Şimdi Ara

Çamaşır Makinem Hiç Çalışmıyor Su Almıyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
164.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çamaşır Makinem Hiç Çalışmıyor, Işıkları Yanıyor Ama Su Almıyor Proğram Başlamıyor..!

Merhaba Değerli Tüketici Arkadaşlar;

Çamaşır Makinalarında Yoğun Karşılaşılan Şikayetler Başında Geliyor Bu Durum

Makinenin Bütün Işıkları Yanıyor Proğram Seçebiliyoruz, Ama Başlat Düğmesine Bastığımızda Makine Çalışmıyor Su Almıyor...!

Akla Gelen İlk İhtimal ?
    Makinemizin Kapısının Kitli Olup Olmadığı,
    Makinemizin Bütün Işıkları Yanıyorsa Ama Çalışmıyorsa İlk Önce Makinemizin Kapı Kilidinin Devrede Olup Olmadığını Kontrol Ediyoruz.

Makinemizi Proğrama Ayarlıyoruz Ve Başlat Düğmesine Basıyoruz Ve Hemen Kapıyı Açmaya Çalışıyoruz,
    Eğer Başlat Dediğimiz Halde Makinemizin Kapağı Açılıyorsa, Büyük İhtimal Kapı Kilidi Yanmış Yada Özelliğini Kaybetmiştir.

Kapı Kilidi Çok Büyük Bir Masraf Açmaz Size, Makine Servise Götürülmeden Yerinde Onarılabilecek Kadar Basit Bir İşlemdir,
    Çok Nadir Durumlarda Makinenin Kapı Kilidiyle Birlikte, Dijital Kartı Yani Beynide Yanabilir, Bu Durumda Masraf Hatrı Sayılır Düzeyde Yükselebilir.

MAKİNEMİZİN KAPAĞI KİLİTLENİYOR VE HALLA ÇALIŞMIYOR SU ALMIYORSA ?

Akla Gelen İlk İhtimal Su Ventillerinin Yanmış Olabileceğidir. Ventiller Çok Büyük Bir Masraf Çıkarmazlar.
    Makine Servise Götürülmeden Evde Onarılabilir.

Akla Gelen İlk Ve En Sık Karşılaşılan Arzalar Bunlardır,
    Eğer Bu Parçalar Kontrol Edildiğinde Her İkiside Sağlamsa O Zaman Ortaya Yüzlerce İhtimal Çıkıyor Başta Makinenin Beyni Olmak Üzere Ve Çok Detaylı Bir Şekilde İncelenmesi Gerekiyor, Arzayı Tespit Edebilmek İçin.

Arçelik, Beko, Bosch, Siemens, Profilo, Vestel, Altus, Regal, Ariston, İndesit, Samsung, Electrolux, AEG,

Çamaşır Makinem Çalışmıyor,
    Çamaşır Makinem Su Almıyor,
    Çamaşır Makinesi, Hiç Çalışmıyor,
    Çamaşır Makinesi Kapısı Kitlenmiyor,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beyaz Eşya Servisi -- 10 Mart 2014; 10:29:09 >

• Teşekkürler
    Aynı sorunu yaşadım. Meğer kapı kilidi tam oturmamış, dediklerinizi uygulayınca makine çalışmaya başladı.
  • Benimkinde byin yanmis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Camaşir makinesi su alici hortomu nusluk ile makine arasi en cok kac metre olmasi gerekiyor benim 6 metredir suyu az aliyor a aba sorun mesafedenmidir bilgisi olan yardimci olsun lütfen tesekürler @evet

• hortum çıkmışmış yada deforme olmuştur, hortum çıktığına göre makinenizin amortisörleride bitmiş olabilir kontrol etmek gerek
  • biraz önce bizim 10 yillik arcelik emektarimiz da çalışmadı. arkadaşın dediği gibi kapak kilitlenmiyordu. lastiği söküp kilit mekanizmasını soktum. 3 dişli bir soketi var. baştan 1 ve 2 ci ayağı kablo ile birbirine bağladım boylece kilit devreymiş gibi algıladı ve çalıştı. Ancak geçici bir çözümdür çünkü artık makina çalışıyorken de kapağı açabiliyorsunuz.

• Cihazınızın markasını ve modelini belirtirseniz yardımcı olabilirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_cakmak

biraz önce bizim 10 yillik arcelik emektarimiz da çalışmadı. arkadaşın dediği gibi kapak kilitlenmiyordu. lastiği söküp kilit mekanizmasını soktum. 3 dişli bir soketi var. baştan 1 ve 2 ci ayağı kablo ile birbirine bağladım boylece kilit devreymiş gibi algıladı ve çalıştı. Ancak geçici bir çözümdür çünkü artık makina çalışıyorken de kapağı açabiliyorsunuz.

bu şekilde kullanmanız evde ufak çocuk varsa tehlikeli olur.kilit fiyatları arçelikte modeline göre 40tl den başlar bosch da 80tl den sizinki hangi marka ve model söylerseniz İstanbuldayım ayarlar gönderirim.
  • merhaba,
    dün akşam siemens wd14h420eu kurutmalı çamaşır makinemde yazdığınız şey ile karşılaştım.
    programı seçiyor, başlat düğmesine basıyordum. 2 kez sesli sinyal veriyor, makine kapağı kilitlenmiyor ve makine çalışmaya başlamıyordu.

hemen yetkili servisten randevu talep ettim.
    "siemens yetkili servis hizmet bedeli 40 tl. kullanıcı hatası yoksa bu parayı almıyorlar. fakat kullanıcı hatası varsa bu parayı talep ediyorlar."

bugün servis henüz gelmeden hasbelkader makineyi tekrar çalıştırmak istedim. makine çalıştı. üstelik çalıştığını görünce 3 kez ufak tefek yıkanacakları atıp kısa ve mix programda makineyi çalıştırdık.

makinenin çalıştığını görünce yetkili servis randevusunu iptal ettim. iyi mi ettim, kötü mü ettim bilmiyorum?
    çünkü arayıp durumu belirttiğimde makine çalışıyorsa 40 tl hizmet bedelinin talep edileceği söylendi.

tekrar aynı sorunla karşılaşırsam, tabii ki bu sefer kesinlikle yetkili servis talebimi iptal etmeyi düşünmem. çünkü bu devirde çamaşır makinesi en elzem ihtiyaçlardan.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.