Şimdi Ara

Bakan açıkladı: Elektrikli scooter'lara düzenleme geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
0
Favori
4.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bakan açıkladı: Elektrikli scooter'lara düzenleme geliyor

Elektrikli scooter hizmeti Türkiye’de giderek yaygınlaşmaya başlıyor. Martı firmasıyla birlikte yeni firmaların da piyasaya girmesiyle sokaktaki scooter kullanan vatandaş sayısı arttı. Kullanımın artmasıyla birlikte birtakım sıkıntılar ortaya çıkmadı başladı. Bunlarla ilgili düzenleme geliyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, scooter’larla ilgili düzenlemenin yolda olduğunu belirterek, “Mutlaka bir düzenleme gelecek. Sonuçta yolcu taşıyorlar. ‘Ben vergi veriyorum’ demekle olmuyor. İşin içine yolcu taşımacılığı girdiğinde, trafiğe çıkma girdiğinde düzenleme şart oluyor." dedi.

Ayrıca Bkz.İSO 500: Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşları açıklandı

Bakan Karaismailoğlu, elektrikli scooter kiralama şirketlerini işaret ediyor ancak söz konusu düzenlemenin bireysel elektrikli scooter sahiplerini etkileyip etkilemeyeceği henüz bilinmiyor. Elektrikli scooter’lar yaklaşık 3 bin – 5 bin TL arasında fiyata satılıyor ve yüzde 18 KDV haricinde ek bir vergisi bulunmuyor. Elektrikli scooter kiralama hizmetini kullanan sürücüler kazalara karıştı. Kaldırımda kiralanmayı bekleyen araçlara polisler kaldırımı işgal ettiği gerekçesiyle ceza yazdı. Bu sorunlara çözüm olunması amaçlanıyor.

Kaynak:https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/scooterlara-duzenleme-yolda-41563945

• Düzenleme dediğiniz vergi ile olur arkadaşlar lütfen. Scooter sürenlerin güvenliği önemli mi? HAYIRR. Scooter sürenler veya bisikletliler için yaygın ve güvenli bisiklet yolları var mı ? HAYIRR. Mesala geçen bisiklet yolu olmadığı için kara yolunu kullandım . Manyağın teki üstüme sürdü arabasını. Amaa bisikletten vergi alınsa böyle mi olurdu. Daha güvende olurdum. Bisiklete de acil vergi gelmeli ve güvenliğimiz vergi ile sağlanmalı diye düşünüyorum.
    Devlet bisiklet yollarına, bisiklet fiyatlarına, kask zorunluluğuna vs bir şekilde el atsın. Bisiklet fiyatlarında vergi varsa azaltılsın. Kullanımı teşvik edilsin. Mesela, artık yol yapılırken bisiklet yolu da eklensin o yola. Bisçklet sürerken kask takmayanlara ceza kesilsin 100 tl ye kadar. Türk insanının çoğu kafamı büyük gösteriyor, fazlalık yapıyor diye kask takmıyor. Bir de kaska mı para vereceğim diyor. Ama ucuza sigara buldu mu yapıştırıyor bi karton.. Ne diyeyim daha.
  • düzenleme şart hep geç kalıyoruz

• Aldığımız nefese gelecek düzenlemeyi bekliyoruz

• Şahsi kanaattim şahsi aracın yoksa dolmuş, belediye araçları ve taksiye binmek zorunlu kılınsın diğer herhangi bir girişime lisans verilmesin

Bi dk ya galiba zaten şuan onun gibi bir şey yok mu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ceqa -- 14 Temmuz 2020; 12:11:3 >
  • Son cümle süper yav 'bu sorunlara çözüm olması amaçlanıyor' çözümden kasıt ek vergiyi dayayıp anca öyle işletebilirsiniz denecek amaç da halkın çıkarları, yersen hahahaha.

• usta tarihci fesli kadir, "keske yunan galip gelseydi" derken sonuna kadar hakliymis. adamin hakkini yemisiz. bu zulmu yunanlilar yapmaz cunku.

• Ayasofyanın yıllık gişe kazancı gidince neye vergi getirecekler diye düşünüyordum bende

• yapılan tüm düzenlemeler nedense kendilerine oy vermeyenlere yönelik. Allahım ne günahımız vardı 4.5 milyar yıllık dünya tarihinde bu döneme denk geldik.

• Bu ülkede halkın yararına bir haber okuyamayacak mıyız? Her gün başka bir saçmalık.

• Delik kaldımı diye bakacaklar...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kullanıma bir düzenleme şart. anayollarda araçların arasında kullanmaya çalışan çocuklar görüyorum. Allah korusun kazalar gelebilir.

• Yolcu taşınıyorsa sigorta bile yapmaları gerekir ama yok. İngiltere’de yasak bunları kullanmak neden acaba ? Kask dirseklik vs hiç yok.

• hareketliperde kullanıcısına yanıt
    Geçen 17 yaşında bir genç Beşiktaş’ta öldü zaten dahasıda gelebilir bu güvenliksizlik ile.

• Taksici milleti için feda edilemeyecek bir şey yok. Bildiğin muz cumhuriyeti.

• Vergi is coming...

• ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skywalkercry -- 14 Temmuz 2020; 13:17:23 >
  • Yakında osuruktanda vergi alacaklar...

• Tmm anlaşıldı KDV, ötv, stv, bunların hepsinin kdv'si kdv'nin ötv'si ötv'nin kdvsi hepsinin toplamının 1000 ile carpilmasi+%18 kdv+%200ötv scooter oldu sana 15bin tl

• Halk sağlığı bahane, vergiler şahane.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.