Şimdi Ara

Savunma sanayisinden 2018'de rekor ihracat

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Savunma sanayisinden 2018'de rekor ihracat

ASELSAN, Roketsan ve TAI gibi şirketlerin dünya genelinde yakaladığı müthiş başarılarla son yıllarda göz bebebiğimiz haline gelen Türk savunma sanayisi, 2018 yılında da hızla büyümeye devam etti. Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, geçtiğimiz yıl yeni bir rekora imza atıldığını duyurdu.

Bugün konuyla ilgili açıklamalar yapan Demir,"Savunma ve havacılık cirosu 2018'de bir önceki yıla göre yüzde 31 artarak 8 milyar 761 milyon dolara yükseldi. Ayrıca savunma sanayisinde ihracatımız, 2018'de bir önceki yıla göre yüzde 20 artışla 2 milyar 188 milyon dolara ulaştı." şeklinde konuştu.

Yapılan Ar-Ge yatırımlarıyla ilgili de konuşan Savunma Sanayii Başkanı Demir,"Geçen yıl, savunma alanında 1 milyar 448 milyon dolar Ar-Ge için harcamışız. Savunma sanayimizin bu noktaya gelmesinde en önemli faaliyet olan Ar-Ge çalışmalarına ayrılan kaynağın yine cirosuna göre en yüksek oran olan sektör durumundayız. Sektörümüzde 67 bin 239 kişilik istihdam rakamına ulaşmış bulunmaktayız." ifadelerini kullandı.

Son olarak savunma sanayisinin küresel bir oyuncu olması gerektiğine işaret eden Demir, bu kapsamda sanayinin sürdürülebilirliği, büyümesi, kritik ve katma değerli ürünler öncelikli olmak üzere yerlileşme süreçlerine devam edilmesi konularının ön plana çıktığını aktardı.

4 şirketimiz TOP 100'de yer alıyor 

Savunma sanayisinde en çok ihracata imza atan şirketimiz ASELSAN, şu anda Defence News Top 100 listesinde 55. sırada yer alıyor. 2017 ihracat verilerine göre hazırlanan listede TAI 64. sırada, Roketsan 96. sırada ve son olarak STM Savunma Teknolojileri ise 98. sırada bulunuyor. Listeye buradan ulaşabilirsiniz.

• Her seye muhalif gibi gozukuyorsunuz. Ulkenin buyume oraniyla savunma sanayisi ne alaka?
    Ulke ekonomisi sadece savunma sanayisine mi bagli?
    Bir yer kotu diye her sey kotu olmak zorunda mi?

Oyle bir dille yazmissiniz ki sanki gizliden gizliye paralari bir yerlere aktariyorlar. Simdiye kadar onca sektorde onca dedikodu oldu ama savunma sanayide hic boyle bir dedikodu ile karsilastiniz mi? Dedikodusu bile olmayan bir yere neden boyle yaklasiyorsunuz anlamiyorum. Diyorsaniz bir sey biliyorum, buyrun dinliyorum ama lutfen bir sey bilmiyorsaniz imali imali konusmaninda bir anlami yok.

Onca insan bu sektor icin sabah aksam calisiyor. Azicik destek olacagimiza guzel bir habere sevinecegimize dustugumuz duruma bakin.

Guzel bir haber duyunca hemen altinda baska bir sey ariyoruz. Bizi bu duruma dusuren herkese tesekkurler.
    Burda inanmayan arkadaşlara katılıyorum kurumların güvenirliğini halk değil iktidar sağlar. Siz buraya inanın, ayıp değil mi çalışanlara falan yazarak olacak iş değil bu.

Ne yazık ki daha yeni AA skandalı oldu,YSK'nın seçimde çifte standartlı kararları ortada, istanbulda mazbata 17 gün sonra verildi, adalet sistemi zaten ortada insanlara suç bulucağınıza iktidara bakmakta fayda var.

Açıkça söylüyorum ben de gram inanmıyorum.
  • Güzel başarı, devamını bekleriz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Badem biyikli heriflerin dediklerine inanmiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Reklam ekranı kaplıyor, Turkcell reklamı ekranı kaplıyor EKRANI KAPLIYORRRRRRRRRRRR

• Inşallah dahada kazanacaklar.bizim ülkemizi vatanımıza saldıran hain ve içinde allah korusu olmayan kafirler görecekler artık türkiyenin eski Türkiye olmadığını.

• Maşallah seneye 2 kat daha artar inşallah.
    Bu arada bu yeni reklam da ne kardeşim yeter ulan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başarıların devamını dileriz.
  • Her şeye muhalefet gibi gözükmek istemiyorum fakat gözümüzü boyuyorlar hissi bir türlü aklımdan çıkmıyor, ülkemizin 2019 büyüme tahmini neredeyse 0, ancak böyle haberlerde rekor üstüne rekor kırıyoruz bu paralar nerelere gidip neler için harcanıyor merak konusu.

• quote:

Orijinalden alıntı: MrKattchup

Her şeye muhalefet gibi gözükmek istemiyorum fakat gözümüzü boyuyorlar hissi bir türlü aklımdan çıkmıyor, ülkemizin 2019 büyüme tahmini neredeyse 0, ancak böyle haberlerde rekor üstüne rekor kırıyoruz bu paralar nerelere gidip neler için harcanıyor merak konusu.

Her seye muhalif gibi gozukuyorsunuz. Ulkenin buyume oraniyla savunma sanayisi ne alaka?

Oyle bir dille yazmissiniz ki sanki gizliden gizliye paralari bir yerlere aktariyorlar. Simdiye kadar onca sektorde onca dedikodu oldu ama savunma sanayide hic boyle bir dedikodu ile karsilastiniz mi? Dedikodusu bile olmayan bir yere neden boyle yaklasiyorsunuz anlamiyorum. Diyorsaniz bir sey biliyorum, buyrun dinliyorum ama lutfen bir sey bilmiyorsaniz imali imali konusmaninda bir anlami yok.

Onca insan bu sektor icin sabah aksam calisiyor. Azicik destek olacagimiza guzel bir habere sevinecegimize dustugumuz duruma bakin.

Guzel bir haber duyunca hemen altinda baska bir sey ariyoruz. Bizi bu duruma dusuren herkese tesekkurler.

• kıskananlar çatlasın

• ilginç, seçimde yok önümüzde ama böyle olumlu haberler geldi!
    demekki neymiş savunma sanayi ile ilgili haberlerin seçimle alakası yokmuş.
  • Yandaş Defence News

• Maşallah Allah milletimizi zayi etmesin, 50 milyon dolar bulamayıp(!) tank paleti fabrikaları ve bilimum fabrikaları satmasalar daha da yüksek rakamları görürdük ama sağlık olsun. ülke malum kanserinden de kurtulursa inşallah ülkeyi terkeden kalifiye mühendislerin geri dönüşü ve gelecek ek yatırımlar ile bu ülke çok daha iyi koşullara sahip olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fakirdepocu

quote:

Orijinalden alıntı: MrKattchup

Her şeye muhalefet gibi gözükmek istemiyorum fakat gözümüzü boyuyorlar hissi bir türlü aklımdan çıkmıyor, ülkemizin 2019 büyüme tahmini neredeyse 0, ancak böyle haberlerde rekor üstüne rekor kırıyoruz bu paralar nerelere gidip neler için harcanıyor merak konusu.

Her seye muhalif gibi gozukuyorsunuz. Ulkenin buyume oraniyla savunma sanayisi ne alaka?

Alıntıları Göster
    Burda inanmayan arkadaşlara katılıyorum kurumların güvenirliğini halk değil iktidar sağlar. Siz buraya inanın, ayıp değil mi çalışanlara falan yazarak olacak iş değil bu.

Ne yazık ki daha yeni AA skandalı oldu,YSK'nın seçimde çifte standartlı kararları ortada, istanbulda mazbata 17 gün sonra verildi, adalet sistemi zaten ortada insanlara suç bulucağınıza iktidara bakmakta fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ceqa -- 20 Nisan 2019; 1:43:10 >

• Seçimdir o seçim.

• ASELSAN savaş teknolojisinde mükemmel

• Rabbim ordumuzu, polisinmizi, güvenlik guclerimizi korusun, amin!

Aselsan'i rahmetli Erbakan kurmuştu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 34sem -- 20 Nisan 2019; 20:48:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ceqa

Alıntıları Göster
    Defence News Top 100 ü iktidar mı yazıyor.üstelik ysk konusunda oy çalanların hiç mi suçu yok?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.