Şimdi Ara

Imgur'a erişim yasağı resmen kaldırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
5.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Türkiye'de 2015 yılından bu yana uygulanan Imgur yasağı resmen kaldırıldı. 5 Şubat itibarıyla tekrar erişime açılan Imgur'a şu anda herhangi bir VPN kullanımına veya DNS değişikliğine ihtiyaç duyulmadan giriş yapılabiliyor. 

Dünyanın belki de en çok kullanılan görsel paylaşım sitesi olan Imgur, özellikle de son yıllarda kendi içerisinde dev bir sosyal medya haline gelmişti. Imgur; Reddit ve benzeri yabancı forum sitelerinde bildiğiniz gibi çokça kullanılıyor. Bu tarz siteleri ziyaret ediyorsanız muhtemelen Imgur yasağı nedeniyle başınız epey ağrımıştır. Nihayet artık böyle bir derdimiz kalmayacak.

Yasak henüz yeni kaldırıldığı için bazı internet sağlayıcılarında şu anda erişimde sıkıntılar yaşanıyor olabilir. Örneğin Vodafone Net üzerinden şu anda ben yalnızca DNS değişimi yaparak siteye erişim sağlayabiliyorum. Ancak gün içerisinde kararın tüm internet sağlayıcılarına yansımasını bekliyoruz.

Kaynak:https://internet2.btk.gov.tr/sitesorgu/

• Niye yasakladılar, ne olduda şimdi kaldırdılar yasağı, kimse bilmiyor.

• Turktelekom girişte sıkıntı yok.

• Neden yasaklanmıştı ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neden yasaklandı acaba? Sebebi büyük bir şey değilse dünyanın en saçma yasaklarından biri olduğu kesinleşecek.
    Yabancı forumlarda VPN açmadan fotoğraf göremiyordum.

• şükürler olsun. redditte resimleri görememekten gına gelmişti

• heralde yanlışlıkla yasakladılar yıllar sonra fark ettiler
  • Nihayet. Özellikle developer arkadaşlar az sövmemiştir. Stackoverflow ve Reddit gibi sitelerdeki resimlerin alayı İmgur'da host ediliyordu ve VPN'siz erişim yoktu. Şükür.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • büyük zulümdü hayırlı olsun

• ggreyhame kullanıcısına yanıt
    Sevmedikleri bir fotoyu oradan host etmislerdir, bizim uber zekalilar da bloklamistir. Wikipedia'ya da ayni sey olmadi mi?

Bu arada insanlarin kod paylasmak icin kullandigi pastebin de hala yasakli.

Mantik arama.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • işin özünü söyleyeyim. baktılar yasaklayınca millet wikipedia gibi isyan etmedi gerginlik çıkmadı, işin bi zevki kalmadı dediler saldılar geri.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ibrahim Akca

Neden yasaklanmıştı ki
    Tayyibe sövmüş ceosu.

Keşke kaldırılmasaydı dimi yasak :/

• Erken seçim geliyor. Önce wikipedia şimdi imgur. Gençlere oynuyorlar ama yemezler.

• Site açılıyor ama daha önce yüklenen resimler açılmıyor.
    O resimleri VPN ile girerek görebiliyorum.
  • Pizza Steve kullanıcısına yanıt
    Cinsel resimler vardı.

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Çözümü çok basit

107.21.3.138 apidocs.imgur.com
    151.101.36.193 api.imgur.com
    104.16.53.111 help.imgur.com
    151.101.36.193 blog.imgur.com
    52.23.39.2 browserevents.imgur.com
    151.101.36.193 p.imgur.com
    151.101.36.193 s.imgur.com
    151.101.36.193 store.imgur.com
    151.101.36.193 i.imgur.com
    151.101.60.193 imgur.com
    151.101.36.193 m.imgur.com

Bunları başlat - bilgisayar - c - windows- system 32 -drivers - etc adlı dosyanın içinde ki host adlı dosyanı not defteri ile açtıktan sonra en alt kısmına yapıştırmak. daha sonra vpn siz açılıyordu.

• Eskiden VPN falan gerekirdi. Şimdi hafiflettiler sanırım engelleri. Modemde tanımlı 1.1.1.1 DNS ile Imgur ve Wikipedia dahil çoğu site uzun süredir açık bende.

• Tam da bununla ilgili yazışmalar yapacaktım, bu da hak ihlali, yasak içeriklerde URL bazında engelleme yapılmalı diye, komple açmışlar çok sevindim. İlk defa aklımdan geçeni yazmadan yapıldığını gördüm, acaba kim akıl etti?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İşte bunların zihniyeti bu, facebook, twitter, youtube hepsinin kökünü kazıyacağım sözünü söyleyen bilin bakalım kim? Evet doğru bildiniz ta kendisi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.