Şimdi Ara

Spotify bizi dinleyerek ruh halimizi anlayacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Spotify bizi dinleyerek ruh halimizi anlayacak

WhatsApp uygulamasının kişisel verileri paylaştığı yeni sözleşmesi yeni fırtınalar kopartmışken müzik endüstrisinin devi Spotify’dan tartışmalı bir hamle geldi. Spotify bizi dinleyerek ruh halimizi anlayacak.

Spotify şimdi bizi dinliyor

Müzik uygulamaları genelde tercih ettiğiniz şarkı türlerine göre size oynatma listeleri önerebiliyor. Hatta internette yaptığınız müzik aramalarını da hesaba katarak hassasiyeti arttıranlar da var. Spotify işi bir adım öteye taşıyor.

Ayrıca Bkz.Hitman 3 serinin en iyi çıkış yapan oyunu oldu; Xbox Series ve PC'ye ışın izleme geliyor

Firma tarafından yapılan bir patent başvurusunda kullanıcıların sesini analiz ederek ruh halini anlamaya yönelik bir algoritma geliştirdiği anlaşılıyor. Algoritma kullanıcıya sorular soruyor ve sesli olarak cevap istiyor.

Sonrasında bu cevapları yapay zeka ile işleyerek mutlu, üzgün, kızgın, normal, stres altında gibi tahminler yapabiliyor. Ya da kalabalık grup içerisinde veya yalnız olduğunu anlayabiliyor. Buna yönelik de öneriler yapıyor.

Spotify kullanıcının yaşı ve şehrini de hesaba katarak daha ilgi çekici listeler hazırlayabileceği düşünülüyor. Firma bu tarz kişiselleştirilmiş önerilerin medya akış uygulamaları için normal olduğunu belirtiyor.

Kaynak:https://appleinsider.com/articles/21/01/28/spotify-aims-to-recommend-songs-based-on-users-moods

• WhatsApp için ortalığı ayağa kaldıranlardan aynı tepkiyi Spotify için de bekliyorum

• Bi psikolog olmadıkları kalmıştı. Çocukluğumuza inip yaşadığımız travma varsa ona da bir çare bulurlar yakında.

Aga ben seni reklamsız dinleyeyim gerisini ben hallederim.

• Sizi dinliyoruz ama şu hizmeti daha iyi sunmak için rahat olun sıkıntı yok, hepsinin de bi sebebi var. 😂😂

• Spotify den müzik dinlemiyorumSpotify bizi dinleyerek ruh halimizi anlayacak 

• Sesli veri denizi için kollari sivamislar
  • theJuDGe_41 kullanıcısına yanıt
    Malesef, spotify kullanımı whatsapa göre azınlık olduğu için olmaz.
  • İçimize de girsinler tam olsun.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.