Şimdi Ara

2si1 Geri Döndü! Peki neredeydik?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
3.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2si1 kaldığı yerden devam ediyor. Bir süre ara verdiğimiz seri bundan sonra haftanın en az 4 günü sizlerle olacak :) Enis'in askerlik süreci ve o askerdeyken olan gelişmeler bu videoda. 

• Merhaba,

Ben de 6 ay askerlik yaptım ama ben yaptım herkes yapsın benimki oninkinden fazla askerlik gibi bir düşüncem hiç olmadı.

Bedelliyse bedelli, tamsa tam kısaysa kısa. Hepsi Türkiye Cumhuriyeti'nin belirlediği seçenekler ve dileyen dilediği gibi yararlanır.

Sen asker olarak gör görme sana terhis belgesi veren Türk Silahlı kuvvetleri 12 ay yapana da 6 ay yapana da bedelli yapana da bu belgeyi veriyor. Askerliğini yaptı sayıyor.

Yani bir derdin varsa bu kanunlar ile TSK'ya yaz, Cumhurbaşkanlığına yaz. Vatandaş ile uğraşma :)

Ben 6 ay yaptım ve gördüm ki şu anda geçilmeye çalışılan profesyonel askerlik, bu ülkenin asıl ihtiyacı olan şeydir.

Özel Harekat ve Jandarma Özel Hareket birlikleri Güney Doğu Anadolu'dan çekildikleri vakit olanları gördük.

Teröristler eğitimli askerler, paralı profesyonel ekipler ve karşılarında ancak profesyoneller ve ileri teknoloji ile durmak, kayıpsız savaşmak mümkün.

Türk Silahlı Kuvvetleri de bedelliden gelen paralarla bünyesindeki profesyonel askerlere hem ileri teknoloji techizat sağlayacak hem de daha fazla profesyonel askeri bünyesine katabilecek.

Bence kötü değil aksine ileride çok faydasını göreceğiz bu düzenin.

Sevgiler,
    Mesut Çevik
    2006 yılında 12 ay askerlik yaptım geldim. Daha usta olmadan acemi birliğinde şişman bir eleman vardı adamın yaz sıcağında her yeri pişik oluyordu ve buna rağmen dayanmaya çalışıyordu. Buna dediler ki seni acemilikten sonra göndereceğiz uygun değilsin. Elaman ne yaptı etti ağladı yalvardı göndertmedi kendini. Bizim orada askerlik yapmayana kız vermemeyi bırakın selam bile vermezler diyordu. Şu an olanlara bakar mısınız. 2 hafta gidip gelen ben askerlik yaptım diyor. Kimse kusura bakmasın gözümde zerre asker olarak değeri yok bu insanların. Evet bedelli arifesinde olan arkadaşlar veya bedelli yapıp gelenler sayacaklar bana ama sizler de göreceksiniz şu an ASKERLİĞİN PARALI OLMASI ileride başımıza inanılmaz sorunlar açacak.
    ''Bir derdin varsa bu kanunlar ile TSK'ya yaz, Cumhurbaşkanlığına yaz. Vatandaş ile uğraşma'' Senin mesela Apple ile, Samsung ile veya ne bileyim artan ötv ile ilgili sıkıntın ve söylemek istediklerin olduğunda Apple, Samsung veya bakanlığa mı yazıyorsun derdini. Hayır buradan program vs ile de derdiği dile getiriyorsun. Bende buradan bir derdimi dile getirdim. Maksat vatandaş ile uğraşmak değil. İkincisi profesyonel orduyu her zaman bende destekledim ama siz verdiğiniz örnekte teröristleri baz almışsınız. Teröristle savaşırken tamam ama bir ülkeyle savaşırken eli adam gibi silah tutan herkese hatta kadını erkeği yaşlısı çocuğuna kadar ihtiyaç olduğunda o profesyonel ordu nereye yetişecek işte o zaman kafalar taşa vurulur. Bugün kadınların dahi askerlik yapmak zorunda olduğu ülkeler var. Bunun sebebi işte sadece terörist değil bulunduğu coğrafi koşullarda tehlike halinde herkese ihtiyaç olunmasındandır. Askerlik yerinde eğitim alınacak bir süre dahilinde kısaltılabilir. Ancak şu anki konumda yapılanlarla ileride bunun sıkıntısı çekildiğinde bu günler hatırlanacak emin olabilirsiniz.

Saygılar.
    Evet aynen öyle video çekip derdimi devlete anlatıyorum. Samsung telefon alan ya da Apple telefon alana gözümde adam değilsiniz demeye getirmiyorum.

Bu ülkede ben çektim sen de çekeceksin mantalitesi yüzünden bir gram ilerlenmiyor zaten. Askerde de devrecilik denen şeyin özünde bu var. Ben çektim sen de çek. Kusura bakmayın ama bu cahilce bir yaklaşım. Aklı selim bir adam ben zorluk yaşadım benden sonrakiler rahat olsunlar demeli.

Ben kışın ortasında Kars'ta 5 ay kaldım. O dönem de dedim bu dönem de diyorum umarım herkes fırsatını bulur askere gitmek istemiyorsa bedelli yapar gitmez.
  • 2siz1 olarak sunabilirdi...

• 3 haftada komando kadar hikaye biriktirmiştir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Enis, 23. komando tugayında mı yoksa ikmal maliyede mi yaptı?
  • Enis hocam yine bulmuş beleş içerik :D Keyifle izledim seviyorum seni :) Yeni askerlik sisteminde kısa dönem olmaması kötü oldu, üniversite mezunu olmanın bir anlamı kalmadı, keşke 3 aylık bir kısa dönem olsaydı. En azından önemli bölümler için ya da ne biliyim 50k üstü için ayrı bir askerlik sistemi olsa iyi olurdu.

• 2006 yılında 12 ay askerlik yaptım geldim. Daha usta olmadan acemi birliğinde şişman bir eleman vardı adamın yaz sıcağında her yeri pişik oluyordu ve buna rağmen dayanmaya çalışıyordu. Buna dediler ki seni acemilikten sonra göndereceğiz uygun değilsin. Elaman ne yaptı etti ağladı yalvardı göndertmedi kendini. Bizim orada askerlik yapmayana kız vermemeyi bırakın selam bile vermezler diyordu. Şu an olanlara bakar mısınız. 2 hafta gidip gelen ben askerlik yaptım diyor. Kimse kusura bakmasın gözümde zerre asker olarak değeri yok bu insanların. Evet bedelli arifesinde olan arkadaşlar veya bedelli yapıp gelenler sayacaklar bana ama sizler de göreceksiniz şu an ASKERLİĞİN PARALI OLMASI ileride başımıza inanılmaz sorunlar açacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: strathmorea

2006 yılında 12 ay askerlik yaptım geldim. Daha usta olmadan acemi birliğinde şişman bir eleman vardı adamın yaz sıcağında her yeri pişik oluyordu ve buna rağmen dayanmaya çalışıyordu. Buna dediler ki seni acemilikten sonra göndereceğiz uygun değilsin. Elaman ne yaptı etti ağladı yalvardı göndertmedi kendini. Bizim orada askerlik yapmayana kız vermemeyi bırakın selam bile vermezler diyordu. Şu an olanlara bakar mısınız. 2 hafta gidip gelen ben askerlik yaptım diyor. Kimse kusura bakmasın gözümde zerre asker olarak değeri yok bu insanların. Evet bedelli arifesinde olan arkadaşlar veya bedelli yapıp gelenler sayacaklar bana ama sizler de göreceksiniz şu an ASKERLİĞİN PARALI OLMASI ileride başımıza inanılmaz sorunlar açacak.
    Merhaba,

Ben de 6 ay askerlik yaptım ama ben yaptım herkes yapsın benimki oninkinden fazla askerlik gibi bir düşüncem hiç olmadı.

Bedelliyse bedelli, tamsa tam kısaysa kısa. Hepsi Türkiye Cumhuriyeti'nin belirlediği seçenekler ve dileyen dilediği gibi yararlanır.

Sen asker olarak gör görme sana terhis belgesi veren Türk Silahlı kuvvetleri 12 ay yapana da 6 ay yapana da bedelli yapana da bu belgeyi veriyor. Askerliğini yaptı sayıyor.

Yani bir derdin varsa bu kanunlar ile TSK'ya yaz, Cumhurbaşkanlığına yaz. Vatandaş ile uğraşma :)

Ben 6 ay yaptım ve gördüm ki şu anda geçilmeye çalışılan profesyonel askerlik, bu ülkenin asıl ihtiyacı olan şeydir.

Özel Harekat ve Jandarma Özel Hareket birlikleri Güney Doğu Anadolu'dan çekildikleri vakit olanları gördük.

Teröristler eğitimli askerler, paralı profesyonel ekipler ve karşılarında ancak profesyoneller ve ileri teknoloji ile durmak, kayıpsız savaşmak mümkün.

Türk Silahlı Kuvvetleri de bedelliden gelen paralarla bünyesindeki profesyonel askerlere hem ileri teknoloji techizat sağlayacak hem de daha fazla profesyonel askeri bünyesine katabilecek.

Sevgiler,
    Mesut Çevik

• quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

Merhaba,

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Alıntıları Göster
    Çekememezlik hocam. İnsanlar nedense kendilerinden daha iyi koşullarda aynı tecrübeyi yaşayan diğer insanlara böyle bir duygu besliyor işte.

Dediklerinize katılıyorum, ancak şunları eklemekte fayda var, Avrupa'da çok az uygulanan, dünyanın geri kalanında da çok nadir rastlanan zorunlu askerlik olayı her ne kadar milli seferberlik durumunda ülkeye büyük artı katsa da ekonomiye zararı da var. Eli silah tutan ve her sene alınan o binlerce gencin aslında ekonomiye katkıda bulunması da bir anlamda kısıtlanıyor. Umarım dünyanın çoğunluğu gibi ülkemizde de tamamen profesyonel askerliğe geçiş yapılır ve o işgücü de ülkemize kazandırılmış olur.

İyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

Merhaba,

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Alıntıları Göster
    ''Bir derdin varsa bu kanunlar ile TSK'ya yaz, Cumhurbaşkanlığına yaz. Vatandaş ile uğraşma'' Senin mesela Apple ile, Samsung ile veya ne bileyim artan ötv ile ilgili sıkıntın ve söylemek istediklerin olduğunda Apple, Samsung veya bakanlığa mı yazıyorsun derdini. Hayır buradan program vs ile de derdiği dile getiriyorsun. Bende buradan bir derdimi dile getirdim. Maksat vatandaş ile uğraşmak değil. İkincisi profesyonel orduyu her zaman bende destekledim ama siz verdiğiniz örnekte teröristleri baz almışsınız. Teröristle savaşırken tamam ama bir ülkeyle savaşırken eli adam gibi silah tutan herkese hatta kadını erkeği yaşlısı çocuğuna kadar ihtiyaç olduğunda o profesyonel ordu nereye yetişecek işte o zaman kafalar taşa vurulur. Bugün kadınların dahi askerlik yapmak zorunda olduğu ülkeler var. Bunun sebebi işte sadece terörist değil bulunduğu coğrafi koşullarda tehlike halinde herkese ihtiyaç olunmasındandır. Askerlik yerinde eğitim alınacak bir süre dahilinde kısaltılabilir. Ancak şu anki konumda yapılanlarla ileride bunun sıkıntısı çekildiğinde bu günler hatırlanacak emin olabilirsiniz.

Saygılar.

• ne çok boş yapılmış başlıkta. asker olarak görmüyormuş bak bak :D sen görmessen görme sanki bana milli savunma bakanı hahahaha
    geçmişte de 18 ay 15 ay yapanlar vardı onlar da seni asker olarak görmüyor? git bi 12 ay daha yap hepsinin önüne geçmek için daha eski yıllarda yıllarca askerlik yapanlar var. devlet senden o zaman o kadar istemiş dedelerimizden o kadar istemiş şimdi bizden bunu istiyor sen daha mı iyi bileceksin devletten? bu işin sonu yok. gidişat bu yönde. ülkeler gelişiyor bizim de ayak uydurmamız lazım. askerlik süresiyle vatan sevgisi, erkeklik, adamlık belirlenmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dodofran -- 15 Haziran 2019; 0:16:38 >
  • Askercilik yapanla aynı cepheye çıkmam!

• dodofran D kullanıcısına yanıt
    Yazdığın mesaj sadece ahahahah muhahahahah erkkkkkeeekk. vs vs boş yapan görmek istiyorsan kendi mesajını tekrar tekrar oku. Yazdığımdan bunları anlamana şaşırmadım mesaj içeriğine bakınca. ahahahahah muhahahhahh...(sen böyle yazmaya devam et)
  • Speed-Step kullanıcısına yanıt
    Mümkünse eksileme sistemi geri gelsin.

Aynı zamanda adminlere uygulanamasın..

Forum ahalisinden mesajdır.
  • İzlemedim izlemem öyle askerlik mi olur
    Parayı verdin yattın uyudun
    Bide anılarım demiş uyuduğunu ne yapayım alla alla

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bizim paramız yoktu bedelliden yararlanamadık abim şehit oldu
    Bende doğuda yaptım
    Bizim suçumuz neydi parasız olmak mı biz vatandaş değilmiydik

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Enis kirli sakal guzel olmus

• Anaoglu kullanıcısına yanıt
    Allah rahmet eylesin abiniz için üzüldüm. Dediğim gibi bu devletin verdiği bir hak. Parasız olmak suç olmadığı gibi çalışıp kazanıp bedelli yapacak paraya sahip olmak da suç değil.

Bedelli ile bir derdiniz varsa TSK ve Cumhuurbaşkanlığı'na yazabilirsiniz zira bu devletin sağladığı bir hak.

• strathmorea kullanıcısına yanıt
    Evet aynen öyle video çekip derdimi devlete anlatıyorum. Samsung telefon alan ya da Apple telefon alana gözümde adam değilsiniz demeye getirmiyorum.

Bu ülkede ben çektim sen de çekeceksin mantalitesi yüzünden bir gram ilerlenmiyor zaten. Askerde de devrecilik denen şeyin özünde bu var. Ben çektim sen de çek. Kusura bakmayın ama bu cahilce bir yaklaşım. Aklı selim bir adam ben zorluk yaşadım benden sonrakiler rahat olsunlar demeli.

Ben kışın ortasında Kars'ta 5 ay kaldım. O dönem de dedim bu dönem de diyorum umarım herkes fırsatını bulur askere gitmek istemiyorsa bedelli yapar gitmez.

• strathmorea kullanıcısına yanıt
    Eksileme sistemi olsaydı rekor kırardın büyük ihtimal.

• Bedelsiz askerlik derim para olunca. "Bedel" odeyenler belli ! ...

Bence bedelli ifadesi yasaklanmali hos degil.

2 takdirle bitirdim askerligimi ;) .

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.