Şimdi Ara

.:: HONDA Accord Kulübü ::. (988. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.211
Cevap
142
Favori
1.334.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 986987988989990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2.4 aracımda egzozun susturucu kısmı araç sallandığında tangır tungur ses yapıyor. Usta ancak değiştirebiliriz, değiştirirsek de yan sanayi olur orijinalinden daha kısa ömürlü olur dedi.

Bunun başka bir çözümünü bilen veya fikri olan var mıdır ? Egzozlarda tamir söz konusu olmuyor mu ?
  • merhaba arlkadaşlar. amerikan kasa 1999-2001 arası honda accord sahibi olan var mı?
  • selamlar. 2011 model mümkünse beyaz renkli bir accord arıyorum. satmayı düşünen veya tanıdığı biri satacak olan varsa mesaj atabilir. konuşalım...
  • Hayirili cumalar
  • merhabalar öncelikle
    2.4 accord almayı düşünüyorum fakat tekrardan elden çıkarırken çok uzun süre beklermiyim ?
    birde alırken araçta özellikle nelere dikkat etmeliyim teşekkürler
    @
  • @hulusi

hocam aradığın paspasları bulabildin mi? internette çok fazla 3D Havuzlu paspas adı altında ürün var ama
    güvenemedim bi türlü. Sizin araştırmalarınız ne durumdadır?

Saygılar.
  • ortası halı kaplamalı kauçuk 3D paspas arıyorum,
  • quote:

Orijinalden alıntı: caucass

ortası halı kaplamalı kauçuk 3D paspas arıyorum,

Senin araç için yok malesef hocam, aracı sat kurtul
  • YPS plastik üretmeye başlamış galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: hulusi

Tekrar Merhaba,

Arkadaşlar Aracım için aldığım alacağım veya yaptırdığım yaptıracağım şeyleri paylaşmak istedim.
    Ayrıca bilgi ve görüşlerinize de ihtiyacım var.
    Araç 2005 Accord 2.4

1-Direksiyon Hidrolik pompası : Zaten benden önceki değiştirmiş yan sanayi ürünü ile. Şuan sızdırma yapıyor ve direksiyonda hafif ses ve çevirmelerde vızlama var. Aşağıdaki ilandaki orjinal hortumu alacağım. 245 TL + işçilik
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-honda-accord-direksiyon-hortumu-2002-2005-152068039/detay/

2-Bagaj Havuzu aldım. 60 TL
    http://www.n11.com/honda-accord-sd-2003-2008-bagaj-havuzu-siyah-P35964067

3-Cam Rüzgarlıkları aldım bugün kargoyu teslim aldım. 44 TL
    http://www.n11.com/honda-accord-03-12-mugen-cam-ruzgarligi-4-lu-tk-P49479938

4-Falken ZE914 - 205 / 50 / 17 ebat 4 adet yazlık lastik aldım. 700 TL (Lastikler gayet yumuşak geldi araç sessizleşti tavsiye ederim)
    http://www.alidayiotolastik.com/?newUrun=1&Id=1344170&CatId=bs492057

5-Işıklı Bagaj Spoyler sipariş verdim 1 hafta içinde gelecek. 195 TL (155 TL + 40 TL boya parası)
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-honda-accord-bagaj-isikli-orjinal-model-spoiler-155153316/detay/

6-Havuzlu paspas bulamadım bej rengini. Aliexpressten almak istiyorum. Aşağıdaki linkte satıcı Türkiye'deki Accordlarada uyumlu olduğunu söyledi. Tam ikna olamadım. Satıcı bana kasa farklı, direksiyon ve vites farklı diğer şeyler hemen hemen aynı accord resimleri gönderdi bu mu diye. Kafam karıştı. Çin ve Amerika daki accordlar farklı heralde.
    Paspaslarda sorun olurmu bu konu da yardımınızı istiyorum.

http://www.aliexpress.com/item/Car-floor-mats-for-Citroen-c4-c5-skoda-yeti-bombards-volvo-s40-Buick-honda-hrv-toyota/32344692248.html

7-Bunları tamamladıktan sonra aracı komple oto kuaföre sokacağım. Ankara'da anlaştığım bir oto kuaför var.
    İç detay temizlik en ince ayrıntısına kadar. (tavan, taban, deri bakımı falan). pasta, cila ve boya koruma (meguiars), motor temizliği, far parlatma 250 TL (ucuz diyebilirsiniz. tanıdık ve daha önce de yaptırmıştım)

Bana masraf çok olacak ama olsun ağız tadıyla bineyim.. :):)

Bu arada Benim aracın arkasındaki ACCORD yazısı yok.
    Hiç bir yerde bulamadım. Yetkili servisi de aramadım, çok para isterler diye.
    Bulan göre satan olursa bana haber versin :)

Saygılarımla...

hulusi bey; hayırlı olsun allah kaza bela vermesin..
    yanlış anlamazsanız size bir tavisyede bulunacağım. Bir Yılı aşkın bir süredir bende direksiyon pompası arızasından muzdariptim. Denemediğim maliyeti az olan hiç bir çözüm yolu kalmadı diyebilirim.

Eğer direksiyon pompanız arızalı ise direksiyon hortumunuda değiştirmeniz önem arz ediyor. tabi zaten arızalı değil ve orjinal parça ise problem yok. bu işlemi yaparken hortum mutlaka orjinal (servis bu konuda en sağlam yer, ancak sanayideki ustanız parçayı alırsa %10 daha ucuza alabilir, çünkü servis size ayrı fiyat onlara ayrı fiyat söylüyor. En azından malatyada böyle...)olmalı. aksi halde bir kaç aya kalmaz pompayı tekrar bozacaktır. hortumu değiştirdikten sonra pompayı mutlaka garantili taktırın. Eğer garanti istediğinizde, takan kişi konuda anlıyor ise mutlaka ama mutlaka hortumun orjinal olup olmadığını kontrol etmek isteyecektir. Zaten garanti vermiyorsa bence taktırmayın benim gibi iki defa paranızı çöpe atmış olursunuz. (kazandırdığı tecrübeleri saymazsak :) )..

tekrar hayırlı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: knggizmo

@hulusi

hocam aradığın paspasları bulabildin mi? internette çok fazla 3D Havuzlu paspas adı altında ürün var ama
    güvenemedim bi türlü. Sizin araştırmalarınız ne durumdadır?

Saygılar.

Merhaba Hocam,

Paspas aldım geldi Çin'den.
    Ancak tam uyumlu değil.
    Avrupa modeli Accord ile uyumsuz.
    Konuşmuştum satıcıyla uyumsuz olursa iade ederim diye.
    Foto çekip satıcıya göndericem.
    Kaliteli paspaslar ama Dolar uçtuğu için 95 USD bile pahalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: black_accord

quote:

Orijinalden alıntı: hulusi

Tekrar Merhaba,

Arkadaşlar Aracım için aldığım alacağım veya yaptırdığım yaptıracağım şeyleri paylaşmak istedim.
    Ayrıca bilgi ve görüşlerinize de ihtiyacım var.
    Araç 2005 Accord 2.4

1-Direksiyon Hidrolik pompası : Zaten benden önceki değiştirmiş yan sanayi ürünü ile. Şuan sızdırma yapıyor ve direksiyonda hafif ses ve çevirmelerde vızlama var. Aşağıdaki ilandaki orjinal hortumu alacağım. 245 TL + işçilik
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-honda-accord-direksiyon-hortumu-2002-2005-152068039/detay/

2-Bagaj Havuzu aldım. 60 TL
    http://www.n11.com/honda-accord-sd-2003-2008-bagaj-havuzu-siyah-P35964067

3-Cam Rüzgarlıkları aldım bugün kargoyu teslim aldım. 44 TL
    http://www.n11.com/honda-accord-03-12-mugen-cam-ruzgarligi-4-lu-tk-P49479938

4-Falken ZE914 - 205 / 50 / 17 ebat 4 adet yazlık lastik aldım. 700 TL (Lastikler gayet yumuşak geldi araç sessizleşti tavsiye ederim)
    http://www.alidayiotolastik.com/?newUrun=1&Id=1344170&CatId=bs492057

5-Işıklı Bagaj Spoyler sipariş verdim 1 hafta içinde gelecek. 195 TL (155 TL + 40 TL boya parası)
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-honda-accord-bagaj-isikli-orjinal-model-spoiler-155153316/detay/

6-Havuzlu paspas bulamadım bej rengini. Aliexpressten almak istiyorum. Aşağıdaki linkte satıcı Türkiye'deki Accordlarada uyumlu olduğunu söyledi. Tam ikna olamadım. Satıcı bana kasa farklı, direksiyon ve vites farklı diğer şeyler hemen hemen aynı accord resimleri gönderdi bu mu diye. Kafam karıştı. Çin ve Amerika daki accordlar farklı heralde.
    Paspaslarda sorun olurmu bu konu da yardımınızı istiyorum.

http://www.aliexpress.com/item/Car-floor-mats-for-Citroen-c4-c5-skoda-yeti-bombards-volvo-s40-Buick-honda-hrv-toyota/32344692248.html

7-Bunları tamamladıktan sonra aracı komple oto kuaföre sokacağım. Ankara'da anlaştığım bir oto kuaför var.
    İç detay temizlik en ince ayrıntısına kadar. (tavan, taban, deri bakımı falan). pasta, cila ve boya koruma (meguiars), motor temizliği, far parlatma 250 TL (ucuz diyebilirsiniz. tanıdık ve daha önce de yaptırmıştım)

Bana masraf çok olacak ama olsun ağız tadıyla bineyim.. :):)

Bu arada Benim aracın arkasındaki ACCORD yazısı yok.
    Hiç bir yerde bulamadım. Yetkili servisi de aramadım, çok para isterler diye.
    Bulan göre satan olursa bana haber versin :)

Saygılarımla...

hulusi bey; hayırlı olsun allah kaza bela vermesin..
    yanlış anlamazsanız size bir tavisyede bulunacağım. Bir Yılı aşkın bir süredir bende direksiyon pompası arızasından muzdariptim. Denemediğim maliyeti az olan hiç bir çözüm yolu kalmadı diyebilirim.

Eğer direksiyon pompanız arızalı ise direksiyon hortumunuda değiştirmeniz önem arz ediyor. tabi zaten arızalı değil ve orjinal parça ise problem yok. bu işlemi yaparken hortum mutlaka orjinal (servis bu konuda en sağlam yer, ancak sanayideki ustanız parçayı alırsa %10 daha ucuza alabilir, çünkü servis size ayrı fiyat onlara ayrı fiyat söylüyor. En azından malatyada böyle...)olmalı. aksi halde bir kaç aya kalmaz pompayı tekrar bozacaktır. hortumu değiştirdikten sonra pompayı mutlaka garantili taktırın. Eğer garanti istediğinizde, takan kişi konuda anlıyor ise mutlaka ama mutlaka hortumun orjinal olup olmadığını kontrol etmek isteyecektir. Zaten garanti vermiyorsa bence taktırmayın benim gibi iki defa paranızı çöpe atmış olursunuz. (kazandırdığı tecrübeleri saymazsak :) )..

tekrar hayırlı olsun

Merhaba,

anakra'da Ömer Çiftçi adında Honda yedek parça satan bir toptancı var.
    Güvenilir biri.
    Pompayı ondan aldım orjinal.
    Taktırdım sıkıntı yok ses ve vızlama kayboldu. direksiyon yumuşadı. iyi oldu yani.

• Selam,
    Ankara Şaşmaz oto sanayide 50 tl ye resimdeki sustalı anahtarlığı yaptırdım. Bilgilerinize.
    Şimdiden cümleten hayırlı bayramlar.

Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: knggizmo

Selam,
    Ankara Şaşmaz oto sanayide 50 tl ye resimdeki sustalı anahtarlığı yaptırdım. Bilgilerinize.
    Şimdiden cümleten hayırlı bayramlar.

Saygılar.

Ben de İstanbul İstinyede 60 TL ye yaptırdım. orjinal anahtarın sadece kasasını değiştirmek isteseniz 40-50 TL istiyorlar. O yüzden sustalı yapmak daha mantıklı ama bu sustalı anahtar tipi biraz büyükçe. Galiba 3 fonksiyonlu olduğundan. Daha küçük yaptıran varmı bilemiyorum.

• arkadaşlar merhaba 2006 model 2000cc accord ile ilgili bi sıkıntım var, servise gittim direksiyon hortumu ve pompası dediler değiştirdim. Ancak aracımla düz yolda giderken genelde 110-120 km/h hızlarında giderken aracı şerit içerisinde tutmakta bayağı zorlanıyorum, sanki direksiyonda boşluk varmış gibi, sanki araba yola sığmıyor gezinti yapıyor gibi. aracı rot balans da yaptırdım ancak hala aynı sıkıntı devam ediyor. nerdeyse arabayla yola çıkmak dahi istemiyom, bu şekilde satmakta çare değil. eğer konu ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim. araştırdım sadece bir yerde benzxer bi problem buldum. onun şikayetinide ayne yazıyorum.

"Herkeze mrb 2003 model 2.4 accord aracımla ılgılı yasadıgım 2 sorun var sızlerle paylasmak ıstedım yardımcı olursanı cok sevınırım.
    1.sorun Özellıkle dalgalı yollarda gıderken aracın yaylanmasını dıreksıyonda hıssedıyorum sankı bosluk varmıs gıbı asagı yukarı vurma tarzında bısey oluyor rot balanscıya gıttım tabla burclarından oldugunu soyledı 2 tabla burcuda degıstı duzelmedı duz yolda gıderken sorun ama dalgalı yolda yaylanma oldugu sırada dıreksıyonda asagı yukarı oynuyor sankı"

ilgilerinize şimdiden teşekkürler

• Selam arkadaşlar.
    250.000 km ye dayanmış honda accord 2.4 otomatik vites alınırmı motoru şanzımanı sorun çıkarır mı en az 3 yıl binmeyi düşünyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benzer bir soru da ben sorayım, 90 binde 2.0 2008 model (eski kasa) accord almayı düşünüyoruz. Motor tamamda otomatik şanzımanı soru işareti oluşturuyor. İlk kez otomatik bir araç alacağız. İşin aslı pek anlamıyoruz otomatikten. Ne dersiniz arkadaşlarlar kronik sorunu falan varmıydı bu aracın?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • araca göre değişir , öyle araç vardır ki 400 binde tık yok ; ama öylesi de var ki 90 binde sorunlar yumağı
  • Selam arkadaşlar 3gun önce subab ayari yapildi bugün motor Ariza lambasi yandi sorunu ne olabilir boyle bir sorunla karşılaşan varmi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 986987988989990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.