Şimdi Ara

1 Milyon Yazılımcı projesine başvuran sayısı belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
2
Favori
3.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Türkiye’deki yazılımcı sayısını artırmak için hayata geçirilen “1 Milyon Yazılımcı” projesine başvuran sayısı belli oldu. 21 Nisan'da başlayan projeye 451 bin 045 başvuru yapıldı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla projeye katılım rakamlarını açıkladı. Projeye 451 bin 045 başvuru yapıldı, bunlardan 334 bin 793 kişinin profilinin aktifleştirildi. Özgeçmişini CV Bank’a ekleyen kişi sayısı ise 139 bin 290.

Ayrıca Bkz.iOS 13.5 güncellemesiyle birlikte koronavirüslü kişilere yaklaşmanız halinde uyarılacaksınız

1 Milyon Yazılımcı projesi nedir?

1 Milyon Yazılımcı projesi kapsamında vatandaşlar, BTK Akademi tarafından hazırlanan yazılım ile ilgili online kursları ücretsiz olarak seyredebiliyor. Algoritma, Big Data, bilgisayar programlama dilleri, Block Chain, iş zekası, işletim sistemi, mobil uygulama geliştirme, ofis programları, oyun programlama, proje yönetimi, siber güvenlik, veritabanı, Web programlama alanlarında dersler bulunuyor.

Katılımcıların CV’leri Bakanlık tarafından hazırlanan CV Bank’a ekleniyor ve tamamladığı kurslar CV Bank’ta gösteriliyor. Eleman arayan işverenler, CV Bank havuzundan ihtiyacına göre eleman bulabiliyor. Bu projeyle önümüzdeki 3 yılda 1 Milyon Yazılımcı’nın istihdama kazandırılması amaçlanıyor.

Detaylı bilgi ve başvuru için:

https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr/

• İyi güzel hoşta neden hazine ve maliye bakanlığı ? Neden milli eğitim bakanlığı değil ?

• Online kursla yazılımcı olunmaz. Birinin başında oturup seni yönlendirmesi lazım. Bu şekilde kalifiye bir iş gücü sağlanamaz.

• Eminim 3/4'lük kısmı yeni mezundur. Şahsen gerçekten ben yazılımcıyım diyen bir birey bu tarz konulara ilgi dahi duymaz.

• Ben yazılımdan hiç anlamam herhalde eğitim falan verilecek zannettim,kod geldi girdim,bildiğin Kariyet.net gibi CV havuzu imiş. Bana yaramadı :D

• ben başvurdum ama olmadı pek.
  • Haberi görünce başvurdum bende, daha emekleme aşamasında ama hiç yoktan iyidir faydalı programlar barındırıyor gibi.

• yapiyorlarya işte

• Önemli olan miktar değil niteliktir bunu anlamadıkları sürece hiç birşey olmaz.

• Açtığım gibi sildiğim bi hesap oldu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ya da teknoloji bakanlığı (vardı sanırım böyle bir şey)

• İyi, güzel 1 milyon yazılımcı deniyor da burada yazılımcı eğitimi verilecek, peki 1 milyon kişiye istihdam sağlanacak mı?

CV havuzu deniyor. Açmayanlar hiç yorum yapmasın. Açın bir bakın CV kısmında bir sürü alakasız sorular. Yazılımcı havuzu mu? Kariyer sitesi havuzu mu?

Artık eski iş yapış alışkanlıklarını kenara bırakalım. Yoksa bu virüsten sonra işsizlik ile ciddi toplumsal kırılmalar yaşanabilir. Şu kölelik sistemlerini bırakalım.

Bir arkadaşımız da güzel bir noktaya değinmiş neden MEB değil de HMB? Sanki burada damata puan kazandırma amacı var gibi görünüyor.

• Bu iş okuldan olmuyor merakı olan eğilimi olan zaten kendi yolunu çiziyor.

• Sen hazine bakanısın onca insan varken birtek senin aklınamı geldi 1 milyon yazılımcı projesi herkes kendi işini yapsın 1 milyon yazılımcıyı umutlandırmayın ömrüm okul okumakla geçti inşaat çalışıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Holk

Ben yazılımdan hiç anlamam herhalde eğitim falan verilecek zannettim,kod geldi girdim,bildiğin Kariyet.net gibi CV havuzu imiş. Bana yaramadı :D
    Senin gibi ne oldugunu bilmeden başvuranlar varsa ki vardir 450 binin en az 100 bini balon başvurudur..

• böyle faydası oluyor mu ya. Okulda görmek daha doğru değil mi ?
  • Girdim android uygulama eğitimine 2 videodan sonra kapattım direk.Adam kendisi bilmiyor ki bana ne anlatsın.Ezbere anlatıyor.Youtubede daha iyi dersler var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galatas4ray -- 30 Nisan 2020; 16:0:27 >
  • Basvurmaktan cok icraate bakilir..

Gerci Turkiye'de cok cok iyi isen kazanirsin otekiler zor gecinir :) . Yani 1 milyon cok iyi maasli olacagini da sanmayin. Kendi isinizi dahi yapabilmek icin yolu yordami var ;) ...

• alito kullanıcısına yanıt
    o7

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikhail -- 30 Nisan 2020; 18:55:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnternetten dersle yazılımcı olunmaz katılıyorum. Senior bir yazılımcının sizi yönlendirmesi lazım. Yoksa karanlık dehlizlerde oraya mı gitsem buraya mı gitsem, şu mimari mi bu pattern mı derken ömrünüz biter. İngilizce bilmiyorsanız da öğrendiğinizin üzerine çok birşey koyamaz, güncel kalamazsınız. Ama iyi bir başlangıç olabilir yinede.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.