çıkıcak yüzümüz, çenemiz var şükredelim.
    (Hiç demeyin, neden o zaman görsel bir şey için ilaç kullanıyorsun. Çoğumuzda olduğu gibi benim sivilcelerimde ağrılı, acılı ve geçmiyor.)

Kusma dönemini göze almazsan hiç bitmeyecek bu sivilceler bir de böyle düşün. O zaman o özgüvenin n'olcak? Ayrıca sivilcen var diye arkadaşlık mı kuramayacaksın? Hala var mı böyle insanlar. Seninle dalga geçen biri olursa sende onunla beraber gül, 6 ay sonra görüşeceğini söyle. Zaten 6 ay sonra kendileri gelip yüzünün ne kadar düzeldiğini söylicekler, mutlu olucaksın. Ne biliyim kendini böyle kabul et. Dövicem şimdi seni ya, sinirlendim :D
  • quote:

Ya arkadaşlar şu başkası ne der düşüncesini bırakmamız lazım. İnsanların yüzü yok, insanların yüzünde büyük mor doğum lekeleri var, vitilligo olan insanlar var. Sivilce çıkıcak yüzümüz, çenemiz var şükredelim.
    (Hiç demeyin, neden o zaman görsel bir şey için ilaç kullanıyorsun. Çoğumuzda olduğu gibi benim sivilcelerimde ağrılı, acılı ve geçmiyor.)

Kusma dönemini göze almazsan hiç bitmeyecek bu sivilceler bir de böyle düşün. O zaman o özgüvenin n'olcak? Ayrıca sivilcen var diye arkadaşlık mı kuramayacaksın? Hala var mı böyle insanlar. Seninle dalga geçen biri olursa sende onunla beraber gül, 6 ay sonra görüşeceğini söyle. Zaten 6 ay sonra kendileri gelip yüzünün ne kadar düzeldiğini söylicekler, mutlu olucaksın. Ne biliyim kendini böyle kabul et. Dövicem şimdi seni ya, sinirlendim :D

Hahah

Bakalım başlayacağım büyük ihtimalle, teşekkürler önerileriniz için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cronic

quote:

Merhaba arkadaşlar 3.ay içerisindeyim.

Yüzümde sivilce yoktu zaten ama 2 büyük sivilce çıktı 2 gün içinde kurudu. Tabii kuru sivilcenin var oluş sebebi onu sıkmamız olduğu için, canım acısa da ben biraz oynadım. Doktor kontrolde o izleri görünce çok kızdı:) Ayrıca, dudaklarını sakın yalama, daha fazla kurur sadece koruyucu sür diye de bol bol tembihledi.

Ben artık biraz sıkıldım dudak kremi sürmedim tüm gün anaaammm dudaklarım o kadar büzüştü ki ufacık kaldı yemek yiyemiyodum açamadım ağzımı :D Sonra hemen yoğun nemlendirme operasyonu yaptım. 10 gündür inanılmaz dikkat ediyorum ve kimse inanmaz bu ilacı kullandığıma o kadar normalleşti.

Sırtımdaki tüm sivilceler gitti ve hiiiçç çıkmadı çok şükür. Eski sivilcelerin izleri de kırmızı değil, tenimden daha koyu renkte. Omzumda ve dekolte bölgemde çıkıp sönmeler var.
    Cildin hassaslaşması ile ilgili her şey çok doğruymuş. Herhangi bir sürtmede, çarpmada derim sıyrılıyor gerçekten, özellikle kedi tırmıkları:) Hele yüzüm, o sivilcelerle oynarken oldukça yanmıştı.

Ayrıca yaptığınız işe göre değişir ama ben yazın bu ilaca başlamanın avantaj olduğunu düşünüyorum. Yazın sadece güneş ışığından korunmam gerekirken kışın dudaklarla beraber tüm cilt kuruduğu için daha zor geçicek benim için. Yazın gündüz dışarı çıkmıyodum iş sebebiyle zaten, diğer günler ise güneş kremi..

Sanırım başka birşey kalmadı, sorunuz olursa yardımcı olurum arkadaşlar. Tekrar tekrar söylüyorum; moralinizin bozulmasına asla izin vermeyin. Hiç kimse sizin ne yaşadığınızı bilemez, değişiklik olsun diye bu ilacı kullanmıyoruz. Tedavi olmamız gereken bir durum var. Hepimize geçmiş olsun.

Ben de tekrar tekrar söylüyorum; moraliniz bozulsun, bilin, öğrenin, farkında olun.
    Diğer insanların tecrübelerine kulak verin. Riskleri görün, anlayın.
    Sonra karar verin.
    Akne, sivilce geçici şeyler, sağlığınız daha önemli. Alternatiflere yönelin, accutane'ın toksik ve zararlı olduğunu bilin.
    Hiç kimse benim yaşadıklarımı bilemez, bir ay önce spor salonunda six pack kasarken, bir ay sonra 30 yaş yaşlanmış bir vücuda sahip olmak nasıl bir şey bilemezsiniz. Ve bir tek ben değil, bu şekilde accutane'dan zarar görmüş yüzlerce insan biliyorum. Onların arasına katılmak zorunda kaldım, forumlarına üye olmak zorunda kaldım. Accutane içip hayatıma devam edemedim, orada kaldım, orada bir dönüm noktam oldu. Hayatım accutane öncesi ve sonrası olarak ikiye bölündü. Ama şimdiki aklım olsa, veya birisinin benim yazdıklarım gibi yazdığını görmüş olsaydım ben kullanmazdım. Siz bunu okuyorsanız çok şanslısınız.
    BU İLAÇ ZEHİRDİR, İÇMEYİN, İÇTİRMEYİN!

7 yıldır bu dertle uğraştığım için yüzüm epey kötü oldu özgüven sıfır selfie kameralarından kaçıyorsun arkadaşlarda kalıyorsun sabah bi bakmışsın kocaman birşey çıkmış tanımadğın insanlar yüzün için tavsiyeler veriyor en önemlisi aynaya baktığında gözlerin değil yüzündeki kusurlar dikkatini çekiyor saçın her gün aşırı yağlanıyor cildin de aynı şekilde
    Ve bir ikinci ihitmal ilacı kullanırsan dudakların kuruyo düşük ihtimal burnun kanıyo kolesterole dikkat ediyorsun aylık tahlillerin oluyo yine düşük bir ihtimal bel ağrısı(geçici)ama 7 8 ay sonra iyi ki kullanmışım diyorsun yan etkiler yerini özgüven e bırakıyo

BEN 2.Yİ TERCİH ETTİM PİŞMAN DEĞİLİM.1.Yİ 2.YE TERCİH EDENLER BU İLACI KULLANMASIN ZATEN
  • Yaşım 38 gençlik yıllarımda suratımda çiban gibi sivilciler ile dolaştım daha sonra yaş ilerledikçe bu sivilciler devam etti hatta daha beter oldu artık aynada suratıma bakamaz arkadaşlar çağırdığında suratımdan dolayı gitmek istememe hatta arkadaşlar gel bizde kalalım dediklerinde istememe bunun nedenide sabah kaltığımda yastıkta patlamış sivilcelerin kanları ve ceraatleri oluyor. Sonra dayanamayarak doktora gittim 2008 yılında ve 8 aylık zoratonin di galiba tedavisine başladık ve süperdi sonuç sivilcesiz bir hayat beni bekliyordu takiiiiii 2014 yılına kadar o kabus günleri geri gelmişti. 1 sene boyunca o ilaçları almadan tedavi denedim kremler filan ama yok geçmiyordu. Bugün doktor mecbur Roaccutane tedavisine başlıyoruz dedi. Yarın gidip kan testi yaptıracağım ve tedavi başlayacak.

Diyeceğim şu 2. kez bu tedaviye başlıyorum. Doktor bazı cilt ve bünyelerde ilerki yıllarda tekrar edebileceğini belirtti. Bilginiz olsun.
  • Sivilce izleri var kirmizi yanagimds gecer mi nolur kullancam artik

• quote:

Orijinalden alıntı: yolsuzyolcu

quote:

Orijinalden alıntı: Cronic

quote:

Merhaba arkadaşlar 3.ay içerisindeyim.

Yüzümde sivilce yoktu zaten ama 2 büyük sivilce çıktı 2 gün içinde kurudu. Tabii kuru sivilcenin var oluş sebebi onu sıkmamız olduğu için, canım acısa da ben biraz oynadım. Doktor kontrolde o izleri görünce çok kızdı:) Ayrıca, dudaklarını sakın yalama, daha fazla kurur sadece koruyucu sür diye de bol bol tembihledi.

Ben artık biraz sıkıldım dudak kremi sürmedim tüm gün anaaammm dudaklarım o kadar büzüştü ki ufacık kaldı yemek yiyemiyodum açamadım ağzımı :D Sonra hemen yoğun nemlendirme operasyonu yaptım. 10 gündür inanılmaz dikkat ediyorum ve kimse inanmaz bu ilacı kullandığıma o kadar normalleşti.

Sırtımdaki tüm sivilceler gitti ve hiiiçç çıkmadı çok şükür. Eski sivilcelerin izleri de kırmızı değil, tenimden daha koyu renkte. Omzumda ve dekolte bölgemde çıkıp sönmeler var.
    Cildin hassaslaşması ile ilgili her şey çok doğruymuş. Herhangi bir sürtmede, çarpmada derim sıyrılıyor gerçekten, özellikle kedi tırmıkları:) Hele yüzüm, o sivilcelerle oynarken oldukça yanmıştı.

Ayrıca yaptığınız işe göre değişir ama ben yazın bu ilaca başlamanın avantaj olduğunu düşünüyorum. Yazın sadece güneş ışığından korunmam gerekirken kışın dudaklarla beraber tüm cilt kuruduğu için daha zor geçicek benim için. Yazın gündüz dışarı çıkmıyodum iş sebebiyle zaten, diğer günler ise güneş kremi..

Sanırım başka birşey kalmadı, sorunuz olursa yardımcı olurum arkadaşlar. Tekrar tekrar söylüyorum; moralinizin bozulmasına asla izin vermeyin. Hiç kimse sizin ne yaşadığınızı bilemez, değişiklik olsun diye bu ilacı kullanmıyoruz. Tedavi olmamız gereken bir durum var. Hepimize geçmiş olsun.

Ben de tekrar tekrar söylüyorum; moraliniz bozulsun, bilin, öğrenin, farkında olun.
    Diğer insanların tecrübelerine kulak verin. Riskleri görün, anlayın.
    Sonra karar verin.
    Akne, sivilce geçici şeyler, sağlığınız daha önemli. Alternatiflere yönelin, accutane'ın toksik ve zararlı olduğunu bilin.
    Hiç kimse benim yaşadıklarımı bilemez, bir ay önce spor salonunda six pack kasarken, bir ay sonra 30 yaş yaşlanmış bir vücuda sahip olmak nasıl bir şey bilemezsiniz. Ve bir tek ben değil, bu şekilde accutane'dan zarar görmüş yüzlerce insan biliyorum. Onların arasına katılmak zorunda kaldım, forumlarına üye olmak zorunda kaldım. Accutane içip hayatıma devam edemedim, orada kaldım, orada bir dönüm noktam oldu. Hayatım accutane öncesi ve sonrası olarak ikiye bölündü. Ama şimdiki aklım olsa, veya birisinin benim yazdıklarım gibi yazdığını görmüş olsaydım ben kullanmazdım. Siz bunu okuyorsanız çok şanslısınız.
    BU İLAÇ ZEHİRDİR, İÇMEYİN, İÇTİRMEYİN!

7 yıldır bu dertle uğraştığım için yüzüm epey kötü oldu özgüven sıfır selfie kameralarından kaçıyorsun arkadaşlarda kalıyorsun sabah bi bakmışsın kocaman birşey çıkmış tanımadğın insanlar yüzün için tavsiyeler veriyor en önemlisi aynaya baktığında gözlerin değil yüzündeki kusurlar dikkatini çekiyor saçın her gün aşırı yağlanıyor cildin de aynı şekilde
    Ve bir ikinci ihitmal ilacı kullanırsan dudakların kuruyo düşük ihtimal burnun kanıyo kolesterole dikkat ediyorsun aylık tahlillerin oluyo yine düşük bir ihtimal bel ağrısı(geçici)ama 7 8 ay sonra iyi ki kullanmışım diyorsun yan etkiler yerini özgüven e bırakıyo

BEN 2.Yİ TERCİH ETTİM PİŞMAN DEĞİLİM.1.Yİ 2.YE TERCİH EDENLER BU İLACI KULLANMASIN ZATEN

Selam kardeşim bak kisa yazacagim , bu bel agrisi bazi insanlarda KALICI oluyor internette : Accutane and Permanent Back Joint Pain diye aratirsan gorursun.
    Hayatı kararmış insanlar var ve tedavi edilemiyor.
    Duzgun birine benziyorsun umarim anlamissindir , merak ediyorsan google a yazman yeterli , resmi dokümanlar ve calismalarda var kalici olduguna dair.

Boyle bir risk ortada ve sen bilip bilmeden kimseye "GEÇİCİ" diyemezsin sirf sende geçti diye başka insanlarida yanlis yonlendiremezsin ,umarim anlamissindir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dream-Lord -- 11 Ekim 2015; 21:37:17 >
  • Arkadaşlar ilaç bende antrit(diz ağrısı) yaptı. Bu durum hiç başınıza geldi mi?
    Çözüm yolu var mıdır?

• quote:

Arkadaşlar ilaç bende antrit(diz ağrısı) yaptı. Bu durum hiç başınıza geldi mi?
    Çözüm yolu var mıdır?

Çözüm yolu derhal ilaci birakmak.
    Bu agrilar yillar sonrada geçmeyebilir durmadan soyledik kullanmayin şu zehiri diye.
    Kimse dinlemiyor bizi forumda.
    Google a accutane and permanent joint pain yazarsan bircok vaka gorursun.
    Bu ilaç yuzunden kollarini kipirdatamayan insanlar var ve gecmiyor.
    Geçmiş olsun , hos geldin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dream-Lord

quote:

Çözüm yolu var mıdır?

Bu agrilar yillar sonrada geçmeyebilir durmadan soyledik kullanmayin şu zehiri diye.

Hocam deme öyle ya. Bu ilaçtan önce çok çok fazla sivilcem vardı. Kırmızı kırmızı. Şimdi çok daha güzel. Nerdeyse hiç kalmadı. Son 1 ayım kaldı. Dizimde ağrı oluştu. Futbol falan oynatmıyor. Turnuva vardı oynayamadım takımda.
  • quote:

quote:

quote:

Çözüm yolu var mıdır?

Hocam deme öyle ya. Bu ilaçtan önce çok çok fazla sivilcem vardı. Kırmızı kırmızı. Şimdi çok daha güzel. Nerdeyse hiç kalmadı. Son 1 ayım kaldı. Dizimde ağrı oluştu. Futbol falan oynatmıyor. Turnuva vardı oynayamadım takımda.

Bak yol yakinken birak eğer yan etkiler geçmez ise hayatin kararir.
    bana oldugu gibi.
    Pm atmalisin bana yardimci olurum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Çözüm yolu var mıdır?

bana oldugu gibi.

adam zaten 5 ay kullanmış ,bu saatten sonra bıraksa ne fark eder.
    neyse,
    bende zoretanin e başladım çünkü 5 yıldır ne kullanırsam kullanıyım krem vb. rahat 1000 tl akıttım 0 fayda.3 gün önce gittigim doktor kist gibi bişey varmış onu sıktı,bi sivilce daha vardı onu sıktı,zoretanin 20mg yazdı ve isotrexin + bi krem karışımı bişey verdi.Tüm yüzüne sür dedi fakat benim sadece burun tarafında var sizce tüm yüzüme süreyim mi yoksa sadece akneli,izli alana mı? Krem yakıyor çünkü.

he neden kullanıyorum = çözüm kalmadı artık üstteki cevapdada arkadaş selfie vb,millet foto çekerken siz kaçıyosunuz otomatikman sabah kalkıyosunuz kocaman içi bembeyaz sivilce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuksws_99 -- 17 Ekim 2015; 19:19:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuksws_99

quote:

quote:

quote:

quote:

Çözüm yolu var mıdır?

bana oldugu gibi.

adam zaten 5 ay kullanmış ,bu saatten sonra bıraksa ne fark eder.
    neyse,
    bende zoretanin e başladım çünkü 5 yıldır ne kullanırsam kullanıyım krem vb. rahat 1000 tl akıttım 0 fayda.3 gün önce gittigim doktor kist gibi bişey varmış onu sıktı,bi sivilce daha vardı onu sıktı,zoretanin 20mg yazdı ve isotrexin + bi krem karışımı bişey verdi.Tüm yüzüne sür dedi fakat benim sadece burun tarafında var sizce tüm yüzüme süreyim mi yoksa sadece akneli,izli alana mı? Krem yakıyor çünkü.

he neden kullanıyorum = çözüm kalmadı artık üstteki cevapdada arkadaş selfie vb,millet foto çekerken siz kaçıyosunuz otomatikman sabah kalkıyosunuz kocaman içi bembeyaz sivilce.

Fotoğraf çekilmekten falan bahsediyorsun , ben sana insanlar bu ilaç yüzünden "öldü" diyorum.
    Accutane'in asıl kullanim alanı kemoterapidir.
    Kanserli hastalarda alanına uygun olarak kullaniliyor yani.
    Bu ilaca başvurmadan once aknen için denemen gereken birçok etkili doğal yöntemler bulunmakta , çay ağacı yağı'nı bir arat istersen , oldukça etkilidir ve eğer ilaca şuan başlamadiysan , sana birakmani oneririm tüm vucudunla bir rulet oynuyorsun.

• 
Sayfa: önceki 461462463464465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.