Şimdi Ara

İngiliz şirket uzaya 4K kamera gönderdi: İşte büyüleyici Dünya görüntüleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
3.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İngiliz şirket uzaya 4K kamera gönderdi: İşte büyüleyici Dünya görüntüleri
    Birleşik Krallık'tan Sen isimli bir uzay şirketi, yörüngeye 4K video kameraları gönderdi. Şirketin geçtiğimiz ay ilk kez test ettiği kameralar, Yeryüzü'nün büyüleyici bir videosunu yakaladı. İşte 4K kalitede uzay ve Dünya görüntüleri:

Sen (Space Exploration Network), uzaydan 4K kalitede gerçek zamanlı canlı yayınlar yapmak amacıyla 2014 yılında kurulmuş. Şirketin bu iş için özel olarak tasarladığı sistemi, yaklaşık beş yıl süren uzun uğraşlar sonucunda nihayet geçtiğimiz aylarda yörüngeye yerleştirildi. Altı farklı kamera ve bir bilgisayar sisteminden oluşan canlı yayın platformu şu anda bir Rus uydusunun üzerinde bulunuyor.

Sen şirketinin kurucusu Charles Black, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda,"Uzaydan 4K kalitede canlı yayın yapabilecek teknoloji üzerinde uzun yıllardır araştırma ve geliştirme çalışmaları yapıyoruz. Bu misyon ile birlikte teknolojimizi ilk kez tanıtma ve test etme imkanımız oldu. Gelecekte hem kendi uydularımızda hem de diğer uydularda kameralarımız yer alacak."şeklinde konuştu. Charles Black, Sen'in gelecekte uzaydaki en büyük video platformuna sahip olacağını söylüyor.

Sen'in kameraları ayrıca Yeryüzü'nden kontrol edilip yönlendirilebiliyor. Şirketin canlı yayınlarını önümüzdeki dönemlerde bizler de izleyebileceğiz. 

• Şu görüntülerin muazzamlığına bakın.. Hayalim hep ortalama bir teleskop alıp uzayı incelemek. Elimden geldiğince araştırmak ve blog olarak araştıranlar ile paylaşmak. Henüz 22 yaşındayım, ancak 13 yaşından beri sorumsuz bir babadan kalan saçma borçlar yüzünden çalışıyorum. Ama yılmadan kendimi geliştiriyorum. Umarım 2 sene veya yakın bir sürede sonunda borçlar bitecek işte o zaman geleceğime ve bilime yatırım yapıcam. Tabii bu süreçte ruhsal sağlığım yerinde kalırsa. Stresten kullanmadığım sakinleştirici kalmadı..
  • güneşin doğuşu ne kadar büyüleyici

• Şu görüntülerin muazzamlığına bakın.. Hayalim hep ortalama bir teleskop alıp uzayı incelemek. Elimden geldiğince araştırmak ve blog olarak araştıranlar ile paylaşmak. Henüz 22 yaşındayım, ancak 13 yaşından beri sorumsuz bir babadan kalan saçma borçlar yüzünden çalışıyorum. Ama yılmadan kendimi geliştiriyorum. Umarım 2 sene veya yakın bir sürede sonunda borçlar bitecek işte o zaman geleceğime ve bilime yatırım yapıcam. Tabii bu süreçte ruhsal sağlığım yerinde kalırsa. Stresten kullanmadığım sakinleştirici kalmadı..

• Dünya Düz, Bu video Affer effect ile yapilmis :P ( ironi )

• Ses niye yok?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Allah kolaylık versin, zor valla. Neyseki az kalmış borçlar, biraz daha sabredin, sonra ağırlıklarından kurtulan balon misali hızla yükselişe geçersiniz inşallah.

• Dünya düzdür, 360 derece balıkgözü kamera kullanılmış xD

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Wordpress tabanlı blog açma konusunda yardımcı olabilirim hocam. Eğer düşürsen veya vakti geldiğine inanıyorsan yaşadığım tecrübe ve deneyimleri paylaşabilirim.

• mementopolis kullanıcısına yanıt
    o değil de öküz nereye gitmiş dünyayı bırakıp bir başına?
  • Muasır medeniyetlere bir çıkalım, biz 8K göndereceğiz ama çıkamadık bir türlüfkflflkf

• Mikrofon göndermeyi unutmuşlar yaw.

• Muhtesem ... Duz dunyacilar bakalim nasil bir lens ile bu kadar sozde duz dunyayi bukebilecek bir lensleri de var mi acaba ? Lens ne hikmetse bir dunyayi bukmus mu diyecekler duz zekalilar :) ... Dogru ya onlarda kure zekalilar diye dalga geciyorlardi.

Adanali olmak boyle birsey mi anlamadim. Tamam iyi kotu birseye inanabilirsin inancin geregi birseyler turetebilirsin de ama absurt reaksiyonlar verilmesini de anlamiyorum kardes ...

4K olarak izledim ...

• adamlar uzaydan 4k video çekiyor

bizde 4k video oynatacak ne internet var ne de 4k video izleyecek ekranlar var
  • güzel çok güzel

• gerçek olduğuna inanmıyorum :D

• Kızıldenizi anladım ama Sicilya İtalya yarım adasına göre nasıl öyle duruyor anlamadım.

• ses niye yok hala anlamadınmı 360 derece balık kulağı mikrofon kullanılmış yani anlayacağın ses dalgaları zikzak değil düz ilerler

• Yalan haber yapmışlar, dünya kavislidir.

• Bizde neden patates, soğan hala 5 tl'yi konuşalim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.