- x
ACİL !!! EN İYİ BUZDOLABI MARKASI.
67 Cevap103473 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

40 Mesaj
25 Temmuz 2007; 17:51:41 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Arkadaşlar 2 gün içinde bir buzdolabı alacağım . Bosh markadan uzak durmamı söylediler (yazın soğutmuyormuş) siz hangi markayı önerirsiniz. Neden. TSK.

12189 Mesaj
25 Temmuz 2007; 17:58:59 

İstanbul'daysanız Carrefour'da kore malı A sınıfı 476lt Siemens KS59U920NE 1499YTL.Bence çok uygun
http://www.hepsiburada....oductid=mtsieks59u920ne
O olmuyorsa Sharp,Samsung ve Vestel bayilerinde satılmakta olan Whirlpool'u tercih edin.
http://www.whirlpool.co...2341&p4=20212340&lgid=8
En iyileri ve uygun fiyatlıları bunlardır.

399 Mesaj
25 Temmuz 2007; 23:23:00 

candoğan hocam selam. buzdolabı oalrak bosch neden tavsiye edilmiyor? bizdeki siemens sürekli su damlatmaya başladı lastiklerden olabilir mi ?

saygılarımla üstat

12189 Mesaj
26 Temmuz 2007; 2:24:18 

quote:

Orjinalden alıntı: Xyria

candoğan hocam selam. buzdolabı oalrak bosch neden tavsiye edilmiyor? bizdeki siemens sürekli su damlatmaya başladı lastiklerden olabilir mi ?

saygılarımla üstat
Bosch buzdolaplarındaki genel şikayetler:
-Defrost sırasında buz kırma sesi yapması
-Soğutma performansı eksikliği
-Kart ve kompresör arızaları
Genelde buz kırma sesi başta olma üzere bu şikayetler çok.Hepsi de yerli montaj buzdolapalrından.İyisi de var ama şikayetler de çok.

Sizin sorununuza gelince buzdolabı türünü bilemiyorum ama statik buzdolabınız varsa(no frost değilse)Su tahliye deliği tıkanmış olabilir.Delik dolabın kapısını açtığınızda iç arka duvarda sebzeliğin hemen üst kısmında gözünüze çarpacaktır.Bu deliği şiş ile açarsanız sorununuz çözülecektir.

246 Mesaj
30 Temmuz 2007; 2:26:26 

ben de buzdolabı araştırıyorum tavsiyem sharp veya samsung ikisinden biri ikisinide gözü kapalı alabilirsin

6691 Mesaj
6 Ağustos 2007; 0:03:04 

SHARP +SHARP + SHARP + ARÇELİK ORBİTAL.... Para, tercih sizin....Saygılarımla..

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Ağustos 2007; 0:07:14 

quote:

Orjinalden alıntı: taşkafa

SHARP +SHARP + SHARP + ARÇELİK ORBİTAL.... Para, tercih sizin....Saygılarımla..

arçelik tarihinin en büyük hatasını orbital serisi ile yaptı ne orbitali,bu forumda olmak ama okumakda gerekiyor,o orbitallerin rezilligini bilmeyenmi kaldı özellikle çamaşır makinelerinin

12189 Mesaj
6 Ağustos 2007; 11:29:58 

orbital al kazıklan 2500YTL'ye 400 küsür litre buzdolabı valla insaf Arçelik 2100YTL'ye 500küsür litre,inox,en az benim dolabım yakar diyen Arçelik'ten çok daha az elektrik yakan Electrolux buzdolabı dururken Arçelik alanları tebrik etmek lazım

Uzaklaştırılmış
6 Ağustos 2007; 16:10:26 

siemens tavsiye ederim.
bütçe sorunu yoksa amana veya general elektirik.

248 Mesaj
6 Ağustos 2007; 16:33:17 

general electric, o olmazsa arçelik.... bunu bana arçelilkte çalışan bir mühendis arkadaşım söylemişti.. ve ben arçelik kullanıyorum gayet memnunum.özellkle şu sıcak yaz aylarındaki performanstan..

Kendi İsteğiyle Uzaklaştırılmış
30 gün cezanın,
8 gün 11 sa. 33 dk. kadarı kaldı.
7 Ağustos 2007; 17:40:00 

Samsung SRL-629 EVS model buzdolabı İstanbul ' da pek bulamadım.
Bulduğumun fiyatlarıda 2100 küsür civarı..

Daha uygun fiyata alabileceğim bir yer varmı.
Bu özellikle başka bir marka varmı + beklesek fiyatları bir miktar daha düşermi ?

Teşekkürler.

30 gün cezanın,
7 Ağustos 2007; 18:04:21 

Samsung un sitesinde yeni fark ettimde .
SR-L629EV
ve
SR-L629EVS

2 tane model var aralarındaki farkları tam anlıyamadım.
Herhalde METRO da gördüğüm SR-L629EV modeliydi fiyatıda 2,050 YTL gibi bi fiyat.
sizce değermi ?

12189 Mesaj
7 Ağustos 2007; 18:12:19 

quote:

Orjinalden alıntı: Netscout

SR-L629EV
ve
SR-L629EVS

Herhalde METRO da gördüğüm SR-L629EV modeliydi fiyatıda 2,050 YTL gibi bi fiyat.
sizce değermi ?

Aradaki renk farkı olabilir.Samsung'un sitesi oldukça yetersiz olduğundan ürünler arasındaki hiçbir fark anlaşılamıyor maalesef.
Fiyat da iyi bence çünkü oldukça büyük bir buzdolabı

30 gün cezanın,
7 Ağustos 2007; 18:56:46 

널리 인간을 이롭게 하라 (Tüm insanların yararına)

o zaman :D

1692 Mesaj
7 Ağustos 2007; 19:04:16 

quote:

SR-L629EV
ve
SR-L629EVS

sizce değermi ?

Sanırım SR-L629EVS modelinde silver nano koruma sistemi var, Diğerinde yok. Ama ikisi de çok güzel bence farketmez hangisi olduğu

430 Mesaj
7 Ağustos 2007; 22:54:00 

Model veremem ama Marka olarak General Electric, Amana ve Whirlpool iyidir.

250 Mesaj
8 Ağustos 2007; 3:41:48 

quote:

SR-L629EV
ve
SR-L629EVS

sizce değermi ?

Hocam ben alacaktım o dolaptan. Bir beyaz modeli var birde silver arada renk için 250 ytl oynuyor. ama acıma paraya silver al cok guzel. bu arada dolabın eni 83 cm haberin var değil mi

38 Mesaj
8 Ağustos 2007; 9:01:29 

quote:

Orjinalden alıntı: muallim70

ben de buzdolabı araştırıyorum tavsiyem sharp veya samsung ikisinden biri ikisinide gözü kapalı alabilirsin

buzdolabı araştırıyomusunuz yoksa satıyomusunuz ?
bu 2 markadan başka araştırmadınız mı yoksa tavsiye mi etmezsiniz tam anlaşılır olmamış ....

246 Mesaj
9 Ağustos 2007; 15:14:05 

merhaba
yazdıklarımdan bu markaları sattığım anlamını çıkarmanız ilginç ben araştırma durumunda olduğumu benim finansal durumuma göre bu iki markanın alınabilir olduğunu belirtmek istedim yoksa japonlarla veya korelilerle bir bağım yok tavsiye ediyorum o kadar
başka araştırma yaptım tabiki ama gördüm ki kalite performans anlamında bu iki marka daha verimli

6691 Mesaj
9 Ağustos 2007; 18:22:42 

ARÇELİK Hakkında atıp tutanlara mesajım...Bu agustos sıcagı 45 C leri gördük dolabım orta kararda çalışıyor..Yaz ayarına çekmedim...Alt sıcaklık 7 C. Üst derin dondurucu --18 C. Evimde 5 yıldır ARÇELİK kullanıyorum...Gri renkli NO Frost...Çift kapılı ve Kapının üstünde dışarda dijital gösterge var...daha ne olsun ?..Siz atıp tutmaya devam edin. Ben çok şükür iyi bir tercih yaptım...Pişman degilim....Ayar derecesi 1-2-3-4-5- ve maksimum 6 var... Benim dolap 3 te çalışıyor...Merak eden varsa bu sıcaklarda gelip dolabı görebilir...Yalan dolan ezbere yazmıyorum..sıcaklık ayar kademesi .3 te çalışıyor...DAHA NE OLSUN ?... Normalde maksimuma almam lazım....Almadım çünkü gerek yok....180 cm boy 70 cm en var..Daha ne olsun...Dışı gri... Modeli aklımda degil...kapagında dijital göstergesi var...İşte tarif ettigim ARÇELİK.....

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

Uzaklaştırılmış
9 Ağustos 2007; 19:54:20 

quote:

Orjinalden alıntı: taşkafa

ARÇELİK Hakkında atıp tutanlara mesajım...Bu agustos sıcagı 45 C leri gördük dolabım orta kararda çalışıyor..Yaz ayarına çekmedim...Alt sıcaklık 7 C. Üst derin dondurucu --18 C. Evimde 5 yıldır ARÇELİK kullanıyorum...Gri renkli NO Frost...Çift kapılı ve Kapının üstünde dışarda dijital gösterge var...daha ne olsun ?..Siz atıp tutmaya devam edin. Ben çok şükür iyi bir tercih yaptım...Pişman degilim....Ayar derecesi 1-2-3-4-5- ve maksimum 6 var... Benim dolap 3 te çalışıyor...Merak eden varsa bu sıcaklarda gelip dolabı görebilir...Yalan dolan ezbere yazmıyorum..sıcaklık ayar kademesi .3 te çalışıyor...DAHA NE OLSUN ?... Normalde maksimuma almam lazım....Almadım çünkü gerek yok....180 cm boy 70 cm en var..Daha ne olsun...Dışı gri... Modeli aklımda degil...kapagında dijital göstergesi var...İşte tarif ettigim ARÇELİK.....

burnunun dikike gidenlere tipik örneksiniz,

burada arçelik buzdolabına kötü diyen oldumu,arada yazılanları okuyun aristona,vestele tercih edilebilir buzdolabı konusunda,

asıl siz şu arçelik saçmalığına gülün

http://forum.donanimhaber.com/m_16515150/tm.htm

12189 Mesaj
9 Ağustos 2007; 20:57:56 

Buradan atıp tutanlara tavsiyem oturup yazımı okumaları.
1500 YTL'ye 180 boy 75cm en bir kerede 10 kg'dan fazla donduran ve elektrik kesildiğinde 12 saat koruyabilen no-frostlar dururken
2000YTL ve üstüne 180 boy 70 en 5 kg donduran ve 8 saat saklayabilen Arçelik'i tercih ediyorsanız o sizin bileceğiniz iştir.Daha ne diyeyim?
Bendeki Samsung da 13 senelik kısık ayarda çalışıyor yükseğe alınca içindekiler donuyor.Arçelik'ten çok daha sessiz.Hiçbir şikayetim yok,hiçbir problem çıkarmadı bugüne dek.O yıllarda üretilen Arçelik'leri yanına koysanız insan güler.(Arçelik'in kendi montajladıklarından bahsediyorum ithallerinden ve lisanslılarından değil)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 9 Ağustos 2007; 22:53:02 >

30 gün cezanın,
10 Ağustos 2007; 0:16:15 

Samsung u aldım gitti :D
eve getirmişler formu doldurtmuşlar gitmişler.

kapıdan zor geçirdik 3 kişi :D

çoooook büyük bi buzdolabı herkese tavsiye ederim.
almak isteyen arkadaşlar.
Cevahir iş merkezinde bulabilirler.

bana 2000 e patladı.
ama gerçekten tavsiye edildiği kadar varmış.
ilk çalışmada biraz sesli çalıştı sıcaklık düşmeye başlayınca ne ses kaldı ne seda :D

1692 Mesaj
10 Ağustos 2007; 0:25:41 

quote:

bana 2000 e patladı.
ilk çalışmada biraz sesli çalıştı sıcaklık düşmeye başlayınca ne ses kaldı ne seda :D

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. Hangi modeli aldığınızı da yazarsanız sevinirim, iyi akşamlar
(bu arada ilk kalkış esnasında biraz sesli çalışması normaldir, genellikle tün buzdolaplarında oluyor)

12189 Mesaj
10 Ağustos 2007; 0:41:53 

quote:

bana 2000 e patladı.

Hayırlı olsun.Doğru bir seçim yaptığınızı yıllar içinde göreceksiniz

246 Mesaj
10 Ağustos 2007; 1:45:21 

Netscout arkadaşım hayırlı olsun güle2 kullan darısı başımıza
tabii siz ist da olunca her şey elinizin altında gidiver cevahire alıver gel değil mi
saygılar

476 Mesaj
17 Ağustos 2007; 0:14:23 

arkadaşlar ben evimde Bosch markalı no-frost buzdolabı kullanıyorum. okuduklarımdan anladığım kadarıyla buradaki arkadaşlar BAZI GELİŞMELERDEN HABERSİZ yaşıyor ve yorum yapıyorlar. çünkü Bosch ürettiği no-frost buzdolaplarının Türkiye ye uygun olarak tasarlanmadığını ve programlanmadığını ilan etmişti.Sürekli buzlanma yapan bazı modelleri vardı. bu nedenle hem buzlanma sorunu hemde yüksek enerji tüketimi söz konusuydu. Ancak ülkemize uygunluk için gerekli düzenlemeleri ( gerekli ayar ve parça değişimleri) ücretsiz yapacağını duyurmuştu. ben 2 yıl önce bu değişiklikleri yaptırmıştım. garanti süresi bitmiş olmasına rağmen ÜCRETSİZdi. bu hatasından dolayı herkesden de özür dilemişti. yani büyük firmalardan yinede şaşmayın derim. Bence bu arada Almanlar bu işi biliyor ya kim ne derse desin....

ex BİMEKS TD...

AMD FX X8 8320 Soket AM3+ 3.5GHz 16MB Cache+ Saphire 4870 + MSI 970A-G46 + GSKILL RipjawsX 8GB DDR3-1600Mhz CL9 + SANDISK Extreme Sata 3.0 SSD.....

Uzaklaştırılmış
17 Ağustos 2007; 0:31:21 

quote:

Orjinalden alıntı: fotocum

arkadaşlar ben evimde Bosch markalı no-frost buzdolabı kullanıyorum. okuduklarımdan anladığım kadarıyla buradaki arkadaşlar BAZI GELİŞMELERDEN HABERSİZ yaşıyor ve yorum yapıyorlar. çünkü Bosch ürettiği no-frost buzdolaplarının Türkiye ye uygun olarak tasarlanmadığını ve programlanmadığını ilan etmişti.Sürekli buzlanma yapan bazı modelleri vardı. bu nedenle hem buzlanma sorunu hemde yüksek enerji tüketimi söz konusuydu. Ancak ülkemize uygunluk için gerekli düzenlemeleri ( gerekli ayar ve parça değişimleri) ücretsiz yapacağını duyurmuştu. ben 2 yıl önce bu değişiklikleri yaptırmıştım. garanti süresi bitmiş olmasına rağmen ÜCRETSİZdi. bu hatasından dolayı herkesden de özür dilemişti. yani büyük firmalardan yinede şaşmayın derim. Bence bu arada Almanlar bu işi biliyor ya kim ne derse desin....

Almanlar bilirde,bizim sanayicide bilir işini

12189 Mesaj
17 Ağustos 2007; 10:46:47 

quote:

Orjinalden alıntı: fotocum

Benim arkadaşımda da 1999 yılında alınmış KSU3920 modeli var.O da bahsettiğiniz hatalı üretimlerdenmiş ve ücretsiz olarak değiştirmişler.O günden beri sorunsuz kullanıyor.Bunlara rağmen yine de şikayet çok.Bosch buzdolapları özellikle dondurma kapasitesi yönünden diğer dolaplara fark atacak performansta ama şikayet de çok.Çatırt kuturt buz kırma sesi problemini yaşayanları çok duydum özellikle.Sorun yaşamasalar dahi bu problem var.Yoksa kompresörleri sessiz.sikayetvar.com'daki geçiştirilmiş şikayetler de yabana atılacak kadar değil.Kısacası iyi çıkabileceği gibi kötü çıkma olasılığı da çok,servisin eline düşmemek için direkt ithallere yönelmek daha mantıklı.Şu an yerli montaj Bosch mu Arçelik mi deseniz ben halen Bosch alırım çünkü Arçelik 5kg dondurup elektrik eksintisinde 8 saat korurken Bosch 12kg dondurup 16 saat saklıyor.Aksesuarları vs de kullanışlı.Bir de yerli montaj Bosch'lar tıpkı Arçelik'ler gibi çok pahalı.Ondan Kore malı buzdolaplarını öneriyorum.Çok daha ucuz ve daha kaliteliler.

890 Mesaj
17 Ağustos 2007; 14:11:32 

Candoğan Bey.Kore malını ısrarla tavsiye ediyorsunuz,niçin? Kore malını nerden bulabiliriz.normal Bosh bayileri satar mı, fiyat farkı nasıl,katalog yada internet mağazalarında gördüğümüz malın Kore malı olduğunu nasıl anlayacağız.Son olarak da sadece buzdolabı için mi bu tavsiyeniz yoksa tüm beyaz eşya için mi?Şimdiden teşekkürler.

46 Mesaj
17 Ağustos 2007; 16:25:01 

ARKADAŞLAR BENDE BEKO BUZDOLABI VAR.4 YILDIR KULLANIYORUN BANA BUGÜNLERDE MOTORUNUN ÇOK çalışıyor gibi geliyor.ACABA ARIZA MI VAR

12189 Mesaj
18 Ağustos 2007; 12:04:58 

quote:

Orjinalden alıntı: hkas

Candoğan Bey.Kore malını ısrarla tavsiye ediyorsunuz,niçin? Kore malını nerden bulabiliriz.normal Bosh bayileri satar mı, fiyat farkı nasıl,katalog yada internet mağazalarında gördüğümüz malın Kore malı olduğunu nasıl anlayacağız.Son olarak da sadece buzdolabı için mi bu tavsiyeniz yoksa tüm beyaz eşya için mi?Şimdiden teşekkürler.

Kore malını yüksek kalite,dondurma kapasitesi ve düşük fiyatı nedeniyle tavsiye ediyorum.Bosch'un aşağıda verdiğim modelleri Kore malıdır ve tüm bayileri satar.Yerli ürünlere göre daha ucuz.Bir de tavsiyem sadece buzdolapları için geçerli.Mesela çamaşır makinelerinde Kore malları gürültü,dengeleme problemi,eksik özellikler dolayısıyla iyi değil.Forumda birçok kişi iade etti Kore malı çamaşır makinelerini.Bildiğim kadarıyla da Türkiye'de Kore malı bulaşık makinesi zaten yok.Bir de Kore malı mikrodalgalar çok kaliteli ama pahalıdır.
Bosch'un ve Siemens'in Kore malı çift kapılı buzdolapları
http://www.siemensevale...%3d4%2628%3d26%253d2278
http://www.siemensevale...%3d4%2628%3d26%253d2278
http://www.siemensevale...%3d5%2628%3d26%253d2278
http://www.boschevaletl...rost.asp&ID=498&SCAT=18
http://www.boschevaletl...rost.asp&ID=497&SCAT=18
http://www.boschevaletl...rost.asp&ID=496&SCAT=18

Arçelik'in Kore malı buzdolabı
http://www.arcelik.com....17110100&LANGUAGE=tr-TR

Vestel'in Samsung tarafından üretilen Kore malı buzdolabı:
http://www.vestel.com.t...TR/Urunler/20211133.htm

Bir de fiyatlara aldanmayın dışarıda daha ucuza alabilirsiniz

12189 Mesaj
18 Ağustos 2007; 12:06:59 

quote:

Orjinalden alıntı: benhasan

ARKADAŞLAR BENDE BEKO BUZDOLABI VAR.4 YILDIR KULLANIYORUN BANA BUGÜNLERDE MOTORUNUN ÇOK çalışıyor gibi geliyor.ACABA ARIZA MI VAR

İç soğukluk normal ise dolap normaldir.Ancak çok çalışmasına rağmen soğukluk yoksa kapı lastikleri yıpranmış veya gaz eksilmiş olabilir.Dolabınız dijitalse iç soğukluğunu yazabilirseniz sevinirim.

394 Mesaj
18 Ağustos 2007; 22:47:23 

bede 1998 de bdsch buzdolabı aldım. değişik illerde servislerine sorunlarımı aktardım. hiçbir şekilde yardımcı olmadılar. dolabın yarı parasını istiyorlar neredeyse. bende gitiği yere kadra gitsin mantığı gütmeye başladım. evmideki bosch marka ürünlerden dolayı bosch markasına olan güvenim tamamen kayboldu. verdiğim servet değerindeki paralarıma acıyorum. bosch ürünü evime biraz zor girer. tabi arkadaşlarımada marka konusunda önerilerim arasında boschu katmıyorum bile.

Hayatta 2 şeye güveniyorum :
-Bir Aynaya Baktığımda Gördüğüme,
-Bir de Yukarı Baktığımda Göremediğime...

119 Mesaj
19 Ağustos 2007; 14:46:17 

merhabalar, bende bosch no frost vardı. iki kez büyük arıza yaptı. birinde motor değişti. diğerinde yine motorla ve gaz sirkülasyonu ile ilgili arıza oldu.üçüncüsünde servis 400 ytl ye mal olacak arıza tespit etti. yeter dedim ve ve buzdolabını ATTım. daha sonra arçelik baktım. arçelik 460 lt lik no frost 1450 ytl ye kadar indiler. sonra spota arçelik almaya gittim. bir baktım ki arçelik buzdolabının yanında hiçde ona benzemeyen malzemesi arçeliğe göre çok daha kaliteli, meyve ve sebzelerin konulduğu bölümler, cam raflar inanılmaz derecede daha kaliteli olan bir buzdolabı gördüm. ve de iç hacmi 577 lt ve de markası SHARP dı. satıcı abi ne yapacan arçeliği bundan al dedi.
sonuç:
1- 1350 ytl ye 577 lt iç hacmi olan sharp aldım. herhalde aynı malı arçeliklteki karşılığı 2000 ytl falandır.
çok memnunuz. iç bölmelerine derece koydum. ve test ettim. milim şaşmıyor.
2- beyaz eşya almak için tek bir markanın satıldığı mağazaya gitmemek lazım. gözlerde yanılsama oluyor.
birden fazla markanın satıldığı dükkanlara gidip karşılaştırmak en doğrusu. örneğin aynı mağazada vestel arçelik ve elektrolüx çamaşır makinasını yanyana gördüm. elektrolüx kesinlikle çok farklıydı. deterjan konulan bölümden tutunda kapağı dahil kalıp gibiydi. diğer markaların ki sanki elinizde kalacak.ve de fiyatları hemen hemen aynıydı.
3- servise gelince sharp servisine gittim. servis yetkilisine de sordum. müşterileri ürünü sattıktan sonra sorun çıkarmadığı için unutuyoruz dedi.
servis le ilgili son söz: madem 15- 20 bin dolar verip peugeot, opel, seat, honda gibi ithal mal alıyoruz da 1000 dolarlık bir üründe bu kadar bozulacak diye korkuyoruz.

ÖNERİM: SHARP, WHİRLPOOL ( iç hacmi biraz küçük), ELEKTROLÜX (nerdeyse arçelikle aynı)

119 Mesaj
19 Ağustos 2007; 14:49:16 

elketrolüx 'ün fiyatı nerdeyse arçelikle aynı demek istedim.

12189 Mesaj
19 Ağustos 2007; 15:40:54 

quote:

Orjinalden alıntı: asddemir

elketrolüx 'ün fiyatı nerdeyse arçelikle aynı demek istedim.

Evet haklısınız biz de burada insanlara aynı şeyi söyleyince nedense kızıyorlar.Arçelik güzel kazıklıyor bizi

890 Mesaj
19 Ağustos 2007; 23:39:17 

asddemir ! ama o sharp buzdalabı B enerji sınıfı değil mi?

Uzaklaştırılmış
20 Ağustos 2007; 1:58:14 

Simens buzdolabların fiyatları biraz tuzlu ama simens bu işte tecrübe sahibidir

119 Mesaj
20 Ağustos 2007; 23:54:19 

sharp 'ın gross hacmi 594 litre
ee bu kadar büyük bir hacmi daha fazla enerjiyle soğutmakta normal sanırım. bende alırken ürünü yıllık elektrik farkını çıkarmıştık.
hiç dikkatimi çekecek büyüklükte değildi.

TEKRAR SÖYLÜYORUM; bir spot mağazasına gidin yan yana tüm markalara bakın. SAKIN tek bir ürünün satıldığı mağazaya GİTMEYİN. GÖZÜNÜZDE YANILSAMA OLUR. O MARKAYI EN İYİSİ SANIRSINIZ.
sebzelikleri ve rafları çekin plastiğin kalitesine bir bakın. no frost kısmına bakın kapıdaki bölmeleri karşılaştırın. birinde gıyk diye insanın içini gıcıklayan ucuz plastik sesi, diğerinde kalıp sesi. farkı anlarsınız.

HESAP ORTADA:
Arçelik 455 litre: 1400-1500 peşin ( liste fiyatı 1900 mü ne)
Sharp 577 lt ( gross 594): 1300-1350 peşin
Whirpool sanırım 440 lt : 1350 ytl peşin

Uzaklaştırılmış
21 Ağustos 2007; 0:14:41 

quote:

Orjinalden alıntı: Wlancome

Simens buzdolabların fiyatları biraz tuzlu ama simens bu işte tecrübe sahibidir

Evet
siemens-bosch kardeşler

http://www.sikayetvar.c...&level=3&id=364&fno=109

http://www.sikayetvar.c...4&level=3&id=364&fno=50

12189 Mesaj
21 Ağustos 2007; 1:30:17 

quote:

sharp 'ın gross hacmi 594 litre
ee bu kadar büyük bir hacmi daha fazla enerjiyle soğutmakta normal sanırım. bende alırken ürünü yıllık elektrik farkını çıkarmıştık.
hiç dikkatimi çekecek büyüklükte değildi.

TEKRAR SÖYLÜYORUM; bir spot mağazasına gidin yan yana tüm markalara bakın. SAKIN tek bir ürünün satıldığı mağazaya GİTMEYİN. GÖZÜNÜZDE YANILSAMA OLUR. O MARKAYI EN İYİSİ SANIRSINIZ.
sebzelikleri ve rafları çekin plastiğin kalitesine bir bakın. no frost kısmına bakın kapıdaki bölmeleri karşılaştırın. birinde gıyk diye insanın içini gıcıklayan ucuz plastik sesi, diğerinde kalıp sesi. farkı anlarsınız.

HESAP ORTADA:
Arçelik 455 litre: 1400-1500 peşin ( liste fiyatı 1900 mü ne)
Sharp 577 lt ( gross 594): 1300-1350 peşin
Whirpool sanırım 440 lt : 1350 ytl peşin
Size aynen katılıyorum.Samsung da aynı şekilde ucuz

119 Mesaj
21 Ağustos 2007; 11:38:47 

elektrik ile ilgili hesap şudur:

SHARP İLE BEKONUN YILLIK ELEKTRİK FARKI: 30 YTL CİVARINDADIR

SHARP 1300 YTL------- AYNI EBATLARDAKİ BEKO: 1900- 2000 YTL (HEPSİ BURADA .COM FİYATI)

10 YILDA FARK 300 YTL

69 Mesaj
21 Ağustos 2007; 11:51:24 

samsung buzdolapları servise ihtiyaç duymaz diyenlere. olurda ihtiyacınız olursa neler çekeceğini merak edenlere aşağıdaki linkteki milletin başına gelenleri okumalarını tavsiye ediyorum..

http://www.sikayetvar.c...&level=3&id=364&fno=159

12189 Mesaj
21 Ağustos 2007; 16:16:22 

quote:

Orjinalden alıntı: Anemon1

samsung buzdolapları servise ihtiyaç duymaz diyenlere. olurda ihtiyacınız olursa neler çekeceğini merak edenlere aşağıdaki linkteki milletin başına gelenleri okumalarını tavsiye ediyorum..

Evimde 13 yıllık taş gibi Samsung buzdolabı var.Halen alındığı gibi duruyor.Şimdiki buzdolaplarına bile taş çıkartır.Hiç servise ihtiyaç duymadım.Samsung Türkiye'de çok el değiştirdi,şikayetler de bundan kaynaklanıyor.Şu an Anadolu Elektronik'e ait ve servis desteği gittikçe güçleniyor.Ayrıca Bosch/Arçelik/Vestel/Ariston'un şikayetlerini okursanız Samsung'un bunların yanında çok hafif kaldığını siz de göreceksiniz.Kısacası burada montajlanan Ariston/Arçelik/Bosch/Vestel Samsung ile kalite manasında asla kıyaslanamayacak düzeyde.Ayrıca Samsung bu dolaplara göre çok daha ucuz.Zaten mağazada karşılaştırma yapsanız bile fark ortada.Samsung'ta servisin eline düşme ihtimaliniz diğer firmalara göre kat kat azdır elbet imkansız da değildir.Bu ülkede kanun var,tüketici hakları var unutmayalım.Cahil servisler yerine müşteri hizmetlerine/tüketici hakem heyetine başvurulduğunda hakkınızı alırsınız.

119 Mesaj
22 Ağustos 2007; 21:53:27 

Servis hizmetini gelip güney koreli vermiyor ki, servisci yine senin vatandaşın,
türkiye de hangi servis mükemmel ki?

arçelik, erikson, nokia, toshiba vs vs vs herkes memnun mu tüm markaların servislerinden

sony kamera alıyorsun güya garantili bozuk çıkıyor. servis bir yere kadar yapabiliyor. adamda onu tamir edecek teknoloji olsa onu üretirdi ki zaten. plasma tv yi nereye kadar tamirini yapacak ki adam.

4 yıllık arçelik bulaşık makinam vardı. yani garantisi bitmişti. 15 gün önce bozuldu. 3 kez eve gelip denediler. yanlış sensör getirmişler. sonra alıp gittiler makinayı 1 hafta sonra getirdiler. 80 ytl sıkışmış. makina 400 ytl zaten.
nedense arçeliğin garantisi biter bitmez arızaları çıkıyor. 3 yıl önce arçelik termosifon almıştım. garantisi bitmesine 2 ay kala bozuldu allahtan. tam ayarlayamamışlar!!!!!!!!!!!!!

SONUÇ:
kısacası her markadan insanlar bizim ülkede muzdariptir. elektronik şans işidir. şansını en fazla olandan kullanman gerekir.

119 Mesaj
22 Ağustos 2007; 21:58:49 

ARÇELİK Mİ?

ARTIK ALMAYACAĞIM.

Uzaklaştırılmış
22 Ağustos 2007; 22:23:08 

quote:

Orjinalden alıntı: Anemon1

Örneğe bakın ,bari bunu buraya yazarken diğerlerinede şöyle bir göz atsaydınız,devede kulak olan samsung yerine develere baksaydınız

12189 Mesaj
22 Ağustos 2007; 22:40:26 

quote:

Servis hizmetini gelip güney koreli vermiyor ki, servisci yine senin vatandaşın,
türkiye de hangi servis mükemmel ki?

arçelik, erikson, nokia, toshiba vs vs vs herkes memnun mu tüm markaların servislerinden

sony kamera alıyorsun güya garantili bozuk çıkıyor. servis bir yere kadar yapabiliyor. adamda onu tamir edecek teknoloji olsa onu üretirdi ki zaten. plasma tv yi nereye kadar tamirini yapacak ki adam.

4 yıllık arçelik bulaşık makinam vardı. yani garantisi bitmişti. 15 gün önce bozuldu. 3 kez eve gelip denediler. yanlış sensör getirmişler. sonra alıp gittiler makinayı 1 hafta sonra getirdiler. 80 ytl sıkışmış. makina 400 ytl zaten.
nedense arçeliğin garantisi biter bitmez arızaları çıkıyor. 3 yıl önce arçelik termosifon almıştım. garantisi bitmesine 2 ay kala bozuldu allahtan. tam ayarlayamamışlar!!!!!!!!!!!!!

SONUÇ:
kısacası her markadan insanlar bizim ülkede muzdariptir. elektronik şans işidir. şansını en fazla olandan kullanman gerekir.

Özellikle son cümlenizde size aynen katılıyorum.Ürünün arızalı çıkması talihsizliği her markada vardır.Ama birinde %60 ise diğerinde %2'dir.Olabildiğince servisin eline düşmeyeceğimiz malları almamız lazım.
İnsanlar nedense ya anlayamıyorlar ya da anlamak istemiyorlar.
Arçelik/Vestel beyaz eşya almayın diyorum.Biri çıkıp bu malların%100'ü mü kalitesiz neden almayayım ki diyor.Beni karalamacılıkla suçluyor.Allah aşkına %100'ü kötü olsa zaten firma iflas eder.Ben alırım dandik bir Çin malı şansım olur iyi çıkar.Ama %'de kaç şansım var?Dandik mal kaliteli çıktığı gibi şansına iyisi de problemli çıkabilir.Ama biri yüksek diğeri düşük ihtimal.Hiçbir şey %100 doğru olamaz ki.Allah kimseyi servislerimizin eline düşürmesin.Ha Ariston,ha Profilo ha Sony.Servisin eline düştünüz mü işiniz var.

119 Mesaj
23 Ağustos 2007; 10:39:20 

BEN BAZI MARKALARI ( HADİ İSİM VERMEYİM DE SİZ BULUN) ALANLARI NEYE BENZETİYORUM BİLİYOR MUSUNUZ (KENDİMDE DAHİLİM TABİİ)

AİRBAG Lİ, ABS Lİ, KLİMALI , CD Lİ, SUN ROOF LU ARABALAR DURURKEN BAZI KUŞLARLA İSİM BENZERLİĞİ OLAN ARABALARI ALMAYA BENZİYOR. HEMDE 10-15 BİN DOLARA

VEYA MECBUR BIRAKILMAYA NE DERSİNİZ? ŞÖYLE BİR GEÇMİŞE BİR BAKIN VE HATIRLAYIN. NE PARALAR VERİLDİ DEĞİL Mİ?

1.DÜNYA SAVAŞINDAN KALMA ÖN TAKIM TEKNOLOJİSİNE SAHİP ARAÇLARA NE ÜCRETLER ÖDEDİ BU MİLLET.

258 Mesaj
23 Mart 2009; 14:38:24 

buzdolabını samsung ya da sharp almaya karar verdim
alttan buzluklu olan modelleri çok hoşuma gitti

@candoğan62

bana samsung veya sharp modeli önerebilirmisin 2000 tl ye kadar...
ayrıca bulaşık makinası tavsiyesi ve fırın tavsiyesi de istiyorum
teşekkürler

son olarak verdiğiniz o şikayetimvar.com adresinde yok yok zaten boşuna marka karalamasına gerek yok : )))
adı üstünde şikayeti olup çözüm alamayanların başvurduğu yer ; )

yıldırım_han a göre toplantı: Bir kişinin halledemediği bir meseleyi birden fazla kişinin biraraya gelip halledememelerine toplantı denir.

4677 Mesaj
23 Mart 2009; 14:51:47 

yıldırım_han
keşke yaklaşık 19 aydır mesaj atılmayan bu konuyu hortlatmak yerine
aşağıdaki konu başlığına yazsaydın..

http://forum.donanimhaber.com/m_6843746/mpage_58/tm.htm

iki tip insan korkutur beni..birincisi aç insan, durduramazsın..ikincisi cahil insan,anlatamazsın
Kör cehalet çirkefleştirir insanları...Suskunluğum asaletimdendir.Her lafa verilecek bir cevabım var. Lakin, bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye !!!
2011 Fiat Bravo Sport Style 120+ Hp Dualogic M-Jet Skydome-Asist Kit-Bianco Pastello

67 Mesaj
8 Ekim 2009; 13:13:59 

Arçelik,Vestel'den uzak durun gerisini bilemem.

Kemal Serkan YAŞMAN Kabalcı Yayınevi

227 Mesaj
8 Ekim 2009; 22:45:51 

quote:

Orijinalden alıntı: afacan!

Sanırım SR-L629EVS modelinde silver nano koruma sistemi var, Diğerinde yok. Ama ikisi de çok güzel bence farketmez hangisi olduğu

ikiside aynı buzdolabı bunların .
ikisindede silver nano var.
sadece EVS olanın rengi gri. Aynı tamamen
Ve fiyatı
SAMSUNG SR-L629EVS Gümüş Su Pınarlı, Silver Nano Teknoloji=1479 TL
http://www.teknomix.com...&s_op=ushow&gurunid=530

SAMSUNG SR-L629EV Beyaz Su Pınarlı, Silver Nano Teknoloj=1399 TL
http://www.teknomix.com...r&s_op=ushow&gurunid=90

2006 CADDY COMBI 1.9 TDI. + 2007 Citroen C4 VTS
BENQ E72 + Samsung E950 +Samsung GT S5550 + Motorola Z6 ROKR
Samsung RT58 EDEW+Profilo FRN4801W + Profilo BM5223
LG 32LH3000 + ELECTROLUX Z 8010 OXY SILENCE
DAEWOO DWD-FD1432 + DAEWOO RCC-250S

9 Mesaj
22 Kasım 2009; 0:46:47 

En iyi marka elbetteki samsung. Marka çok kaliteli herşeyden önce. Ayrıca ilginç bir konuya daha değinmek istiyorum. Samsungun sadece 1 yılda ARGE ye ayırdığı bütçe 7 milyar dolar. Cirosu ise türkiye bütçesini katlıyor. KDV OTv indirimleri halen devam eden modeller var. Dondurucusu altta olan ve normal tipli buzdolapları inanılmaz guzel. Ben birkaç ay önce aldım birtane. İnanın önceden kullandıklarımıza tel dolap desek olur. Meyve ve sebzeleri o kadar uzun nasıl taze saklıyabildiğine halen inanamıyorum doğrusu. Ürünü incelemek isteyen arkadaşlar aşağıdaki linkten inceleyebilirler.

http://www.samsungevi.c...urtain-silver-nano.html

727 Mesaj
25 Kasım 2009; 19:34:38 

bütçe elveriyorsa alınabilecek en iyi buzdolapları sub-zero markasının ürünleridir...

There are only two things are infinite. The universe and human stupidity. Actually I'm not sure about the former.

-Albert Einstein

1724 Mesaj
25 Kasım 2009; 20:25:30 

quote:

Orijinalden alıntı: gendarme

yıldırım_han
keşke yaklaşık 19 aydır mesaj atılmayan bu konuyu hortlatmak yerine
aşağıdaki konu başlığına yazsaydın..

http://forum.donanimhaber.com/m_6843746/mpage_58/tm.htm

19+6 = 25 Ay

502 Mesaj
26 Kasım 2009; 11:02:36 

bu ne yaw?

hortlak gördüm sanki

Bundan sonra imza falan yok...

133 Mesaj
5 Mart 2012; 23:59:37 

VESTEL VESTEL VESTEL :)

Arkadaşlar VESTEL çalışanı olarak gözü kapalı söylüyorum. Türkiyedeki EN BÜYÜK Üretim tesisi ve en iyi teknoloji VESTELE aittir. Avrupada VE HATTA DÜNYADA sayılı firmalardan biridir. Siz Japonları, Korelileri, İngilizleri, Almanları, Rusları randevu almak için sırada görmemiş olsanız da. Onlar kamyon kamyon sipariş verip sonra da ÇOK İYİ REKLAM yaparak size kendi malımızı satmaya çalışıyorlar...
Avrupadaki buzdolabı markalarının 3'te 2'si EVET YANLIŞ DUYMADINIZ HER 3 BUZDOLABINDAN 2 TANESİ Aslında Vestelde üretilmektedir...

Ve Yukarıda marka marka saydığınız bir çok firma da üretimlerini VESTEL'e yaptırmaktadırlar! Teknoloji mi? TÜRK TEKNOLOJİSİNİ NE ZAMAN HAFİFE ALDIYSANIZ, O ZAMAN KAZIK YEMEYE BAŞLADINIZ... Gözünüzü açmak istedim sadece. VESTEL EN İYİ BUZDOLABI ÜRETİCİSİDİR.

SONUÇ;
:)

BUZDOLABI DEVİ VESTELDİR. Bakın Kendi teknolojisine kendi ülkesine güvenmeyen insanlar yüzünden, yukarıdaki yazılanları şaşkınlıkla okudum.
Bahsettiğiniz TÜM firmaların yetkilileri BUZDOLAPLARINI VESTELE yaptırmak için sıraya giriyorlar. Vestele sipariş veriyorlar.
Vestelden alıp, üzerine kendi markadalarını bastırmak için aylar öncesinden randevu alıyorlar...

Söylediklerimi HAYAL edemezsiniz bile :) Buna eminim :) Hatta abarttığımı düşünüyorsunuzdur.

Şu videoyu bir izleyin;

http://www.youtube.com/watch?v=sEiKoXxk81M

Yok mesaj

4845 Mesaj
10 Nisan 2012; 23:18:58 

quote:

Orijinalden alıntı: zeonx

VESTEL VESTEL VESTEL :)

Arkadaşlar VESTEL çalışanı olarak gözü kapalı söylüyorum. Türkiyedeki EN BÜYÜK Üretim tesisi ve en iyi teknoloji VESTELE aittir. Avrupada VE HATTA DÜNYADA sayılı firmalardan biridir. Siz Japonları, Korelileri, İngilizleri, Almanları, Rusları randevu almak için sırada görmemiş olsanız da. Onlar kamyon kamyon sipariş verip sonra da ÇOK İYİ REKLAM yaparak size kendi malımızı satmaya çalışıyorlar...
Avrupadaki buzdolabı markalarının 3'te 2'si EVET YANLIŞ DUYMADINIZ HER 3 BUZDOLABINDAN 2 TANESİ Aslında Vestelde üretilmektedir...

Ve Yukarıda marka marka saydığınız bir çok firma da üretimlerini VESTEL'e yaptırmaktadırlar! Teknoloji mi? TÜRK TEKNOLOJİSİNİ NE ZAMAN HAFİFE ALDIYSANIZ, O ZAMAN KAZIK YEMEYE BAŞLADINIZ... Gözünüzü açmak istedim sadece. VESTEL EN İYİ BUZDOLABI ÜRETİCİSİDİR.

SONUÇ;
:)

BUZDOLABI DEVİ VESTELDİR. Bakın Kendi teknolojisine kendi ülkesine güvenmeyen insanlar yüzünden, yukarıdaki yazılanları şaşkınlıkla okudum.
Bahsettiğiniz TÜM firmaların yetkilileri BUZDOLAPLARINI VESTELE yaptırmak için sıraya giriyorlar. Vestele sipariş veriyorlar.
Vestelden alıp, üzerine kendi markadalarını bastırmak için aylar öncesinden randevu alıyorlar...

Söylediklerimi HAYAL edemezsiniz bile :) Buna eminim :) Hatta abarttığımı düşünüyorsunuzdur.

Şu videoyu bir izleyin;

http://www.youtube.com/watch?v=sEiKoXxk81M

eski bir vestel calısanı olarak buzdolabında eski modellerimizi sorunsuz alıp kullanabilirsiniz.

465 model bunalran biridir, bırcok calısma yapılmıs ve artık "olmustur"
ama yeni modelelrden uzak durun derım, cunku aceleyle piyasasyaa cıkıyor ve sorunalrla karsıl