Şimdi Ara

RTÜK ve Spotify anlaştı! Türkiye'de ofis açıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
3.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• RTÜK ve Spotify arasındaki gerginlik nihayet mutlu sona erdi. Sabah gazetesinden Burak Çelik'in haberine göre Spotify, Türkiye'de lisans almayı kabul etti. Yapılan habere Spotify ayrıca Türkiye'de bir ofis açmaya da karar erdi.

İnternetten yayın yapan platformların RTÜK'ten yayın lisansı alması şart koşan yönetmelik 1 Ağustos 2019 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanmış ve. 1 Eylül itibariyle de yürürlüğe girdi. Geride bıraktığımız süreçte Netflix ve Amazon Prime Video gibi servisler RTÜK'e lisans için başvuru gerçekleştirdi. Spotify ise başvuru yapan bu şirketler arasında bulunmuyordu. Bunun ardından RTÜK dün Spotify'a bir ihtarname gönderdi ve lisans almak için 72 saatinin kaldığını bildirdi.

Sabah gazetesinde yer alan bilgilere göre RTÜK yetklileri bugün Spotify'ın Stockholm'daki merkez birimiyle görüşmüş ve lisans konusunda nihayet olumlu bir geri dönüş alınmış. Spotify'ın Türkiye'deki pazar payını kaybetmemek için ayrıca bir ofiste açacağı belirtiliyor.

Yönetmeliğin detayları

Yönetmelikle birlikte yayıncı kuruluşlar artık RTÜK'ten lisans almadan yayın hizmetleri veremiyor. RTÜK'ten yapılan açıklamada, internet üzerinden radyo lisansı için 10 bin TL, internet üzerinden televizyon yayını için 100 bin TL ve internet üzerinden isteğe bağlı yayın hizmeti yayını için de 100 bin TL lisans ücreti alınacağı belirtilmişti.

İnternet ortamından yayın iletim yetkilendirme ücreti de yıllık 100 bin TL olarak uygulanıyor. Yönetmelik gereği yıllık gelirlerinin binde 5'ini de her yıl RTÜK'e verecek olan yayıncı kuruluşlar, RTÜK'ün uygun bulmadığı içerikleri de kataloglarından çıkarmak durumund

Kaynak:https://www.sabah.com.tr/gundem/2020/10/13/son-dakika-haberler-rtuk-spotify-anlasmasi-tamam

• Öyle bir haldeyim ki, normal bir ülkede yaşıyor olsam bu olayı "e yani, yabancı sermaye.. elbette vergisini ödemeli" diye değerlendirirdim ama şu an bunun milletin hayrına yapılmadığından o kadar eminim ki sinir oluyorum. Hakkari'den Edirne'ye sinek uçsa pis pis sırıtıp yol vergisi koymayı düşünecek bir hükümetimiz var ya, Allah basıp gittiklerini görmeyi nasip etsin.

Not: Siyasi bir yaklaşım değil bu.. Hal vaziyet ortada..
    Yapılan her ödemede vergi alınıyor zaten, buradaki mesele RTÜK'ün artık dilediği gibi keyfekeder Spotify'da içerik engelleme yetkisi edinmesi. RTÜK'ün faşist geçmişine bakarsanız idrak edersiniz durumu. Spotify'dan alınan senelik 100bin lira Türkiye gibi bir ülkede istatistiki olarak ifade etmenin anlamı bile yok, Kaçak Saray'ın masraflarının kovuğunu bile doldurmaz.
  • Böyle yola gelirsiniz işte. Yok öyle senin kanunlarını tanımam filan.

• por favor kullanıcısına yanıt
    Spotify abonelik ücretlerinin fiyatı artıcak ne olacak ki hayrına mı kabul etti? Gerçi adamlar ucuz ucuz hizmet veriyor sizin gibilerde faydalanıyor yazık.

• Çok iyi oldu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yazık olmuş geçmiş olsun Spotify icin üzüldüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asahi Breweries -- 13 Ekim 2020; 14:41:11 >
  • Kardeşim oyuncak olduk, dün sanırım gidicek dediniz, playlistleri aktaralım dedik. Bugün haberde deniyor ki spotify artık bunlara izin vermeyecek, şimdi de deniyor ki : AAA biz burda kalıyozmuşuz.

İyi bari senvindim de, dişi tribi gibi oldu son 1-2 gündür şu olay

Artık darısı spotify ın Türkiyeye özel daha fazla aktivitede bulunmasına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaand12@ -- 13 Ekim 2020; 15:43:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: por favor

Böyle yola gelirsiniz işte. Yok öyle senin kanunlarını tanımam filan.

Neyin yolu bu? Anlat bakalım bilelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Çok komiksin yola gelirler işte filan. Adamlar şuan o aradaki fiyatı biz kullanıcılara yansıtacak. Vergiler rekabeti ve devletin halka hizmetleri için alınır.

• Spotify’a yeni zamlar hayırlı olsun

• Öyle bir haldeyim ki, normal bir ülkede yaşıyor olsam bu olayı "e yani, yabancı sermaye.. elbette vergisini ödemeli" diye değerlendirirdim ama şu an bunun milletin hayrına yapılmadığından o kadar eminim ki sinir oluyorum. Hakkari'den Edirne'ye sinek uçsa pis pis sırıtıp yol vergisi koymayı düşünecek bir hükümetimiz var ya, Allah basıp gittiklerini görmeyi nasip etsin.

Not: Siyasi bir yaklaşım değil bu.. Hal vaziyet ortada..

• İnşallah zam ve sansür olarak dönmez

• Spotfiy mail atmışlardır.spam sanmış bakmamıştır. Böyle bir olayın gerçek olacağına inanmamıştır adamlar. Son günlerde önlem almalarının nedeni bu olabilir.

100bin para değil spotify için.

Vatandaşın yabancı sermaye üzerinden soygunu devam ediyor...

• Hocam bu firmaların hepsi de hizmetini istediği ücrete sunabilir. Biz hayır kurumu değiliz. Youtube music, Apple music gibi platformların ücreti daha düşük kalırsa kaybeden Spotify olur. Şu an Youtube music kullanıyorum ben. Eğer Spotify daha uygun bir ücret sunarsa ona geçerim.

• sikke sikke o vergi kuruşuna kadar alınacaktı iyi olmuş xşdşdş

• iyi reklam yaptılar, netflix de kapanma haberleri ile ülke gündeminde çok durdu. acaba bu firmaların türkiye reklamlarını hangi firmalar planlıyor? çok saplam iş yapıyorlar.

• Reklamın iyisi kötüsü olmaz

• Deezer'a geçtim ona alışmaya çalışıyodum. şimdi geri Spotify'a mı dönecez, 

Deezer'ı da sevmiştim aslında , kararsızım...

• Ulan Musk kullanıcısına yanıt
    Apple Music şu an en ucuzu. Apple Music 14₺, YouTube Music ve Spotify 18₺.

Sizin gibilere hizmet vermemeleri gerekir aslında da neyse. Keşke çekilseydi Türkiye'den.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.