Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (429. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
15.927
Cevap
180
Favori
2.549.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 427428429430431
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erhan s40

İlk tavsiyem Electrolux üretimi AEG marka olur. AEG 77023M0P yada AEG F65712M0P.
    İkinci tavsiyem Electrolux yerine Profilo olur. Profilo, siemens ve Bosch ile aynı fabrikalarda üretilir. Yerli marka olarak bir miktar ucuza satılır. Profilo BM6480MG yada Profilo BM6284.
    Son tavsiyem ise yerli üretim Grundig GDF 5201 S yada GDF 5200 I veya Altus AL434SXY.

Altus en ucuz çözüm, yerli üretim, gri renk, 3 pervaneli, A+ enerji seviyesi, dijital ekranlı, yaygın servis ağı ve 600TL civarı fiyatıyla eşsiz. Arçelik tarafından üretilen altus bulaşık makineleri Ankara Arçelik fabrikasında üretilmektedir.
    AEG 77023M0P ise italya üretimi, proclean başlıklı, 3 pervaneli, A++ enerji sınıfı, dijital ekranı ve 1500TL fiyatıyla en pahalı ve en kaliteli çözüm.
    Bütçe ve karar sizin.

Tavsiye etmediklerim; Electrolux, Bosch, Siemens, Vestel, Seg, Regal, Arçelik, Beko, Ariston, Candy, Hoover, Indesit, LG, Samsung, Whirlpool.
    İstisna: Bütçeyi zorlayacağından Mieleden bahsetmedim. Yoksa 1 Numara her zaman Miele ama çok pahalı bir seçim.

Hocam önerileriniz için teşekkürler, ama bahsettiğiniz ürünler hepsiburada.com da yok, zira 200 tl avantajım olacağını söylemiştim.

• umutsen U kullanıcısına yanıt
    Altus mevcut;

http://www.hepsiburada.com/liste/altus-al-434-sxy-a-4-programli-bulasik-makinesi/productDetails.aspx?productId=mtaltal434sx&categoryId=22156

http://www.altus.com.tr/urun_detay.aspx?kat=1652&urn=10064&lang=tr-TR

759TL fiyatı piyasadan pahalı ama 200TL avantajla 559TL'ye oldukça hesaplı bir çözüm. Servisi Arçelik servisi, para karşılığı garantiyide uzatabilirsiniz. 4 programıda kullanışlı ve yerli malı. Hemde yerli fiyata (yani pahalı değil).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhan s40 -- 24 Mart 2014; 15:27:46 >

• umutsen U kullanıcısına yanıt
    Beyaz renk sorun değilse, AEG var;

http://www.hepsiburada.com/liste/aeg-favorit-f65042w0p-proclean-a-enerji-sinifi-5-programli-bulasik-makinesi/productDetails.aspx?productId=mtaegf65042w0p&categoryId=22156

http://www.aeg.com.tr/Products/Bula%c5%9f%c4%b1k_y%c4%b1kama/Bula%c5%9f%c4%b1k_makinesi/F65042W0P

AEG Favorit F65042W0P 1419TL, 200TL avantajla 1219TL'ye ortalama bir çözüm. Proclean pervane, inverter motor, Electrolux İtalya üretimi, serviside Electrolux bakıyor. 150TL karşılığı garanti 7 yıla uzatılabiliyor. Daha ne olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhan s40 -- 24 Mart 2014; 15:26:10 >

• üst limit 800-900 TL civarı bulaşık makinesi tavsiyesine ihtiyacım var.
    Eşim ve ben iki kişi, nadir de olsa misafirlerimiz olacak.
    Çok programlı üst düzey birşey bakmıyoruz. . Kaliteli uzun ömürlü olması ve güzel yıkaması kafi.
    Bosch SMS30E02TR yada Bosch SMS30E09TR modellerine baktık sanırım ama anlamayız pek.
    Tek aradığımız özellik iki kişi olduğumuzdan dolayı fazla bulaşık çıkmayacağı için az bulaşık yıkama özelliği(düşük yük diyorlar sanırım?) olsun yeterli.
    Değerli tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi markymark -- 24 Mart 2014; 17:37:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: markymark

üst limit 800-900 TL civarı bulaşık makinesi tavsiyesine ihtiyacım var.
    Eşim ve ben iki kişi, nadir de olsa misafirlerimiz olacak.
    Çok programlı üst düzey birşey bakmıyoruz. . Kaliteli uzun ömürlü olması ve güzel yıkaması kafi.
    Bosch SMS30E02TR yada Bosch SMS30E09TR modellerine baktık sanırım ama anlamayız pek.
    Tek aradığımız özellik iki kişi olduğumuzdan dolayı fazla bulaşık çıkmayacağı için az bulaşık yıkama özelliği(düşük yük diyorlar sanırım?) olsun yeterli.
    Değerli tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Selamlar, arkadaşla aynı pozisyonda olduğumuzu belirterek bende sizlerden birkaç tavsiye rica edecektim. Üst limit 1000 tl civarında olabilir. Eşim ve ben yani 2 kişilik bir aile ve tek tük gelecek misafirler için kullanılacak.
    Hanım şunu bulmuş... tavsiye edermisiniz?
    Hotpoint LFF 8M121 C TK 8
    Şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dousk -- 25 Mart 2014; 14:37:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dün forumdaki tavsiyelere istinaden AEG F55022W0 aldık.
  • arçelik 6231 bulaşık makinesi kullanan var mı nasıldır acaba arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulus60

arçelik 6231 bulaşık makinesi kullanan var mı nasıldır acaba arkadaşlar

Aynı fiyata 4 programlı Altus 434xy daha mantıklı,
    Not, arcelik grubunda fanlı kurutma iyidir ki 6 programlı dan başlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 30 Mart 2014; 14:19:07 >
  • quote:

İlk tavsiyem Electrolux üretimi AEG marka olur. AEG 77023M0P yada AEG F65712M0P.
    İkinci tavsiyem Electrolux yerine Profilo olur. Profilo, siemens ve Bosch ile aynı fabrikalarda üretilir. Yerli marka olarak bir miktar ucuza satılır. Profilo BM6480MG yada Profilo BM6284.
    Son tavsiyem ise yerli üretim Grundig GDF 5201 S yada GDF 5200 I veya Altus AL434SXY.

Altus en ucuz çözüm, yerli üretim, gri renk, 3 pervaneli, A+ enerji seviyesi, dijital ekranlı, yaygın servis ağı ve 600TL civarı fiyatıyla eşsiz. Arçelik tarafından üretilen altus bulaşık makineleri Ankara Arçelik fabrikasında üretilmektedir.
    AEG 77023M0P ise italya üretimi, proclean başlıklı, 3 pervaneli, A++ enerji sınıfı, dijital ekranı ve 1500TL fiyatıyla en pahalı ve en kaliteli çözüm.
    Bütçe ve karar sizin.

Tavsiye etmediklerim; Electrolux, Bosch, Siemens, Vestel, Seg, Regal, Arçelik, Beko, Ariston, Candy, Hoover, Indesit, LG, Samsung, Whirlpool.
    İstisna: Bütçeyi zorlayacağından Mieleden bahsetmedim. Yoksa 1 Numara her zaman Miele ama çok pahalı bir seçim.

Profilo bosch ve siemens grubundaysa,profiloyu tavsiye edip siemens ve bosch u tavsiye etmeme sebebiniz nedir?

• gümüş_süvari kullanıcısına yanıt
    Profilo önerme sebebim, aynı ürüne daha fazla para vermenizi engellemek. Profilo markası yerel bir markadır. Türkiye ye özeldir. Bosch-Siemens grubunun bir çok ülke için bu şekilde yerel markası mevcuttur.
    Kimse Profilo markasına Bosch veya Siemens kadar para vermez. Bu sebepten her zaman aynı ürünü yerel marka olduğu için ucuza alma imkanı doğar. Zaten hedef kitlede budur.

Mesela Electrolux te önermem. Sebebiyse aynı yerde üretilen AEG ve Electrolux ürünlerde AEG nin her zaman aynı fiyata daha çok özellik sunmasıdır.
    Örneğin, bulaşık makinasında aynı fiyata Electrolux marka 6 programlı 47dB ses seviyeli makina mevcutken AEG karşılığı 7 programlı 44dB ses seviyeli makinanın olmasıdır. Siz olsanız hangisini alır ve önerirdiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhan s40 -- 31 Mart 2014; 12:14:06 >
  • Hotpoint LFF 8M121 C TK 8 için yorum beklemiştim buradan ama kimseden ses çıkmadı. Kullanan yok sanırım. Kısmetse birkaç gün içinde ben alacağım bu makineyi. 1000 tl ye 9 taksit 7 yıl da garantili olarak alacağım. Hayırlısı diyelim.

• Dousk kullanıcısına yanıt
    Tavsiyem almamanız yönünde. Beyaz renk benzer fiyata; AEG Favorit F65042W0P yada AEG F55022W0 öneririm. En azından Electrolux kalitesi ve İtalyan üretimi. Yok olmaz derseniz yerli çözüm Grundig GDF 9501 yada GRUNDIG GDF 5501 öneririm.
    Söylediğim cihazlar tercihinizden çok daha kaliteli ve az sorun çıkartacak cihazlardır, özellikle AEG olanlar. Netice itibariyle tercih sizin.
  • quote:

Tavsiyem almamanız yönünde. Beyaz renk benzer fiyata; AEG Favorit F65042W0P yada AEG F55022W0 öneririm. En azından Electrolux kalitesi ve İtalyan üretimi. Yok olmaz derseniz yerli çözüm Grundig GDF 9501 yada GRUNDIG GDF 5501 öneririm.
    Söylediğim cihazlar tercihinizden çok daha kaliteli ve az sorun çıkartacak cihazlardır, özellikle AEG olanlar. Netice itibariyle tercih sizin.

Aslına bakarsanız bende hotpoint almak taraftarı değilim. Fakat hanım illa onu istiyor. Yengesi o markayı yıllardır kullanıyormuş diye nuh diyor peygamber demiyor. Bosch almaya bile ikna olmadı. Oynayacağız artık bi kumar ne yapalım.
    Öneriler için teşekkür ederim.

Çamaşır makinesi, kurutma makinesi vb. makinelerde risk alabilirsiniz. Ama mevzu bulaşıksa hiç tavsiye etmem. Kötü bir bulaşık makinesinden çıkan tabak çanakla yiyip içeceksiniz. Hemde sürekli olarak, yani şakası olmayan tek konu.

Çamaşır kötü çıksa kıyafetler gider paraya gelir, ama bulaşık kötü çıkarsa direk sağlığa gelir. Bu sebepten bulaşık makinesine verdiğiniz paraya acımayın. Diğerleri en ucuzuda olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhan s40 -- 31 Mart 2014; 17:16:41 >
  • Herşey iyi güzel de Ariston u neden bu kadar alınmaz bir marka olarak gösteriniz bunu anlayamadım. Sakın yanlış anlaşılma olmasın evimde Ariston etiketi olan hiçbir ürün yok markayı korumak değil amacım sadece merak ettim. Cidden mi bu kadar kötü?

• Merhabalar

Geçen hafta Teknosa'dan %10 indirimden faydalanaraktan 719 TL'ye
    9 Taksit olaraktan aldım AEG F55022W0 bulaşık makinesini.

Şimdi kullanıcılardan ve işin ehli dostlardan ricam şu:

ilk defa bulaşık makinesi kullanacak bu kardeşinize
    hangi deterjan(tablet,toz,sıvı) ve hatta hangi marka kullanmasını önerirsiniz?

Kocaeli'de yaşıyorum. Su analiz raporunda sertlik en son 120 CaCO3 mg/l
    ph da 7,49 çıkmış. Bu durumda tuz,parlatıcı falan ayarım ne olmalıdır?
    Ayrıca tuz ve parlatıcı olarak ne kullanmalıyım?
    Başka hangi ayarları yapmam gerekir?

Özetle önerilerinize ve uyarılarınıza ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HurDaLLiCa -- 31 Mart 2014; 19:03:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HurDaLLiCa

Merhabalar

Geçen hafta Teknosa'dan %10 indirimden faydalanaraktan 719 TL'ye
    9 Taksit olaraktan aldım AEG F55022W0 bulaşık makinesini.

Şimdi kullanıcılardan ve işin ehli dostlardan ricam şu:

ilk defa bulaşık makinesi kullanacak bu kardeşinize
    hangi deterjan(tablet,toz,sıvı) ve hatta hangi marka kullanmasını önerirsiniz?

Kocaeli'de yaşıyorum. Su analiz raporunda sertlik en son 120 CaCO3 mg/l
    ph da 7,49 çıkmış. Bu durumda tuz,parlatıcı falan ayarım ne olmalıdır?
    Ayrıca tuz ve parlatıcı olarak ne kullanmalıyım?
    Başka hangi ayarları yapmam gerekir?

Özetle önerilerinize ve uyarılarınıza ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkürler...

Tuz parlatici ayrini servise yaptirin onlar uygun ölçüde yapar deterjanda ise finish quantum oxi tablet oneririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 31 Mart 2014; 20:17:17 >

Hotpoint Ariston marka A sınıfı çamaşır kurutma makinem vardı. Model kodu AQCF81U. Forumda inceleme başlığı bile açmıştım, isterseniz oraya bir bakın. İngiliz malı olmasına rağmen makineler ve servisi hep sorunluydu. Sonunda kurtuldum ve AEG kurutma makinesi aldım.
    Sonrasında tövbe ettim zaten. Ya hiç almam yada düzgün bir şey alırım diye. Ucuz etin yahnisi yavan olur. Ariston, Hotpoint ve İndesit italya ve İngilterenin Arçelik Bekosudur. Madem Arçelik alacağım ne diye yabancı mal alayım, bari yerli olsun. Bu sebepten bu markalara karşıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhan s40 -- 31 Mart 2014; 22:18:21 >
  • İlk defa bulaşık makinesi alacağım.

Bir bulaşık makinesinde öncelikli olarak dikkat etmem gereken özellikler nelerdir, nesine bakmam gerekiyor?

ayrıca 1000 tl +- civarı model tavsiyelerinize de açığım. Fikirlerini paylaşacak arkadaşlardan cevap bekliyorum.
  • güzelevim.com da profilo bm 5221 eg bulaşık makinesinin üretimden kaldırıldığını bu ürün yerine bm 5222 eg ürününü gönderileceğini yazıyor sitede. bu bilgi doğrumu acaba bilenler cevap yazabilirmi

http://www.guzelevim.com.tr/Profilo-BM5221EG-Bulasik-Makinesi_3509.html?search=5221&ref=akakce&v=1.98.8#0
  • 
Sayfa: önceki 427428429430431
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.