Şimdi Ara

Microsoft eski Edge tarayıcısını tarihe gömüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Microsoft eski Edge tarayıcısını tarihe gömüyor

Yazılım devi Microsoft, geçtiğimiz Ağustos ayında eski Edge (Legacy) tarayıcısına yönelik destek süresinin 9 Mart 2021 itibarıyla sona ereceğini duyurmuştu. Şirket dün bu konuyla ilgili bir blog yazısı yayınlayarak EdgeHTML motorunu temel alan tarayıcının bundan böyle herhangi bir güvenlik güncellemesi almayacağını duyurdu.

Ayrıca Bkz.Huawei Mate 40E 5G tanıtıldı: 90 Hz ekran, Kirin 990E işlemci ve üç arka kamera

Microsoft eski tarayıcıyı sistemlerden kaldırıp Chromium tabanlı yeni Edge tarayıcısını yüklemeyi planlıyor. Şirket bunu Windows 10 için yayınlanacak Nisan güncellemesiyle yapacak. Microsoft Edge'in eski sürümü 13 Nisan 2021'de yayınlanacak Salı yaması ile sistemlerden otomatik olarak kaldırılacak. Yerine modern versiyon yüklenecek.

Microsoft eski Edge tarayıcısını tarihe gömüyor

Güncelleme aşağıdaki Windows 10 sürümlerini etkileyecek:

• Windows 10, sürüm 1803 (Nisan 2018)

• Windows 10, sürüm 1809 (Ekim 2018)

• Windows 10, sürüm 1903 (Mayıs 2019)

• Windows 10, sürüm 1909 (Ekim 2019)

• Windows 10, sürüm 2004 (Mayıs 2020)

• Windows 10, sürüm 20H2 (Ekim 2020)

Kaynak:https://blogs.windows.com/msedgedev/2021/03/09/microsoft-edge-legacy-end-of-support/

• Ben istemiyorum arkadaş. Eski Edge'den çok memnunum. Çok az kaynak yiyor dışarıda iken pil ömrüne çok katkısı oluyor.

• Dunyanin en buyuk yazilim firmalarindan biri kendi tarayicisini yazmaktan aciz. Kapatin gidin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WB -- 10 Mart 2021; 17:36:37 >
  • Kendi tarayıcı motorları dururken tek kelimeyle bunca yıllık emeklere yazık.
  • An itibariyle o tarayıcıdan yazıyorum. Bakalım, gittiği yere kadar gideceğiz. Youtube yavaş, bazı siteler sıkıntılı ancak oldukça memnundum.

• edge gömer medgeyi çikarır

• Eski Edge daha iyi idi. Daha hızlı daha hafifti. Ve UWP idi. Keşke desteği çekilmeseydi

• EdgeHTML tabanı da öldüğüne göre Webkit tekelinden önceki son çıkış olan Firefox (Gecko) tabanına geçmek şart hale geldi.
    Malesef dayatmalara karşı bir yapım var.
    Tek sorun Microsoft Teams verimli çalışmıyor Gecko tabanında. Artık uygulamasını kullanırız yapacak bir şey yok.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.