Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (430. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.923
Cevap
180
Favori
2.548.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 428429430431432
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gudiik

İlk defa bulaşık makinesi alacağım.

Bir bulaşık makinesinde öncelikli olarak dikkat etmem gereken özellikler nelerdir, nesine bakmam gerekiyor?

ayrıca 1000 tl +- civarı model tavsiyelerinize de açığım. Fikirlerini paylaşacak arkadaşlardan cevap bekliyorum.

Aslında öncelikleri sizin belirlemenin lazim. Örneğin, kisa surede yikasin, ekstra kurutma olsun, yarim yük yikasin, inox olsun vs diye. Yoksa 1000 TL te makine çok, sizin beklentinizi bilmeden sanirim tavsiye gelmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dikkat ettimde bosch un adı pek geçmiyor.gerçi siemens ve profilo aynı grupta ama bosch eskiden çok tutulan bir markaydı,bugünkü bulaşık makineleri mi iyi değil?birde bu grubun makineleri ıslak bırakıyor deniyor,bu doğru mu?

Edit:Profilo BM6480 üretimden kaldırılmış.yerine birebir aynı kasa 6481 çıkmış.özellik farklarını ve en uygun nerede bulunur yazan olursa sevinirim.daha uygun fiyata 6480 alınmaz mı?ama piyasada yok galiba.

Öne Çıkan Özellikler:

1- 3. Sepet

Çatal-bıçak takımları, fincanlar ve aksesuarlar için kullanabileceğiniz 3. sepetin sizlere sağlıyacağı iki önemli avantajı var. Alt sepette daha fazla yer oluşacağından bulaşık makineniz 12 kişilik değil 14 kişilik bulaşık alabilir. Diğer yandan çatal ve bıçak gibi aksesuarlar birbirlerine sürtmediğinden kolay aşınmazlar ve daha fazla korunurlar.

2- Programlar:

Yoğun 70 °C Auto 45-65 °C Eko 50°C Glass 40 40°C Hızlı 65°C Auto 45°C
    Program süresi, (dakika) 125-135 90-160 195 65-70 60 29
    Elektrik tüketimi, (kWh) 1,45-1,5 0.95-1,6 0.93 0,75-0.8 1,3 0.8
    Sıcaklık, (°C) 70 45-65 50 40 65 45
    Su tüketimi, (litre) 12-15 7-18 9,5 10-13 9,5 9,5

3- Profilo BM6481MG'nin Özel Fonksiyonları

a) Powerwash: Yoğun yıkama alanı
    b) ExtraHygine: Son durulmayı daha yüksek sıcaklıkta yapar. Bulaşıklar daha hijyenik yıkanır.
    c) VarioSpeedPlus: Aceleniz varsa süreyi %50 kısaltır.
    d) Extra Kurutma: Makinenizden çıkan bulaşıkların kusursuz kurulukta olmasını istiyorsanız bu program size göre.

4- Bardak koruma sistemi: Su ısıtması klasik rezistans ile değil, su ısıtıcı motor yardımıyla yapılır. Peki bunu ne faydası var? Şöyle ki; rezistans suyu ısıttıkça sudaki kireç rezistansa yapışır ve zamanla tortulanma yapar. Bu dortular zaman zaman kopar ve su pürskürtmesiyle birlikte bardaklarınızı çizer. Oysa Profilo BM6480 bulaşık makinesiyle böyle bir derdiniz olmaz.

5- Akıllı Dozaj Sistemi:

6- BLDC Motor (Fırçasız motor): Bu motorlarda kayış yoktur. Hem daha daha az enerji harcar hem de daha sessiz çalışır.

7- VarioPlus. Esnek sepetleriyle bardaklar ve tabaklar için çok daha verimli alan kullanımı sağlarsınız.

8- Aquasensör: Kirlilik sensörü sayesinde yıkama suyunun bulanıklığı algılanır ve en temiz şekilde bulaşıklarınızın yıkanması sağlanır.

9- Çocuk kilidi.

10- 1-24 saat arası erteleme özelliği

11-- Parmak izi bırakmayan inox ön yüzey.

12- Paslanmaz çelik alt taban.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gümüş_süvari -- 2 Nisan 2014; 19:09:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: erhan s40

Hotpoint Ariston marka A sınıfı çamaşır kurutma makinem vardı. Model kodu AQCF81U. Forumda inceleme başlığı bile açmıştım, isterseniz oraya bir bakın. İngiliz malı olmasına rağmen makineler ve servisi hep sorunluydu. Sonunda kurtuldum ve AEG kurutma makinesi aldım.
    Sonrasında tövbe ettim zaten. Ya hiç almam yada düzgün bir şey alırım diye. Ucuz etin yahnisi yavan olur. Ariston, Hotpoint ve İndesit italya ve İngilterenin Arçelik Bekosudur. Madem Arçelik alacağım ne diye yabancı mal alayım, bari yerli olsun. Bu sebepten bu markalara karşıyım.

• Geçen sene Ariston'un 9kg ısı pompalı kurutma makinesi kapalı kutu olarak 849TL'ye kadar düşmüştü ama yine de güvenip alamadım. Aynısını düşünmüştüm, başıma bela alana kadar hiç kurutma makinam olmasın daha iyi
    Zaten bu kurutma makinelerinin İngiltere'deki üretildiği yer tam büyük bir fabrika değilmiş, atölye ölçeğinde küçük bir üretim yeriymiş. Öyle duymuştum, ne kadar doğru bilemem.
  • gümüş_süvari kullanıcısına yanıt
    uygun bulursan 6480 tercih edilebilir. zaten mazisi 2 yıl olmadı.
    6481 ile hemen hemen aynıdır.
    belli belirsiz çok küçük bir fark vardı,
    .
    http://www.ozgurceyiz.net/asp/product/1105/PROFILO-BM-6480MG-BULASIK-MAKINESI-UCRETSIZ-KARGO-
    .
    profilo fiyatına satılıyorsa bosch N serisi de alınabilir tabi.
  • Max 750 TL'ye kadar alabileceğim bir ürün önerebilirmisiniz acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Recharged

Max 750 TL'ye kadar alabileceğim bir ürün önerebilirmisiniz acaba ?

5 proğram
    aeg,electrolux 55022wo
    profilo 5221
    altus 434xy

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

quote:

5 proğram
    aeg,electrolux 55022wo
    profilo 5221
    altus 434xy

Sayın @lordford50

Altus 434xy modelinin Arçelikteki karşılığı hangi modeldir, belirtirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürlerimle...
  • sahinbay S kullanıcısına yanıt
    http://www.arcelik.com.tr/bulasik-makineleri-4-programli-6242-HY-Bulasik-Makinasi.html
    yaklaşık olarak budur ama fiyatı nedeniyle önermem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahinbay

quote:

quote:

5 proğram
    aeg,electrolux 55022wo
    profilo 5221
    altus 434xy

Sayın @lordford50

Altus 434xy modelinin Arçelikteki karşılığı hangi modeldir, belirtirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürlerimle...

[lordford50
    http://www.arcelik.com....Y-Bulasik-Makinasi.html
    yaklaşık olarak budur ama fiyatı nedeniyle önermem.]

Sayın @lordford50
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Haklısınız, Arçelikle Altus arasında en az 200 TL lik bir fark var. Biz çelik taban ve filtreyi önemsediğimiz için Arçelik düşünmüştük. Önerdiğiniz AEG, Profilo ve Altus makinelerin hangilerinde çelik taban ve filtre olduğunu bilmiyorum. Bilgilendirmenizi rica ederim.

çelik taban:
    altus 434xy, aeg nin bütün ürünleri, profilo 6 prğ.
    arçelik-Beko grubunun fiyat performans ürünü grundig 9501 dir.
    .
    grundig 9501
    aeg,electrolux 55022wo
    profilo 6224 ve 6480
    altus 434xy

.
    http://www.makroreyon.com/profilo-bm6224-6-program-bulasik-makinesi#.U0YtUPl_s_Y
    https://www.bimeks.com.tr/urun/127602/grundig-gdf-9501-lcd-9-programli-bulasik-makinesi--.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 10 Nisan 2014; 8:52:59 >

• Profilo BM5380MA siparişi verdim
  • quote:

çelik taban:
    altus 434xy, aeg nin bütün ürünleri, profilo 6 prğ.
    arçelik-Beko grubunun fiyat performans ürünü grundig 9501 dir.
    .
    grundig 9501
    aeg,electrolux 55022wo
    profilo 6224 ve 6480
    altus 434xy

.
    http://www.makroreyon.com/profilo-bm6224-6-program-bulasik-makinesi#.U0YtUPl_s_Y
    https://www.bimeks.com.tr/urun/127602/grundig-gdf-9501-lcd-9-programli-bulasik-makinesi--.aspx

Sayın @lordford50

Önerilerinizi değerlendirdiğimizde, AEG 55022wo ve Altus 434xy fiyat avantajıyla öne çıktı. İş nedeniyle Bursa İstanbul arasında gidip gelme gereğinden dolayı, ikinci bir evin de tüm eşyalarını almak durumundayız. Bu yüzden fiyata da dikkat ediyoruz.

http://www.kliksa.com/urun/aeg-f55022w0-5-programli-bulasik-makinesi/900394474?utm_source=ucuzu&utm_medium=referral
    http://www.n11.com/altus-al-434x-4-prg-bulasik-makinesi-dijital-P14773310
    http://www.bizimev.com.tr/ALTUS-BULASIK-MAKINASI-AL434X%2CPR-1285.html?ref=akakce&v=1.97.8

Kliksada AEG makine 9 taksitle 799 TL, alışverişi diğer ihtiyaçlarla 1.000 TL ye tamamladığımızda 100 worldpuan avantajıyla 699 TL ye geliyor.
    Altus ise 600 TL civarında alınabiliyor.
    Sepet dizaynları, sepetlerde katlanır teller ve özellikle bardakları çizmeme konusundaki performansları açısından değerlendirildiğinde sizin tavsiyeniz hangisi olur?

Bu arada belirtmeden geçemeyeceğim, her zaman en çok tavsiye edilen marka Miele bile bardakları buzlu cama çevirebiliyor. Defalarca servis geldiği halde Türkiye'deki su basıncı vb değerlerine göre bir türlü ayarlanamadığı için, bir yakınım sadece çizme sorunu nedeniyle Miele makineyi satıp Arçelik 6230 aldı ve oldukça memnun olduğunu söylüyor.

Yardımlarınız ve emeğiniz için teşekkürlerimle...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahinbay -- 10 Nisan 2014; 15:55:15 >

• onun makinesi arizalidir ;) ben dibi tutmuş, cifle kaziyinca çikmayan tencereyi koyuyorum Miele ye, piril piril cikiyor. yikiyorum, bitince aninda bosaltip rafa yerlestiriyorim

• Benim sorum Altus 434 Y ile Altus 434xy arasında ki tek fark LCD ekran mı ?

İkisiden birini alacağım sizin tavsiyeniz hangisi olur ekran ıolan Altus 434xy modelimi yoksa Altus 434 Y modelimi aralarında 160 tl gibi bir fark var...
    yüzmüş yüzmüş kuyruğuna gelmişsiniz. son karar sizin.
    ikiside iyi ürünler.
    100 tl için ben AEG alırdım diye düşünüyorum.
    A+ enerji sınıfı, çelik taban ve çelik filtreli bununla beraber
    kirlilik ve yük sensörleri sayesinde otomatik olarak yıkama sıcaklığını ve kullanılacak su miktarını ayarlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak03

Benim sorum Altus 434 Y ile Altus 434xy arasında ki tek fark LCD ekran mı ?

İkisiden birini alacağım sizin tavsiyeniz hangisi olur ekran ıolan Altus 434xy modelimi yoksa Altus 434 Y modelimi aralarında 160 tl gibi bir fark var...

altus434xy alınız.
    Program 1 : 30 dakika mini proğramı var
    diğerinde Program 1 : Ön yıkama (hemen hemen hiç kullanılmaz)
    .
    Program Sıcaklıkları 35-50-60-70
    diğerinde 35 derece yok.
    .
    ses seviyesi 49 db
    diğerinde 52 db
    .
    pervane sayısı 3
    diğerinde 2
    .
    tuz ve parlatıcı göstergesi var
    diğerinde sadece tuz göstergesi
    .
    electronik takip göstergesi var
    diğerinde yok.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: burak03

Benim sorum Altus 434 Y ile Altus 434xy arasında ki tek fark LCD ekran mı ?

altus434xy alınız.
    Program 1 : 30 dakika mini proğramı var
    diğerinde Program 1 : Ön yıkama (hemen hemen hiç kullanılmaz)
    .
    Program Sıcaklıkları 35-50-60-70
    diğerinde 35 derece yok.
    .
    ses seviyesi 49 db
    diğerinde 52 db
    .
    pervane sayısı 3
    diğerinde 2
    .
    tuz ve parlatıcı göstergesi var
    diğerinde sadece tuz göstergesi
    .
    electronik takip göstergesi var
    diğerinde yok.

Siz baya detayli biliyorsunuz belli ki :)
    Peki fiyat konusunda en avantajli nereden bulabiliriz o konuda bi bilginiz var mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak03 -- 10 Nisan 2014; 19:54:04 >

• quote:

yüzmüş yüzmüş kuyruğuna gelmişsiniz. son karar sizin.
    ikiside iyi ürünler.
    100 tl için ben AEG alırdım diye düşünüyorum.
    A+ enerji sınıfı, çelik taban ve çelik filtreli bununla beraber
    kirlilik ve yük sensörleri sayesinde otomatik olarak yıkama sıcaklığını ve kullanılacak su miktarını ayarlar.

Sayın @lordford50

Öncelikle ilginiz için tekrar çok teşekkür ederim. 100 TL farkı biz de hiç dikkate almıyoruz, ben almayı düşünen arkadaşlara faydası olur düşüncesiyle link ve fiyat ekledim. Tam da sizin gibi düşünüyordum, yani AEGyi tercih etmeyi. Ancak forumdaki ve şikayet sitelerindeki şikayetleri okuyunca biraz kafam karıştı doğrusu. Düşük voltaj durumunda çalışmama problemi, yıkama problemleri, filtrenin çelik ya da plastik olmasının şansa kalması vb. Buna karşılık Altus 434x için çok olumlu bir değerlendirmeye rastladım... Durum böyle olunca değerli bilgilerinize tekrar başvurmak istedim. Arçelik 6231 de çok memnun olunan bir ürün gibi duruyor, şikayetvara baktım, tek bir şikayet bile yok. Bu arada Altus'u da çelik taban ve filtreli sanıyorduk, Değil mi acaba?

AEG ile ilgili olanlar
    http://forum.donanimhaber.com/m_82157685/tm.htm
    http://forum.donanimhaber.com/m_77402063/tm.htm

Bu da Altus'la ilgili olan
    http://forum.donanimhaber.com/m_14015815/mpage_140/f_/key_altus%252B434x//tm.htm#87805804

• 
Sayfa: önceki 428429430431432
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.