Şimdi Ara

Efsane Cuma’da en çok ziyaret edilen e-ticaret sitesi belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
1.943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yurt dışında Black Friday, Türkiye’de ise Efsane Cuma, Efsane Günler, Muhteşem Cuma olarak adlandırılan indirim dönemini geride bıraktık. Kasım ayının son cuma gününe denk gelen bu indirim dönemi, Türkiye’de yaklaşık 10 günlük süreye yayıldı.

IAB Türkiye ve Gemius Araştırma Şirketi, e-ticaret sitelerinin Black Friday indirim dönemine ilişkin ziyaret sonuçlarını açıkladı. Ancak bu sonuçlarda altını çizmemiz gereken bir nokta var. Araştırma şirketinin verileri 25 Kasım - 1 Aralık tarihlerini kapsıyor. Hepsiburada’nın Efsane Cuma indirimi 21 Kasım’da başlamıştı. Hepsiburada’nın yüksek ziyaretçi topladığı günler verilere dahil değil.

Araştırmaya göre 25-29 Kasım tarihlerinde e-ticaret sitelerinin ziyaretçi sayısı günlük 2.8 milyona, toplamda 7 milyon kişiyi ulaştı. 25 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında alışveriş yapanların yüzde 53’ünü 25 - 44 yaş grubu kişiler oluşturuyor. Alışveriş yapanlar arasında erkeklerin oranı yüzde 63, kadınların oranı yüzde 37.

Ayrıca Bkz.Domuz ve maymun karışımı canlılar üretildi

IAB Türkiye verilerine göre 25 Kasım - 1 Aralık tarihlerinde PC'de Trendyol 3.6 milyon gerçek ziyaretçi ile en çok ziyaret edilen e-ticaret platformu oldu. Trendyol’u 1.2 milyon ziyaretçi ile Gittigidiyor, 732 bin ile Morhipo, 634 bin ile Aliexpress ve 629 bin ile Amazon.com.tr takip etti. Dijital reklamları en fazla gerçek kullanıcıya ulaşan sırasıyla ilk 3 marka Trendyol, Morhipo ve Çiçek Sepeti oldu.

Gemius Adreal verilerine göre dijital reklamların PC’de tüm mecralarda ve mobilde YouTube, Facebook ve Instagram platformlarında erişim sayısına göre sıralamayı da aşağıdaki resimlerden görebilirsiniz.

• Trendyol kadar insanları dolandırmaya yardım ve yataklık eden bir başka site yok. Devlet tarafından bu siteye inceleme başlatılmalı. 160 tl olan bir ürüne 460 tl yazıp 240tl ye indirimli satıyoruz olayı tamamiyle dolandırmaktır. İnsanlar birbirine yapınca ceza alıyorda bu hadsizler neden almıyor.
    Aynen hocam. Çok doğru söylüyorsunuz. Philips GC4889/30 model ütüyü kara cuma indirimi ile 359 liraya aldım. Açın bir dükkan, her şey dahil 3 taksitle 359 liradan her gün satın.

Elbette bu değil sadece. Mont aldım. En ucuzu 429 lira olan montu kara cuma sayesinde 150 liraya aldım. Siz yılın her günü 150 liradan satın.

Kapitalizme diz çöktürün hocam. Kapitalizmin istemediği bir millet yapın bizi.
    o tendyol tıklamalarının yarısı zaten yanlışlıkla tıklamalar, evin tuvaletinden bile trendyol reklamı çıkıyordu, ekmek aldım kestim içinden trendyol reklamı çıktı. reklama o kadar bütçe ayıracaklarına, indirime destek olsalardı, müşteri reklamı fazlasıyla yapar, seneye hazırolda beklerdi trendyol indirimlerini.
    hepsiburada da öyle yapiyor black friday öncesi msi mpg27cq olan monitör 3600-3800 arasında satılıyordu bir gün öncesinde fiyatını 5000 yapıp 2700e indirip sattılar oysa 11.10.2019 tarihinde yine hepsiburada sitesinde aynı ürün 2499 tl ye inmişti nasıl oluyor yılın en büyük indirimi diyorlar :)
  • ülke batıyor ya ülke fakir ya millet alışverişde açlıktan izdiham yapıyor milyonlarca iphone 11 satılmış bir okadar başka telefonlar

• Yurtdışından vergi olmasa ilk sırada Aliexpress olurdu

• Trendyol o kadar çok reklam yaptı ki artık kusacaktim . O yüzden bu sonuca şaşırmadım .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepsiburada.com ve amazon bu sene çöptü. N11 ise 11.11'de kuponla çoğu şey indirimli oldu piyasaya göre. Trendyol dağıttığı kuponlar sayesinde yine gideri vardı. Katılanlar beğensin

• quote:

Orijinalden alıntı: Gt95

ülke batıyor ya ülke fakir ya millet alışverişde açlıktan izdiham yapıyor milyonlarca iphone 11 satılmış bir okadar başka telefonlar
    Size ne insanların bir seyler alması sizi niye ilgilendiriyor. İsterlerse Mercedes alırlar size ne yahu . Sizde kazanın sizde harcayın .

• quote:

ülke batıyor ya ülke fakir ya millet alışverişde açlıktan izdiham yapıyor milyonlarca iphone 11 satılmış bir okadar başka telefonlar
    Milyonlarca iPhone mu satılmış. Küçük salla da civcivler yesin.
    Ülkede ekonomik kriz var siz inanın inanmayın. Gerçekler bunlar. Geçim sıkıntısı var.

• Bir de reklam bütçelerini açıklasınlar. İçim dışım trendyol oldu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Vallahi şaşılacak iş... Hani ekonomi kötüydü? Hani yemek bulamıyordunuz? İşe bak Amerikan gavurunu geçmişiz tüketim çılgınlığı alım gücünün yüksekliğini görüyorsunuz. Daha buna yorum yapmaya gerek var mı ALLAH aşkına... Sizin ekonomi iyi demek için aylık 1 maaş ile Mercedes s class almanız lazım... Tatlı su mualifleri sizi... Ulan kapıya bant alacaktım tüm elektronik herşey satılmış raflar bomboş. 1 saat sıra bekledim kasalar full çekiyor...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yine az ziyaret edilmiş ne abartıyonız aw milyarlarca insan var allahallaaaa

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Allah beyin versin size gerisi boş..insanlar ana ihtiyaçlarını bile kuponla alıyor artık,bu mudur batmayan ekonomi..Zerre de nefes israfısınız sadece, ha var,ha yok arası o da

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir daha tövbelerin tövbesi bu "black friday" döneminde bir şey almam , 3-4 tane kitap aldım kitapyurdundan 9 gündür elime geçmedi , neyse gideyim PTT pidm alayım dedim gittim anam ne göreyim adım aticak yer yok çalışanlara hak verdim vallaha orada çalışan abi diyor ben günde maksimum bir yere 80 adet kargo dağıtma kapasitem var ama şuan bana gunluk 500-530 kargo veriliyor , insanlar alışveriş yapar istediğini alma hakkına sahipler ama bazıları var ki 2 adet corap almış 8 liraya onu bile internetten alıyor, sorun hem tuketicide hemde bizim basimizdaki kişilerde ek eleman alıp sorunu cozmuyorlar dedi baktım adam haklı bende daha bir şey demeden kargoyu alıp sessizce çıktım .. O kargolar o kadar yığılmış ki 1 aya dagitsalar iyi ... Çok müthiş indirim olmadıkça almam ben bir daha zaten bu Kitapyurdundan almam indirim var diye almadim okunacak kitap bitti akşamları öyle sipariş verdim oda indirim gününe denk geldi

• Kültürümüze ne de güzel soktular bu günleri. Yok 11.11, yok kara cuma, yok efsane cuma diye diye cukkaladılar paraları. Tam da kapitalizmin istediği gibi bir milletiz.
  • hepsiburada kargoları gönderemiyor hepsijet en büyük yanlışları oldu

• Millet Trendyol'daki sahte indirimlerle bakıp çıktığı için normal XD

• Millet iPhone alıyor nerede kriz diyenler; HB den alışveriş kredisiyle iPhone alan var. Fakir olan iyice fakirleşiyor.

Bizde Nefes alsak gümrüğe takıldığı için yurt dışı alışveriş zor. Her şeye vergi her şeye zam. Fiyatını Sıkı takip etmediğin ürünü almayacaksın. Yoksa indirim diye bindirim oluyor

• snoppy kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam. Çok doğru söylüyorsunuz. Philips GC4889/30 model ütüyü kara cuma indirimi ile 359 liraya aldım. Açın bir dükkan, her şey dahil 3 taksitle 359 liradan her gün satın.

Elbette bu değil sadece. Mont aldım. En ucuzu 429 lira olan montu kara cuma sayesinde 150 liraya aldım. Siz yılın her günü 150 liradan satın.

Kapitalizme diz çöktürün hocam. Kapitalizmin istemediği bir millet yapın bizi.
  • Trendyol kadar insanları dolandırmaya yardım ve yataklık eden bir başka site yok. Devlet tarafından bu siteye inceleme başlatılmalı. 160 tl olan bir ürüne 460 tl yazıp 240tl ye indirimli satıyoruz olayı tamamiyle dolandırmaktır. İnsanlar birbirine yapınca ceza alıyorda bu hadsizler neden almıyor.

• trendyol kazandığının yarısını reklama yatırmıştır.

• birde siparişlerle ilgilenseler iyi olurdu, iptal edemiyoruz. hala tedarik aşamasında. soruyoruz kargoya verildi diyor. nasıl iş anlamadım.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.