Şimdi Ara

## Intel'de 2 Eylül Hazırlığı: Yeni İşlemciler, Yeni Fiyat İndirimleri... ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Son günlerde Intel'e yönelik çıkan haberlerin sayısındaki belirgin artış gözlerden kaçar cinsten değil. AMD'nin sessiz kaldığı neredeyse her güne yeni bir gelişme sığdırmayı başaran Intel'de daha önce de haberlerimizde değindiğimiz üzere 2007 yılının kalan kısmına yönelik yaşanması beklenen gelişmeler için belkide en önemli tarih 2 Eylül olacak gibi görünüyor.

Firma Elül ayının 2. günü için farklı segmentlerde yer alan birçok işlemcisi fiyat indirimlerine gitmeyi planlarken ayrıca firma bazı yeni işlemcilerini de aynı gün iyibariyle pazara sunmaya hazırlanıyor. Gelin detaylara hep birlikte bakalım,

8 Temmuz itibariyle bazı mobil işlemcilerinde fiyat indirimine gidecek olan Intel aynı gün dizüsüt bilgisayarlara yönelik olarka hazırladığı ilk "Extreme" işlemcile olan Core 2 Duo X7800'ü de resmen anons etmiş olacak. Fakat firmanın dizüstü bilgisayarlara yönelik olarak hazırladığı işlemciler için de belirlediği en önemli gün 2 Eylül olacak. Zira firma bu tarihle hem yeni fiyat indirimlerini uygulamaya alacak hemde yeni mobil işlemcilerini duyuruacak. Intel'in 2 Eylül'de duyurması beklenen yeni mobil işlemcileri şu şekilde,

- Core 2 Duo X7900,
    - Core 2 Duo T7800,
    - Core 2 Duo T7250,
    - Core 2 Duo LV L7700,
    - Core 2 Solo U2200,
    - Core 2 Solo U2100,
    - Celeron Mobile 550.

* Core 2 Duo : Çift Çekirdek
    * Core 2 Solo : Tek Çekirdek

Aşağıda yer alan tablo üzerinden dahadetaylı bilgiye ulaşabilmek te mümkün,

Mobil işlemcilerin yanı sıra Intel, sunucu ve iş istasyonlarına yönelik olarak hazırladığı Xeon DP (Clovertown QuadCore) işlemcilerinin fiyatlarını 29 Temmuz itibariyle indirmeyi hedeflerken, 12 Ağustos ve 2 Eylül tarihlerinde ise yeni işlemci modellerini partnerlerine ve çözüm ortaklarına dağıtmayı amaçlıyor.

Intel, 12 Ağustos'da Xeon DP ve Xeon DP LV serilerinden çıkacak X5365 ve L5335 işlemcilerini duyurması beklenirken, 2 Eylül'de ise Intel, Tigerton Xeon MP 7300 serisi işlemicerini lanse etmeyi planlıyor. Detaylara aşağıdaki tablodan da ulaşabilirsiniz,

• ya bu çekişme hep olsun nedir şu pentium serisinden cektigimiz bari bunla kurtaralim ohh be
  • Xeon DP ile DP LV nin ne gibi özellik farkı var?
  • quote:

Orjinalden alıntı: MadManager

Xeon DP ile DP LV nin ne gibi özellik farkı var?

LV, Low Voltage'ın kısaltmasıdır. LV modelleri diğer modellere göre daha düşük güç tüketimine sahipler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 18 Haziran 2007; 0:50:58 >
  • biri Low Voltage
  • fx57 @ masaüstü işlemciler için olan indirim topiğini bulamadım . onun linkini verebilirmisin ? intel fiyat indirimlerine doymuyor diye başlayan değil diğeri vardı 22 temmuz indirimlerinden bahseden
  • teşekkürler fx57 arkadaşım bu arada 29 temmuz falan dedin kafam karıştı şu 22 temmuz indiriminde bir değişiklik yok dimi?
  • şu 22 temmuzda q6600'ün 266 dolar olacağı resmi bir açıklama mıdır arkadaşlar!
  • quote:

Orjinalden alıntı: helsloot

fx57 @ masaüstü işlemciler için olan indirim topiğini bulamadım . onun linkini verebilirmisin ? intel fiyat indirimlerine doymuyor diye başlayan değil diğeri vardı 22 temmuz indirimlerinden bahseden

Intel fiyat indirimlerine doymuyor - 22 Temmuz indirimleri

http://forum.donanimhaber.com/m_14261901/mpage_1/key_temmuz//tm.htm#14261901
  • quote:

Orjinalden alıntı: hada

şu 22 temmuzda q6600'ün 266 dolar olacağı resmi bir açıklama mıdır arkadaşlar!

satacak olan bilgisayar firmalarının rekabet anlayışına ve vicdanlarına kalmış orası . . benim sahsi düşüncem biraz daha üzerinden piyasaya girer..
  • insin bakalım
  • quote:

Orjinalden alıntı: demircibu

insin bakalım

• insinde alalım bızde qd serisinden bir intelcik
  • quote:

Orjinalden alıntı: R@

quote:

Orjinalden alıntı: demircibu

insin bakalım

aynen insin bakalım bendeki p4 ü degişim zamanı geliyo
  • Ben 16 cekirdek cikana kadar sistemi degistirmeyecegim.Beni 16'sindan asagisi kurtarmaz.Kurtarir diyenler sevinsinler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: [trx]

Ben 16 cekirdek cikana kadar sistemi degistirmeyecegim.Beni 16'sindan asagisi kurtarmaz.Kurtarir diyenler sevinsinler.

Güzel bir yaklaşım fakat ne zaman çıkacağı belli mi?
  • 16 çekirdek o kadar gerekli mi ki? Şu an en büyük problem uygulamaların paralel işlem yapabilecek şekilde programlanabilmesi, oyunlarda multi-threading programlamak çok zor ve daha iki çekirdek bile adamakıllı kullanılmıyor. Tipik olarak 4 çekirdek oyunların gereksinim gördüğü paralel işlem ihtiyacını son derece rahat ve güzel karşılar. Oyun değil 3d renderingse mesela ne kadar çok çekirdek o kadar performans tabi.

Bunun bir sonraki popüler adımı ise daha fazla çekirdek yerine GPU'nun yeni programlama arayüzleri ile daha efektif işin içine katılması olacak.
  • vallaha gidip yeni işlemciyle ekran kartı alacaktım 1 kaç gün içinde vazgeçtim.ağustus sonu gibi çıkarsa x6850 ile yeni bi ekran kartı alcam bakalım indirimler nasıl olcak
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.