Şimdi Ara

Türkiye'de bugünkü vaka sayısı 1610

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
2.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sağlık Bakanılığı'nın koronavirüs sayfası güncellendi ve bugünkü koronavirüs vaka sayısını açıkladı. Türkiye’de bugünkü vaka sayısı 1610.

Bugün 11535 test yapıldı ve 1610 yeni vaka tespit edildi. Bugün 37 kişi hayatını kaybetti. Yeni verilerle birlikte Türkiye’deki toplam test sayısı 76981, toplam vaka sayısı 10827, toplam vefat sayısı ise 168 oldu.

Dün paylaşılan tabloda iyileşen hasta sayısı 105’di. Bugün 57 hastanın daha iyileşerek toplam sayının 162 olduğunu görüyoruz. Yoğun bakımdaki hasta sayısı 725, solunum cihazına bağlı hasta sayısı (entübe) 162 olarak paylaşıldı.

Kaynak:

• Vaka sayısının çok olması sürecin kötü yönetildiği anlamına gelmez. Almanya'da da rakamlar çok yüksek ama ölü sayısı 560. Çünkü çok iyi test yaparak hastaları önceden tespit ettiler, izolasyonu sağladılar. Bu hastalığa %80 halk yakalanacak bundan kaçış yok. Asıl olay bunu zamana yayarak sağlık sistemini çökertmemek.
    Hocam bakın neden birinci olacağımızı açıklıyorum

Bütün dünyada sınır kapıları açıkken halen suriye ve iran sınırı elek gibi. İşin tuhafı yurtdışına giden thy uçağı yok ama atıyorum katar havayollarının halen iga ya uçuşları var.

Kismi yada genel bir sokağa çıkma yasağı gelmedi

İşe gitmek zorunda olanlar var devlet hiçbirşekilde yardım açıklamadı

hasta yatak sayıları çok düşük

yoğun bakım yatak sayısı çok düşük

sağlık çalışanı sayısı yetersiz

Yeterli test yapılmıyor.

Bu saydıklarımın üzerine 10 tane daha sayarım biraz daha düşünürsem ama sanırım bunlarda yeterlidir.
  • Şimdilik veriler kötü değil. Ama Bu ayın ortalarını geçmemiz lazım.

Baskılamaya devam.
  • inanmayı çok istiyorum.

test test test test test.
    evdekalevdekalevdekalevdekal

• İtalyada bir günde 700 kişi ölüyor abd de hemen hemen aynı, bizdeki rakamlar bana çok inandırıcı gelmiyor. Allah şifa versin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ay ortasinda bakalim ne olacak

• astegon kullanıcısına yanıt
    Şuan başlangıç olarak en yüksek yükseliş oranı bizde.

• Test sayısının artıp vaka sayısının lineer olması çok iyi... Umarım ilerki günlerde azalır...

• hala kontrol altında olduğunu mu sanıyorlar. bu hızla giderse 3-4 hafta içerisinde 80bin barajını geçip 100 binlerce gelme tehlikesi var. ısrarla sokağa çıkma yasağını almamalarının nedenini anlamıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Şimdilik veriler kötü değil. Ama Bu ayın ortalarını geçmemiz lazım.

Baskılamaya devam.
    İtalya ilk vakayı 29 ocakta,
    Biz ilk vakayı 9 martta bildirmişiz.

5 hafta fark var umarım yetişince öyle olmayız.

Bugün işe gidenlerin sayısı çoktu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beybaba62 B kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle 3000 testten 1000 vaka ve 11000 testten 1000 vaka harika, bu alınan önlemlerin işe yaradığını gösteriyor.

• Bu haftaya dikkat

• quote:

Şimdilik veriler kötü değil. Ama Bu ayın ortalarını geçmemiz lazım.

Baskılamaya devam.
    grafiğe bakınca enfekte olan hasta hızlanmasında birinciyiz virüs tam anlamıyla aktive olduğunda olacakları izle eğer bu milletin doğal bağışıklık üretme yeteneği yoksa ya da alınan tedbirlerde gecikme ya da eksiklik varsa sen hayal et

https://twitter.com/MacaesBruno/status/1244366860742791170/photo/1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C72FBB06E -- 30 Mart 2020; 19:45:3 >

• ibb vefat hizmeti skandalından sonra bu rakamlara inanmalı mıyız ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C72FBB06E

grafiğe bakınca enfekte olan hasta hızlanmasında birinciyiz virüs tam anlamıyla aktive olduğunda olacakları izle eğer bu milletin doğal bağışıklık üretme yeteneği yoksa ya da alınan tedbirlerde gecikme ya da eksiklik varsa sen hayal et

https://twitter.com/MacaesBruno/status/1244366860742791170/photo/1

Alıntıları Göster
    Hesabın sahibi bak ne demiş;

Don’t know why people keep posting this. Totally useless. Do you think we know when the 100th case actually took place in each country? Or the actual number of cases? The curves are all imaginary

• quote:

Orijinalden alıntı: rorschach_

İtalya ilk vakayı 29 ocakta,
    Biz ilk vakayı 9 martta bildirmişiz.

5 hafta fark var umarım yetişince öyle olmayız.

Bugün işe gidenlerin sayısı çoktu.

Alıntıları Göster
    Hocam binlerce defa haber girildi, yorumlar yapıldı.

italya'nın yaptığı hataları burada yazsam linç gelir bana. Lombardy bölgesindeki durum, Atalanta - Valencia maçı, çinli işçilerin yeniyıl tatilinden sonra işbaşı yapması, italyan hükümetinin "yaw karantina altına mı alsak naapsak" derken ortalığın akrışıp milano, bergamo'nun tüm italyaya kaçışması. Daha neler neler...

Ben buradaki çoğunluğun aksine daha iyimserim. Bu şekilde suppression a devam.

Eksik gelebilir belki ama doğru kararlar alınıyor. Karantina hem devlet tarafından hem de toplum tarafından uygulanıyor.

ama işe gitme durumu da ayrı bir durum. Maalesef bu konuda idare'nin karar alması lazım.

Bu veriler o kararın alınma durumu muhtemelen masadadır.

• quote:

Hesabın sahibi bak ne demiş;

Don’t know why people keep posting this. Totally useless. Do you think we know when the 100th case actually took place in each country? Or the actual number of cases? The curves are all imaginary

Alıntıları Göster
    işin gerçeğini söyleyim boynumda bir ağrı var kas spazmı spor yaparken oldu bu aralar pek dikkat edemiyorum bazı şeylere grafik alıntılarken de bu oldu

onun dışında grafik dedikleri gibiyse sonuç fecaat olacak gibi duruyor bizde enfekte hızlanma sayısı çok hızlı anladığım bekleyelim zaman gösterecek her şeyi

• quote:

Orijinalden alıntı: nezarettentaharet

Şuan başlangıç olarak en yüksek yükseliş oranı bizde.
    Amerika da aldı başını gitti. Hayvanlar gibi test yapıyorlar ama onlar da yakında yavaşlayacak.

Sağlık sistemleri bu durumun altından kalkamazsa total collapse olacak. (bkz. italya ve ispanya)

Ben kısman alınan önlemler ile birlikte halkın fazlasıyla duyarlı olmasının kısmen işe yaradığını gördüğümüzü düşünüyorum

Umarım bir salaklık yapmayız ve mayıs sonuna kadar dikkatli oluruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C72FBB06E

işin gerçeğini söyleyim boynumda bir ağrı var kas spazmı spor yaparken oldu bu aralar pek dikkat edemiyorum bazı şeylere grafik alıntılarken de bu oldu

onun dışında grafik dedikleri gibiyse sonuç fecaat olacak gibi duruyor bizde enfekte hızlanma sayısı çok hızlı anladığım bekleyelim zaman gösterecek her şeyi

Alıntıları Göster
    Önemli olan sağlık sistemimizin çökmemesi ve alınan önlemlerin işe yaraması. Şimdilik kısmen işe yarıyor. Toplum da dikkatli.

Ama umarım bir salmayız kendimizi.

Ben ümitliyim.

• Bu arada italya bugün;

4050 yeni vaka

812 yeni ölüm

Vaka sayısı azalma trendinde

Peak noktayı geçti muhtemelen italya
  • astegon kullanıcısına yanıt
    evet evet veriler çok iyi dün 14cü idik bugun 12ciyiz. Biraz daha dişimizi sıkarsak bu hafta, 2-3 haftaya kesin birinciyiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sissil -- 30 Mart 2020; 20:9:59 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.