Şimdi Ara

Konsollardaki İlave Gümrük Vergisi %50'den %20'ye Düşürüldü

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
2.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Video oyun konsollarındaki %50 olan İlave gümrük vergisi %20'ye düşürüldü.

İthalatta ilave gümrük vergisi uygulanmasına ilişkin kararın yürürlüğe konulması için cumhurbaşkanı kararı bugün resmi gazetede yayılandı ve karar 1 Ocak 2021'de yürürlüğe girecek.

Konsollardaki İlave gümrük vergisi önceden de %20 idi fakat Nisan ayında alınan kararla birlikte 1 Ekim'e kadar %50'ye çıkarıldı. Daha sonra bu tarih ertelendi ve en sonunda yeni yılla birlikte düşecek.

Bu durumun fiyatlara yansıyıp yansımayacağını göreceğiz.

Microsof Türkiye, İlave gümrük vergisi %20 iken konsolların fiyatını Xbox Series X için 7500 TL ve Xbox Series S için 4600 TL olarak açıklamıştı. Şu anda 8300 TL ve 5400 TL.

• Yahu ismine aldanıp yanlış bilgi veriyorsunuz. Önceden böyle bir vergi yoktu. Gümrük vergisi değil bu, ek gümrük vergisi. Önceden 20 falan değildi yani, hiç yokken sıfırdan geldi. Normal bildiğimiz gümrük vergisi, yurt dışından aldığımız ürünler gelirken gümrüğe ödediğimiz vergi konsollarda %40
  • Hiç beklemiyordum böyle bir şey. Gözümüz aydın.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Tüm oyunculara hayırlı olsun, 2021'e pozitif bir haberle girmek iyi oldu :)

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek gibi olmuş ama hayırlısı artık. Gözümüz aydın.

• 2021 çok daha iyi geçecek gibi..
  • ilk defa güzel bir haber aldık be kardeşim hayırlı olsun
  • ötv kalkmadan bu fiyatlar adam olmaz

• Ben hala son dakika golü bekliyorum bu hükümet hiç şaşırtmadı beni.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • size demiştim :D

• Bu konsolların 6000'den fazla etmemesi gerekiyor bee...Zaten 500 Dolara satılan bir konsol yurtdışı fiyatı ile girmiyor ki..430-450 Seviyelerine ülkeye giriyor sonradan vergilendiriliyor..450 Dolar, Hadi Euro olsun: 4100 ediyor..%50 vergi kessen 6000 ediyor...Havadan 2000 TL kazanıyorsunuz işte neyinize yetmiyor..
  • Yahu ismine aldanıp yanlış bilgi veriyorsunuz. Önceden böyle bir vergi yoktu. Gümrük vergisi değil bu, ek gümrük vergisi. Önceden 20 falan değildi yani, hiç yokken sıfırdan geldi. Normal bildiğimiz gümrük vergisi, yurt dışından aldığımız ürünler gelirken gümrüğe ödediğimiz vergi konsollarda %40

• yalnız döviz kuru eskisinden daha kötü değil mi? ocaktan sonra gelecek zamlara hazırlıklı olmak lazım. vergi düştükten sonra alan alsın yine 8.3k olur çünkü.

• bindireceklerine indirmişler hayret tamamen siyasi bir durum olarak görüyorum bu olayı gelip bana catmayın iyimi oldu tabiki güzel oldu son kullanıcının yani bizlerin işine yarayacak en cok da sevindigim öyle 13 15 bin tl lere hayvan gibi fiyat yazanların elin bir bir patlamaları beni benden alacak ilk yeni yıla girecegimiz en mutlu haberi aldık teşekkürler umarım cok cok daha iyi bir sene bizi bekliyor şimdiden herkesin yeni yılı kutlu olsun saglıklı mutlu yıllar dilerim

• quote:

Orjinalden alıntı: haktan24

bindireceklerine indirmişler hayret tamamen siyasi bir durum olarak görüyorum bu olayı gelip bana catmayın iyimi oldu tabiki güzel oldu son kullanıcının yani bizlerin işine yarayacak en cok da sevindigim öyle 13 15 bin tl lere hayvan gibi fiyat yazanların elin bir bir patlamaları beni benden alacak ilk yeni yıla girecegimiz en mutlu haberi aldık teşekkürler umarım cok cok daha iyi bir sene bizi bekliyor şimdiden herkesin yeni yılı kutlu olsun saglıklı mutlu yıllar dilerim

Valla hocam zengin olsam hiç umursamaz alırdım 10-15 Binlere, Onlar her türlü alıcısını bulur..
  • düşünsene 1 2 ay beklemeyip 10 12 milyardan aldın .d

• Kurda düşüşte bakalım her seferinde kura,vergiye bahane bulan firmalar indirimi yansıtacakmı veya ne kadar yansıtacak hep birlikte göreceğiz

• fiyat düşse bile ortada konsol yok :D
  • bence değişmeyecek
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.