Şimdi Ara

Telefon Hattı Olmadan Sadece ADSL hizmeti almak için Dilekçe

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
4.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Not: Bu mesajı "Türk Telekom'a bir darbe daha" konusunun altına yazmış idim, daha işlevsel olması için ayrı bir başlık açmayı uygun gördüm.

Lütfen bu hafta içinde dilekçelerimizi verelim!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canturhan -- 4 Ağustos 2007; 1:31:12 >

• evet ya bende merak ediyorumlütfen buraya yazın
  • sonucu merakla bekliyoruz bizlerde hemen bu dilekçeden verelim. ellerinize sağlık böyle bir dilekçe hazırladığınız için.
  • evet aynen bende pazartesi veriyorum dilekçemi umarım bi sonuç alırız bu işten
  • Çok ilginç oldu bu durum.

Daha önce bu şekilde bilgi alışverişimiz olmuştu ama emsal teşkil edecek bir karar yoktu elimizde;
    http://forum.donanimhaber.com/m_11655210/tm.htm

Selam ile...
  • eğer böyle birşey varsa niye baştan beri haberimiz yok, telefon cihazım olmadığı halde heray 9ytl lik faturayı ödemek zorunda bırakan zihniyeti kınıyorum
  • Arkadaşlar sonucunu bekliyoruz. Ben de müsait olduğum zamanda başvuracağım.
  • sonucu sabırla bekliyoruz, umarım istediğimiz gibi olur.
  • ya bence kabul etmez gibime geliyor telekom
    bende basvurayım bakalım ne diyecekler
  • quote:

Orjinalden alıntı: gorkem_adakoglu

ya bence kabul etmez gibime geliyor telekom

Kabul etmeme gibi bir lüksü yok. Yargıya da karşı gelecek halleri yok değil mi?
  • evet bende vakip ayırıp hemen vericem ama lütfen bi sonuc yazın !!!!!!!!!!! bu şey sözdemi özdemi kabul oldu dilekcesi alınan veya edilmeyen kaideye alınmayan varmı bekiyoruz girişimde bulunacak ama bi sonuc bekleyenler hiçde az değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaan84 -- 20 Mayıs 2007; 20:46:25 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: gorkem_adakoglu

ya bence kabul etmez gibime geliyor telekom

Kabul etmezler ise Bilgi Edinme Kanunu'na göre 15 gün içerisinde yazılı bilgi vermek zorundalar. Verdikleri bu yazılı bilgi Tüketici Hakem Heyeti'nin kararıyla çelişeceği için buna cesaret edebileceklerini sanmıyorum.

Olur da kabul etmezler ve bunun nedenlerini size yazılı olarak bildirirlerse bu bildiriyi alıp yine bir dilekçe ile tüketici hakem heyetine başvururuz.

Yarın şu dilekçeleri bir verelim, sonuçları burada tartışırız.
  • Arkadaşlar, bunun gerçek olmasını bende çok isterim ama Telekom tarafından örnek teşkil edecek böyle bir karar alınmadı.

Alınan karar Tüketici Hakem heyetinden çıkan bir karar.

Kabul olacağını pek sanmıyorum ama umarım siz haklı çıkarsınız
  • quote:

Orjinalden alıntı: beyazkartal

evet aynen bende pazartesi veriyorum dilekçemi umarım bi sonuç alırız bu işten

Umarım girişiminiz başarılı olur da diğerlerine "yol açılır". Ancak Telekom'un (daha doğrusu, TTNet'in) böyle bir başvuruyu hemen kabul edeceğini zannetmiyorum. Önce diretecekler, çok ısrar ederseniz mecburen alacaklar ama "teknik olanakların sağlanması halinde sizi ADSL abonesi yapacakları" şerhiyle başvurunuzu kabul edeceklerdir. Sonra da "bağlı olduğunuz santral'da maalesef tahsis edilecek port yokmuş" muhabbetine geçeceklerdir.

Zaten bu TTNet'in oluşturulma işinin arakasındaki nedenlerden birisi de belki bu tartıştığımız olay. Yani ADSL abonesi olmanız için, "PSTN (veya POTS) hattı olarak kullanılmasa dahi" bir telefon hattının santral-abone arasında kurulu bulunmasında teknik zorunluk var. Şimdi siz TTNet A.Ş. adlı bir Şirket'e başvurup ADSL aboneliği talebinde bulunuyorsunuz. TTNet'in elindeki alt yapı, T.Telekom A.Ş.'nin Santrallarında konuşlandırılmış portlar (DSLAM'lar). Ama TTNet'in elinde başkaca bir altyapı yok. Santral ile aboneler arasında çekilmiş veya çekilecek her türlü kablolama, hatta bu kabloların içinden geçtiği yeraltı kanalları dahi T.Telekom A.Ş.'nin mülkiyeti ve denetiminde. T.Telekom, TTNet'in ortağı, kurucusu vs. bunlar işin zaten kaçamak tarafları. Yani aslında TTNet A.Ş. bir tüzel kişilik, T.Telekom A.Ş. ise bir 2. tüzel kişilik. İşin bir de böyle bir hukuksal tarafı var!...

• İnşallah emsal teşkil edecek bir karar çıkar da 9 ytl den kurtuluruz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: eorhan83

İnşallah emsal teşkil edecek bir karar çıkar da 9 ytl den kurtuluruz.

Zaman alacak ama kurtulacağız
  • Herhangi birisi bunun gibi bir dilekçeyle sonuca ulaşabilmişmi? Yani telefon hattıp adsl kullanmaya devam eden biri varmı? Kocaelinde olan olay nasıl sonuçlandı?
  • Bir arkadas telekoma yol gostermisti daha onceden bu konuyla ilgili olarak :)

YEni TTNet KAmpanyası Sizi TElefondan Kurtaracak , ADSL Hizmetine % bilmem kac zam yapilacak diye :)
    KDV yi dusurup otv yi arttirmak gibi.
  • Konuyu açan kişi olarak kendi dilekçemi ancak bugün bulunduğum bölgedeki telekom müdürlüğü'ne teslim edebildim.

Bu gecikmede final haftasında bulunmam büyük etken...

Telekom Müdürlüğü'ndeki çalışanlar en ufak bir zorluk çıkarmadı, genel merkezle konuyu görüşeceklerini, bunun gerçekten iyi bir haber olduğunu falan söylediler. Müdür bile...

Lütfen siz de bu haktan yararlanın. Kullanmadığınız telefonlarınızı iptal ettirin, sadece ADSL hizmeti alın.

Not: Ankara'dan olumsuz yanıt gelirse doğrudan Tüketici Hakem Heyeti'ne gidip Kocaeli'ndeki kararın aynısını aldıracağım. Emsal bir karar olduğu için kolay da olacak. Bunu telekom da çok iyi biliyor...
  • Kişisel çabandan ötürü seni tebrik ederim arkadaşım. Umarım sonucu müspet olur...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.