Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (436. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.288
Cevap
103
Favori
2.354.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 434435436437438
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hul00gg

Merhaba, bir haftaya bu ilacı kullanmayı planlıyorum fakat size bir sorum olacaktı ben 15 yaşındayım (şubatta 16 olacağım) sizce ilacın gelişimime olumsuz yönde etkileri olur mu ?

Evet olur, accutane'ın büyüme hormonu olan Growth Hormonu etkilediği söyleniyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vay be ergenligimden 20 yasina kadar sivilcelerle ugrasmis, kullanmadigim kozmetik ve ilac kalmamisti ustelik maddi ve psikolojik olarak yipratiyordu, taa ki bir doktor bana aktrent tedavisini onerene kadar...

Allah razi olsun o doktordan, ilac tedavim 6 ay surmustu ve ilk kullanmaya basladigim 10.gunden itibaren tek bir sivilce cikmadi ve hala da oyle sivilcenin ne oldugunu unutmus durumdayim, rastgele konuya girdim ve sivilcelerle ugraslarim kare kare gozlerimin onunden gecti.

Arkadaslar sizlere tavsiyem bu ilaci cok guzel bir sekilde, doktorunuzun tavsiyelerini dikkate alarak muazzam bir sekilde tedavi surecini aksatmayiniz ve inanin bana cogunuzun sivilcelerden eseri kalmayacaktir. Kisa bir de ilaca iliskin tavsiyede bulunmak, sizlerin soru sormasi dahilinde, memnuniyetle cevaplamak isterim... A vitamininden uzak durun (acin bakin interneti hangi besinlerde hangi vitaminler bulunur, kendinize takvim cikarin) ve ve ve en onemlisi gunde 2-3 litre su tuketin, spor yapin hadi saglicakla kalin :)

Edit: disari cikmadan once gunes kremini surmeyi unutmayiniz zira tedavi surecinde cildiniz cok hassas olacak. Surmezseniz cildiniz benek benek olabilir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İnce Uçlu Şarj Aleti -- 17 Ekim 2014; 16:25:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İnce Uçlu Şarj Aleti

Vay be ergenligimden 20 yasina kadar sivilcelerle ugrasmis, kullanmadigim kozmetik ve ilac kalmamisti ustelik maddi ve psikolojik olarak yipratiyordu, taa ki bir doktor bana aktrent tedavisini onerene kadar...

Allah razi olsun o doktordan, ilac tedavim 6 ay surmustu ve ilk kullanmaya basladigim 10.gunden itibaren tek bir sivilce cikmadi ve hala da oyle sivilcenin ne oldugunu unutmus durumdayim, rastgele konuya girdim ve sivilcelerle ugraslarim kare kare gozlerimin onunden gecti.

Arkadaslar sizlere tavsiyem bu ilaci cok guzel bir sekilde, doktorunuzun tavsiyelerini dikkate alarak muazzam bir sekilde tedavi surecini aksatmayiniz ve inanin bana cogunuzun sivilcelerden eseri kalmayacaktir. Kisa bir de ilaca iliskin tavsiyede bulunmak, sizlerin soru sormasi dahilinde, memnuniyetle cevaplamak isterim... A vitamininden uzak durun (acin bakin interneti hangi besinlerde hangi vitaminler bulunur, kendinize takvim cikarin) ve ve ve en onemlisi gunde 2-3 litre su tuketin, spor yapin hadi saglicakla kalin :)

Edit: disari cikmadan once gunes kremini surmeyi unutmayiniz zira tedavi surecinde cildiniz cok hassas olacak. Surmezseniz cildiniz benek benek olabilir :)

Sac dokulmesi oldu mu bitireli kac ay gecti

• roseria kullanıcısına yanıt
    Pek gözlemlemedim fakat eskisinden cok kuruydu saclarim.
    Tedaviye 2013 ekimin 20 si baslamis.. 2014 20 nisan bitirmistim. Tedavi surecim biteli tam 6 ay olmus nisandan bu yana.

Kas agrilariniz, bel agrilariniz artacaktir dert etmeyin.. Tedaviden 4 5 ay sonra duzelirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İnce Uçlu Şarj Aleti -- 17 Ekim 2014; 17:05:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İnce Uçlu Şarj Aleti

Pek gözlemlemedim fakat eskisinden cok kuruydu saclarim.
    Tedaviye 2013 ekimin 20 si baslamis.. 2014 20 nisan bitirmistim. Tedavi surecim biteli tam 6 ay olmus nisandan bu yana.

Kas agrilariniz, bel agrilariniz artacaktir dert etmeyin.. Tedaviden 4 5 ay sonra duzelirsiniz

Sivilce izlerini geciriyor mu

• Facebooktaki gruba takıldık, forumu unuttuk, kullanan, kullanıp bitirenler yardımı dokunacağını düşünen şeyleri yazsınlar yahuu

60. gün oldu olması gerektiği gibi devam ediyoruz bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bisikletli

Facebooktaki gruba takıldık, forumu unuttuk, kullanan, kullanıp bitirenler yardımı dokunacağını düşünen şeyleri yazsınlar yahuu

fb grup linkini verirmisiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bisikletli

Facebooktaki gruba takıldık, forumu unuttuk, kullanan, kullanıp bitirenler yardımı dokunacağını düşünen şeyleri yazsınlar yahuu

Hangi grup

• Bende yeni başladım bu ilaci kullanmaya daha 7.günüm bir sorum olacak ben bazi akşamları yemekten 2 3 saat sonra aliyorum ilacı bu yapmammam gereken bir sey mi acaba hemen yemekten sonra mi almam gerekli illa

• acnegen ve roaccotune, zoretanin ve aknetrent bilgi paylaşımı grubu ...

pek bilgi sahibi kişi yok ve hep aynı konular dönüyor olsada bu dönem de yalnız birakmiyor :D

• roseria kullanıcısına yanıt
    Az da olsa geçiriyor
  • 2.5 aydan beri günde 20 mg zoretanin kullanıyorum.Boy 1.80 kilo 76 yaş 18.Doktorun söylediğine göre tedavim bu ayın sonunda bitecek yani 3 ay kullanmış olacağım.İlaç prospektüsünde kısa süren ve düşük doz kullanılan tedavilerde tekrarlama riskinin arttığı yazılıydı.Daha önce benim gibi düşük doz kısa süreli ilaç kullanmış olanınız ya da tanıdığı vs. olan var mı? Sonuç nasıldı?
  • Accutane'nin kalıcı zararları ile ilgili 1.600 mesaj..
    http://www.medschat.com/Discuss/accutane-long-term-side-effects-191307_p82.htm

Doktorlara güvenmeyin, imza ile kullandırdıkları bir ilaçtan bahsediyoruz, mallığın alemi yok. Bana bişey olmaz demeyin, reddedin, hayır deyin.
    Bişey olmaz derlerse, alın size roaccutane'ı kullandıktan sonra kalıcı yan etkileri yüzünden intahar eden bir genç deyin:
    Bakın ilacı kullanırken değil, ilacı kullandıktan sonra kalıcı yan etkileri yüzünden intihar ediyor. Öncesinde 20 sayfalık intahar mektubu yazıyor. Sağlıklıydım, bu ilaç yüzünden intihar ediyorum diyor.
    Bu genç benim üye olduğum bir sitede yazıyormuş, en son cilt ve göz kuruluğu durmadığı için televizyon bile seyredemediğini yazmış..
    http://www.dailymail.co.uk/news/article-2367075/Healthy-footballer-James-Sillcock-26-taking-acne-drug-RoAccutane-killed-mental-health-problems.html
    İngilizcesi olan 1600 postluk ilk linki okusun. Orada yazanların hepsi mi trol? Mallık yapmayın!

• Arkadaşlar ilacın 7. günündeyim şimdi 8.ilacımı içeceğim.
    Yalnız boğazlarımı üşüttüm ve 1000 Mg'lık iğne tedavi verildi, iğnenin bir tanesini vuruldum ama şimdi kafama takıldı acaba ilaçla birlikte yan etki gösterir mi??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Glacie

Arkadaşlar ilacın 7. günündeyim şimdi 8.ilacımı içeceğim.
    Yalnız boğazlarımı üşüttüm ve 1000 Mg'lık iğne tedavi verildi, iğnenin bir tanesini vuruldum ama şimdi kafama takıldı acaba ilaçla birlikte yan etki gösterir mi??

hocam bende ilacı kullanıyorum bazen grip felan oluyorum .O durumlarda grip ilacını alıyorum .rocu almıyorum nolur nolmaz diye.

Bu arada arkadaşlar ufak bir sorum olacak .Yüzde bazen ufak ufak kepeklenme oluyor bu normal mi ? Ve bazende kızarıyor ? kızarması normal mi arkadaşlar
  • Aynen kardes yuzde beyaz döküntü ve yikayinca yanma-kızarma oluyor.
    iIaci birakali 1hafta oldu yan etkiler ne zaman geçer

• quote:

Orijinalden alıntı: Ekobella282

Aynen kardes yuzde beyaz döküntü ve yikayinca yanma-kızarma oluyor.
    iIaci birakali 1hafta oldu yan etkiler ne zaman geçer

hocam ne zaman geçeceği konusunda hiç bir bilgim yok ama yakında geçer. Geçmiş olsun
  • Acnegen 15.gündeyim baya arttı sivilceler ne zaman geçer acaba ?
  • Kir-pi, sen nasıl bir doktorsun? Buradaki gençlere zehir ile ilgili tavsiyelerde bulunuyorsun. Ezbere iş yapıyorsun, muayene etmeden genç arkadaşlarımıza tavsiyelerde bulunuyorsun.. Bu mudur profesyonellik? Hiç mi okumuyorsun bu ilacın zararlarını? Roche ve actavisin paralı adamı mısın yoksa?
    Topluma en büyük zararı cahil insanlar verir. Malesef doktorların da cahili oluyor ama toplumdan gördükleri ve haketmedikleri saygı ve hörmet onlarda öyle bir ego yapıyor ki, cehaletlerinin farkında bile değiller. Toplumda en az saygı görmesi gereken bu meslek grubundaki insanlar malesef el üstünde tutuluyor. Kimseye bir faydanız yok! Hele ki ezbere ilaç yazan doktorların hiiç faydası yok, aksine zararı var!!!

• Bir ayın içerisinde geçer hocam sabret az daha :)
  • 
Sayfa: önceki 434435436437438
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.