Şimdi Ara

3 yeni Ryzen 3000 serisi işlemci ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
3.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 yeni Ryzen 3000 serisi işlemci ortaya çıktı 
    AMD’nin Zen 2 mimarisini temel alan 3000 serisi modelleri performanslarıyla heyecan uyandırırken fiyatıyla da kullanıcıları kendisine çekmeyi başardı. Firmanın EEC’e yaptığı son başvurusuyla kırmızı takımın yeni modellerin hazırlığında olduğu ortaya çıktı.

Ryzen 9 3900 

Ryzen 9 3900’le başlayalım dilerseniz. Ryzen 9 3900X’le benzer detaylara sahip yonga yine 12/24 izlek konfigürasyonuyla gelecek. X son ekinin yokluğundan anlaşılacağı üzere modelin daha düşük frekanslarda görev yapması bekleniyor. Bunun neticesi olarak da Ryzen 9 işlemcisinin TDP’si 65 watt olarak belirlenmiş.

Ryzen 7 3700 

Ryzen 7 3700 de ağabeyinde olduğu gibi XFR’dan mahrum ve bu nedenle daha güç tüketiminin yanı sıra 65 watt TDP’siyle Ryzen 7 3700X’le aynı çizgide yer alıyor. Son olarak Ryzen 5 3500’de de yine aynı stratejiyi görüyoruz ancak yonganın Ryzen 5 2500X örneğinde olduğu gibi OEM üreticilerine has tutulması bekleniyor.

Ayrıca AMD Ryzen 9 Pro 3900, Ryzen 7 Pro 3700 ve Ryzen 5 Pro 3600 model numaralarını da rezerve etmiş durumda. Şu ana kadar olduğu gibi pro ürün gamıyla normal çözümlerin benzer teknik özelliklere sahip olması bekleniyor.

• Ryzen 3ler bu sene 4/8 olsun da başka da bir şey istemiyorum.

• 3700x de 65w tdp

3700 garibani guldurmeye geliyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 12C/24T 65w

• quote:

Ryzen 7 3700 de ağabeyinde olduğu gibi XFR’dan mahrum ve bu nedenle daha güç tüketiminin yanı sıra 65 watt TDP’siyle Ryzen 7 3700X’ten ayrılıyor.

Bu kısmı anlayamadım? 3700x zaten 65 watt değil mi? Yüksek olan 3800x idi diye biliyorum.

• Spider_hip kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam düzelttim.

• CVenturas kullanıcısına yanıt
    Bir sonraki nesilde 4000g modellerinde beklenebilir ama zor bence yine de.

• Ryzen mimarisi belli bir frekansa kadar muazzam verimli ama belli bir frekansı geçtikten sonra ise oldukça müsrif.
    3900x sırf oyunlarda 9900k ile benzer sonuçları alsın diye enerji verimliliğini ikinci plana atmış.
    Umuyorum ki Ryzen işlemciler hem daha yüksek frekanslara çıkabilecek hem de artan frekans ile doğrusal bir şekilde enerji harcayacak şekilde revize edilecektir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • -dehşet- kullanıcısına yanıt
    O iş 4xxx serisinde düzeltilir muhtemelen.

Yani 4xxx serisi bir nevi 3000 Refresh olacaktır.
  • Sonunda oc yapılabilecek işlemcileri çıkardılar. Muhtemelen tüm çekirdekler 3.9ghz oc olur r7 3700de. Kullanıcılardan 4.2 ghze çıkarır.

• Hala tdp diyorlar işlemci aynı uygulamada yarı yarıya çalışıyor intel yuzde 60 çalışırken amd yuzde 30da çalıştırıyor aynı uygulamayı tdp max çektiği ğüç

• Benim asıl beklediğim Zen 2 mimarili APU'lar, 2019 sonunda ya da 2020 başında, 4000 serisi çıkmadan görebileceğimiz söyleniyor ama çok ümitli değilim, bence 4000 serisi ile birlikte çıkacak, umarım beklediğimize değer...

• 12C/24T ve 65Watt. Dr. Lisa SU. Sen ne büyük insansın...

• Son 2 ay. Amd sattı sattı. Satamadı Amd'nin elinde kalır. Zira intel'in 10.cu nesil desktop işlemcileri geliyor.

• kaptan666 kullanıcısına yanıt
    10. nesil sobaları demek istedin sanırım 10 çekirdek 300w TDP?intelin o mimari nm fiyat ve yeni anakart gerektirmesi ile kimseyi heyecanlandırabileceğini sanmıyorum.
  • 12C/24T işlemciyi 65W TDP ile sunmak harbi şok etti beni. AMD tarafında insaf kalmadı sanki. Hunharca vuruyor şu an Intel üzerine.

İlk Ryzen seris ile lan tamam çok iyi çıktı da Intel hala daha iyi diyordum. Ryzen 2xxx serisi ile fark kapanıyor noluyor dedim. Ryzen 3xxx ile direksiyonu kırıp Intel'in üzerine sürüyor şu an. Intel biraz daha gaza basmazsa 4xxx serisinden üzerinden geçebilir AMD.
  • 3900 fiyatı güzel ayarlanırsa akar

• 3500 ve 3900 cpularin iyi fp cpulari olacagini dusunuyorum.
    Ozellikle 3500 6/12 65w 160dolar olursa offf yikar ortaligi.
    Zaten 3600x bile allcore max 4.4 oluyor 3500de 4.1olsa tamamdir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.