Şimdi Ara

Trump hükümeti şimdi de Tencent’in peşine düştü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• İletişim altyapıları ve cihazları alanında sektör lideri olan Huawei’nin peşine düşen AB, Çin lehine siber casusluk yaptığını iddia ederek ağır ambargolar uyguladı. Huawei’yi güçten düşürerek sektörü biraz daha kontrol edilebilir oyunculara açan Trump hükümeti şimdi de oyun dünyasına el atıyor.

Sırada Tencent var

Çinli şirketler ile bir şekilde ilişkisi olan hiçbir platforma kontrol dışı hareket etme imkanı vermek istemeyen Trump hükümeti kısa süre önce TikTok uygulamasının global operasyonlarını satın alma talimatı vermişti.

Ayrıca Bkz.Galaxy Z Fold 2 resmiyet kazandı: İşte detaylar!

Şimdi ise Çinli Tencent Holdings ile iş ilişkileri olan oyun firmalarından güvenlik protokollerini nasıl yürüttüklerine dair bilgi istemeye başladı. İlk etapta Riot Games ve Epic Games stüdyoları bu bilgileri sağlayacak.

Çinli Tencent’in oyun dünyasındaki ağırlığı yadsınamaz. Epic Games ve Riot Games stüdyolarındaki hisselerin yanında Activison dahil pek çok firmada yatırımları bulunuyor. ABD oyun sektörünün büyük kısmının Tencent gölgesi altında olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Trump hükümeti de bu noktayı görmüş durumda. Bundan sonraki adımın ne olacağı konusunda belirsizlik var ancak TikTok örneğinde olduğu gibi Tencent hisselerinin ABD’li firmalara devrini isteyebilir.

Kaynak:https://www.gizmochina.com/2020/09/18/us-government-seeks-security-data-epic-riot-games-tencent/

• Valla avrupalılar mamaları kesilecek diye çindeki her türlü hukuksuzluğa, ahlaksızlığa göz yumuyorlar, mesela uygur türklerine yapılanlar. Biz de aynı şekildeyiz. En azından Trump ses çıkarıyor bunlara. Bu da birşeydir. Kim çine bir darbe vurursa benim desteğimi alır. Günümüzün hitler almanyası gibiler. Göz göre göre soykırım yapıyorlar.
  • Trump yeni nesil Hitler gibi, herifin kafası iğrençliğe iyi basıyor.

• İddia edildiği gibi epic Çin ajanı mı göreceğiz. Ak koyun kara koyun belli olacak😄

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hin bu Trump hin. 🤔

• Valorant ın anti hile sistemi bakalım gerçektende çindeki sunuculara bağlımı görecez... Malum Riot Games in sahibi Tencent. Ayrıca birde Epicgames var tabi.

• Yiyin birbirinizi ete para vermeyin.

Çin denen bela ile uğraştığı için trumpı tebrik etmek gerek. Avrupalı liderlerden böyle bir omurga göremedik.

• quote:

Orijinalden alıntı: DburakKoc

Yiyin birbirinizi ete para vermeyin.

Çin denen bela ile uğraştığı için trumpı tebrik etmek gerek. Avrupalı liderlerden böyle bir omurga göremedik.

Trump ın omurgasını...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de aynısını yapardım.

Amerikan Şirketleri Çin'de her türlü kısıtlamaya maruz kalacak ama Çin şirketleri Amerika'da istediği gibi at koşturacak, öyle mi?

• Adam Çin'li şirketleri batırmayı kafaya koymuş. :)

• addidas_85 kullanıcısına yanıt
    Valla avrupalılar mamaları kesilecek diye çindeki her türlü hukuksuzluğa, ahlaksızlığa göz yumuyorlar, mesela uygur türklerine yapılanlar. Biz de aynı şekildeyiz. En azından Trump ses çıkarıyor bunlara. Bu da birşeydir. Kim çine bir darbe vurursa benim desteğimi alır. Günümüzün hitler almanyası gibiler. Göz göre göre soykırım yapıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DburakKoc -- 18 Eylül 2020; 15:51:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DburakKoc

Valla avrupalılar mamaları kesilecek diye çindeki her türlü hukuksuzluğa, ahlaksızlığa göz yumuyorlar, mesela uygur türklerine yapılanlar. Biz de aynı şekildeyiz. En azından Trump ses çıkarıyor bunlara. Bu da birşeydir. Kim çine bir darbe vurursa benim desteğimi alır. Günümüzün hitler almanyası gibiler. Göz göre göre soykırım yapıyorlar.

ABD çok mu farklı sence?

• addidas_85 kullanıcısına yanıt
    Evet çinle kıyaslarsan çok farklı. Çin kadar olamazlar.

• Herif kafayı yedi 😁

• Tencent'in kolay lokma olduğunu düşünmüyorum.

• amaç çinin ekonomisine vurmak sanırım

• Bence Trump Amerika için olabilecek en iyi yöneticilerden biri. Bir Amerikalı olsaydım çok memnun olurdum.

• Dövüş tüm hızıyla devam ediyor

• Amerika ya son dönemde gelmiş en otoriter adam muhtemelen. Neyse fazla kalamayacak sene sonu yolcusun sarışın. Eline alıp çıktığın kitabı otur evinde oku..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.