Şimdi Ara

Bosch Çamaşır makinası çamaşır deliyor - Servis tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
23.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

4-5 yıl önce aldığım Bosch Logixx 8 serisi çamaşır makinası çamaşırları deliyor.

Kendi gözlemlerim:
    - Her yıkamada delmiyor
    - Genelde gömlek atlet tarzı giysiler daha çok deliniyor
    - Çok ufak delikler oluyor
    - Kendim 3-4 kere bayan çorabı ile tamburu kontrol ettim hiçbir çapak yok
    - Körükte bir gevşeklik, yırtık görünmüyor

Daha önce Bosch servis birkaç defa geldi, birşey bulamayınca kullanıcı hatası dedi gitti. Artık nasıl çözeceğim bilmiyorum, Almanya yapımı diye aldığım makinayı atıp yeni makina almayı bile düşünüyorum...

Sizlerden ricam bildiğiniz güvendiğiniz çok tecrübeli bu problemi garanti ederek çözebilecek bir servis varmı?
    Her seferinde delmediği için sonucun olumlu olduğunu ancak zaman içinde anlayabileceğiz, ondan dolayı yaptığı işin arkasında olması gerekli.

Yardımınız için teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu sorun makinenin çamaşıra zarar vermesinden değil, çamaşırların birbirine sürtünüp, fermuar düğme gibi parçalara takılıp zarar görmesinden kaynaklanıyor. Bunu engellemek için penye tişört gibi kolay delinen çamaşırları kendi başlarına ve en fazla %50 yükle yıkayın. Pantolon hırka gibi fermuar düğme içeren çamaşırların fermuar düğmelerini kapatın ve ters çevirerek yıkayın. Çamaşırlar çok çok kirli olmadığı sürece uzun programlar kullanmaktan kaçının. Maximum 1:30 saatlik bir program renkli çamaşırlar için yeterlidir. Kirlilik duruma göre süper kısa 15, mix, koyu renkliler/kot programları renkliler için en uygun programlar. Sıkma devrinin yırtılma delinme ile bir ilgisi yok onu istediğiniz şekilde seçebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 13 Aralık 2015; 23:32:26 >
  • K-E-N-A-N K kullanıcısına yanıt
    Mix programının tambur dönüşü diğer programlara göre daha hızlı buda zarar verebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sturmgeschütz

Mix programının tambur dönüşü diğer programlara göre daha hızlı buda zarar verebilir.

İşte bu hızlı dönüş çamaşıra zarar vermiyor aslında. Çok fazla olmayan bir dolulukta tambur hızlı döndüğünde çamaşırlar birbirine değmeden havada uçup tambura çarpıyor. Birbirine sürtünmediği için zarar da görmüyorlar. Ama özellikle kot gibi sert kumaşlar tam dolulukta diğer hassas kumaşlara zarar veriyor. Bir de benim makinemde mix programı ile normal pamuklu veya diğer programlar arasında hız farkı yok. Sadece dönüş süresi bekleme süresi yönünden farklar var. O da her defasında çamaşır yüküne bağlı olarak değişiyor. Mix Bazen çok sık dönerken bazen kısa dönüşler yapıyor.

• Bilgiler için teşekkürler, bir süre direksiyonu eşim yerine ben ele alayım bakalım bir faydası oluyormu.

• Teknik servis kadın çorabı ile içini kontrol edip makinada problem yok diyip gitti. Yıkama testi yapalım dedi, bende her seferinde olmuyor dedim, o zaman kullanıcı hatasıdır diyor.

• Problem büyük ihtimalle körük lastiğinden kaynaklı. Sıkma esnasında çamaşırlar lastik üzerine taşıyorsa zarar görürler. Sıkma esnasında bu durumu gözlemleyin

• Ayni problemle karsi karsiyayiz.

Bosch avantixx8 model makineye sahibiz.

Her zaman olmasada camasirlari deliyor. Eskiden bir iki tane delerken simdi bir kiyafette 3-5 delik oluyor.

Bunu nasil cozeriz? Basina gelipte cozumu bulan varsa nasil cozdugunu yazarsa cok sevinirim.

• Bizde de Bosch Avantixx 7 VarioPerfect model çamaşır makinesi var. 7-8 yıldır kullanıyorduk. Ama şu an bizde de çamaşır delinme sorunu olmaya başladı. Yani boxer, atlet, tişört gibi kıyafetlerde yıkamadan sonra delikler oluşmaya başladı.

Çamaşır makinesinden mi, yoksa delinen çamaşırlarla attığımız diğer çamaşırlarda sivri/keskin bir şey var da ondan mı, çözemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilexsamet -- 19 Şubat 2021; 22:38:11 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.